Ogrzewanie

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Re: Ogrzewanie

Postautor: BIGL » środa, 17 mar 2010, 10:39

:D Kuiłem wreszie długo oczekiwaną Trume :D 8) jest to model SL 3002/3 taki jak na zdjęciu http://img208.imageshack.us/i/camping013vb.jpg/ http://img208.imageshack.us/i/camping021va.jpg/ ,
zakup się udał bo mam wszystkie obudowy i spiro, pozostało tylko dokupić kominek i cena też przystępna . Podłączyłem ją narazie na sucho w kuchni na stole i DZIAŁA :D
Jak coś to wkleję foto mo montażu :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
konrad
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1453
Rejestracja: wtorek, 22 kwie 2008, 13:18
Lokalizacja: Krk/Lbl

Re: Ogrzewanie

Postautor: konrad » środa, 17 mar 2010, 10:52

BIGL pisze::D Kuiłem wreszie długo oczekiwaną Trume :D 8) jest to model SL 3002/3 taki jak na zdjęciu

mam taką samą, tylko lustrzane odbicie :roll:
gratuluje zakupu, będziesz zadowolony :D
była N126e, jest Hobby 430T+ Ford Focus C-max 1.8 + Suzuki Vitara 4x4

BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Re: Ogrzewanie

Postautor: BIGL » środa, 17 mar 2010, 11:06

Ta na zdjęciach to nie jest moja (tylko podglądowe). nie wiem czy tam jest sterowanie takie że gdy temperatura spada to się włancza piec. Zaraz porobię fotki swojej to coś może doradzicie.
No i mam Obrazek
Teraz na dłużej odpaliłem i po nagrzaniu ogień zmalał (czyli OK) - grzeje aż miło :wink: .
Obrazek
No i buda :
Obrazek
Sterownik podłączyłem standardowym gniazdem i lużny kabelek przyczepiłem do tej zworki na środku :?:
Obrazek
Powiedzcie na co jeszcze mam zwrócić uwagę. :?:
Obrazek

BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Re: Ogrzewanie

Postautor: BIGL » środa, 17 mar 2010, 13:11

Dostałem spiro o średnicy 5-5.5 cm i zastanawiam się czy taki kominek podejdzie http://allegro.pl/item951707861_kominek ... komin.html
- Nie wiem czy rura wchodzi do środka czy też na zewnątrz komina :roll:
Obrazek

Awatar użytkownika
konrad
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1453
Rejestracja: wtorek, 22 kwie 2008, 13:18
Lokalizacja: Krk/Lbl

Re: Ogrzewanie

Postautor: konrad » środa, 17 mar 2010, 13:32

rura powinna wejść do środka :?:
na stronie truma są intrukcje do pobrania

Obrazek
była N126e, jest Hobby 430T+ Ford Focus C-max 1.8 + Suzuki Vitara 4x4

BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Re: Ogrzewanie

Postautor: BIGL » środa, 17 mar 2010, 13:40

No tak teraz wszystko jasne, ja mam tylko pojedynczą rurę - będę musiał ją jakoś zaizolować termicznie.
Obrazek

Konto usuniete

Re: Ogrzewanie

Postautor: Konto usuniete » środa, 17 mar 2010, 14:59

Post usuniety
Ostatnio zmieniony środa, 27 lut 2013, 22:50 przez Konto usuniete, łącznie zmieniany 1 raz.

BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Re: Ogrzewanie

Postautor: BIGL » środa, 17 mar 2010, 16:29

W mojej inaczej jest rozwiązane odprowadzenie skroplin, wszystko wraca do komina w trumie, na samym dole jest otworek i dalej już nie wiem ( do palnika :?: ). Kurcze najgorsze jest to że wolny weekend dopiero za 2 tygodnie :evil: . zCy ta rura pojedyncza nie nagrzewa się zbyt mocno ?
Obrazek

Awatar użytkownika
konrad
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1453
Rejestracja: wtorek, 22 kwie 2008, 13:18
Lokalizacja: Krk/Lbl

Re: Ogrzewanie

Postautor: konrad » czwartek, 18 mar 2010, 07:26

zundapp600 pisze:
BIGL pisze:będę musiał ją jakoś zaizolować termicznie.

U mnie tez jest pojedyncza i jakoś działa .


nie wiem co ma na celu izolacja w kominku trumy :roll:
w domach stosuję się ją, aby nie wytrącała się para wodna na ścianach komina
była N126e, jest Hobby 430T+ Ford Focus C-max 1.8 + Suzuki Vitara 4x4

BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Re: Ogrzewanie

Postautor: BIGL » niedziela, 28 mar 2010, 14:37

No i pierwsza noc w przyczepie już za mną - sezon otwarty :D . Większość wczorajszego dnia spędziłem na montażu nowo nabytej Trumy :D . Zaplanowanej fotorelacji z montażu nie będzie gdyż baterie z aparatu musiały zasilić iskrownik :oops: . Wszystko poszło w mniarę sprawnie i bez większych problemów, choć wszystko było raczej czasochłonne :roll: (przynajmniej w moim przypadku :wink: ). Na dzień dzisiejszy piecyk wygląda tak Obrazek . Problemy dostarczyła tylko rura spiro znajdująca się w zestawie - nie dość że była bez tej izolacji papierowej to jeszcze okazała się być za krótka aby można było ją odpowiednie wyprofilować w szafie Obrazek .Pozostało mi zamówić dedykowana rurę wraz z opaskami (jeżeli chcę korzystać z szafy- koszt nie jest straszny :wink: . Z zewnątrz całość wieńczy kominek Obrazek. Co do temperatury w przyczepce to po 2 godzinach grzania (nie na full) było 15* w środku przy 5-6 na zewnątrz i cały czas stopniowo rosło :D . O 2 nad ranem skończył się gaz w małej butli (ładowałem ja w zeszłym roku i już była na wykończeniu) więc musiałem przełączyć się na większą z babcinej kuchenki - dobrze że przewidziałem taką możliwość i wieczorem postawiłem sobie ją obok kufra :D . Z rana na termometrze było widać coś takiego Obrazek i myślę żę tak właśnie było bo na zimno nie mogłem specjalnie marudzić 8) . Niezdecydowanym gorąco :wink: polecam i z przyjemnością odpowiem na wszelakie pytania.
Obrazek

wojtus
Posty: 127
Rejestracja: środa, 30 cze 2010, 15:42
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Ogrzewanie

Postautor: wojtus » poniedziałek, 19 lip 2010, 21:37

Przeczytałem...
Moje uwagi ogrzewanie powietrzne Webasto - raczej się nie nadaje do przyczepki, mam takie w samochodzie...
Trumy - zobaczyłem, jak dla mnie dużo przeróbek.

Kieruję się w kierunku mokrego Webasto, w miarę nowego urządzenia, wyciągniętego z samochodu grupy VW:
- piecyk/pompki zamonotwane w bagażniku z przodu,
- do tego mały zbiornik paliwa ON - 5l,
- sam bagażnik do sprzedania, zamiast niego metalowa skrzynia - zamykana,
- do kabiny dwa węże, w środku chłodnica zamiast grzejnika, mały wentylator,
- całość z wentylatorem zużyje jakieś 45W, co da mi jakieś 30 godzin pracy ciągłej,
- akumulator mam w przyczepie - z praktyki w samochodzie ogrzewanie działa 4 dni ciągle :mrgreen: (drugi aku).

BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Re: Ogrzewanie

Postautor: BIGL » poniedziałek, 19 lip 2010, 22:06

Tylko Truma :!: Jeżeli wywiercenie dwóch otworów (komin, podłoga) to dużo przeróbek to cała instalacja do wodnego webasta to jest makabra. Instalacja sterowników, pompek czy zborników (paliwo i wyrównawczy to jest niepotrzebna grzebanina, a efekt słabiutki. Zresztą patrząc na koszta to Truma wychodzi taniej :!:
Cała instalacja elektryczna Trumy to 15 cm kabelka i 2 paluszki (iskrownik), wszystko działa automatycznie - odkręcam pokrętło iskrownik daje iskrę do momentu zapłonu - podobnie jak gaz się skończy to iskrownik sam się włącza a termopara odcina dopływ w razie zdmuchnięcia płomienia. Wewnętrzna komora spalania sprawia to że nie czuć w ogóle gazu w środku przyczepy. Taka Truma jak moja potrafi nagrzać przyczepę samym płomieniem startowym. Testowałem wcześniej grzejniczek konwektorowy 500W nie był zbyt wydajny, a i ranem miałem zaparowane szyby ( teraz tego nie ma).
Jak chcesz to sprawdzić zapraszam na oględziny - szybko zmienisz zdanie :wink: ....
Obrazek

Awatar użytkownika
robert
Administrator
Administrator
Posty: 2970
Rejestracja: poniedziałek, 24 maja 2010, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogrzewanie

Postautor: robert » wtorek, 20 lip 2010, 14:41

Witacie
Z uwaga przeczytałem cały wątek a że dodatkowo miałem okazję w Borkach zapoznać się "naocznie i namacalnie" z trumą Henia na mojej liście TO DO (do zrobienia) pojawił się nowy wpis Truma.
Kontaktowałem się z przedstawicielem Truma na Polskę i poniżej przedstawiam aktualną ofertę z cenami, którą otrzymałem.
Jak widzicie cena nieco zaporowa, ale z uwagi na brak umiejętności technicznych, nie podejmuje się reanimowania używanej Trumy. Planuję wdrażać w karawaning córeczkę (lat 6) zatem bezpieczeństwo ma dla mnie pierwszorzędne znaczenie.
Reasumując nie pozostaje mi nic innego jak zakup nowej + montaż w autoryzowanym punkcie.

1. Trumatic S 2200 wersja z kominem z lewej strony - nr. kat. 31110-01lub wersja z kominem z prawej strony - nr. kat. 31110-02
- cena - 310,08 € netto / 378,30 € brutto
2. Komin boczny - nr. kat. 30320-01
- cena 69,66 € netto, 84,99 € brutto
3. Instalacja gazowa kpl. pojedynczy reduktor 93,00 € netto / 113,46 € brutto
SecuMotion 157,00 € netto / 191,54 € brutto
W zestawie: reduktor, komplet węży, 6 mb rury gazu,złączka kątowa.
Robert
Brak pasji jest pewnym rodzajem kalectwa
502 43 46 44
Wątek remontowy

Awatar użytkownika
robert
Administrator
Administrator
Posty: 2970
Rejestracja: poniedziałek, 24 maja 2010, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogrzewanie

Postautor: robert » czwartek, 22 lip 2010, 17:39

Witajcie
Rozmawiałem dzisiaj z człowiekiem z duni.pl w kwestii trumy.
Można u Niego zakupić ogrzewanie wraz z montażem.
Cenowo model 2200 (nowy, z gwarancją) + montaż wyjdzie ok 2000 zł.

Czy ktoś z Forumowiczów miał do czynienia z w/w firmą?
Jakieś uwagi i opinie?
Robert
Brak pasji jest pewnym rodzajem kalectwa
502 43 46 44
Wątek remontowy

wojtus
Posty: 127
Rejestracja: środa, 30 cze 2010, 15:42
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Ogrzewanie

Postautor: wojtus » poniedziałek, 2 sie 2010, 21:05

Czekam na ogrzewanie Truma , zobaczymy co z tego wyjdzie.
Mam zamiar grzać jeszcze skrzynie :mrgreen: - ciepłe powietrze rozprowadzone po przyczepie.


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości