Mój mały remont = generalny remont.

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
Lukasz_J.
Posty: 19
Rejestracja: wtorek, 13 sie 2013, 20:07
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Mój mały remont = generalny remont.

Postautor: Lukasz_J. » środa, 26 mar 2014, 11:37

Witam, po dłuższej ciszy. W październiku zakupiłem przyczepkę n126n i postanowiłem wymienić materiał obiciowy, bo "wisiał". Po wymontowaniu mebli zabrałem się dzielnie do zrywania materiału, poszło w miarę sprawnie i szybko. Potem czyszczenie laminatu i wykrywanie krok po kroku kolejnych niespodzianek.

Pierwsze problemy to standardowo przeciekające wkręty przy górnych zawiasach okien otwieranych z przodu i z tyłu, co pociągnęło za sobą konieczność wymiany zbutwiałych listewek z tyłu wszystkich z przodu uchowała się jedna.

Kolejnym problemem okazały się drzwi, które rozszczelniły się na połączeniu ościeżnica - laminat u góry i woda przez lat XX leciała i robiła z drewnem co chciała i na dzisiaj wszystkie kantówki są do wymiany, włącznie z podłogą przy drzwiach. Ot i teraz mam takie dylematy, dotyczą zarówno drzwi jak i okien:

1) czy drewno impregnować przed montażem? Jeśli tak to czym?
2) co zastosować jako uszczelnienie między ościeżnicę i laminat? Taśma butylowa? jeśli tak to gdzie kupić? Uszczelniacz dekarski?
3) czy po zastosowaniu głównego uszczelnienia, dodatkowo zabezpieczać w jakiś sposób wkręty mocujące?

Lukasz_J.
Posty: 19
Rejestracja: wtorek, 13 sie 2013, 20:07
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Mój mały remont = generalny remont.

Postautor: Lukasz_J. » środa, 26 mar 2014, 13:51

Co do dylematu 2 to znalazłem na forum informację o tym aby pod listwy aluminiowe okien ruchomych zastosować taśmę butylową o szerokości 20mm i grubości 3mm np. ta z linku http://sklep.kena.pl/product_info.php?products_id=868 i dodatkowo z wątku użytkownika Budyń w otwory po wkrętach wcisnąć uszczelniacz dekarski (rodzaju nie podaje), gdzieś wyczytałem np. Sika BlackSeal-1 lub uszczelniacz butylowy np. SikaLastomer 710 (to byłaby odpowiedź na dylemat 3)

Lukasz_J.
Posty: 19
Rejestracja: wtorek, 13 sie 2013, 20:07
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Mój mały remont = generalny remont.

Postautor: Lukasz_J. » poniedziałek, 20 lip 2015, 09:46

Remont zakończony, trwał od listopada 2013 do 4 czerwca 2015. Udało się, nie było łatwo, ale warto było się pomęczyć.
Załączniki
n126n_Megane.jpg
n126n_Megane_2.jpg
n126n_Megane_3.jpg
n126n_4.jpg
n126n_5.jpg
n126n_6.jpg
n126n_1.jpg
n126n_2.jpg
n126n_3.jpg

Lukasz_J.
Posty: 19
Rejestracja: wtorek, 13 sie 2013, 20:07
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Mój mały remont = generalny remont.

Postautor: Lukasz_J. » poniedziałek, 20 lip 2015, 12:35

A tutaj fotki z rozstawionym przedsionkiem, zaskoczyło mnie to, że przedsionek po 29 latach jakie minęły od czasu nabycia/produkcji wciąż ma intensywne, żywe kolory i jest kompletny.
Załączniki
n126n_7.jpg
n126n_8.jpg

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Mój mały remont = generalny remont.

Postautor: RAFALSKI » poniedziałek, 20 lip 2015, 13:18

Gratulacje! Fajnie, podoba mi się wnętrze Twojej przyczepy, zwłaszcza białe mebelki, wyglądają schludnie i czysto.

naal

Re: Mój mały remont = generalny remont.

Postautor: naal » poniedziałek, 20 lip 2015, 15:00

Ładne jasne mebelki. Gratuluję i pozdrawiam.


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości