Rurka do gazu.

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
Kapi
Posty: 30
Rejestracja: czwartek, 14 mar 2013, 17:33

Rurka do gazu.

Postautor: Kapi » poniedziałek, 26 sie 2013, 02:03

Dzień dobry
Mam problem w mojej n126n jest kuchenka gazowa która nie była używana jakieś 10lat a chciałbym ją uruchomić i teraz nie wiem czy ta rurka , która idzie ze skrzyni wzdłuż ramy do wnętrza i do kuchenki jest dobra do użytkowania jak oglądałem ją z zewnątrz to jest cala pordzewiała i tak myślę czy ją wymieniać czy nie jak myślicię wymienić ją a jak tak to jaką polecacie ??

Z góry dziękuję za wszystkie rady.

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Rurka do gazu.

Postautor: kooba » poniedziałek, 26 sie 2013, 07:42

Podłącz butlę w skrzyni i puść gaz. Jeżeli będziesz miał duży przeciek to na pewno poczujesz. Jeżeli nie będzie czuć gazu to na wszelki wypadek kładziesz się pod przyczepę z zapalniczką w ręku i jedziesz płomieniem po całej rurce, tylko postaw kogoś przy butli żeby zakręcił butlę na polecenie bo jak by co to szkoda topić laminat zanim się wyczołgasz z pod przyczepy. Nie stresuj się wybuchem bo nie masz na to szans, jeżeli byłby jakiś wyciek gazu to zapali ci się płomień, ale na pewno nie zaciągnie go do rurki i nie wybuchnie.

Co do wymiany rurki to nie kładź miękkiego gumowego wężyka pod przyczepą, bo jest zbyt duże ryzyko uszkodzenia jakimś kamieniem podczas jazdy lub za pomocą gryzonia na postoju. Najlepiej położyć rurki gazowe samochodowe 6mm po pierwsze są z miękkiej miedzi (łatwo dopasować kształt), a po drugie jest do nich sporo akcesoriów typu zawór, trójnik itp... Jak będziesz kupował rurkę to nie daj się namówić na kompozyt (teraz moda bo wytrzymały i giętki), bo trzeba kupować do niego przelotkę podłączeniową 6mm na każdy koniec wężyka. Taka przelotka kosztuje około 15zł, a to znacznie podnosi koszta instalacji.

Awatar użytkownika
robert
Administrator
Administrator
Posty: 2968
Rejestracja: poniedziałek, 24 maja 2010, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rurka do gazu.

Postautor: robert » poniedziałek, 26 sie 2013, 08:31

Mim skromnym zdaniem na gazie nie wolno oszczędzać!
Wymień instalację na nową.
Polecam rurkę 8 mm w otulinie, mocowaną na stałe do ramy.
Robert
Brak pasji jest pewnym rodzajem kalectwa
502 43 46 44
Wątek remontowy

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Rurka do gazu.

Postautor: reflexes » poniedziałek, 26 sie 2013, 08:51

Szczelność instalacji gazowej testować ogniem? Dość ciekawe rozwiązanie. Ja zdecydowanie wolałbym wodę z jakim detergentem, która będzie się świetnie pienić w miejscu przecieku.
U siebie instalację gazową zlikwidowałem, a rurka u mnie był raczej miedziana. Dokładnie taka sama jak stosuje się w instalacjach CO.

Awatar użytkownika
zyga49
Posty: 358
Rejestracja: czwartek, 30 cze 2011, 07:31
Lokalizacja: Kalno /dolnośląskie/

Re: Rurka do gazu.

Postautor: zyga49 » poniedziałek, 26 sie 2013, 08:53

Ja tez polecam 8mm miedż w otulinie stosowaną w autach/Lpg/ -daj opaski na wąż i sprawdzaj nie ogniem tylko preparatem w spraju do gazu lub pedzelek i mydliny ps ja mam taką rurke w idealnym stanie bez tych mosięznych końcówek ,ale od N126e -moge Ci oddać gratis.
Honda CRV + N126e + Hobby 420 Clasicc

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Rurka do gazu.

Postautor: kooba » poniedziałek, 26 sie 2013, 09:48

Sorki za wprowadzenie w błąd. Faktycznie rurka 8mm w otulinie, a nie 6mm.

Awatar użytkownika
kogut
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 205
Rejestracja: sobota, 27 lip 2013, 23:20
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Rurka do gazu.

Postautor: kogut » poniedziałek, 26 sie 2013, 18:23

kooba pisze:....
Co do wymiany rurki to nie kładź miękkiego gumowego wężyka pod przyczepą, bo jest zbyt duże ryzyko uszkodzenia jakimś kamieniem podczas jazdy lub za pomocą gryzonia na postoju...

Sam chciałem wymienić całą instalację właśnie na rurkę gumową od gazu, w tym że chciałem to dodatkowo puścić w peszlu.
Było N126N - :)
Jest Hobby 420 -;D

Awatar użytkownika
robert
Administrator
Administrator
Posty: 2968
Rejestracja: poniedziałek, 24 maja 2010, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rurka do gazu.

Postautor: robert » poniedziałek, 26 sie 2013, 19:44

kogut pisze:Sam chciałem wymienić całą instalację właśnie na rurkę gumową od gazu, w tym że chciałem to dodatkowo puścić w peszlu.


Dlaczego gumową?? Szczerze odradzam!
Rurkę miedzianą 8 mm w otulinie (tak jak do instalacji LPG) bardzo wygodnie się montuje. A i cena chyba nie jest jakaś zabijająca.

Ja kupowałem taką - 9 PLN/ metr
http://allegro.pl/rurka-miedziana-8mm-w-otulinie-przewod-miedziany-i3471821524.html

Do tego takie mocowania
http://allegro.pl/blaszka-zawieszka-rurki-faro-pcv-w-izolacji-2szt-i3471822911.html
Załączniki
moc.jpg
moc.jpg (8.21 KiB) Przejrzano 6108 razy
r8.jpg
r8.jpg (30.87 KiB) Przejrzano 6105 razy
Robert
Brak pasji jest pewnym rodzajem kalectwa
502 43 46 44
Wątek remontowy

jaro12331
Posty: 210
Rejestracja: sobota, 24 lis 2012, 21:08

Re: Rurka do gazu.

Postautor: jaro12331 » wtorek, 27 sie 2013, 18:47

a jak lub czym końce zarobić


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości