REMONT N126NT Norby

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
norby
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 21 lut 2013, 15:11
Lokalizacja: WGM/WWL

REMONT N126NT Norby

Postautor: norby » środa, 13 mar 2013, 15:18

Hej

Po zakupie teraz czas na remoncik... nowa podloga, tapicerka i wiele udoskonalen takich jak truma, solary itd, itd....:)

Postepy w pracach przedstawie wkrótce ...tylko niech ta zima juz sobie pojdzie
n126nt

Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2068
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: REMONT N126NT Norby

Postautor: Karolus » środa, 13 mar 2013, 22:00

Nie chcesz się zamienić za N126n?

Pozdrawiam

norby
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 21 lut 2013, 15:11
Lokalizacja: WGM/WWL

Re: REMONT N126NT Norby

Postautor: norby » czwartek, 14 mar 2013, 15:52

Witam

Niestety zamiana nie wchodzi w gre. Jest to przyczepka własnie ta dłuugo poszukiwana.
Pojechałem po nią spory kawałek drogi. Jak na razie jestem pełen optymizmu i werwy do pracy przy remoncie.
Mam nadzieje ze nic nie schrzanie i zrobie z niej cudo :D

Pozdrawiam
n126nt

norby
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 21 lut 2013, 15:11
Lokalizacja: WGM/WWL

Re: REMONT N126NT Norby

Postautor: norby » poniedziałek, 22 kwie 2013, 18:04

U mnie praca wre:) Wnętrze wyczyszczone, wstawiona juz drewniana rama okna i nowa uszczelka. Okno odkręciłem, zmieniłem uszczelke pod aluminiową listwą dodatkowo uszczelnilem novolem. Test wody okno przeszło pozytywnie. Wymieniłem podłoge.

Mam mały problem, na dachu mam dość znaczne pęknięcia i dziury. Ktoś to zakleił częściowo poksyliną lub czymś bardzo podobnym. Pęknięcia na szczęscie są tylko od strony lóżka (sypialni) i tylko na jednym garbie. Podejrzewam ze ktoś się tą przyczepką nie zmieścił pod gałęziami drzew. Oprocz tego w pobliżu pęknięc mam lekko zapadnięty dach. Tragedii nie ma tylko kombinuje jak to mądrze ogarnąć.
Moj pomysl to zeszlifowac tą poksyline a na wgłąbienia polożyć szpachle z włóknem szklanym. Poźniej żelkot. Obawiam się troche tej szpachli z włóknem żeby nie pękała w przyszłosci. Znajomy kładł taką samą szpachle na łódkę z laminatu i już drugi sezon jest ok.
Dodam jeszcze ze od środka polozyłem już włokno w płótnie i jest ok nic nie cieknie.
Dach chciałbym wzmocnic listwą poprzeczną wlaminowaną do skorupy. Pozniej poloze chyba panele na sufit ale nad tym to jeszcze pomyśle.

Może mi coś mądrego doradzicie ....? :)
n126nt

Paweł69
Posty: 16
Rejestracja: niedziela, 20 sty 2013, 02:06

Re: REMONT N126NT Norby

Postautor: Paweł69 » poniedziałek, 22 kwie 2013, 21:08

Witam. Kolego ja z tą poksiliną to bym zrobił tak :. Szlifowanie do czystego laminatu, później w te dziurawe miejsca od wewnątrz żywica plus mata szklana a ewentualne ubytki z zewnątrz rozszliwować i tam szpachla z włóknem, do końcowego wykończenia zwykła.Jeżeli dach jest zapadnięty można wlaminować żywicą np. kawałek listewki lub cienkiej sklejki, płyty i wypchnąć czymś na czas klejenia (schnięcia.
Ja podobnie postąpiłem z futryną drzwi miałem tam spore pęknięcie wzdłużne i nie dochodziły drzwi.Podparłem ścianę , sprawdzając pasowanie drzwi i wkleiłem listewki przy futrynie ( te do mocowania szafy ). Wszystkie otwory poi lampach śrubach listew zaklejam także matą szklaną i żywicą .
Z zewnątrz będę to szpachlował przed malowaniem.

norby
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 21 lut 2013, 15:11
Lokalizacja: WGM/WWL

Re: REMONT N126NT Norby

Postautor: norby » wtorek, 23 kwie 2013, 16:59

Dzieki za odpowiedz.. z tą listewką to też tak myślałem i wlaminuje ją po całej szerokości dachu. Bede robił boczne wzmocnienia to przy okazji zrobie dach. Co do szpachli mam mieszane uczucia bo zwykła może pękać jednak skorupa w czasie jazdy pracuje. Ciekawy jestem tej szpachli z włóknem ale pewnie nie długo sie sam przekonam. Czas sie brać do roboty...

Pozdrawiam
n126nt

Paweł69
Posty: 16
Rejestracja: niedziela, 20 sty 2013, 02:06

Re: REMONT N126NT Norby

Postautor: Paweł69 » wtorek, 23 kwie 2013, 20:56

Szpachlówkę zwykłą tzw. finisch stosuję się jako wykończenie między innymi tej szpachlówki z włóknem, której nie da się idealnie dotrzeć do malowania oraz małych zarysowań, no chyba że ktoś później wali grubo podkładu.
Powodzenia w remoncie, ja jestem na etapie laminowania wnętrza, zaraz będę mógł montować podłogę.

norby
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 21 lut 2013, 15:11
Lokalizacja: WGM/WWL

Re: REMONT N126NT Norby

Postautor: norby » środa, 17 lip 2013, 19:49

Hej

U mnie prace ruszyły i trwają....

Było tak...

cepka2.jpg
(193.07 KiB) Pobrany 421 razy


Obecnie jest tak....

forum1.jpg
(241.94 KiB) Pobrany 421 razy


forum2.jpg
(206.57 KiB) Pobrany 421 razy


forum3.jpg
(198.54 KiB) Pobrany 421 razy
n126nt

norby
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 21 lut 2013, 15:11
Lokalizacja: WGM/WWL

Re: REMONT N126NT Norby

Postautor: norby » środa, 17 lip 2013, 20:00

Dach zostawiłem sobie na deser i właśnie nad nim myśle.. jest już wyszpachlowany i gotowy do dotarcia.
Najważniejsze ze po dość intensywnych opadach w przyczepce jest sucho w przeciwieństwie do podtopionego domu.
Wymieniłem wszystkie uszczelki , naprawiłem szyberdach i jak widać wykleiłem ściany. Został do zrobienia dach i łazienka.
Zastanawiam sie czy nie położyć korka albo remontówki z ekranami.
Obawiam sie czy nie dowaliłem wagi tą wykładziną bo troche sie naszarpałem z wyciągnięciem jej z samochodu.
Narazie jestem na etpie myślenia nad dachem...a może plastikowe panele i wzmocnienie dachu drewnianymi listwami??
Dach był lekko wklesnięty ale po szpachlowaniu wrócił do normy i wydaje sie być ok...
n126nt

Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2068
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: REMONT N126NT Norby

Postautor: Karolus » środa, 17 lip 2013, 20:23

Ja dach zrobiłęm z płyt PCV z Castoramy ściennych...

Zalaminowałem listewki drewniane i montaż jak to montaż paneli. Jestem bardzo zadowolony.

Wszystko zależy od gustów i guścików... :D
Obrazek

Jedna uwaga - u siebie zrobiłem błąd w przerwach w ekranie którym wykładałem cepke - pod panele na sufit dałem styropian 1cm między zalaminowane listewki, tak samo styropian w zagłębienia okien gdzie też robiłem panelami PCV - a jak jaskółki te półki wiszące mam przerwę w ociepleniu i jakby czuję skraplającą się wilgoć w ich środku gdzie sama wykłądzina do cepki jest przyklejona - nie cieknie ale myślę że to różnica temperatur i woda się skrapla...

Więc zrobisz jak uważasz - ja Ci sprzedaję mój patent jak zrobiłem :lol:

Awatar użytkownika
CornBlumenBlau
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4380
Rejestracja: niedziela, 9 gru 2012, 16:44
Lokalizacja: Siradiensis

Re: REMONT N126NT Norby

Postautor: CornBlumenBlau » środa, 17 lip 2013, 20:32

Na początku też myślałem o panelach pcv na suficie, bo w sumie ładnie to wygląda, ale bałem się, że w chłodniejsze, lub deszczowe dni para będzie się na nich skraplać. Poza tym pewnie są droższe i trudniejsze w zamontowaniu niż remontówka. O lekkim wzmocnieniu dachu też dumałem, bo jak był "goły" to trochę lepiej niż w namiocie, ale w końcu dałem sobie spokój z obawy przed zwiększaniem masy przyczepki. Ja dawałem pod remontówkę karimaty i powiem Ci, że to wystarczająco usztywniło sufit. Zresztą jakie to ma znaczenie i tak się po nim nie chodzi:) Kwestia gustu :D
Niewiadówkodystansonoce
2016: 75 / 6892 km
2017: 85 / 6820 km
2018: 81 / 4651 km
2019: 67 / 4888 km
2020: 74 / 3670 km
2021: 75 / 3953 km
2022: 64 / 2978 km
2023: 54 / 6976 km
2024: 16 / 1542 km

norby
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 21 lut 2013, 15:11
Lokalizacja: WGM/WWL

Re: REMONT N126NT Norby

Postautor: norby » środa, 17 lip 2013, 20:38

Dzieki za odpowiedz....

Właśnie dokładnie myśle o takim dachu jak u Ciebie, Pozatym biały dach rozjaśni mi środek przyczepki :D
Przy oknach chce wkleić wykładzine bo położyłem dość grubą i zostały mi ścinki tylko w sumie styropian lżejszy...
Boje sie ze jak skończe dach i łazienke to mi waga wyjdzie z 900kg.
Pomysł z PCV wydaje sie najbardziej sensowny ale znowu karimaty i remontówka lżejsza i tańsza.
Musze przemyśleć sprawe.....


Pozdrawiam
n126nt

Awatar użytkownika
Bartekzg
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 299
Rejestracja: czwartek, 30 cze 2011, 09:28
Lokalizacja: Czerwieńsk pod Zieloną Górą

Re: REMONT N126NT Norby

Postautor: Bartekzg » czwartek, 18 lip 2013, 07:12

kurde mnie też czeka wymiana tapicerki :cry: ale poczekam do MRU i zobaczę jak to wygląda w innych budkach, puki co wisi kawałek na suficie ale to tylko kwestia czasu kiedy reszta poleci...
Obrazek


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości