Transformator 220/12v

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
andriu
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 308
Rejestracja: środa, 2 kwie 2008, 15:29
Lokalizacja: Siechnice

Transformator 220/12v

Postautor: andriu » poniedziałek, 2 cze 2008, 13:40

Witam, chcę podłączyć transformator żeby móc korzystać z oświetlenia wewnętrznego, tylko zupełnie nie wiem jak się z nim "wpiąć", pod siedzeniem oprócz gniazdka 220V są też takie czarne, które pierwszy raz widzę, podejrzewam, że są własnie od instalacji 12V, prosze o poradę, w miarę możliwości jakieś fotki, bo w sprawach prądu jestem kompletnie :mrgreen: . i jeszcze jedna sprawa, Jak demontowałem szafki przed remontem wnętrza to porozłączałem lampki i teraz drapię się w głowę jak one były podłączone, są 3 złączki "żeńskie" i 2 "męskie", jakby ktoś był tak dobry i zapodał fotkę, byłbym wdzięczny. :oops: :oops: :oops:
kolejna N126n '88 trzeci rok zbieram się do remontu

Awatar użytkownika
wedrowniczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 110
Rejestracja: poniedziałek, 17 mar 2008, 10:31
Lokalizacja: Wierzchucino

Re: Transformator 220/12v

Postautor: wedrowniczek » poniedziałek, 2 cze 2008, 19:38

witam. a pod przednia kanapka, tam, gdzie masz kontakt 220V pod siedzeniem nie masz na plytce od wewnatrz przykreconego okraglego transformatorka? hmm.. napewno jedna rada - nie kupuj ladnie wygladajacych "pudelkowych" tranf. do osw.halogenowego. ona przy takiej pracyujacej instalacji i wiekszym poborze sie nie sprawdza. polecam tradycyjny, druciany okraglak. ja mam 65W i wsz.hula i gra. masz z niego 4 przewody - 2 wejscia i 2 wyjscia. wejscia podlaczasz przez kostke (zadnych skretek!!) do gniazda zewn. zasilania przyczepy, tudziez do jakiejs rozgalezki, jesli w przyczepie chcesz miec tez 220, a 2 wyjscia beda + i - dla instalacji 12V. te male czarne kontakciki o ktorych piszes z- tak, to gniazda i wtyczki instalacji 12V - np. zas.lodowki, pompki. ja swoje wywalilem i wszystko mam podpiete na szynach w skrzynce.
niewiadowki/remonty/remont_wedrowniczek/przed_remontem/duze/przed_remontem_3.jpg
Sposob znacznie skuteczniejszy i wygodniejszy niz stado wtyczek do jednego kontaktu ;) powodzenia!
______________________
pzdr, G.
# N126e + Duster#

andriu
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 308
Rejestracja: środa, 2 kwie 2008, 15:29
Lokalizacja: Siechnice

Re: Transformator 220/12v

Postautor: andriu » poniedziałek, 2 cze 2008, 21:45

wedrowniczek pisze:witam. a pod przednia kanapka, tam, gdzie masz kontakt 220V pod siedzeniem nie masz na plytce od wewnatrz przykreconego okraglego transformatorka? hmm.. napewno jedna rada - nie kupuj ladnie wygladajacych "pudelkowych" tranf. do osw.halogenowego. ona przy takiej pracyujacej instalacji i wiekszym poborze sie nie sprawdza. polecam tradycyjny, druciany okraglak. ja mam 65W i wsz.hula i gra. masz z niego 4 przewody - 2 wejscia i 2 wyjscia. wejscia podlaczasz przez kostke (zadnych skretek!!) do gniazda zewn. zasilania przyczepy, tudziez do jakiejs rozgalezki, jesli w przyczepie chcesz miec tez 220, a 2 wyjscia beda + i - dla instalacji 12V. te male czarne kontakciki o ktorych piszes z- tak, to gniazda i wtyczki instalacji 12V - np. zas.lodowki, pompki. ja swoje wywalilem i wszystko mam podpiete na szynach w skrzynce.
niewiadowki/remonty/remont_wedrowniczek/przed_remontem/duze/przed_remontem_3.jpg
Sposob znacznie skuteczniejszy i wygodniejszy niz stado wtyczek do jednego kontaktu ;) powodzenia!


Oooo, ale pisałem że dla mnie prąd to gorzej niz czeski film, totalne czary, widzę, że bez elektryka się nie obejdzie bo jak sam będę grzebał to jeszcze się ognisko w budce zrobi a tego bym nie chciał,a w którym dokładnie miejscu powinien być ten okrągły transformatorek, bo może jest tylko ja o nim nie wiem.... :shock: :oops:
Tak to u mnie wygląda, to okrągle koło bezpieczników, to jest wtyczka, urwana chyba i do wyrzucenia bo nierozbieralna.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1e6 ... 2c159.html
kolejna N126n '88 trzeci rok zbieram się do remontu

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Transformator 220/12v

Postautor: kotek » poniedziałek, 2 cze 2008, 23:48

Wstawiłem prostownik 12 V 15 A i nie mam problemów z prądem w przyczepie a nawet jak holownik podpięty, to mogę ładować akumulator w samochodzie. Plus prostownika do małego bezpiecznika na przewodzie czerwonym a minus do wspólnej masy , biały przewód.
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

serek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1581
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2007, 22:55

Re: Transformator 220/12v

Postautor: serek » wtorek, 3 cze 2008, 07:14

mam dokładnie tak samo problem rozwiazany z instal. 12 V ...podpieta do prostownika i sprawuje sie swietnie... :shock:
życie jak droga, kiedyś się kończy...

andriu
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 308
Rejestracja: środa, 2 kwie 2008, 15:29
Lokalizacja: Siechnice

Re: Transformator 220/12v

Postautor: andriu » wtorek, 3 cze 2008, 07:54

Mówicie o prostownikach do ładowania akumulatorów?
kolejna N126n '88 trzeci rok zbieram się do remontu

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Transformator 220/12v

Postautor: kotek » czwartek, 5 cze 2008, 19:51

Tak, to prostownik do ładowania akumulatorów, jedynie radio jest zasilane z zasilacza do CB RADIO, z uwagi na pełną stabilizację prądu, nie występują zakłócenia typu szum czy buczenie.
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

serek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1581
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2007, 22:55

Re: Transformator 220/12v

Postautor: serek » piątek, 6 cze 2008, 07:21

najzwyklejszy prostownik widziałem w Makro juz po 69 zł brutto.
życie jak droga, kiedyś się kończy...

Awatar użytkownika
jedrek101
Posty: 1941
Rejestracja: niedziela, 27 sty 2008, 10:33
Kontaktowanie:

Re: Transformator 220/12v

Postautor: jedrek101 » piątek, 6 cze 2008, 09:59

ja zasilam radio z zasilacza wymontowanego z komputera (200w)

serek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1581
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2007, 22:55

Re: Transformator 220/12v

Postautor: serek » piątek, 6 cze 2008, 10:11

jedrek101 pisze:ja zasilam radio z zasilacza wymontowanego z komputera (200w)



dobry patent , chyba mi o tym wspominałes przez tel. a jak sie sprawdza napisz...czy sa jakies szmery na radyjku, bo o plytcie CD chyba jest ok??
życie jak droga, kiedyś się kończy...

Awatar użytkownika
jedrek101
Posty: 1941
Rejestracja: niedziela, 27 sty 2008, 10:33
Kontaktowanie:

Re: Transformator 220/12v

Postautor: jedrek101 » piątek, 6 cze 2008, 10:21

radio działa dobrze "satelite " na kasetę (czy ktoś jeszcze pamięta)ale jest z RDS-em jak gra cicho to jest ok (a tak ma grać w przyczepie),radio posiada wejście na wzmacniacz (AUX) to można mptruchę podłączyć, a z zasilacza nie ma żadnych szumów i trzasków bo z kompa ,a one też nie lubią podobnych zdarzeń
a przy okazji wentylator miesza powietrze w przyczepie heheheh

serek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1581
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2007, 22:55

Re: Transformator 220/12v

Postautor: serek » piątek, 6 cze 2008, 10:29

żeby cie ten wentylator nie wciagnał Andrzejku ...uwazaj na siebie i rodzinke hehe ( za zboczenie z tematu sorki)
życie jak droga, kiedyś się kończy...

Awatar użytkownika
konrad
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1453
Rejestracja: wtorek, 22 kwie 2008, 13:18
Lokalizacja: Krk/Lbl

Re: Transformator 220/12v

Postautor: konrad » piątek, 6 cze 2008, 13:16

ja tylko dorzucę jedną uwagę
należy pamiętać, że część urządzeń pracuje na stałym napięciu 12V -DC , a część może na zmiennym 12V - AC (żarówki)
trafo np do oświetleń halogenowych popularne w domach - dają prąd zmienny i do takiego nie można podłączyć
urządzeń wymagającej prądu stałego (jak w samochodzie) - np lodówka 12V

ja popełniłem taki błąd przy robieniu instalacji z LED, kupiłem trafo AC (30zł) do halogenów i nic nie zaświeciło ;)
dopiero trafo ze stabilizatorem za 120zł załatwił sprawę.
a stary transformatorek AC przyda się teraz w przyczepce do żarówek i halogenów :wink:

prostowniki samochodowe (jak sama nazwa wskazuje) dają prąd stały DC ;)
była N126e, jest Hobby 430T+ Ford Focus C-max 1.8 + Suzuki Vitara 4x4

Awatar użytkownika
b.b tulipan
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1086
Rejestracja: piątek, 29 lut 2008, 15:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transformator 220/12v

Postautor: b.b tulipan » piątek, 6 cze 2008, 20:21

koledzy witajcie. ja to sobie pomontowałem tak; prostownik do ładowania aku. połaczony do pradu 230V wyjści podłaczyłem pod stary, mały gabarytowo akumulator [12V, chyba motocyklowy} a z niego złączką podłączyłem pod przewód na zasilanie przyczepy ten orginalny.te małe czarne kontakty chyba zamienie na inne bo nie mam do nich wtyczek.chyba nie zrobiłem błędu?[nie w pisowni tylko w montarzu hahaha] poprawćcie mnie jak coś zle.
Najlepiej to nic nie robić a potem odpocząć.
Nie A4, nie L4 tylko T4

andriu
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 308
Rejestracja: środa, 2 kwie 2008, 15:29
Lokalizacja: Siechnice

Re: Transformator 220/12v

Postautor: andriu » piątek, 6 cze 2008, 21:42

A pompka wody pracuje na jakim pradzie, stałym czy zmiennym? :mrgreen:
kolejna N126n '88 trzeci rok zbieram się do remontu


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości