remont N126n kozik

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
Awatar użytkownika
kozik
Posty: 35
Rejestracja: sobota, 3 mar 2012, 20:40

remont N126n kozik

Postautor: kozik » poniedziałek, 8 paź 2012, 23:33

Przyczepka jest do dosyć poważnego remontu jest to N126N z roku 1990.
Przeszła pierwsze mycie, nie jestem pewien czy będzie malowana czy wypolerowana do czysta.
Wnętrze jest do kapitalnego remontu, tapicerka i meble już wyleciały z wnętrza, pozostaje skrobanie resztek gąbki.
Mebelki do malowania, a niektóre łóżka do całkowitej rekonstrukcji.
Płyta podłogowa też wyleciała, na razie jedna część, sklejka jest w dobrym stanie więc po zabezpieczeniu wróci na swoje miejsce. pod płytę trafi cienki styropian 1-2mm, listwy podłogowe są w dobrym stanie.
W ruch poszła też mata szklana Novol 720 i żywica poliestrowa.
Teraz pytania:
czy okno montować przed ocieplaniem ekranami zagrzejnikowymi i wklejaniem wykładziny, czy po wyklejeniu, teraz mam dyktę na uszczelce.
czy na sufit (wydaje mi się że u kogoś widziałem) można dać panele podłogowe czy będą za ciężkie? nie chcę wykładziny na suficie co by grawitacja nie miała pola do popisu.
kolejne pytanie, mam problem z zamkiem drzwiowym, kluczyk do zamka wchodzi w całości ale nie obraca się do końca i skobel (czy jak to się nazywa) wysuwa się tylko częściowo.
próbowałem wyjąć wkładkę ale coś mi nie idzie a nie chce zamka zepsuć.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/49f ... 3c083.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/145 ... 43564.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b38 ... 4e075.html

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: remont N126n kozik

Postautor: kotek » wtorek, 9 paź 2012, 00:16

Trzeba wyjąć zabezpieczenie ( półpierścień ) i wkładka wyskoczy sama. Nowa wkładka to koszt 5 do 7 zł. Kupując wkładkę można czasem znaleźć dwie o tym samym numerze klucza i wtedy wystarczy 1 kluczyk do drzwi i do kufra.
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

Awatar użytkownika
tomus261
Posty: 67
Rejestracja: niedziela, 4 wrz 2011, 21:54
Lokalizacja: Łódź

Re: remont N126n kozik

Postautor: tomus261 » wtorek, 9 paź 2012, 00:17

Aby wyjąć wkładkę musisz wyciągnąć to metalowe zabezpieczenie coś jak seger.
Tak jak na fotce:

Obrazek


A jeżeli jesteś z mojej okolicy to mogę Ci zrobić 1 kluczyk do kufra i zamka .
Mam trochę wkładek od fiata i pochodnych i zrobiłem sobie właśnie taką szybką podmiankę zapadek we wkładkach.

Awatar użytkownika
jedrek101
Posty: 1941
Rejestracja: niedziela, 27 sty 2008, 10:33
Kontaktowanie:

Re: remont N126n kozik

Postautor: jedrek101 » wtorek, 9 paź 2012, 07:45

http://www.darius-przyczepy.pl/componen ... /#category

u dariusa 16zł podwójna i 11 pojedyncza (po dwa klucze)

Awatar użytkownika
kozik
Posty: 35
Rejestracja: sobota, 3 mar 2012, 20:40

Re: remont N126n kozik

Postautor: kozik » sobota, 13 paź 2012, 09:24

Dzięki za wskazówki, zameczek rozebrany i naprawiony, powodem nieobracania się zamka była nierówność powierzchni w której obraca się wkładka. Kilka ruchów papierem ściernym i wszystko obraca się jak należy.
Prześledziłem wiele wątków remontowych i stwierdziłem że użyję ekranów zagrzejnikowych, nie liczę na jakąś super izolację ale fabryczna gąbka też wiele nie dawała, uniknę natomiast przenikania światła przez ściany, zamierzam użyć jak większość wykładziny remontowej.
Na sufit planuję dać panele podłogowe, ale nie wiem czy nie będą za ciężkie, co sądzicie o tym rozwiązaniu? Jeśli nie panele to co? bo wykładzina odpada.

Awatar użytkownika
zenuak
Posty: 212
Rejestracja: poniedziałek, 7 maja 2012, 18:05
Lokalizacja: ŁOMżA (podlaskie)

Re: remont N126n kozik

Postautor: zenuak » sobota, 13 paź 2012, 14:04

WTF? panele podłogowe? Czy ja dobrze na oczy widzę :D

jak coś to panale scienne!
N126n '91 + Renault Megane Kombi 1.9d '99

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: remont N126n kozik

Postautor: vvarrior » niedziela, 14 paź 2012, 23:26

Witam.
Jeśli chodzi o sufit i jeśli kolega planuje drewniany to może warto płytę HDF (pilśniowa laminowana) lekka i łatwa w obróbce i tania.
Planując remont chciałem sufit drzewniany ale poległem na temacie czego miało by się to trzymać.... rozporowo???
Ocieplając przyczepkę cały czas się zastanawiam gdzie wypadnie punkt rosy:(.
W Wilku, w którym spędziłem z ukochaną przedwiośnie i wiosnę przy przymrozkach do -5 i olejaku w środku niestety woda kapała
nam w sufitu na podłogę.
Teraz zastanawiam się gdzie się zbiera kondensat jak grzeję niewiadkę...
Co do samej izolacji to u mnie tydzień temu zrobiony test na bazie ekranów zagrzejnikowych i przy -1 po kilkunastu minutach grzania
termowentylatorkiem 800W po prostu go wyłączyliśmy bo na pokładzie było 29'C.
Kapitalny pomysł z izolacją podłogi pod sklejką - że ja na to nie wpadłem jak miałem wystawione meble...
Tylko czy to nie pogorszy stabilności budki na podwoziu? Te same śruby trzymają budkę i podłogę do ramy.
Jak wykruszy się styropian to mogą powstać luzy, może więc warto tam gdzie będą śruby dać beleczki grubości styropianu...(tak tylko gdybam).

Pozdrawiamy i życzymy powodzenia w remoncie:)
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

Awatar użytkownika
jedrek101
Posty: 1941
Rejestracja: niedziela, 27 sty 2008, 10:33
Kontaktowanie:

Re: remont N126n kozik

Postautor: jedrek101 » poniedziałek, 15 paź 2012, 10:28

vvarrior pisze:
Planując remont chciałem sufit drewniany ale poległem na temacie czego miało by się to trzymać.... rozporowo???

a jak masz zamontowane półki nad oknami i szafę :?: :?:
słowa pomocnicze : mata, żywica , listwy

Awatar użytkownika
kozik
Posty: 35
Rejestracja: sobota, 3 mar 2012, 20:40

Re: remont N126n kozik

Postautor: kozik » poniedziałek, 15 paź 2012, 10:41

vvarrior pisze:Kapitalny pomysł z izolacją podłogi pod sklejką - że ja na to nie wpadłem jak miałem wystawione meble...
Tylko czy to nie pogorszy stabilności budki na podwoziu? Te same śruby trzymają budkę i podłogę do ramy.
Jak wykruszy się styropian to mogą powstać luzy, może więc warto tam gdzie będą śruby dać beleczki grubości styropianu...(tak tylko gdybam).
Pozdrawiamy i życzymy powodzenia w remoncie:)

pomysł z izolacją podłogi wyniknął z tego że w N126n są puste przestrzenie pod płytą podłogową, wygląda to tak:
Obrazek
Zobacz całą galerię | Darmowe galerie Allegro
dobrze by było umieścić tam płytę styropianową z przyklejoną folią alu od strony sklejki, oraz żeby między płytą podłogową a tą folią była mała przerwa, dało by to efekt taki że ciepło z wnętrza przyczepy przenikało by przez linoleum,sklejkę, odbijało by się od folii a to co przeniknie dalej musiało by się przedrzeć przez styropian i spodnią część budki na zewnątrz.
u Ciebie tj. w N126e tak:
Obrazek
zatem styropian musiał byś ułożyć pomiędzy sklejką a częścią nośną podłogi co jak piszesz mogło by pogorszyć stabilność budki, poza tym zabieg ten zmniejszył by wyskokość wnętrza przyczepki.
na pocieszenie dodam że w książce Pana Szepke pt. sam buduję pojazd campingowy jest opisany sposób izolacji podłogi przyczepy od spodu, tzn pod ramę dajemy sklejkę czy inny materiał, który stworzy nam komorę dająca izolację cieplna. Warto rozważyć taką możliwość.
Dzięki za życzenia bo remont to dla mnie niezłe wyzwanie.
Jeszcze się pochwalę, w poprzedni weekend campingowaliśmy z naszą n126e. Noc była chłodna olejak 600W średnio dawał radę, ale zastąpiłem go farelką ok 700W i budząc się- musiałem robić za termostat, utrzymałem optymalną temp. Żona i córka nie zmarzły a w nocy było ledwo powyżej zera.

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: remont N126n kozik

Postautor: vvarrior » środa, 17 paź 2012, 03:54

AAA no to ja nie wiedziałem że w Nce jest taka ładna prawie gładka podłoga. Więc raz jeszcze powodzenia:)
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

Awatar użytkownika
kozik
Posty: 35
Rejestracja: sobota, 3 mar 2012, 20:40

Re: remont N126n kozik

Postautor: kozik » piątek, 6 wrz 2013, 00:42

Panowie już po wakacjach/ urlopach, w tym roku urlopowaliśmy nocując w kwaterze prywatnej/namiocie. Jednak na przyszły sezon postanowiliśmy pojechać z naszym małym domkiem. Ale żeby plan dało się zrealizować należy dokończyć remont Nki.
Zabrałem się do tego z całych sił.
Po oczyszczeniu wnętrza ze starej gąbki, zerwałem osłony okien te z białej dykty. Okazało się że górna listwa drewniana przedniego okna sczerniała, okno wyleciało celem naprawy nieszczelności.
Obrazek
Łączenie płyt laminatu zostało wyskrobane i zaszpachlowane. Były tam ślady silikonu, znakiem tego że ktoś już próbował to okno uszczelnić. Obecnie trwa szpachlowanie, wyrównanie powierzchni. Wymiana listwy, po czym nastąpi montaż okna.
Obrazek
Postanowiłem wykleić wnętrze ekranami, a sciany przy lóżkach "ocieplić" 2cm warstwą styropianu. Na to wykładzina.
Na sufit, oraz obramowania okien użyć płyty laminowane.
Pod płyty podłogowe dać 2cm styropian.
Zrobić kratkę wentylacyjną na tyłach lodówki.
Potem odświeżyć mebelki i zamontować w przyczepie.
Jako inspiracji i cennych wskazówek pt. Zrób to sam, wertuję relacje z Waszych remontów.
Planuję także montaż bagażnika rowerowego na tylniej ścianie przyczepy, jednak usilnie poszukuje odpowiedniego bagażnika - podczas remontu muszę zrobić w odpowiednich miejscach wzmocnienia w laminacie.
Ale się rozpisałem, żeby remont szedł tak łatwo jak pisanina.
Nie wspomnę o likwidacji wyszczerbień w laminacie i likwidacji pajączków. Do tego pasowało by pomalować budkę ale ten wyczyn zostawię sobie na inny czas.
Mam jeszcze pytanie o listwy metalowe "ozdobne" czy jest sens je demontować, walczyć ze skorodowanymi śrubami... czy od wnętrza budki jest tam jakiś element drewniany czy są wkręcone w laminat? od strony wnętrza wszystko wygląda super, nie widać żadnych nieszczelności.
Jak rozebrać ten włącznik żeby go nie zepsuć?
Obrazek
A w ten sposób podróżowaliśmy sobie w tym roku, także z eNeczką
Obrazek

Awatar użytkownika
TomekN126N
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 3846
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 18:54
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: remont N126n kozik

Postautor: TomekN126N » piątek, 6 wrz 2013, 07:31

A w ten sposób podróżowaliśmy sobie w tym roku, także z eNeczką


Fajny zestaw, widziałem taki ostatnio u mnie w Kędzierzynie, biały maluszek i biała cepka. Wrzuce fotkę :wink:

Jak rozebrać ten włącznik żeby go nie zepsuć?


Pociągnij z wyczuciem klapkę do góry, sama wyskoczy.
Nocki/km
2023: 11/460
2022: 12/440
2021: 3/425
2020: 5/1040
2019: 3/420
2018: 30/4184
2017: 24/2850
2016: 12/2540
2015: 23/2530
2014: 15/950
2013: 16/2310
2012: 23/1665

N126N
Corolla kombi - służbówka
Octavia kombi 1.6 TDI
jawa175(59)
komar3(81)
komar sztywniak
Suzuki GSX750E(83)
Honda Hornet 900 (05)

Awatar użytkownika
kozik
Posty: 35
Rejestracja: sobota, 3 mar 2012, 20:40

Re: remont N126n kozik

Postautor: kozik » piątek, 6 wrz 2013, 23:18

Potrzebuję Waszej rady
Ekrany kleję polimerowym, nie wiem natomiast czy lepiej wykładzinę do ekranów kleić polimerowym dragona czy butaprenem dragona, a może kupić bonaterm? ktoś go kiedyś polecał.
Korzystając z odrobiny czasu i ładnej pogody zużyłem trochę żywicy poliestrowej. Miejsca wzmocnień oznaczyłem na zdjęciach.
Listwę okienną przykleiłem jakimś patexem.
ObrazekObrazekObrazek
Powoli, małymi kroczkami, ale do przodu.

Awatar użytkownika
zoja
Posty: 325
Rejestracja: poniedziałek, 12 mar 2012, 12:19

Re: remont N126n kozik

Postautor: zoja » sobota, 7 wrz 2013, 13:20

Odradzam sufit z nienasiąkliwego materiału, przy słabej izolacji na pewno będzie się na nim skraplała woda!


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości