klej do tapicerki

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
musialk
Posty: 15
Rejestracja: piątek, 5 sie 2011, 20:13
Lokalizacja: Częstochowa

Re: klej do tapicerki

Postautor: musialk » poniedziałek, 8 sie 2011, 20:42

doszedłem co z tymi deskami. ja mam dwie poziomo przyklejone i dwie pionowo luźno (były dorobione jako osbne łóżko).

dzisiaj rozbierałem cały środek i akurat padał deszcz. i mam dwa przecieki.

pierwszy z przodu przyczepki u góry tak jakby z łaczenia które jest pod listwą aluminiową myślę że wystarczy to zrobić silikonem (co do tego polecacie zwykły silikon czy coś specjalnego)

drugi cieknie mi z okna nie otwieranego od spodu. sprawdzałem uszczelkę i niby jest ok. (nie podarta popękana, tylko trochę sztywna) tylko cieknie. możliwe to że zniszczona była gąbka od tapicerki. Co z tym polecacie zrobić?

remont staram się fotografować wiec ja skończę prześlę fotki z opisem
n126n 1990r + BMW e46

Konrad_wawa
Posty: 301
Rejestracja: poniedziałek, 27 lip 2009, 15:31
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Re: klej do tapicerki

Postautor: Konrad_wawa » poniedziałek, 8 sie 2011, 22:27

Ja miałem dokładnie to samo.
Ciekło mi przez przednie okno i przez boczne lewe dołem.
Z przodu wymieniłem deski i uszczelkę, a listwę aluminiową przykleiłem na silikon dachowy ( do rynien itp ), przy czym przed wkręceniem śruby miejsca gdzie wchodzą wkręty traktowałem również silikonem. Potem na uszczelkę ( tą między listwą a budką dałem silikon. Po skręceniu wszystkiego pojechałem jeszcze od góry na łączeniu budki z górną częścią listwy silikonem ( chyba tym razem akwariowym, bo tamten się skończył ). Dałem silikonu grubo, aż rozsmarowywałem go paluchem.
Uszczelki szyby bocznej nie wymieniałem, bo nie miałem już cierpliwości. Przejechałem ją od zewnątrz silikonem ( odginając śrubokrętem i miejsce przy miejscu - akwariowym ). Ładowałem, aż wypływał. Potem paluchem i zmywanie benzyną ekstrakcyjną.
Może powiecie, że przesada ... wczoraj miałem próbę szczelności. Jestem na Mazurach. Jak zaczęło padać około 22:00 to skończyło o 5:00 - to była ulewa, a nie zwykłe opady ... woda chyba płynęła przez przedsionek, bo klapki które były wewnątrz - mokre. W budce ( pół nocy nie spałem, a potem rano sprawdzałem ) - SUCHO !!!
N 126 N + Laguna II Hatchback 2,0 16V - jeszcze bez haka :)

musialk
Posty: 15
Rejestracja: piątek, 5 sie 2011, 20:13
Lokalizacja: Częstochowa

Re: klej do tapicerki

Postautor: musialk » wtorek, 9 sie 2011, 21:32

Witam. Kolejny dzień za mną. Zerwana tapicerka i małe pytanko. W niektórych miejscach pod gąbką pojawiają się ślady pleśni, czym to wyczyścić.

W przednim oknie pod białymi płytami widać że na deskach coś się kiedyś działo. zmieniły kolor, ale teraz już nie cieknie. Poprzedni właściciel wysylikonował to i jest ok. Chyba to tak zostawie. remont robię na dworze i co chwile pada i nic tam nie cieknie.
n126n 1990r + BMW e46

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: klej do tapicerki

Postautor: kotek » wtorek, 9 sie 2011, 23:17

Po zerwaniu starego laminatu, należy całą powierzchnię zmyć denaturatem, a dopiero potem kleić nową wykladzinę.
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

musialk
Posty: 15
Rejestracja: piątek, 5 sie 2011, 20:13
Lokalizacja: Częstochowa

Re: klej do tapicerki

Postautor: musialk » środa, 10 sie 2011, 15:38

Ta gąbka bardzo ciężko schodzi. Myślę że te ślady po pleśni muszę doczyścić.

W niektórych miejscach przebijają lekko przerdzewiałe wkręty od listwy. Czytałem że ktoś je szlifował i kleił żywicą, czy lepiej tego nie ruszać jak myślicie.

kotek widzę że jesteś też z częstochowy. gdzie robisz zakupy, na solnej czy gdzie indziej?
n126n 1990r + BMW e46

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: klej do tapicerki

Postautor: kotek » środa, 10 sie 2011, 20:45

Jeżeli już to w Niewiadowie przez znajomego. Solna to kosmos.
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

musialk
Posty: 15
Rejestracja: piątek, 5 sie 2011, 20:13
Lokalizacja: Częstochowa

Re: klej do tapicerki

Postautor: musialk » środa, 10 sie 2011, 20:55

kotek, a co myślisz o tych wkrętach z listwy ozdobnej? podklejać to żywicą?
n126n 1990r + BMW e46

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: klej do tapicerki

Postautor: kotek » środa, 10 sie 2011, 21:19

Jeżeli od wewnątrz to żywica, natomiast od zewnątrz drewniany kołeczek na klej, ja używam Patex i nowe wkręty. Dla lepszej szczelności w miejsce wkręcania daję troszkę silikonu akwariowego bezbarwnego. Podaj namiary na siebie przez PW, może na żywo pogadamy.
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

musialk
Posty: 15
Rejestracja: piątek, 5 sie 2011, 20:13
Lokalizacja: Częstochowa

Re: klej do tapicerki

Postautor: musialk » czwartek, 11 sie 2011, 13:25

ubytki budki od zewnątrz czym uzupelnić?
n126n 1990r + BMW e46

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: klej do tapicerki

Postautor: kotek » czwartek, 11 sie 2011, 20:58

Jeżeli są to duże ubytki to żywicą, a małe można szpachlówką z utwardzaczem jeśli pod malowanie lub żelkotem.
http://allegro.pl/zelkot-super-bialy-ut ... 96274.html
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

musialk
Posty: 15
Rejestracja: piątek, 5 sie 2011, 20:13
Lokalizacja: Częstochowa

Re: klej do tapicerki

Postautor: musialk » poniedziałek, 15 sie 2011, 13:05

Czy pod listwa ozdobna jest jakieś łączenie ściany z dachem? Mam tam przeciek i nie wiem skąd. Dodam ze na listwie nie mam tego klina ozdobnego czy to może być przyczyna
n126n 1990r + BMW e46

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: klej do tapicerki

Postautor: kotek » poniedziałek, 15 sie 2011, 14:25

Być może właśnie pod listwą może znajdować się źródło przecieku, otworzył się jakiś pęcherzyk powietrza, co się zdarza i stąd wilgoć. U mnie było podobnie i uzupełniłem żywicą i jak narazie jest sucho.
Obrazek
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

musialk
Posty: 15
Rejestracja: piątek, 5 sie 2011, 20:13
Lokalizacja: Częstochowa

Re: klej do tapicerki

Postautor: musialk » poniedziałek, 15 sie 2011, 14:30

to mi się leje raczej z pod tej listwy co przechodzi przez całą budkę. Cieknie mi woda w górnym rogu. tak jakby przy śrubce od tej listwy. Co doradzasz ściągać ją, czy uszczelniać od środka. A ta listwa ozdobna którą się wsuwa nie spełnia też jakiejś funkcji uszczelniającej?
n126n 1990r + BMW e46

musialk
Posty: 15
Rejestracja: piątek, 5 sie 2011, 20:13
Lokalizacja: Częstochowa

Re: klej do tapicerki

Postautor: musialk » czwartek, 18 sie 2011, 14:03

jest jakiś sposób na montaż klina ozdobnego do tych długich listew aluminiowych?
n126n 1990r + BMW e46

Awatar użytkownika
jedrek101
Posty: 1941
Rejestracja: niedziela, 27 sty 2008, 10:33
Kontaktowanie:

Re: klej do tapicerki

Postautor: jedrek101 » piątek, 19 sie 2011, 23:26

musialk pisze:jest jakiś sposób na montaż klina ozdobnego do tych długich listew aluminiowych?
ja to najpierw dobrze wyczyściłem te wrąbki gdzie wsuwamy ten klin później lekkie smarowanie dajmy na to brunoxem czy innym wd-40 ,złapałem kombinerkami po wsunięciu w rowek i jazda po obwodzie listwy, Ewcia asekurowała aby dobrze klin się wsuwał... wyciągnąłem tak z 50 cm więcej i zostawiłem bo jednak trochę się wyciąga poprzez taki montaż potem powoli wraca do siebie można też delikatnie śrubokrętem pomóc klinowi wrócić do właściwej szerokości
no a może ktoś ma lepszy sposób...
Edit....
Dziś wymieniłem kliny ozdobne w swojej eNce .... nie jest to takie proste jak w E !!! - dłuższe listwy i więcej załamań , a listwa wokół drzwi ..... :sick: ledwie żyję .... jedna wsunąłem moim starym sposobem ale druga strona i reszta to już płaskim śrubokrętem wciskałem....
pozdrawiam i powodzenia


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości