Podklejanie tapicerki

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
Awatar użytkownika
petek
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 566
Rejestracja: wtorek, 21 sie 2007, 18:23
Lokalizacja: Warszawa

Podklejanie tapicerki

Postautor: petek » poniedziałek, 17 mar 2008, 11:49

W mojej ence w jednym miejscu zaczyna się odklejać tapicerka od sufitu. Normalnie tego nie widać, ale zawczasu chciałbym to miejsce zabezpieczyć. Jak ją podkleić?
Myślę o strzykawce z klejem i wstrzyknięciu go przy pomocy igły pod tapicerkę. Czy to dobry pomysł? Nie chciałbym zrywać całości bo jest w dobrym stanie.
Jaki klej wybrać, żeby dał się w ten sposób wstrzyknąć?
Pozdrawiam,
Petek

szary11
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 767
Rejestracja: środa, 30 maja 2007, 14:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Podklejanie tapicerki

Postautor: szary11 » poniedziałek, 17 mar 2008, 13:49

Ja bym podkleił silikonem. Do strzykawki lekarskiej, niewielką dziurkę i dawać czadu :) Bardziej płynne kleje mogą nie zdać egzaminu.

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Podklejanie tapicerki

Postautor: kotek » poniedziałek, 17 mar 2008, 22:21

Lepiej delikatnie poderwać do najbliższego łączenia tapicerki, wyczyścić i podkleić butaprenem.
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

Awatar użytkownika
petek
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 566
Rejestracja: wtorek, 21 sie 2007, 18:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podklejanie tapicerki

Postautor: petek » wtorek, 18 mar 2008, 11:31

Pewnie lepiej byłoby podczyścić, ale co będzie jak się okaże, że po oderwaniu nie bardzo da się przykleić. Trochę to ryzykowne. Spróbuję zrobić, jak radzi szary11. Zamiast silikonu użyję kleju silikonowego, który spróbuję przecisnąć przez najgrubszą igłę do zastrzyków. Może się uda. Odklejenie nie jest duże i normalnie go nie widać. Zauważyłem je w momencie szorowania tapicerki po kupnie przyczepy. Jak była wilgotna to lekko odstawała. Po wyschnięciu naprężyła się i nic nie widać. Wychodzę jednak z założenia, że lepiej będzie zawczasu reagować.
Już się nie mogę doczekać kiedy zabiorę enkę ze sobą do Wawy. Dziś przychodzą zamówione opony. W kwietniu planuję wymianę i w drogę do Wawy. Potem tylko czekam na weekendy i 8)
Pozdrawiam,
Petek

Awatar użytkownika
wedrowniczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 110
Rejestracja: poniedziałek, 17 mar 2008, 10:31
Lokalizacja: Wierzchucino

Re: Podklejanie tapicerki

Postautor: wedrowniczek » środa, 19 mar 2008, 22:56

petek pisze:Pewnie lepiej byłoby podczyścić, ale co będzie jak się okaże, że po oderwaniu nie bardzo da się przykleić. Trochę to ryzykowne. Spróbuję zrobić, jak radzi szary11. Zamiast silikonu użyję kleju silikonowego, który spróbuję przecisnąć przez najgrubszą igłę do zastrzyków.

hej. u mnie jest troche gorzej i na sam koniec zostawilem sobie ta zabawe. sporo mi tego odchodzi i przymierzalem sie albo do silikonu z tuby lub butaprenu, ktory wydaje sie chyba najlepszy. mam natomiast inny problem - tapicerka ta jest na gabce, ktora powodowana uplywem czasu i zapewne wilgocia w srodku miejscami luszczy sie i sciera od samego dotkniecia. zastanawiam sie wiec nad sama technologia klejenia - zostawic jak jest, kleic i liczyc, ze sie nie odluszczy, czy wytrzec do golego materialu i kleic go juz bez tej gabki pod spodem. tu mam zagwozdke :(


petek pisze:Dziś przychodzą zamówione opony.

pochwal sie - jakie wybrales? nie tyle moze firma, co rozmia i nosnosc. ja wlasnie tez szykuje zmiane :)
______________________
pzdr, G.
# N126e + Duster#

Awatar użytkownika
petek
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 566
Rejestracja: wtorek, 21 sie 2007, 18:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podklejanie tapicerki

Postautor: petek » czwartek, 20 mar 2008, 08:45

Kupiłem Sava Perfecta 165/70 R13 79T. Nie widziałem ich jeszcze bo wysyłka była do moich rodziców, a mam do nich kawałek drogi. Jutro dopiero będę mógł powiedzieć coś więcej. Zastanawiałem się na modelem XL tych opon, które mają nośność 83T, ale stwierdziłem, że do enki wystarczą zwykłe. Nawet po osiągnięciu DMC przyczepy zostaje jeszcze ok. 100 kg zapasu.
Pozdrawiam,
Petek

Awatar użytkownika
wedrowniczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 110
Rejestracja: poniedziałek, 17 mar 2008, 10:31
Lokalizacja: Wierzchucino

Re: Podklejanie tapicerki

Postautor: wedrowniczek » piątek, 21 mar 2008, 00:58

petek pisze:Kupiłem Sava Perfecta 165/70 R13 79T..... Nawet po osiągnięciu DMC przyczepy zostaje jeszcze ok. 100 kg zapasu.

hehe, moje tez ma dowiezc kurier, pewnie juz po swietach. ja znalazlem save effecte 145/80R12 z indexem 74 (375kg) wiec ok. 170kg zapasu (od DMC). ty masz jakas nowsza wersje budy? bo chcialem wziasc 155 i sprawdzilem, ze taka oponka bedzie u mnie obcierac bokiem, a co dopiero 165!? no, ale bylo i stalo sie i nastepne martwienie sie i kombinowanie bedzie za 6 lat ;) moze wtedy przestawie sie na 13" bo w chwiliobecnej mam za duzo wydatkow by tak powaznie inwestowac w przyczepke. robie wiec tylko to, co musze zrobic po przejeciu jej od poprzedniego wlasciciela. ale i tak jest ok :-D
______________________
pzdr, G.
# N126e + Duster#

Awatar użytkownika
petek
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 566
Rejestracja: wtorek, 21 sie 2007, 18:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podklejanie tapicerki

Postautor: petek » piątek, 21 mar 2008, 07:59

wedrowniczek pisze:ty masz jakas nowsza wersje budy?


Chyba nie nowszą (1998 r.). Jest to chyba wersja eksportowa, ale nie jestem pewien. Ma koła 13' i przyciemniane szyby. Tapicerka w ładnym kolorze (tym nowszym).
Pozdrawiam,
Petek

Awatar użytkownika
marek
Administrator
Administrator
Posty: 1032
Rejestracja: piątek, 22 wrz 2006, 14:37
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Podklejanie tapicerki

Postautor: marek » piątek, 21 mar 2008, 11:58

Po 1995 była zmiana materiałów w środku i ramy ,podpory trochę na ukos.

Awatar użytkownika
petek
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 566
Rejestracja: wtorek, 21 sie 2007, 18:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podklejanie tapicerki

Postautor: petek » piątek, 21 mar 2008, 12:13

Podpory rzeczywiście na ukos.
Pozdrawiam,
Petek

Brian
Posty: 279
Rejestracja: czwartek, 20 mar 2008, 18:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Podklejanie tapicerki

Postautor: Brian » piątek, 21 mar 2008, 13:03

Witam koledzy. Szykuję się aby zmienić w mojej przyczepce tapicerkę. Posiadam Niewiadów N-126B w której jak się domyślam tapicerka było już zmieniana. Chce zmienić kolor tapicerki na niebieski lub jakiś ładny żółtawo-kremowy. I tu moje pytanie, jaki materiał warto wybrać ? :wink:
Berlingo 1.9D + N126b
Obrazek

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Podklejanie tapicerki

Postautor: kotek » piątek, 21 mar 2008, 14:08

Typowym kolorem dla N-126 a-e był miodowy, szary (mysi) i bordo. Jak zmieniałem tapicerkę, to starałem dobrać kolorystykę do koloru mebli.

Obrazek

Obrazek
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

Awatar użytkownika
wedrowniczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 110
Rejestracja: poniedziałek, 17 mar 2008, 10:31
Lokalizacja: Wierzchucino

Re: Podklejanie tapicerki

Postautor: wedrowniczek » piątek, 21 mar 2008, 18:22

hoho - ale salony masz!! ja coz, moze na przyszly rok wezme sie za zmiane tapicerki, albo w ogole sobie odpuszcze. zobacze, jaki efekt da na wiosne wypranie istniejacej. nie wyglada zle, jeno brudna musi byc pierunsko, bo ta fiiraneczka od moskitierki z dachu to szara, miejscami czarna jest. pokrowce i polowe firanek juz wypralem i wygladaja naprawde niezle.
a o bude pytalem, bo jak napisalem - nie wyobrazam sobie zalozenia tak szerokich kolek - musialbym podciac przyczepe. a myslalem, ze te stare (jak sie okazuje - tylko staro wygladajace) budy sa takie same. bo ta nowsza, odwrocona konstrukcje z bajeranckim designem to rozumiem, ze wieksza, szersza itd.
______________________
pzdr, G.
# N126e + Duster#

Awatar użytkownika
OKARYN
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 161
Rejestracja: środa, 28 lut 2007, 17:22
Lokalizacja: Racibórz
Kontaktowanie:

Re: Podklejanie tapicerki

Postautor: OKARYN » środa, 2 kwie 2008, 08:19

Witam!
Sprawdzony sposób podklejenia tapicerki,klej w lasce podawany z pistoletu (trzyma bardzo pewnie)
Butapren nie bardzo (testowałem)
Pozdrawiam Marek
UAZ 2.0D 4x4 - N126n

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Podklejanie tapicerki

Postautor: kotek » środa, 2 kwie 2008, 20:14

Klej w pistolecie jest bardzo dobry, lecz co zrobić , jeżeli brzegi trzymają, a puścił środek.
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości