kotek pisze:To musi być kominek przystosowany wraz z rurą łączącą. Nie może być przerwy między wylotem spalin a ścianą przyczepy.
Tzn. może być przerwa ba nawet wcale nie trzeba robić kominka, tyle że czasem można się już razem z całą rodziną rano nie obudzić...
"...Tlenek węgla (CO), popularnie zwany czadem, jest bezbarwnym, bezwonnym, bez smaku, silnie trującym gazem, nieco lżejszym od powietrza. Powstaje w skutek niepełnego spalania (przy niedostatecznym dopływie tlenu) substancji organicznych i nieorganicznych."
Stężenie Tlenku węgla - objawy zatrucia:
* 100-200 ppm (0,01% - 0,02%) lekki ból głowy przy ekspozycji przez 2-3 godziny
* 400 ppm (0,04%) silny ból głowy zaczynający się ok. 1 godzinę po wdychaniu tego stężenia; 800 ppm (0,08%) zawroty głowy, wymioty i konwulsje po 45 minutach wdychania; po dwóch godzinach trwała śpiączka;
* 1 600 ppm (0,16%) silny ból głowy, wymioty, konwulsje po 20 minutach; zgon po dwóch godzinach
* 3 200 ppm (0,32%) intensywny ból głowy i wymioty po 5-10 minutach; zgon po 30 minutach;
* 6 400 ppm (0,64%) ból głowy i wymioty po 1-2 minutach; zgon w niecałe 20 minut;
* 12 800 ppm (1.28%) utrata przytomności po 2-3 wdechach; śmierć po 3 minutach.
Co jest przyczyną wydzielania się tlenku węgla?
Podstawową przyczyną wydzielania się tlenku węgla jest szczelne uszczelnienie mieszkania, domu a zwłaszcza szczelne okna, drzwi, brak wentylacji, mikro wentylacji, brak kratki wentylacyjnej lub otworów w drzwiach do pomieszczenia gdzie znajduje się piec, piecyk do ogrzewania, niesprawna wentylacja pomieszczenia np. niedrożny przewód kominowy, wentylacyjny, zakryta kratka wentylacyjna.
Kiedy wydziela się tlenek węgla?
Tlenek węgla wydziela się wtedy kiedy brakuje dopływu świeżego powietrza do Twojego mieszkania. Powietrze potrzebne jest do spalenia w piecach, piecykach, kominkach jakie używasz do ogrzania lub kuchence gazowej na której gotujesz potrawy. Jeśli powietrza w tym tlenu jest za mało WYDZIELA SIĘ TLENEK WĘGLA.