Remontu nadszedł czas...

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
Awatar użytkownika
rafał
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 296
Rejestracja: niedziela, 15 mar 2009, 21:06
Lokalizacja: Klęczany koło Nowego Sącza

Remontu nadszedł czas...

Postautor: rafał » sobota, 2 sty 2010, 19:06

Dziś zacząłem remoncik w przyczepie .Po odkręceniu wszystkich mebli , zajęło mi to bite 6 godzin stwierdziłem że podłoga zdrowiutka zero stęchlizny spod wykładziny .Jakie mięcho toczyłem z ust przy odkręcaniu wkrętów na płaski śrubokręt to już inna sprawa.Plan jest prosty : po wybebeszeniu wnętrza do roboty zawieszenie później hamulce ,drobne pęknięcia i wnętrze .Dobrze że przyczepka stoi w garażu to chociaż cieplej i nie wieje zimno do środka
Szanuj szefa swego możesz mieć gorszego (uwaga mi się nie sprawdzło teraz mam dobrego szefa !!!!!! ) . Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk a rośnie popyt na święty spokój . Jak się nie ma co się lubi to się z........a żeby to mieć .

Konto usuniete

Re: Remontu nadszedł czas...

Postautor: Konto usuniete » sobota, 2 sty 2010, 19:48

Post usuniety
Ostatnio zmieniony sobota, 9 mar 2013, 20:22 przez Konto usuniete, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Remontu nadszedł czas...

Postautor: kotek » sobota, 2 sty 2010, 20:02

Co do zawieszenia, poczytaj ten wątek. viewtopic.php?f=4&t=178
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

Awatar użytkownika
rafał
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 296
Rejestracja: niedziela, 15 mar 2009, 21:06
Lokalizacja: Klęczany koło Nowego Sącza

Re: Remontu nadszedł czas...

Postautor: rafał » sobota, 2 sty 2010, 20:09

Co do zawieszenia resory i amortyzatory , już wszystko przygotowane , w warsztacie jest przeróbka już zamówiona.
Szanuj szefa swego możesz mieć gorszego (uwaga mi się nie sprawdzło teraz mam dobrego szefa !!!!!! ) . Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk a rośnie popyt na święty spokój . Jak się nie ma co się lubi to się z........a żeby to mieć .

Konto usuniete

Re: Remontu nadszedł czas...

Postautor: Konto usuniete » sobota, 2 sty 2010, 21:04

Post usuniety
Ostatnio zmieniony sobota, 2 mar 2013, 18:40 przez Konto usuniete, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jaro-Gosia
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 457
Rejestracja: niedziela, 30 lis 2008, 15:33
Lokalizacja: Nadma-okolice Warszawy
Kontaktowanie:

Re: Remontu nadszedł czas...

Postautor: Jaro-Gosia » sobota, 2 sty 2010, 21:08

Powodzenia w remoncie :)
Każdy z Nas przeszedł jakiś remont, jeden większy, drugi mniejszy ale remont...
Dawaj relacje na bieżąco, każdy z Nas coś Ci podpowie ...
Pozdrawiam Wszystkich :)
N 126 N / N 126 E / N 250
http://www.plandekijaro.pl
http://www.plandeki-warszawa.pl
2017 / 16 nocek / 3890 km
2018 / 7 nocek / 1350 km
2019 / 14 nocek / 4200 km

Awatar użytkownika
markopolo-33
Posty: 167
Rejestracja: niedziela, 6 gru 2009, 11:29

Re: Remontu nadszedł czas...

Postautor: markopolo-33 » sobota, 2 sty 2010, 21:35

Powodzenia :wink: ja bede zabierał sie w kwietniu jak cieplej bedzie, na razie kompletuje niezbędne materiały do remontu.
N 250C+

Awatar użytkownika
rafał
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 296
Rejestracja: niedziela, 15 mar 2009, 21:06
Lokalizacja: Klęczany koło Nowego Sącza

Re: Remontu nadszedł czas...

Postautor: rafał » sobota, 2 sty 2010, 21:39

Jak już pisałem ze względu prostszego serwisu takiego zawieszenia .Wałków gumowych sam nie wymienisz bo raczej to się robi specjalną prasą a resor jak pęknie to sobie sam zrobię ( po obczyszczeniu szczotką drucianą na wiertarce do złożenia nawet imadło nie potrzebne jak mnie mój ojciec straszył , wszystko pasowało ,a zgodnie z zaleceniem mojego majstra i tokarza , który będzie mi zawieszenie przerabiał smaru nie żałowałem).Z resztą resorów od kaszlaka nigdy nie braknie a zawsze można dać inne .
Szanuj szefa swego możesz mieć gorszego (uwaga mi się nie sprawdzło teraz mam dobrego szefa !!!!!! ) . Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk a rośnie popyt na święty spokój . Jak się nie ma co się lubi to się z........a żeby to mieć .

Konto usuniete

Re: Remontu nadszedł czas...

Postautor: Konto usuniete » sobota, 2 sty 2010, 22:12

Post usuniety
Ostatnio zmieniony sobota, 2 mar 2013, 18:39 przez Konto usuniete, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
rafał
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 296
Rejestracja: niedziela, 15 mar 2009, 21:06
Lokalizacja: Klęczany koło Nowego Sącza

Re: Remontu nadszedł czas...

Postautor: rafał » niedziela, 3 sty 2010, 07:37

Hm nawet tu widziałem opis zawieszenia od 126p .Jakoś mnie to nie przekonuje , a ktoś mnie chyba na siłę chce przekonać do osi skrętnej... Widziałem i jeździłem z towarówką z resorami od malucha i... jakoś nic się nie działo.A wcale nie będzie taki resor pracował inaczej bo w maluchu jest dociskany z góry ciężarem budy a tu jak będzie odwrotnie zamontowany będzie dociskany tak samo tyle że ten docisk będzie teraz od dołu zasada działania i tak ta sama i nikt mi nie wmówi że będzie inaczej . A to że taki resor ma 2 mocowania to wina tego że jest w poprzek ,bo zamocowanie go w jednym punkcie spowodowałoby że po paru latach raczej wjechałby nam do wnętrza. Ja jestem zwolennikiem upraszczania sobie życia i w tym również napraw .
Szanuj szefa swego możesz mieć gorszego (uwaga mi się nie sprawdzło teraz mam dobrego szefa !!!!!! ) . Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk a rośnie popyt na święty spokój . Jak się nie ma co się lubi to się z........a żeby to mieć .

Konto usuniete

Re: Remontu nadszedł czas...

Postautor: Konto usuniete » niedziela, 3 sty 2010, 09:40

Post usuniety
Ostatnio zmieniony sobota, 2 mar 2013, 18:38 przez Konto usuniete, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
rafał
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 296
Rejestracja: niedziela, 15 mar 2009, 21:06
Lokalizacja: Klęczany koło Nowego Sącza

Re: Remontu nadszedł czas...

Postautor: rafał » niedziela, 3 sty 2010, 11:25

Sądzę że ta fraza dotyczy mojej osoby ............. Do niczego i nikogo nie chcę przekonać !!!!!!!!!!!!!!!!!. Wolny kraj , wolne forum . Sądziłem że jest to forma wymiany zdań i doświadczeń .
Powodzenia w modernizacji.
Proszę mnie źle nie zrozumieć ja tu nie mam do nikogo pretensji o nic ,jeżeli uraziłem - przepraszam .
Ostatnio zmieniony niedziela, 3 sty 2010, 11:31 przez rafał, łącznie zmieniany 1 raz.
Szanuj szefa swego możesz mieć gorszego (uwaga mi się nie sprawdzło teraz mam dobrego szefa !!!!!! ) . Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk a rośnie popyt na święty spokój . Jak się nie ma co się lubi to się z........a żeby to mieć .

BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Re: Remontu nadszedł czas...

Postautor: BIGL » niedziela, 3 sty 2010, 11:26

Wklejaj fotki z postępów prac to może coś podpatrzę dla siebie :wink: .
Powodzenia :D
Obrazek

Awatar użytkownika
rafał
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 296
Rejestracja: niedziela, 15 mar 2009, 21:06
Lokalizacja: Klęczany koło Nowego Sącza

Re: Remontu nadszedł czas...

Postautor: rafał » niedziela, 3 sty 2010, 11:30

BIGL pisze:Wklejaj fotki z postępów prac to może coś podpatrzę dla siebie :wink: .
Powodzenia :D

Prawdopodobnie cały materiał poślę adminowi w mailu do umieszczenia w remonty , bo tu nie wchodzą za duże mimo że z telefonu a nie wiem jak zmniejszyć poniżej 256kB.
Szanuj szefa swego możesz mieć gorszego (uwaga mi się nie sprawdzło teraz mam dobrego szefa !!!!!! ) . Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk a rośnie popyt na święty spokój . Jak się nie ma co się lubi to się z........a żeby to mieć .

gimof
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 480
Rejestracja: piątek, 11 wrz 2009, 20:29
Lokalizacja: Promnice / Poznań
Kontaktowanie:

Re: Remontu nadszedł czas...

Postautor: gimof » niedziela, 3 sty 2010, 12:26

Zmniejsz format i zmień rozszerzenie na jpg, a zdjęcie bedzie miało ok. 10Kb ew. poślij do mnie to Je wrzuce :D
RXE 2.0 Automatic. Reno future :D


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości