Remontu nadszedł czas...

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
Awatar użytkownika
rafał
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 296
Rejestracja: niedziela, 15 mar 2009, 21:06
Lokalizacja: Klęczany koło Nowego Sącza

Re: Remontu nadszedł czas...

Postautor: rafał » sobota, 27 mar 2010, 21:20

A napchane silikonu było co niemiara .Jak na moje oko to po 1 kartuszu na stronę . Swoją rolę ten silikon spełnił bo w budce sucho a łączenia pod listwami miały pęknięcia .Trochę maty szklanej i ćwierć kilo żywicy na to poszło .Prawdopodobnie poprzednik próbował podważać listwy na siłę i narobił pęknięć.Ale już ich nie ma bo wszystkie szczelnie wypełniłem .A silikonu to sam dołożę ale po założeniu listew ,i nie jakiegoś najtańszego tylko szklarskiego bo lepszy i nie wali octem .
Szanuj szefa swego możesz mieć gorszego (uwaga mi się nie sprawdzło teraz mam dobrego szefa !!!!!! ) . Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk a rośnie popyt na święty spokój . Jak się nie ma co się lubi to się z........a żeby to mieć .

Awatar użytkownika
jedrek101
Posty: 1941
Rejestracja: niedziela, 27 sty 2008, 10:33
Kontaktowanie:

Re: Remontu nadszedł czas...

Postautor: jedrek101 » sobota, 27 mar 2010, 21:33

silikon im lepszy tym bardziej pachnie octanem , zapach znika po pełnym utwardzeniu silikonu....

NIL
Posty: 175
Rejestracja: niedziela, 31 sie 2008, 20:15
Lokalizacja: Mazury Iława

Re: Remontu nadszedł czas...

Postautor: NIL » sobota, 27 mar 2010, 22:04

ocet to kwas i wchodzi w reakcje z metalami , a więc lepszy będzie uszczelniacz bezkwasowy

Awatar użytkownika
rafał
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 296
Rejestracja: niedziela, 15 mar 2009, 21:06
Lokalizacja: Klęczany koło Nowego Sącza

Re: Remontu nadszedł czas...

Postautor: rafał » niedziela, 28 mar 2010, 07:34

Ja na poprawki kupiłem tzw. neutralny .Takiego silikonu używa się w np w szklarstwie .Silikon octowy dobry jest ale przy pracach np z rurami odpływowymi a z metalem faktycznie lubi zareagować tworząc na powierzchniach aluminiowych ciemniejsze widoczne plamy .
Szanuj szefa swego możesz mieć gorszego (uwaga mi się nie sprawdzło teraz mam dobrego szefa !!!!!! ) . Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk a rośnie popyt na święty spokój . Jak się nie ma co się lubi to się z........a żeby to mieć .

Awatar użytkownika
rafał
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 296
Rejestracja: niedziela, 15 mar 2009, 21:06
Lokalizacja: Klęczany koło Nowego Sącza

Re: Remontu nadszedł czas...

Postautor: rafał » środa, 31 mar 2010, 20:06

Moje łatanie z użyciem żywicy i mat szklanych jak na pierwszy raz wyszło .Jeden ból nie mam polerki i polerowałem szlifierką oscylacyjną .Nawet dość wyrównałem ale widać trochę będzie.Zacząłem przykręcać listwy wykończeniowe wkrętami nierdzewnymi .Po tym pójdą do wymiany klamki , elektryka i wreszcie tapicerka.
Szanuj szefa swego możesz mieć gorszego (uwaga mi się nie sprawdzło teraz mam dobrego szefa !!!!!! ) . Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk a rośnie popyt na święty spokój . Jak się nie ma co się lubi to się z........a żeby to mieć .

Awatar użytkownika
rafał
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 296
Rejestracja: niedziela, 15 mar 2009, 21:06
Lokalizacja: Klęczany koło Nowego Sącza

Re: Remontu nadszedł czas...

Postautor: rafał » wtorek, 13 kwie 2010, 20:33

Klamki wymienione , obrysówki założone i zaczynam podłączać Co do instalacji wymieniam tylko tą na 230V a na 12V zostaje ale z modyfikacjami .Co mogę doradzić wszystkim to warto polutować kable tam gdzie są kostki połączeniowe bo po upływie dłuższego czasu śniedzieją i światła zaczynają słabo świecić .Kabli raczej nikt nie popieprzy chyba ,że ktoś kolorów nie rozróżnia bo np czerwony do czerwonego itp.Kable do 12V są dość grube 1,5mm2 .U mnie obrysówki, oświetlenie wewnętrzne pozycyjne przednie , oświetlenie kuferka i oświetlenie obok koła zapasowego będzie na białych ledach .Dobrze jest sobie dorobić ze 2 gniazda zapalniczki bo się mogą przydać.
Szanuj szefa swego możesz mieć gorszego (uwaga mi się nie sprawdzło teraz mam dobrego szefa !!!!!! ) . Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk a rośnie popyt na święty spokój . Jak się nie ma co się lubi to się z........a żeby to mieć .

Awatar użytkownika
rafał
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 296
Rejestracja: niedziela, 15 mar 2009, 21:06
Lokalizacja: Klęczany koło Nowego Sącza

Re: Remontu nadszedł czas...

Postautor: rafał » czwartek, 15 kwie 2010, 20:24

Trzy czwarte roboty zrobione jak dobrze pójdzie to w sobotę zabieram się za wykładzinę ...
Szanuj szefa swego możesz mieć gorszego (uwaga mi się nie sprawdzło teraz mam dobrego szefa !!!!!! ) . Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk a rośnie popyt na święty spokój . Jak się nie ma co się lubi to się z........a żeby to mieć .

gimof
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 480
Rejestracja: piątek, 11 wrz 2009, 20:29
Lokalizacja: Promnice / Poznań
Kontaktowanie:

Re: Remontu nadszedł czas...

Postautor: gimof » czwartek, 15 kwie 2010, 20:37

A tak przy okazji pod pytam, wymieniałeś uchwyt drzwi (ten mały żeby drzwi zahaczyć) ?
Kupiłem nowy, ale jest większy i będę musiał nowe dziury stworzyć, czy w drzwiach też jest kawałek drewna czy trzeba jakoś to wzmocnić czy jak?
RXE 2.0 Automatic. Reno future :D

Awatar użytkownika
rafał
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 296
Rejestracja: niedziela, 15 mar 2009, 21:06
Lokalizacja: Klęczany koło Nowego Sącza

Re: Remontu nadszedł czas...

Postautor: rafał » czwartek, 15 kwie 2010, 21:21

Jeszcze do uchwytu nie doszedłem .To tak bliżej końca na kosmetykę też kupiłem nowy.
Szanuj szefa swego możesz mieć gorszego (uwaga mi się nie sprawdzło teraz mam dobrego szefa !!!!!! ) . Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk a rośnie popyt na święty spokój . Jak się nie ma co się lubi to się z........a żeby to mieć .

Awatar użytkownika
rafał
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 296
Rejestracja: niedziela, 15 mar 2009, 21:06
Lokalizacja: Klęczany koło Nowego Sącza

Re: Remontu nadszedł czas...

Postautor: rafał » sobota, 17 kwie 2010, 20:25

No i dziś udało się oleić pół przyczepy wykładziną dywanową już bliżej jak dalej .Jeszcze dinozaurów nie widzę po nawąchaniu się butaprenu i nitro . Całą fotorelację poślę adminowi do umieszczenia w dziale Remonty.
Szanuj szefa swego możesz mieć gorszego (uwaga mi się nie sprawdzło teraz mam dobrego szefa !!!!!! ) . Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk a rośnie popyt na święty spokój . Jak się nie ma co się lubi to się z........a żeby to mieć .

Awatar użytkownika
skorat
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 18 mar 2010, 08:11
Lokalizacja: Powiat Rybnicki, Gmina Czerwionka-Leszczyny

Re: Remontu nadszedł czas...

Postautor: skorat » sobota, 17 kwie 2010, 23:22

Witam
Jeżeli chodzi o gniazdo i zatrzask do trzymania drzwi to gniazdo powinno być przymocowane do przyczepy (od środka jest zalaminowany kawałek deski mniej więcej w szafie w mojej N-126n), natomiast zatrzask w drzwiach (Tu powiem szczerze nie wiem jak wygląda sprawa wzmocnień, bo drzwi nie rozkręcałem) i trzyma mocno. Ja już to zamocowałem (na wkrętach nierdzewnych). Wykorzystałem jeden oryginalny otwór, natomiast drugi oryginalny zakleiłem klejem montażowym i z ciężkim sercem wywierciłem nowy otwór pasujący do nowych rozstawów. Zatrzask fajnie zakrywa oryginalny (zaklejony) otwór. Pozdrawiam i życzę powodzenia oraz wytrwałości w remoncie ;) Tadek
Citroen Xsara Picasso 2,0HDI + N-126n

Awatar użytkownika
rafał
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 296
Rejestracja: niedziela, 15 mar 2009, 21:06
Lokalizacja: Klęczany koło Nowego Sącza

Re: Remontu nadszedł czas...

Postautor: rafał » wtorek, 20 kwie 2010, 21:03

Oklejanie zakończone... Teraz sufit i wnoszę meble.
Szanuj szefa swego możesz mieć gorszego (uwaga mi się nie sprawdzło teraz mam dobrego szefa !!!!!! ) . Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk a rośnie popyt na święty spokój . Jak się nie ma co się lubi to się z........a żeby to mieć .

Awatar użytkownika
krisio
Posty: 95
Rejestracja: wtorek, 13 sty 2009, 18:24
Lokalizacja: Kraków/Tarnów

Re: Remontu nadszedł czas...

Postautor: krisio » poniedziałek, 26 kwie 2010, 10:04

Witam. Podłącze się pod ten temat żeby nie zakładać nowego. Czy te wykładziny co kupujecie na oklejanie przyczepek nazywają się również "remontowe" jak również "budowlane" ? jest promocja w komforcie na wykładziny po 4,95 tylko ona sie nazywa remontowa..:) i jest troszku cieniutka. (dodam że ja będę dawał pod nią styropian 1 cm.) Czy taka wykładzina jest dobra??

pozdrawiam!
Kris + Aga = Iga i Szymon
Nubira kombi 1,6 LPG + N-126e + Adria Optima 485B

Awatar użytkownika
jedrek101
Posty: 1941
Rejestracja: niedziela, 27 sty 2008, 10:33
Kontaktowanie:

Re: Remontu nadszedł czas...

Postautor: jedrek101 » poniedziałek, 26 kwie 2010, 16:19

krisio pisze:Witam. Podłącze się pod ten temat żeby nie zakładać nowego. Czy te wykładziny co kupujecie na oklejanie przyczepek nazywają się również "remontowe" jak również "budowlane" ? jest promocja w komforcie na wykładziny po 4,95 tylko ona sie nazywa remontowa..:) i jest troszku cieniutka. (dodam że ja będę dawał pod nią styropian 1 cm.) Czy taka wykładzina jest dobra??

pozdrawiam!

ja mam tak właśnie zrobione cienka wykładzina na jedno centymetrowym styropianie , wszystko klejone klejem polimerowym :)
najważniejsze aby styropian nie prześwitywał przez wykładzinę :)

Awatar użytkownika
krisio
Posty: 95
Rejestracja: wtorek, 13 sty 2009, 18:24
Lokalizacja: Kraków/Tarnów

Re: Remontu nadszedł czas...

Postautor: krisio » wtorek, 27 kwie 2010, 09:39

ok. dziękuje bardzo!! myślę że niebawem się uporam z przyczepką...zaczynam od majowego weekendu....dużo pracy.
Kris + Aga = Iga i Szymon
Nubira kombi 1,6 LPG + N-126e + Adria Optima 485B


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości