Szukam fotki n 126... ;)

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
jarekvolvo
Posty: 160
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2020, 16:44
Lokalizacja: Milanówek

Szukam fotki n 126... ;)

Postautor: jarekvolvo » czwartek, 2 wrz 2021, 11:54

Hejka ! Szukam zdjęcia/rysunku pierwszego modelu n126 - niby "standard" ;) , zwłaszcza tylnej części. Podobno miał lampy od Warszawy a miejsce na tablicę było zagłębione w płaszczyźnie.. . Przegrzebałem nieco netu, ale jakoś kiepsko mi to idzie ;)
Życzmy sobie miłego dnia !

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Szukam fotki n 126... ;)

Postautor: Murano » czwartek, 2 wrz 2021, 12:23

Prawdopodobnie chodzi o Romi. Lampy się zgadzają natomiast zagłębienia nie kojarzę.
http://www.fanklub-niewiadowek.com/kara ... olsce.html

jarekvolvo
Posty: 160
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2020, 16:44
Lokalizacja: Milanówek

Re: Szukam fotki n 126... ;)

Postautor: jarekvolvo » czwartek, 2 wrz 2021, 15:57

Nie, nie - Romkę znam i światła kojarzę. Doszła mnie wieść, że właśnie "przedseryjna" wersja 126 miała taki tył i chciałbym to zweryfikować.

BTW, jak myślisz - czy do n126d będą pasowały światła od Warszawy? Nie chodzi mi o mocowanie, bo są lekko odsadzone i "skośne", ale o "wygląd" ;)
Życzmy sobie miłego dnia !

Awatar użytkownika
Miron EZD
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2056
Rejestracja: poniedziałek, 18 wrz 2017, 21:41
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Szukam fotki n 126... ;)

Postautor: Miron EZD » czwartek, 2 wrz 2021, 16:16

Jedyną przyczepę jaką kojarzę ze światłami od Warszawy, była przyczepa wykonana przez
p. Zbigniewa Węglarza z 1972 roku.
Chodzi o ten model otwierany segmentowo do góry. 8-)

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Szukam fotki n 126... ;)

Postautor: Murano » czwartek, 2 wrz 2021, 17:49

jarekvolvo pisze:Doszła mnie wieść, że właśnie "przedseryjna" wersja 126 miała taki tył i chciałbym to zweryfikować.

Pierwsze słyszę.... Albo inaczej, nie wiem nic o takim egzemplarzu ale ja słaby jestem z historii więc wykluczyć nie mogę.
Poza Sierszą, Romi, Trampem i domowymi konstrukcjami pierwszy był model '73, o który niedawno pytałeś i którego zdjęcia masz w linku do mojego egzemplarza.
Nie można wykluczyć domowych projektów i przeróbek, ba... nawet budowy od zera na bazie niewiadówki ale z pewnością bliską 99,9% mogę stwierdzić, że nie powstała ona (o ile istnieje/istniała) w fabryce w Ujeździe czy wcześniej w Skarżysku Kamiennej.

jarekvolvo
Posty: 160
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2020, 16:44
Lokalizacja: Milanówek

Re: Szukam fotki n 126... ;)

Postautor: jarekvolvo » czwartek, 2 wrz 2021, 18:25

Też się skłaniam ku temu, że jest to "urban legend". Ale tak, jak kiedyś prasa zachwycała się nowymi prototypami, tak nie znalazłem żadnej informacji o cepkach, które miałyby być" nowoczesnym duchem polskiej motoryzacji", zaprezentowanym na np. święcie 22 lipca ;) ..
Życzmy sobie miłego dnia !


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości