mój mały remont n126 :) pytania

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
Awatar użytkownika
jedrek101
Posty: 1941
Rejestracja: niedziela, 27 sty 2008, 10:33
Kontaktowanie:

Re: mój mały remont n126 :) pytania

Postautor: jedrek101 » poniedziałek, 7 sty 2013, 10:23

search.php?keywords=wyk%C5%82adzina

trzynaście stron pożytecznych odnośników

wojtas
Posty: 119
Rejestracja: poniedziałek, 6 sie 2012, 21:03

Re: mój mały remont n126 :) pytania

Postautor: wojtas » poniedziałek, 7 sty 2013, 19:49

Z wykładziną to jest problem,bo jest za duży wybór. Na dniach wstawie do wyklejenia.
Teraz zastanawiam się nad rozmieszczeniem mebli: w mojej przyczepce nie było lodówki, mam w planach wstawić ją w miejsce szafy, nad nią zrobić blat. Po prawej stronie od okna mam zamiar zrobić szafę(do okna) ; dalej pociągnąć blat pod spodem szafki na ubrania,garnki itp. Góre przyczepy to będą tylko półki takie jak były w oryginale.Dobrze kombinuje? czy widzicie to inaczej?
Obrazek
Obrazek
Rama po remoncie
Obrazek

Smutny
Posty: 32
Rejestracja: środa, 2 sty 2013, 19:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: mój mały remont n126 :) pytania

Postautor: Smutny » wtorek, 8 sty 2013, 19:39

mnie też czeka taki remoncik ramy i budki ładnie ci to idzie ;]

wojtas
Posty: 119
Rejestracja: poniedziałek, 6 sie 2012, 21:03

Re: mój mały remont n126 :) pytania

Postautor: wojtas » wtorek, 8 sty 2013, 20:18

Idzie jak krew z nosa,ale dzięki :D . Zawsze coś wyskoczy i zamiast ruszyć do przodu robisz w myśl zasady ,,robię to dla siebie" i dłubiesz.Nie miałem zamiaru zmieniać podłogi ,ale ktoś napisał ,abym wyczyścił chociaż podłogę (laminat) i tak po odkręceniu jednej płyty pojechałem po nową :) (nie żałuje). Jak rozkręciłem podłogę to stwierdziłem,że dobrze by było sprawdzić ramę i tak od pod spawania,malowania poprzez naprawę ośki się skończyło. Stwierdzam,że zamiast mały remont wyjdzie nowa przyczepa :P Dziś rozmawiałem ze stolarzem i chce zrobić zabudowę z płyty 18mm (blaty ,szafki itp). Czy to aby dobry pomysł???? zaczynam martwić się wagą. Bo fajnie się wkłada :mrgreen:

wojtas
Posty: 119
Rejestracja: poniedziałek, 6 sie 2012, 21:03

Re: mój mały remont n126 :) pytania

Postautor: wojtas » czwartek, 10 sty 2013, 22:37

Okoliczni fachowcy okazali się nie miłosiernie drodzy. 1500zł za oklejenie remontówką (klej+wykładzina) lub 600zł/jednokrotne wyklejenie (sama robocizna+mój materiał) okazuje się za drogie w moich oczach.Nie chciałem za free ale w ludzkich pieniądzach tym bardziej ,że udostępniam pomieszczenie do wykonywania prac .Dalej nie szukam,szkoda czasu. Pojechałem do castodramatu i zakupiłem ekran i kleje sam. Jak wyjdzie tak będzie :D . Nie polecam klejenie paneli PCV na dach . Kupiłem i oddałem, słabo trzyma(może wina kleju), i jakoś dziwnie wygląda

Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2068
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: mój mały remont n126 :) pytania

Postautor: Karolus » czwartek, 10 sty 2013, 23:17

wojtas pisze: Nie polecam klejenie paneli PCV na dach . Kupiłem i oddałem, słabo trzyma(może wina kleju), i jakoś dziwnie wygląda


No właśnie ja mam też ten dylemat, ale jako mocowanie myślałem oprócz kleju w laminować listewki i w łączenie PCV przykręcać wkrętem w laminowane listewki...

Co będziesz dawał na sufit? Pilśnie? Czy zostaje PCV?

wojtas
Posty: 119
Rejestracja: poniedziałek, 6 sie 2012, 21:03

Re: mój mały remont n126 :) pytania

Postautor: wojtas » piątek, 11 sty 2013, 19:50

Z pcv rezygnuje, podejrzewam,że jak wlaminujesz listewki i będziesz kręcił to będzie trzymać. Mi pcv podobała się w sklepie i na zdjęciach, jak przyłożyłem kilka sztuk u siebie (które później spadły) to odwidział mi się pomysł. Na dzień dzisiejszy zostaje klasyka: ekran + remontówka (dobra jakość i przystępna cena). Teraz mam PYTANIE: kleju ,którego polecany był do ekranów ,,DRAGON" nie ma w sklepach. Kupiłem polecany w markecie: ,,decor klej dyspersyjny nie zawierający rozpuszczalników" (mogłem się z nazwą pomylić) i teraz nie wiem gdzie robię błąd bo na same ekrany poszło mi 10KG tego cuda!!! dodam,że smaruje laminat pędzlem rozpuszczam go lekko wodą. Czy ten klej wogóle się nadaje??? aż boję się zacząć kleić butaprenem :mrgreen:

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: mój mały remont n126 :) pytania

Postautor: vvarrior » sobota, 12 sty 2013, 03:25

Dragon kupowaliśmy w Leroy Merlin. Można go rozcieńczyć lekko denaturatem wtedy łatwiej nakładać go pędzlem. Wykładzinę do ekranów kleiliśmy klejem tapicerskim w sprayu PERMATEX (też z Leroy'a)ale metodą "łączenie trwałe wg. załączonej instrukcji". Do układania samej wykładziny polecamy zakupienie szczotek do rąk - takich nawet większych. Ładnie można nimi ugłaskać wykładzinę na zaokrągleniach bez zostawiania ew. śladów na wykładzinie z np. umazanych w kleju rąk, pomijając że jak ręką się szoruje po tym sztucznym runie to można się poparzyć.

Ps. O ile tapicerskim klei się idealnie wykładzinę do ekranów to nie polecam do klejenia ekranów do budki bo cieniutko psiknięty to jeszcze trzyma ale przy większej ilości rozpuszcza styropian z ekranów. U nas od sierpnia do dzisiaj jak na razie trzyma - choć budka zrobiła po remoncie może z 200km.
Co do Dragona to na Alledrogo jest http://allegro.pl/dragon-klej-uniwersalny-polimerowy-1l-k407y-i2938211448.html
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

wojtas
Posty: 119
Rejestracja: poniedziałek, 6 sie 2012, 21:03

Re: mój mały remont n126 :) pytania

Postautor: wojtas » niedziela, 13 sty 2013, 15:59

Dzięki za info to w takim razie ja mam inny klej. Mój klej można porównać do gładzi szpachlowej. Nakładam go pędzlem na całą budkę, rozcieńczam go delikatnie wodą. Ten klej polecił mi doradca do klejenia ekranów aby nie rozpuścić styropianu. Ciekawe czy będzie trzymać . Miał ktoś do czynienia z tego typu klejem?Super został mi tylko tył do wyklejenia :|

wojtas
Posty: 119
Rejestracja: poniedziałek, 6 sie 2012, 21:03

Re: mój mały remont n126 :) pytania

Postautor: wojtas » poniedziałek, 14 sty 2013, 17:20

Z racji mojej pomyłki w zastosowaniu kleju odstawiłem budkę pod wiatę i zobaczymy jak zachowa się ekran na tym kleju....jestem pełen obaw, bo została mi tylko jedna ściana do wyklejenia

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: mój mały remont n126 :) pytania

Postautor: vvarrior » poniedziałek, 14 sty 2013, 20:05

No to i my czekamy z niecierpliwością. Ja osobiście też mam obawy co zastanę na wiosnę w mojej budce. Chyba nikt nie kleił na klej tapicerski w sprayu choć na próbkach zapowiadało się bardzo ciekawie.Ściany i meble zrobiliśmy z płyty HDF (płyty pilśniowe laminowane) i jak ona będą wytrzymałe na mróz i zmiany temperatury?. Każdy pewnie miał i ma takiego stracha czy to się utrzyma. Ale jak widać z relacji czy tą czy inną metodą to zazwyczaj działa. Tak więc trzymamy kciuki!
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

wojtas
Posty: 119
Rejestracja: poniedziałek, 6 sie 2012, 21:03

Re: mój mały remont n126 :) pytania

Postautor: wojtas » poniedziałek, 14 sty 2013, 20:40

Jak to mówią ,, tego nie wiedza nawet najstarsi górale" :D ,ale będzie ok . Przeszukuje net na temat zastosowanego kleju i natrafiłem na taki artykuł http://www.kleje-przemyslowe.pl/r01-7-j ... rsyjne.htm i chyba dobrze trafiłem . Temperatura od -20 do +80

wojtas
Posty: 119
Rejestracja: poniedziałek, 6 sie 2012, 21:03

Re: mój mały remont n126 :) pytania

Postautor: wojtas » wtorek, 26 lut 2013, 20:26

A więc w piątek ruszam z wyklejeniem ostatniej ściany ekranem i zaczynam dalszy etap. Klej trzyma (były mrozy, jest teraz wilgoć). Ogólnie jakbym chciał to bez problemu mogę ekrany zerwać ale nie o to chodzi . Jak przykleję remontówkę to chyba nie spadnie

Awatar użytkownika
dworek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1457
Rejestracja: sobota, 30 cze 2012, 18:18
Lokalizacja: Opole

Re: mój mały remont n126 :) pytania

Postautor: dworek » wtorek, 26 lut 2013, 21:35

wojtas pisze:Jak przykleję remontówkę to chyba nie spadnie

... zawsze można "podstęplować" :lol:
To napisałem ja, dworek 8-)

wojtas
Posty: 119
Rejestracja: poniedziałek, 6 sie 2012, 21:03

Re: mój mały remont n126 :) pytania

Postautor: wojtas » środa, 13 mar 2013, 21:30

Remontówke zamówiłem w sieci, w marketach z kolorami słabo. W przyszłym tygodniu wyklejanie, po świętach do zaprzyjaźnionego zakładu stolarskiego na zabudowe. Teraz mam dylemat czy kable zasilające rozprowadzać teraz czy jak przyjdą meble to ,,gdzieś" się upchnie te przewody (zasilanie tylko na 230v). Na dobrą sprawe nie wiem gdzie co będzie, wszystko zależy od stolarza.


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości