Odnowienie n 126N

czyli wszystko to, co nie pasuje do powyższych ...
NIL
Posty: 175
Rejestracja: niedziela, 31 sie 2008, 20:15
Lokalizacja: Mazury Iława

Odnowienie n 126N

Postautor: NIL » poniedziałek, 8 wrz 2008, 22:05

Tapicerka nie była w tragicznym stanie lecz 20 lat zrobiło swoje i gąbka skruszała i żadne podklejanie nie przyniosło by dobrego efektu tak więc decyzja wymiana tapicerki , i tu odkrycie wzmocnienia wokół okien uchylnych -listwy poodklejane tak więc syn zajął się wklejeniem i usztywnieniem dodatkowymi klockami , podklejenia wymagały również usztywnienia ściany za aneksem kuchennym natomiast we wnęki na dachu zostały wklejone klocki do mocowania podsufitki .

serek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1581
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2007, 22:55

Re: Odnowienie n 126N

Postautor: serek » wtorek, 9 wrz 2008, 07:25

Nil jak to nie kłopot to wrzuc fotki pogladowe, zawsze to lepiej
życie jak droga, kiedyś się kończy...

marcin
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 27
Rejestracja: poniedziałek, 18 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: Odnowienie n 126N

Postautor: marcin » wtorek, 9 wrz 2008, 11:49

witam ja tez nie długo będę brał się za moja przyczepę i tapicerkę wewnątrz tylko ze jedyny problem jest taki ze nie wiem ile metrów materiału czy wykładziny kupić by starczyło na ściany i sufit czy ktoś z was remontował 126n i pamięta ile mu poszło materiału??????? na naszej stronie jest sporo remontów ale niestety nikt nie podał ilości materiałów jakie zużył :( jeśli chodzi o wymianę tapicerki co do oklejania mebli znalazłem ile oleiny i jakie szerokości :)

Awatar użytkownika
andrzejdisel
Posty: 82
Rejestracja: piątek, 20 cze 2008, 15:42
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Odnowienie n 126N

Postautor: andrzejdisel » wtorek, 9 wrz 2008, 20:03

Witam :D z wyliczen matematycznych wychodzi cos okolo 16 m kw ale wyliczenia sobie a zycie sobie :D - ja kupilem cos okolo 20 m kw zeby nie sztukowac - tylko z calych kawalkow ukladac i troche zostalo - ja wyklejalem podloge w skrzyniach - srodek podlogi to panele podlogowe - kupowalem wykladzine na filcu chodzilo mi o izolacje termiczna - cena 15 zl za m kw - moja jest N126E a do N126N wyjdzie chyba wiecej - moja rada - obliczyc powierzchnie matematycznie i dolozyc pare metrow zeby nie sztukowac :D
Pozdrawiam andrzejdisel


Volvo V 40 1,9 DI (turbo) 95 KM + Niewiadów N 126 E

serek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1581
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2007, 22:55

Re: Odnowienie n 126N

Postautor: serek » środa, 10 wrz 2008, 07:24

Porozkładałem na ziemi wszystkie kawałki starej tapicerki i pomierzyłem - wyszło około 20m2, postanowiłem że kupie 30m2 aby się nie martwić o odpady i ciąć na luzie (jak coś zostanie to zawsze się przyda. Klejenie zacząłem od sufitu który to kleiłem z jednego kawałka (2m na 3m), do sufitu dobrze jest zapewnić sobie pomoc drugiej osoby żeby trzymała wykładzinę. Wystartowałem od przedniej części i jak już miałem szyberdaszek to zaczęła się robić mała fałdka lecz udało mi się przesunąć w miejsce gdzie stoi szafa i tam naciąłem wykładzinę na długości ok 40 cm od ściany (w ten sposób pozbyłem się fałdy i mam pewność że nie będzie widać nacięcia za szafą).Następna była ściana z drzwiami,postanowiłem zrobić ją z dwóch kawałków (granicą były drzwi),najpierw przykleiłem ten mniejszy, a następnie duży z oknem. Podczas całego klejenia smarowałem klejem ścianę lub sufit (nie wykładzinę), co mi pozwoliło zakleić całą ścianę (łącznie z oknem), a dopiero po wyprofilowaniu wykładziny zabrałem się za wycinanie okna. Obróbka okna polega na wycięciu delikatnie mniejszego otworu niż średnica uszczelki i podłożeniu wykładziny pod uszczelkę.

zacytowałem tekst opisu remontu jednego z naszych kol. BiGL .

Ps. mam nadzieje ze nie ma nic przeciwko temu.

Pozdrawiam
życie jak droga, kiedyś się kończy...

Awatar użytkownika
gogi123
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 279
Rejestracja: środa, 23 kwie 2008, 13:40
Lokalizacja: Szubin 89-200

Re: Odnowienie n 126N

Postautor: gogi123 » środa, 10 wrz 2008, 09:45

a ja tam nie wycinalem okien. Posmarowalem klejem tak z 10cm od uszczelki i nakleilem wykladzine na sciane. Jak klej zasechl wycialem nozem otwor nieco mniejszy niz krawedz uszczelki, nasmarowalem klejem i wepchnale pod uszczelke srubokretem. Przynajmniej nie musialem celowac na okno, tak samo robilem z krawedziami - docinalem na koncu
N-126N 88' + Citroen Berlingo 1.9d

serek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1581
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2007, 22:55

Re: Odnowienie n 126N

Postautor: serek » środa, 10 wrz 2008, 11:29

gogi123 pisze:a ja tam nie wycinalem okien. Posmarowalem klejem tak z 10cm od uszczelki i nakleilem wykladzine na sciane. Jak klej zasechl wycialem nozem otwor nieco mniejszy niz krawedz uszczelki, nasmarowalem klejem i wepchnale pod uszczelke srubokretem. Przynajmniej nie musialem celowac na okno, tak samo robilem z krawedziami - docinalem na koncu



i to wydaje mi sie ze jest dobry sposób, tez mysle zeby w taki sposób robic....
życie jak droga, kiedyś się kończy...

NIL
Posty: 175
Rejestracja: niedziela, 31 sie 2008, 20:15
Lokalizacja: Mazury Iława

Re: Odnowienie n 126N

Postautor: NIL » środa, 10 wrz 2008, 18:40

Kilka lat pracowałem w dziale technologicznym -elektronicznym i przez to kombinowałem trochę inaczej
rozmierzyłem poszczególne ściany zakupiłem wykładzinę o szerokości 4 m (może być 2 m) i tak :
1 ściana prawa przód od narożnika do wzmocnienia szafy i od podłogi do dachu
2 ściana prawa tył od krawędzi drzwi do narożnika i od podłogi do dachu
w bardzo podobny sposób strona lewa do kuchni i od kuchni za szafą kuchenną płyta aż do podłogi w szafce wiszącej wykładzina
następnie wykładzina o szerokości ok 2 m od podłogi do dolnej krawędzi okna przedniego i od podłogi do dolnej krawędzi okna tył i od górnej krawędzi okna tył do dolnej krawędzi szafki
z szerokości 2m uzyskałem 2 m wysokości na ścianach
natomiast wnęki w szafkach wiszących i w szafie ubraniowej wykleiłem z wykładziny o szerokości 2 m lecz nieco jaśniejszej(troszkę tańszej- końcówka) nad drzwiami wej. mała doklejka
wykładzina na ściany grubości ok 8 mm na podkładzie filcowym za 1mb x 4 m szer.ok 90 zł
klej używany w zakładach tapicerskich kolor malinowy o konsystencji lejącego miodu po kilku minutach od posmarowania klei niesamowicie mocno bez pozostawiania zapachu
Powodzenia

Awatar użytkownika
gogi123
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 279
Rejestracja: środa, 23 kwie 2008, 13:40
Lokalizacja: Szubin 89-200

Re: Odnowienie n 126N

Postautor: gogi123 » czwartek, 11 wrz 2008, 10:19

Tzn ja tez kleilem kawalkami. Od przodu do szafy, od tylu do szafy i w szafie. analogicznie czesc kuchenna
N-126N 88' + Citroen Berlingo 1.9d

andriu
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 308
Rejestracja: środa, 2 kwie 2008, 15:29
Lokalizacja: Siechnice

Re: Odnowienie n 126N

Postautor: andriu » czwartek, 11 wrz 2008, 18:25

Jesli masz zerwaną tapicerkę to po prostu uzyj jej jako szablonu dla nowych elementów, ja tak właśnie zrobiłem, okna wycinałem już po przyklejeniu.
kolejna N126n '88 trzeci rok zbieram się do remontu

NIL
Posty: 175
Rejestracja: niedziela, 31 sie 2008, 20:15
Lokalizacja: Mazury Iława

Re: Odnowienie n 126N

Postautor: NIL » niedziela, 5 paź 2008, 08:05

Szanowne koleżeństwo od tygodnia w BIEDRONCE można kupić lampę na bazie świetlówki 28 W z obrotowym odblaskiem,
moim zdaniem dość ciekawa i cena znośna 30 zł zasilanie 230 V
natomiast dla majsterkowiczów w MAKRO są lampy na bazie świetlówki zasilanie 12 V np. z gniazda zapalniczki samochodowej w cenie ok 15 zł i diodowe LED lecz cena ok 70-80 zł .
Kupiłem tą ze świetlówką i myślę o zastosowaniu w ence ,ale to plany jak coś wymyślę jak zainstalować dam znać


Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości