Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

czyli elektryka, hydraulika i gaz ...
Awatar użytkownika
Tata Kazika
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 701
Rejestracja: piątek, 1 cze 2018, 20:26

Re: Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

Postautor: Tata Kazika » czwartek, 26 gru 2019, 14:20

tomcat pisze:Ja czekam z niecierpliwością na odpalenie swojego bo też jestem ciekaw jak głośno pracuje :?

Poważnie jeszcze nie testowałeś?!!?! :shock: Ja bym nie wytrzymał :)

Samoogon

Re: Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

Postautor: Samoogon » czwartek, 26 gru 2019, 14:23

tomcat pisze:Ja czekam z niecierpliwością na odpalenie swojego bo też jestem ciekaw jak głośno pracuje :?

Ehhh...
Czyli jednak jak głośno, nie jak cicho...
;)

Awatar użytkownika
tomcat
Moderator
Moderator
Posty: 3887
Rejestracja: niedziela, 24 sie 2014, 22:39
Lokalizacja: Gostyń,Wielkopolska

Re: Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

Postautor: tomcat » czwartek, 26 gru 2019, 15:03

Na "sucho" włączyłem i wewnątrz szumi mniej więcej jak webasto na pełnym biegu z racji braku regulacji nadmuchu.
Zewnątrz praktycznie niesłyszalne mimo braku tłumika.
Zastanawiam się czy zmieni się natężenie dźwięku na uruchomionym palniku :?:
Nie mam jeszcze instalacji gazowej żeby sprawdzić jak grzeje :roll: Brak czasu i temperatura nie sprzyja modyfikacjom :(

Awatar użytkownika
Fiacior75
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1934
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2015, 22:02
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

Postautor: Fiacior75 » czwartek, 26 gru 2019, 15:49

Damian, jak w sobote nie pójdę do pracy, to mam plan od rana grzebać przy Syrenie :mrgreen: , wiec jak chcesz to możesz robić testy na "sucho" :mrgreen: w warsztacie.
FB - Weselny Fiat 125p


Fiat125 1975r
Komar231B
N-250

Awatar użytkownika
oko
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2164
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 11:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

Postautor: oko » czwartek, 26 gru 2019, 17:46

Fiacior75 pisze:Damian jak w sobote nie pójdę do pracy to mam plan od rana grzebać przy Syrenie :mrgreen: , wiec jak chcesz to możesz robić testy na "sucho" :mrgreen: w warsztacie.

Zobaczę, może wpadnę :mrgreen:
OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki w n126e
12311/93

Awatar użytkownika
Miron EZD
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2056
Rejestracja: poniedziałek, 18 wrz 2017, 21:41
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

Postautor: Miron EZD » czwartek, 26 gru 2019, 20:32

Panowie.
Spokojnie, webasto pracuje ciszej niż niektóre kobiety wyrażające swe pretensje po spożyciu ich partnerów eliksirów fanklubowych, tak że dajcie spokój dalszym dywagacjom na ten temat. :mrgreen:

BoskiWalenty
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 728
Rejestracja: niedziela, 1 cze 2014, 22:07
Lokalizacja: Świdnica, Dolny Śląsk

Re: Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

Postautor: BoskiWalenty » sobota, 28 gru 2019, 20:17

Maćku, w Ciechocinku rozmawialiśmy o czymś w rodzaju blokady nadmuchu ciepłego powietrza na zewnątrz. Znalazłem coś takiego. https://pl.aliexpress.com/item/40003036 ... 2e0e7ATdSw

Sterowane elektrycznie. Po nowym roku będę zamawiał chińczyka i myślę, że zamówię to i poeksperymentuje.
Cena może się wydawać spora ale to i tak 1/3 ceny podobnego urządzenia dedykowanego do Trumy.
Poziom alkoholu powyżej 0,5 promila zapewnia doraźną nieśmiertelność...

N126n `89 dizel edyszyn - już nic nie robię
N132T `84 gaz edyszyn - remont finał
Opel Zafira B '08 - holownik w ropie
Ford Fiesta MK7 '09 -małe, srebrne toczydełko
Towarówka ze Świdnika

Awatar użytkownika
oko
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2164
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 11:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

Postautor: oko » sobota, 28 gru 2019, 20:23

14$ to około 55zł. System Trumy kosztuje ok. 300zł. Ja wymyśliłem coś innego, ale pokażę jak zamontuję. Co prawda bez elektrycznego zamykania ale do nagrzania przedsionka powinno być ok.
OCZY :shock: Team
Nie dla nas "All inclusive". Wolimy "nonexclusive".

kilometry/nocki w n126e
12311/93

Samoogon

Re: Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

Postautor: Samoogon » sobota, 28 gru 2019, 21:22

Dla tych którym zależy na wyglądzie i tak do niczego się to nie przyda, takie coś sterowane ręcznie to sobie można zrobić z kawałka rury od szamba i puszki po sałatce z makreli(okrągłej), szukam pomysłu na wylot powietrza na zewnątrz, żeby to jakoś wyglądało... Wg mnie tylko za to płaci się te 330zł, żeby to jakoś wyglądało, tylko za to, bo resztę to by jakoś ogarnął, byle czym...

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

Postautor: reflexes » sobota, 28 gru 2019, 21:50

Samoogon pisze:Dla tych którym zależy na wyglądzie i tak do niczego się to nie przyda, takie coś sterowane ręcznie to sobie można zrobić z kawałka rury od szamba i puszki po sałatce z makreli(okrągłej), szukam pomysłu na wylot powietrza na zewnątrz, żeby to jakoś wyglądało... Wg mnie tylko za to płaci się te 330zł, żeby to jakoś wyglądało, tylko za to, bo resztę to by jakoś ogarnął, byle czym...

Różne średnice, kształty i kolory. Może któryś się nada.

Samoogon

Re: Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

Postautor: Samoogon » sobota, 28 gru 2019, 22:07

Nieee, nie nada. Pierwszy problem szczelność między tym kominkiem a budą. W miarę proste do zrobienia. Drugi problem szczelność po zamknięciu, tu już gorzej, można by próbować rzeźbić, żeby się nie lało do rury, może by się nawet udało, ale trzeci problem... Mam taki w domu, w pokoju...
Nie zamontowałem gniazda natynkowego jako przyłącze prądu, nie zamontuje pokojowego wywietrznika.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

Postautor: reflexes » sobota, 28 gru 2019, 22:30

No to zrób tą przepustnicę z puszki po szprotkach i daj gustowną kratkę wentylacyjną. Będzie ładnie i szczelnie. Ja miałem na przykład takie kratki wentylacyjne do lodówki, ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie żeby dmuchało z nich ciepłe powietrze.
Obrazek
Lepiej oczywiście dopasować coś okrągłego żeby nie rzeźbić przejścia z okrągłego na prostokątne.

Edit. Ostatecznie kup wlew wody.
https://allegro.pl/oferta/gniazdo-wody- ... e=facebook
Po drobnych przeróbkach i zamalowaniu ikonki będzie gustowne jak oryginał i sporo tańsze.

Samoogon

Re: Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

Postautor: Samoogon » sobota, 28 gru 2019, 23:13

reflexes pisze:No to zrób to przepustnicę z puszki po szprotkach i daj gustowną kratkę wentylacyjną. Będzie ładnie i szczelnie. Ja miałem na przykład takie kratki wentylacyjne do lodówki, ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie żeby dmuchało z nich ciepłe powietrze.
Obrazek
Lepiej oczywiście dopasować coś okrągłego żeby nie rzeźbić przejścia z okrągłego na prostokątne.

Edit. Ostatecznie kup wlew wody.
https://allegro.pl/oferta/gniazdo-wody- ... e=facebook
Po drobnych przeróbkach i zamalowaniu ikonki będzie gustowne jak oryginał i sporo tańsze.


Część pierwszą, jako samozwańczy złośliwiec FKN (webasto... I nie tylko... :) ) muszę docenić ;)
Świetnie mi przysr...ś :)
Edyta w 90 procentach rozwiązuje mój (nieistniejący) problem. Tym sposobem, zamiast narzekać mogę działać. A byłem już pewien że zakupię gotowy zestaw, byłem pewien na 100 procent, że nie ma prawa to wyglądać. Posypuję głowę popiołem, pokażę już gotową instalację.
Edit:
Przeczytałem trzy razy to co napisałem i chyba GrzegorzBruta mi coś wstrzyknął...
:)

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

Postautor: reflexes » sobota, 28 gru 2019, 23:25

Samoogon pisze:Świetnie mi przysr...ś

Naprawdę nie taki był mój cel. Posłużyłem się tylko nomenklaturą którą sam zaproponowałeś :lol:
Samoogon pisze:Edyta w 90 procentach rozwiązuje mój

Cieszę się, że mogłem pomóc. Sam też bym chyba szedł w tym kierunku, bo ta klapka z Trumy nie jest warta tej kasy. Niestety wszystko co z Trumy jest mega drogie. Sam ostatnio do trumaventa zastosowałem trójnik do webasto, bo sporo tańszy i jeszcze z regulacją przepływu.

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Chińskie "Webasto" - wady, zalety, opisy, porady, pomoc.

Postautor: Murano » niedziela, 29 gru 2019, 10:52

BoskiWalenty pisze:Maćku, w Ciechocinku rozmawialiśmy o czymś w rodzaju blokady nadmuchu ciepłego powietrza na zewnątrz. Znalazłem coś takiego. https://pl.aliexpress.com/item/40003036 ... 2e0e7ATdSw

Sterowane elektrycznie. Po nowym roku będę zamawiał chińczyka i myślę, że zamówie to i poeksperymentuje.
Cena może się wydawać spora ale to i tak 1/3 ceny podobnego urządzenia dedykowanego do Trumy.

Zerknąłem na ten przedmiot. Nie chcę być wyrocznią ale widzę tutaj 2 problemy.
Pierwszy to taki, że sprzęt jest przeznaczony do wentylacji i klimatyzacji. Czort wie jak zachowa się z gorącym powietrzem z racji materiału. Są też z tego co widzę ze stali nierdzewnej więc jak już to tędy bym szedł. Druga sprawa to średnica.... Pewnie do ogarnięcia ale trzeba się nagłówkować, żeby to spiąć z standardem Trumy. No i sterowanie prądem... Nie wiem, ale kombinuj...


Wróć do „Instalacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości