"Wszyscy mają trumę" a ja mam "webasto"

czyli elektryka, hydraulika i gaz ...
Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: "Wszyscy mają trumę" a ja mam "webasto"

Postautor: RAFALSKI » środa, 25 wrz 2019, 13:56

BoskiWalenty pisze:Mało kto wie że kiedyś synonimem dziadostwa i złej jakości były rzeczy made in germany.

Podobnie japońskie motocykle w latach 60-tych :)
BoskiWalenty pisze:Dajmy czas chińczykowi niech popracuje i za jakiś czas można wyciągnąć wnioski czy urządzenie się sprawdziło czy to totalny szmelc

Przecież nikt nie pisze, że to jest/okaże się szmelc. Ja chciałbym aby okazało się, że to się sprawdza i to dobrze. Nie zapędzajmy się i nikt tu nie ma chinofobii bo jak napisałem, sam śmigam ich jednośladami. Lecz znając niechlujstwo montażowe chinoli, moim zdaniem wypadałoby tę nagrzewnicę przynajmniej rozebrać i sprawdzić dla świętego spokoju. Dalej tematu nie ma co rozwijać, oby wszystko działało jak należy.
Tata Kazika pisze:Widzę że temat zmierza w złym kierunku.
Proszę spojrzeć na tytuł wątku!!!!
To nie jest porównanie trumy do Chińskiego webasto.
Jest to prezentacja urządzenia które może być alternatywą dla trumy.

Jeśli miała to być jedynie prezentacja to mogłeś poprosić moderację o zamknięcie tematu, nie byłoby możliwości dyskusji ;) To oczywiście żart, ja uważam, że wprost przeciwnie, temat tylko zyskał rozwijając się z pochwał w stronę sceptycyzmu i wątpliwości co niektórych. A w tym nie ma nic złego, nikt z tego co widzę nie krytykuje lecz zostały zadane konkretne pytania np. o serwis, certyfikaty czy choćby miejsce zajmowane przez zbiornik (szkoda, że pozostały bez odpowiedzi) a poza tym taka dyskusja może komuś w przyszłości pomóc dokonać wyboru rodzaju ogrzewania. Odniesień do Trumy nie dało się uniknąć, to chyba jasne.

Ja mam tylko prośbę, jeśli za jakiś (nieokreślony) czas coś się sypnie lub będą jakiekolwiek problemy, napisz to proszę w tym wątku. Niestety fora internetowe mają to do siebie, że często można przeczytać jedynie początkowe pozytywne info, ewentualne późniejsze kłopoty bywają przemilczane. Idąc tym tropem np. na naszym forum ciężko przeczytać, że szpachlowane budy i tak później pękają a także o fakcie zapalenia się pewnej przyczepy przez druciarstwo montażowe instalacji gazowej. Takie rzeczy wychodzą jedynie na zlotach w luźnych rozmowach. Mam nadzieję, że zostanę zrozumiany.

Awatar użytkownika
dmb5
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 995
Rejestracja: niedziela, 18 sie 2013, 19:43
Lokalizacja: Kielce

Re: "Wszyscy mają trumę" a ja mam "webasto"

Postautor: dmb5 » środa, 25 wrz 2019, 21:04

Tata Kazika pisze:Wcale mnie nie zdziwiły ostatnie komentarze :) to że sprzęt pochodzi z Chin nie znaczy że nie musiał przejść przez testy i certyfikacje, otóż posiada wszystkie dopuszczające go do użytku w Europie. Dlaczego nie truma, po pierwsze zajmuje za dużo miejsca i z pewnością nie będzie bezpieczna w tak małej przyczepie jak zapiekanka, szczególnie przy dwójce dzieci. Po drugie zakup trzydziestoletniego urządzenia na gaz... raczej słabo z tym bezpieczeństwem.
Jak pisałem ja jestem zadowolony (jak na razie) bo mi ciepło i nie używam farelki :) co zamontuję w wielorybie... nie wiem, pewnie to samo. Webasto znam dobrze z busów i ciężarówek, stąd taki wybór, ale każdy montuje to co chce i uważa za dobre. Rozmawiałem z wieloma użytkownikami tego Chińczyka i nikt nie narzekał. Czas pokaże:)
A Wszystkim życzę ciepłych nocy:)

Sam jak miałem swoją n-kę też o takim ogrzewaniu myślałem a to dlatego, że trochę mnie przerażały ceny 20 letnich trum bo te 30 letnie tańsze to troszkę stare według mnie.
Burstner Ventana 400 ts
N 126 NL
była - N 250
była NIEWIADÓW SKŁADANA ŁÓDŹ WĘDKARSKA TYP 10

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4543
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: "Wszyscy mają trumę" a ja mam "webasto"

Postautor: Paczek » piątek, 27 wrz 2019, 12:44

dmb5 pisze:
Tata Kazika pisze:Wcale mnie nie zdziwiły ostatnie komentarze :) to że sprzęt pochodzi z Chin nie znaczy że nie musiał przejść przez testy i certyfikacje, otóż posiada wszystkie dopuszczające go do użytku w Europie. Dlaczego nie truma, po pierwsze zajmuje za dużo miejsca i z pewnością nie będzie bezpieczna w tak małej przyczepie jak zapiekanka, szczególnie przy dwójce dzieci. Po drugie zakup trzydziestoletniego urządzenia na gaz... raczej słabo z tym bezpieczeństwem.
Jak pisałem ja jestem zadowolony (jak na razie) bo mi ciepło i nie używam farelki :) co zamontuję w wielorybie... nie wiem, pewnie to samo. Webasto znam dobrze z busów i ciężarówek, stąd taki wybór, ale każdy montuje to co chce i uważa za dobre. Rozmawiałem z wieloma użytkownikami tego Chińczyka i nikt nie narzekał. Czas pokaże:)
A Wszystkim życzę ciepłych nocy:)

Sam jak miałem swoją n-kę też o takim ogrzewaniu myślałem a to dlatego, że trochę mnie przerażały ceny 20 letnich trum bo te 30 letnie tańsze to troszkę stare według mnie.


Nic dodać, nic ująć!

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1454
Rejestracja: środa, 26 paź 2016, 18:41
Lokalizacja: Gniezno

Re: "Wszyscy mają trumę" a ja mam "webasto"

Postautor: Romlas » wtorek, 1 paź 2019, 22:30

Dla tych co się obawiają się chińskiej jakości.Zawsze można się posiłkować używanym oryginałem z ciężarówki.
Taki oryginał pracuje blisko 200 dni w roku po 8 godzin. Po dwóch ,trzech latach trzeba wymienić sitko-żarnik czasami po 5-6 latach zrobić regenerację silnika. Taka regeneracja w serwisie tych urządzeń jest droższa niż całe nowe chińskie Webasto. A obserwując rynek to sam nie wiem czy te oryginalne nie jest poza obudawą robione w Chinach.
Pozostaje kwestia zużycia prądu... 100A/h na weekend jesienią wystarczy ;zimą już nie koniecznie, więc potrzebny większy panel słoneczny.
Paweł i Kinga. N250 i Jamet Arizona

CyberTrek
Posty: 17
Rejestracja: środa, 31 gru 2014, 13:00

Re: "Wszyscy mają trumę" a ja mam "webasto"

Postautor: CyberTrek » niedziela, 15 lis 2020, 18:31

Ok. Przeczytałem cały wątek i go odkopuję. Jak po roku sprawuje się ten chińczyk?

dzin1975

Re: "Wszyscy mają trumę" a ja mam "webasto"

Postautor: dzin1975 » niedziela, 15 lis 2020, 21:33

Ja zadowolony. Co prawda użytkuję nie do końca w przyczepie, ale hula. Na chwilę obecną pracuje jako osuszacz :mrgreen:

IMG_20201114_141338_1.jpg

Awatar użytkownika
Tata Kazika
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 701
Rejestracja: piątek, 1 cze 2018, 20:26

Re: "Wszyscy mają trumę" a ja mam "webasto"

Postautor: Tata Kazika » niedziela, 15 lis 2020, 21:56

Ja nadal zadowolony, przez ostatni tydzień dzielnie grzał nas non stop nad morzem :)

Awatar użytkownika
Tarapukuara
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 541
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2009, 18:57
Lokalizacja: Radom
Kontaktowanie:

Re: "Wszyscy mają trumę" a ja mam "webasto"

Postautor: Tarapukuara » poniedziałek, 1 mar 2021, 09:17

No to po ostatniej zimie mam i ja :)
Tyle, że we właściwym miejscu ;)
W przyczepie truma w samochodzie webasto :)
Ale fajne miny przy kasie na stacji benzynowej 50l lpg; 40l e95; 5l on :)
Bartek bartekatsp5brhkreukrorg 609-220-575 frotka a sport+126e
https://pomagam.pl/fundacjadlamartyny
http://www.ledats.pl żarówki led i panele słoneczne- załatwię spory rabat ;)
http://sp5brh.eu.org

Awatar użytkownika
mannt
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1042
Rejestracja: środa, 12 maja 2010, 18:48
Lokalizacja: Kielce
Kontaktowanie:

Re: "Wszyscy mają trumę" a ja mam "webasto"

Postautor: mannt » poniedziałek, 1 mar 2021, 23:29

To się nazywa multi hybryda?

Awatar użytkownika
dankm
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 685
Rejestracja: czwartek, 23 cze 2016, 19:56
Lokalizacja: świętokrzyskie (Boksycka)

Re: "Wszyscy mają trumę" a ja mam "webasto"

Postautor: dankm » środa, 3 mar 2021, 21:02

U mnie działa w garażu, od listopada jest ok tylko to zużycie ON wcale nie małe. Tyle że nie grzeje non stop.Bartek gdzieś ty jeszcze to Webasto wsadził?przecież tam już miejsca na powietrze nawet nie było.
Francuskie 120KM w ropie
Niemiecko-amerykańskie 115KM w ropie
Polsko-chińskie 3,5KM w benzynie :D
n126E
"E" tylko w dowodzie układ "D"
2018
1500km 38 nocy
2019
1800km 20 nocy


Wróć do „Instalacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości