Ogrzewanie podłogowe "Termofol"

czyli elektryka, hydraulika i gaz ...
Awatar użytkownika
Fiacior75
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1934
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2015, 22:02
Lokalizacja: Ruda Śląska

Ogrzewanie podłogowe "Termofol"

Postautor: Fiacior75 » niedziela, 6 maja 2018, 10:57

Ja już pisałem w moim wątki remontowym wieloryba N132t ani ja ani moja małżonka nie lubimy rano wstawać i kłaść ciepłe stopy na zimnej podłodze :mrgreen: wiec wyszperałem na alledrogo firmę która zajmuje się ogrzewaniem podłogowym i ściennym Termofol .Postanowiłem kupić i zamontować w wielorybie. Nalezy pamiętać że folia musi być termicznie odizolowana od podłoża po to aby nie oddawała ciepła w zmrożoną sklejkę . Ja kupiłem podkład pod panele o grubościi1.6mm cieniutka izolacja w rolce koloru szarego to położyłem , przykleiłem folie i wtedy dopiero mogłem na to kłaść, kleić podłogę np gumolit . Pierwsze testy robiłem gdy na podwórku był kilkustopniowy mróz podłoga po chwili świetnie się nagrzewała była wręcz gorąca i wtedy zauważyłem jeden minus który mnie bardzo zaniepokoił ,a mianowicie gumolit zaczął się trochę fałdować tzn rozciągać pod wpływem temperatury. Zadzwoniłem do firmy w której kupiłem tą folie i powiedziałem jaki mam problem ,doradca techniczny odrazu mi powiedział że ten regulator ma możliwość sterowania nagrzewaniem się maty ,fabrycznie jest ustawiona na 40stopni i dlatego się fałduje trzeba zmienić program pracy. Właśnie dlatego w zestawie jest czujnik który ma za zadanie odczytywać temperaturę maty,musi on być zamontowany pod matą i ma jej niemal że dotykać .Facet powiedział że muszę sobie to przestawić ,wyszukałem opis tego regulatora i wyczytałem trzy opcje pracy . Nie będę tego przepisywał poczytajcie sobie sami. Wczoraj miałem trochę więcej czasu i ustawiłem go na tryb pracy " reguluje sobie temperaturę nagrzewania się maty" świetna sprawa nastawiasz sobie gałką temperaturę podlogi od5-40stopni i widzisz to na wyswietlaczu :D ,bajka testy przeszły pozytywnie .
20180203_124652.jpg
Podłoga przygotowana montażu folii
20180124_123240.jpg
Zestaw do montażu
20180203_155807.jpg
Podłączenie folii i zabezpieczenie styków taśmą samowulkanizującą
Załączniki
20180203_145044.jpg
Screenshot_20180506-091235.jpeg
Screenshot_20180506-091218.jpeg
FB - Weselny Fiat 125p


Fiat125 1975r
Komar231B
N-250

Awatar użytkownika
krzysztof_cw
Moderator
Moderator
Posty: 1054
Rejestracja: środa, 12 paź 2016, 18:19
Lokalizacja: Włocławek
Kontaktowanie:

Re: Ogrzewanie podłogowe "Termofol"

Postautor: krzysztof_cw » niedziela, 6 maja 2018, 13:38

Super. Jaki jest łączny koszt? Z regulatorami itd.
Chrysler Grand Voyager 3.3 + Niewiadów N126e + Adria Adiva 502 UK :D

Awatar użytkownika
Fiacior75
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1934
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2015, 22:02
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Ogrzewanie podłogowe "Termofol"

Postautor: Fiacior75 » niedziela, 6 maja 2018, 14:00

Ten kompletny zestaw kosztował 320zł
FB - Weselny Fiat 125p


Fiat125 1975r
Komar231B
N-250

Samoogon

Re: Ogrzewanie podłogowe "Termofol"

Postautor: Samoogon » niedziela, 6 maja 2018, 14:13

No powiem, że kwota nie szokuje. Fajna sprawa, szczególnie w chłodniejsze dni kiedy jeszcze truma byłaby za mocna.

Awatar użytkownika
Fiacior75
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1934
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2015, 22:02
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Ogrzewanie podłogowe "Termofol"

Postautor: Fiacior75 » niedziela, 6 maja 2018, 22:36

Samoogon pisze:No powiem, że kwota nie szokuje. Fajna sprawa, szczególnie w chłodniejsze dni kiedy jeszcze truma byłaby za mocna.

Z moich obserwacji złe dobranie temperatury na trumie będzie kolidować z podłogowym ogrzewaniem. A mianowicie jak włączyłem trume na maxa i jednocześnie podłogówke to w pewnym momencie termoregulator odłączył mi podłogę, bo stwierdził, że on już pomieszczenie zagrzał:D truma oczywiście dalej grzała.... Wniosek prosty trzeba to robić z głową albo siedzisz w saunie z zimna podłogą albo siedzisz w ciepłej przyczepie z ciepłą podłogą. Termoregulator należałoby montować jak najdalej od trumy, to tyle ile na razie zaobserwowałem.
FB - Weselny Fiat 125p


Fiat125 1975r
Komar231B
N-250

Samoogon

Re: Ogrzewanie podłogowe "Termofol"

Postautor: Samoogon » niedziela, 6 maja 2018, 22:42

A to fakt że termostat może wariować jak truma grzeje, mnie chodziło raczej o dni kiedy na trume jeszcze za ciepło, ale podgrzać i po ciepłej podłodze biegać bardzo miło. Szczerze to myślałem, że to wychodzi jakoś drożej, chyba bym się skusił, ale już trochę za późno. Będzie w ence :)

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4543
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Ogrzewanie podłogowe "Termofol"

Postautor: Paczek » poniedziałek, 7 maja 2018, 09:38

Mam chęc zamontować to cudo na ścianach.

Marek jak wyślisz - sprawdzi się ?

Awatar użytkownika
Zielony
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 510
Rejestracja: środa, 18 sty 2017, 10:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Ogrzewanie podłogowe "Termofol"

Postautor: Zielony » poniedziałek, 7 maja 2018, 10:10

To ja powiem, że na n126e wystarcza 1m2 i wtedy zamykamy się w kosztach lekko ponad 200,-zł ;)

Awatar użytkownika
Fiacior75
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1934
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2015, 22:02
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Ogrzewanie podłogowe "Termofol"

Postautor: Fiacior75 » poniedziałek, 7 maja 2018, 10:50

Paczek pisze:Mam chęc zamontować to cudo na ścianach.

Marek jak wyślisz - sprawdzi się ?

Nie.
Fizyki nie oszukasz ciepło idzie z dołu do góry już mnie o to pytałeś i ci mówiłem, że to raczej w przyczepie zły pomysł. Michał nie pitol 8-) ,albo montujesz na podłodze albo zapomnij o temacie.
FB - Weselny Fiat 125p


Fiat125 1975r
Komar231B
N-250

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4543
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Ogrzewanie podłogowe "Termofol"

Postautor: Paczek » wtorek, 8 maja 2018, 04:17

Fiacior75 pisze:
Paczek pisze:Mam chęc zamontować to cudo na ścianach.

Marek jak wyślisz - sprawdzi się ?

Nie.
Fizyki nie oszukasz ciepło idzie z dołu do góry już mnie o to pytałeś i ci mówiłem, że to raczej w przyczepie zły pomysł. Michał nie pitol 8-) ,albo montujesz na podłodze albo zapomnij o temacie.


Ok - zapominam.

dzin1975

Re: Ogrzewanie podłogowe "Termofol"

Postautor: dzin1975 » wtorek, 8 maja 2018, 22:28

A doopa tam. Czemu zapominać? Nie będzie ciepłej podłogi to będą ciepłe ściany. Albo to i to. Marek, zakładałeś podłogówkę, można powiedzieć, że to fanaberia była. Ale założyłeś i hula. To czemu nie założyć na ściany? Zakładaj Michał i chwal się, a tego pieruńskiego ślunzoka nie słuchaj :)

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Ogrzewanie podłogowe "Termofol"

Postautor: Murano » środa, 9 maja 2018, 04:57

dzin1975 pisze:A doopa tam.Czemu zapominać ? Nie będzie ciepłej podłogi, to będą ciepłe ściany.Albo to i to.Marek, zakładałeś podłogówkę, można powiedzieć,że to fanaberia była.Ale założyłeś i hula.To czemu nie założyć na ściany ? Zakładaj Michał, i chwal się, a tego pieruńskiego ślunzoka nie słuchaj :)


..... :shock:
Grzyby ze zgniłka zaszkodziły....???
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
Paczek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4543
Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 21:23
Lokalizacja: Opoczno

Re: Ogrzewanie podłogowe "Termofol"

Postautor: Paczek » środa, 9 maja 2018, 06:07

dzin1975 pisze:A doopa tam.Czemu zapominać ? Nie będzie ciepłej podłogi, to będą ciepłe ściany.Albo to i to.Marek, zakładałeś podłogówkę, można powiedzieć,że to fanaberia była.Ale założyłeś i hula.To czemu nie założyć na ściany ? Zakładaj Michał, i chwal się, a tego pieruńskiego ślunzoka nie słuchaj :)


Wprawdzie nie jest to ogrzewanie podłogowe ale też ciepło.
Podpatrzyłem podczas tegorocznej pielgrzymki u jednego z naszych kolegów takie coś i sam zakupiłem


http://allegro.pl/koc-elektryczny-160x1 ... ule_id=201

+

http://allegro.pl/koc-elektryczny-grzew ... ule_id=201

Zobaczymy czy się sprawdzi

Zalety:

- "mobilne", przenośne ,
- tanie
- nie wymaga żadnego wiercenia, klejenia, spawania...
- nie ciągnie dużo prądu

Wady :

- chyba nie wolno "się moczyć" :lol:

Awatar użytkownika
Fiacior75
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1934
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2015, 22:02
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Ogrzewanie podłogowe "Termofol"

Postautor: Fiacior75 » środa, 9 maja 2018, 10:09

Murano pisze:
dzin1975 pisze:A doopa tam.Czemu zapominać ? Nie będzie ciepłej podłogi, to będą ciepłe ściany.Albo to i to.Marek, zakładałeś podłogówkę, można powiedzieć,że to fanaberia była.Ale założyłeś i hula.To czemu nie założyć na ściany ? Zakładaj Michał, i chwal się, a tego pieruńskiego ślunzoka nie słuchaj :)


..... :shock:
Grzyby ze zgniłka zaszkodziły....???
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

No najadł się halucynogenek pieroński scyzoryk :mrgreen: i tera szaleje....jo ci zaroz dom ogrzewanie na ścianach :evil:
FB - Weselny Fiat 125p


Fiat125 1975r
Komar231B
N-250

MagdaN126N
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 506
Rejestracja: czwartek, 27 lip 2017, 16:31
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Ogrzewanie podłogowe "Termofol"

Postautor: MagdaN126N » środa, 9 maja 2018, 17:42

Wariaci :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Wróć do „Instalacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości