Instalacja wodna

czyli elektryka, hydraulika i gaz ...
Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5489
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Instalacja wodna

Postautor: kooba » poniedziałek, 20 maja 2019, 23:20

Do odpływu najlepiej wąż spustowy od pralki/zmywarki.

Robert84
Posty: 50
Rejestracja: poniedziałek, 9 sty 2012, 23:04

Re: Instalacja wodna

Postautor: Robert84 » wtorek, 21 maja 2019, 21:43

Dziękuje za pomoc Panowie, zakupy zrobione czekam na przesyłkę.
N132T

Awatar użytkownika
greatwyrm
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 8 lip 2013, 12:56

Re: Instalacja wodna

Postautor: greatwyrm » środa, 3 cze 2020, 13:38

Witam

Dostałem po dziadkach starą przyczepę - bodajże N126B. Coś tam zaczynam w niej grzebać i chciałbym uruchomić w środku chociaż kran z zimną wodą. W przyczepie jest tylko kran, ale brakuje i baniaka i pompki. Instalację 12v mam jak coś. Mam prośbę o radę - czy muszę wymienić kran na taki z elektrostykiem, żeby pompka działała. Jeśli tak to orientujecie się co będzie pasowało do tego modelu zlewozmywaka? Jeszcze jaką pompkę polecacie? Byłbym bardzo wdzięczny za rady! Może jak będzie woda to uda się zarazić małżonkę takimi wycieczkami :)

Obrazek

Samoogon

Re: Instalacja wodna

Postautor: Samoogon » środa, 3 cze 2020, 13:48

Kran możesz uruchamiać włącznikiem nożnym dedykowanym, czy nawet zwykłym przyciskiem dzwonkowym do instalacji 230V.
Pompa raczej z niskim przepływem żeby nie chlapało(najtańsza), ogólnie ten zlew jest wg mnie bezużyteczny. W połączeniu z tym kranem może szklankę da się tam umyć, no i ręce daddy zęby, nic więcej.
Na początek powinno wystarczyć :)
Nie powinno być problemów z montażem jakiegokolwiek kranu.

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Instalacja wodna

Postautor: RAFALSKI » środa, 3 cze 2020, 13:51

greatwyrm pisze:Może jak będzie woda to uda się zarazić małżonkę takimi wycieczkami

Trzymam kciuki :)
Nie musisz wymieniać kranu, możesz zastosować nożny włącznik, o taki: https://www.darius-przyczepy.pl/cz%C4%9 ... Cny-detail
Pompka spokojnie wystarczy Ci taka: https://www.darius-przyczepy.pl/cz%C4%9 ... ant-detail
Zbiornik na wodę też znajdziesz odpowiedni: https://www.darius-przyczepy.pl/results ... egory_id=0
Powołaj się na FKN a dostaniesz niewielką zniżkę w tej zaprzyjaźnionej z fanklubem firmie :)

Edit.
Do pompki warto dołożyć zaworek zwrotny aby woda nie cofała się za każdym razem do baniaka. No chyba, że będziesz każdorazowo zakręcał kran ale pewnie nie będzie Ci się chciało, tylko raz ustawisz odpowiedni strumień a potem tylko włączanie nogą. Zaworek: https://www.darius-przyczepy.pl/cz%C4%9 ... iem-detail

Awatar użytkownika
greatwyrm
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 8 lip 2013, 12:56

Re: Instalacja wodna

Postautor: greatwyrm » środa, 3 cze 2020, 14:09

Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi! Teraz na pewno coś sobie znajdę! Zlewu na razie nie będę wymieniać - to już chyba przy okazji jakiegoś większego remonty mebli przerobię całą kuchnię. Na razie tylko drobne naprawy i malowanie z zewnątrz.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam!

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Instalacja wodna

Postautor: RAFALSKI » środa, 3 cze 2020, 14:21

Ja bym jeszcze pomyślał nad uruchomieniem kuchenki, jeśli małżonka ma być zadowolona :)

Awatar użytkownika
greatwyrm
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 8 lip 2013, 12:56

Re: Instalacja wodna

Postautor: greatwyrm » środa, 3 cze 2020, 14:38

Kuchenka może nie wygląda okazale ale działa całkiem sprawnie. Wymieniłem wszystkie węże i zawory na nowe.

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Instalacja wodna

Postautor: RAFALSKI » środa, 3 cze 2020, 15:24

No to super. Reduktor mam nadzieję, że też wymieniłeś ;)
Dla mnie ten model płyty ma swój urok, ze względu na ten kulisty zlew. To tak na marginesie.

Awatar użytkownika
greatwyrm
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 8 lip 2013, 12:56

Re: Instalacja wodna

Postautor: greatwyrm » niedziela, 7 cze 2020, 10:50

RAFALSKI pisze:No to super. Reduktor mam nadzieję, że też wymieniłeś ;)
Dla mnie ten model płyty ma swój urok, ze względu na ten kulisty zlew. To tak na marginesie.


Oczywiście wszystko wymieniłem:) Aż tak bombowych wakacji nie chcę ;) . Wstawię zdjęcie jak już wszystko przyjdzie i zamontuję. Na razie skończyłem malować


Wróć do „Instalacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości