Truma - ku przestrodze

czyli elektryka, hydraulika i gaz ...
Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Truma - ku przestrodze

Postautor: vvarrior » piątek, 5 lut 2016, 14:53

A kratki wentylacyjne w drzwiach miałeś odsłonięte? Bo zastanawiam się czy kratka może uratować taką sytuację.

...
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

mariusz724

Re: Truma - ku przestrodze

Postautor: mariusz724 » piątek, 5 lut 2016, 17:05

Coś musiało być rozszczelnione bo przy zatkaniu wylotu spalin piec gaśnie a zawór odcina dopływ gazu .

niebieski-n2
Posty: 299
Rejestracja: czwartek, 1 sty 2015, 10:32
Lokalizacja: Łomianki/Warszawa

Re: Truma - ku przestrodze

Postautor: niebieski-n2 » piątek, 5 lut 2016, 19:53

Szczęście, że żyjecie, jedną nogą byłeś na tamtym świecie, alkohol nie ma nic do rzeczy.


Zawodowo naoglądałem się takich przypadków bez happy endu tyle, że boję się ogrzewań jak ognia i w życiu nie założę u siebie - takie zboczenie.
Za duże ryzyko w stosunku do czerpanej przyjemności, dla mnie przebywanie w przyczepie jest fajne latem, a zimą to mordęga obarczona olbrzymim ryzykiem.
Nie czuje się tlenku węgla, mało tego umiera się w coraz większym błogostanie (mniej więcej pewnie wiesz o czym mówię, bo gdzieś byłeś w połowie drogi)

grzesiek0

Re: Truma - ku przestrodze

Postautor: grzesiek0 » piątek, 5 lut 2016, 23:27

naal pisze:Nie zrobiłem zdjęcia ale kratka wylotowa nie miała prześwitu ze względu na lód.


Możesz wrzucić zdjęcia kratki na "dzień dzisiejszy"? Tak dla przestrogi dla innych żeby każdy wiedział czym grozi taka zabudowa komina.

Cóż tu pisać. Szczęście w nieszczęściu. Dobrze że nie ma poważniejszych konsekwencji.
Strach pomyśleć co by było jak by się Wami nikt nie zainteresował.

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Truma - ku przestrodze

Postautor: kooba » sobota, 6 lut 2016, 01:17

WOW... Właśnie przeczytałem waszą historię. Dobrze, że nie skończyło się gorzej.

Awatar użytkownika
Robcio
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 400
Rejestracja: czwartek, 21 sie 2014, 13:13
Lokalizacja: Lublin

Re: Truma - ku przestrodze

Postautor: Robcio » sobota, 6 lut 2016, 10:38

grzesiek0 pisze:
naal pisze:Nie zrobiłem zdjęcia ale kratka wylotowa nie miała prześwitu ze względu na lód.


Możesz wrzucić zdjęcia kratki na "dzień dzisiejszy"? Tak dla przestrogi dla innych żeby każdy wiedział czym grozi taka zabudowa komina.[...]


...tak. Naal, koniecznie wrzuc zdjecia jak wyglada Twoja kratka kominowa oraz uszczelnienie rury.

Bedziemy mogli konkretnie przeanalizowac temat.

Naskrobane Tapatalk'iem.
Obrazek
SQ8KMY via Icom D-Star

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Truma - ku przestrodze

Postautor: tantalos » poniedziałek, 8 lut 2016, 21:15

mariusz724 pisze:Coś musiało być rozszczelnione bo przy zatkaniu wylotu spalin piec gaśnie a zawór odcina dopływ gazu .



Ja u siebie zrobiłem mały test.Odpaliłem piecyk na max i po ok.10 minutach założyłem na komin reklamówkę.Po ok 2 sekundach płomień zgasł i włączył się iskrownik.Moje pytanie: czy w takiej sytuacji gdy iskrownik cały czas cyka jest w trumie jakiś zawór który odcina dopływ gazu? Mam trumę3002.Łączenie piecyka z rurą zrobiłem po swojemu bo nie miałem obejmy i uszczelnione uszczelniaczem na 1200 st C.Kapa kominka również mojej roboty bo dostalem go bez daszka.Właśnie rurę komina ociepliłem i nie ma prawa być coś nieszczelne.

mariusz724

Re: Truma - ku przestrodze

Postautor: mariusz724 » poniedziałek, 8 lut 2016, 22:02

A pisałem że piec zgaśnie , termopara odcina gaz a iskrownik będzie cykał ale sam piec nie odpali dopóki nie wciśniesz pokrętła od zapalania .
I kup sobie obejmę z uszczelką do pieca , żeby nie było jakiegoś nieszczęścia .

Awatar użytkownika
Robcio
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 400
Rejestracja: czwartek, 21 sie 2014, 13:13
Lokalizacja: Lublin

Re: Truma - ku przestrodze

Postautor: Robcio » poniedziałek, 8 lut 2016, 22:19

tir eoghain pisze:[...]Mam trumę3002.Łączenie piecyka z rurą zrobiłem po swojemu bo nie miałem obejmy i uszczelnione uszczelniaczem na 1200 st C.Kapa kominka również mojej roboty bo dostalem go bez daszka.Właśnie rurę komina ociepliłem i nie ma prawa być coś nieszczelne.
Myslcie sobie co chcecie, ale nie rozumiem takich zachowan... jak mozna swiadomie kombinowac przy laczeniu rury odprowadzajacej spaliny, ktore znajduje sie we wnetrzu przyczepy. Kupujemy piece za +/- kilka stowek, a sa tacy, ktorym szkoda wydac 14zl za uszczelke lub 40zl za uszczelke z obejma (jezeli jej brakuje).

Nie sztuka jest panicznie bac sie gazu, w ogole nie montowac urzadzen zasilanych gazem lub ostrzegac innych przed Truma... sztuka jest myslec i robic wszystko w taki sposob, zeby bylo bezpiecznie... czyli tak, jak zaleca producent. Jezeli nie wiem jak, to pytam, ale NIE KOMBINUJE, bo pozniej moze byc jak u naal'a :roll:
Obrazek
SQ8KMY via Icom D-Star

niebieski-n2
Posty: 299
Rejestracja: czwartek, 1 sty 2015, 10:32
Lokalizacja: Łomianki/Warszawa

Re: Truma - ku przestrodze

Postautor: niebieski-n2 » wtorek, 9 lut 2016, 08:11

Dobrze gada, w tym przypadku wszystko musi być jak książka nakazuje, czynnik ludzki musi być całkowicie wyeliminowany.
Na wypadki wpływu nie mamy, ale jak ktoś rzeźbi przy odprowadzaniu spalin z pieca - to głupota w czystej formie.
Niech pęknie taki uszczelniacz dekarski i tragedia gotowa. Zwłaszcza, że to przecież pracuje.

Awatar użytkownika
Mr.Makarena
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 446
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2012, 12:53

Re: Truma - ku przestrodze

Postautor: Mr.Makarena » wtorek, 9 lut 2016, 11:16

Czyli wniosek z tej historii jest taki ze najbezpieczniejsze sa tak krytykowane przez wielu Trumy z wylotem spalin pod podloge . A Wam radze isc do kosciola i porzadnie sie pomodlic za dusze Waszego aniola stróża bo chyba robił nadgodziny .
Pozdrawiam :

Mr.Makarena

Awatar użytkownika
Fiacior75
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1934
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2015, 22:02
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Truma - ku przestrodze

Postautor: Fiacior75 » wtorek, 9 lut 2016, 11:35

No to i ja mam pytanko odnośnie tej czerwonej uszczelki na łączeniu truma-rura komina. U mnie ta uszczelka była mięciutka i elastyczna jakoś nie widziałem powodu aby jej zmieniać założyłem ją ponownie( nie dlatego że skąpiłem) i poskładałem. Czytając te wszystkie posty z obawy o własne życie zastanawiam sie czy nie powinienem jej wymienić na nową :wink: Jeśli tak to czy można by dodatkowo uszczelnić to siliconem na wysoką temperaturę? Czy raczej zły pomysł.
FB - Weselny Fiat 125p


Fiat125 1975r
Komar231B
N-250

zolwik
Posty: 34
Rejestracja: sobota, 6 lut 2016, 11:51
Lokalizacja: Gdynia

Re: Truma - ku przestrodze

Postautor: zolwik » wtorek, 9 lut 2016, 11:42

Na ogół starych uszczelek sie nie zakłada jest tuz raz ulozona odcisnieta zdeformowana
N126b z75'

Awatar użytkownika
Robcio
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 400
Rejestracja: czwartek, 21 sie 2014, 13:13
Lokalizacja: Lublin

Re: Truma - ku przestrodze

Postautor: Robcio » wtorek, 9 lut 2016, 11:46

Mr.Makarena pisze:Czyli wniosek z tej historii jest taki ze najbezpieczniejsze sa tak krytykowane przez wielu Trumy z wylotem spalin pod podloge [...]
...dziwny wniosek wysnules, w kontekscie tego, co zostalo napisane w tym watku.



Naskrobane Tapatalk'iem.
Obrazek
SQ8KMY via Icom D-Star

Awatar użytkownika
Mr.Makarena
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 446
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2012, 12:53

Re: Truma - ku przestrodze

Postautor: Mr.Makarena » wtorek, 9 lut 2016, 12:06

Robcio pisze:
Mr.Makarena pisze:Czyli wniosek z tej historii jest taki ze najbezpieczniejsze sa tak krytykowane przez wielu Trumy z wylotem spalin pod podloge [...]
...dziwny wniosek wysnules, w kontekscie tego, co zostalo napisane w tym watku.



Naskrobane Tapatalk'iem.


Czemu dziwny ? Skoro masz wydech pod podloge to odpada Ci cala instalacja kominowa . Uszczelki , kominki itp . Jedyne ryzyko ze jakies zwierze np. mysz zalozy Ci w wylocie gniazdo ( opisywalem taki przypadek chyba z rok temu ) . Z reszta tlenek węgla jest cięższy od powietrza wiec logiczne jest ze bezpieczniej jest jezeli cala instalacja jest zamontowana ponizej glowy spiacego .
Pozdrawiam :

Mr.Makarena


Wróć do „Instalacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości