Truma - ku przestrodze

czyli elektryka, hydraulika i gaz ...
Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2591
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Truma - ku przestrodze

Postautor: stachu_gda » wtorek, 9 lut 2016, 20:49

Jonny1980 pisze:
cyran'o pisze:Ja pianką montażową i folią aluminiową taką samoprzylepną od systemów wentylacyjnych :mrgreen:

I to rozwiązanie mi się podoba. Ta taśmę Alu dawałem na łączenia ekranów i ona super się klei do wszystkiego w dodatku jest wysokotemperaturowa. Dzięki za myśl


Podaj konkretnie jaka to taśma, bo ja ostatnio kupiłem w Obi i mało czego się trzyma.

cyran'o
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 470
Rejestracja: niedziela, 2 mar 2014, 17:22
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Truma - ku przestrodze

Postautor: cyran'o » wtorek, 9 lut 2016, 21:06

To nie był zakup tylko kombinacja.Dostałem ja od ludzi którzy montują wentylacje

Awatar użytkownika
CornBlumenBlau
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4377
Rejestracja: niedziela, 9 gru 2012, 16:44
Lokalizacja: Siradiensis

Re: Truma - ku przestrodze

Postautor: CornBlumenBlau » wtorek, 9 lut 2016, 21:12

mariusz724 pisze:Rura ucięta i tyle .Kup taki zestaw i będzie Ok .

To jest właśnie zestaw do piecyków po 86 roku z większym oringiem 65mm oraz dodatkową podkładką.
Do starszych modeli oring jest mniejszy 35mm
Obyście wszyscy kombinatorzy wiedzieli i zrobili jak trzeba podam konkretne poglądowe linki:

http://allegro.pl/plytka-uszczelniajaca-uszczelka-o-ring-truma-do-86-i5055747875.html

http://allegro.pl/plytka-uszczelniajaca-uszczelka-o-ring-truma-od-86-i5571947175.html
Niewiadówkodystansonoce
2016: 75 / 6892 km
2017: 85 / 6820 km
2018: 81 / 4651 km
2019: 67 / 4888 km
2020: 74 / 3670 km
2021: 75 / 3953 km
2022: 64 / 2978 km
2023: 54 / 6976 km
2024: 2 / 0280 km

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2567
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Truma - ku przestrodze

Postautor: tantalos » wtorek, 9 lut 2016, 21:16

cyran'o pisze:Mata i żywica to chyba najlepsze rozwiazanie ale gdy to robiłem było już zimno, żywica nie stygła ,mata sie wywijała i zawężała mi otwór.Nie starczyło cierpliwosci i poszła pianka :mrgreen:


Dokładnie,ja to robiłem w grudniu i trochę długo żywica schła i tak jak piszesz zawęziła mi otwór; truma weszła na styk :D

Tak poza tym to odbiegamy od tematu,trzeba się przenieść :roll:

naal

Re: Truma - ku przestrodze

Postautor: naal » wtorek, 9 lut 2016, 21:30

O tym też będzie jak zrobię fotki.

Jonny1980
Posty: 56
Rejestracja: niedziela, 27 wrz 2015, 23:30

Re: Truma - ku przestrodze

Postautor: Jonny1980 » wtorek, 9 lut 2016, 21:32

Z castoramy jak znajdę jutro kartonik z niej to sprawdzę co to za firma

Awatar użytkownika
Mr.Makarena
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 446
Rejestracja: wtorek, 17 kwie 2012, 12:53

Re: Truma - ku przestrodze

Postautor: Mr.Makarena » wtorek, 9 lut 2016, 22:32

cyran'o pisze:Tlenek węgla, potocznie zwany czadem, jest gazem silnie trującym, bezbarwnym i bezwonnym, nieco lżejszym od powietrza, co powoduje, że łatwo się z nim miesza i w nim rozprzestrzenia.To cytat z jednego z artykułów na temat czadu, wiec twoja teoria Mr.Makarena chyba nie bardzo trafiona jest.Bez urazy oczywiście :D.Mam swoje zdanie na temat odprowadzania spalin pod spód przyczepy ,co prawda jeden z forumowiczów bardzo i niezbyt grzecznie je skrytykował ale to moje zdanie i nie każdy musi się z nim zgadzać.


Fakt cos mi sie pokickalo z tym ciezarem , ale na szczęście forum czuwa , forum radzi forum nigdy mnie nie zdradzi :-))))))
Pozdrawiam :

Mr.Makarena

Awatar użytkownika
pawlo fiona n126e
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 945
Rejestracja: czwartek, 15 sie 2013, 19:52
Lokalizacja: Mielec

Re: Truma - ku przestrodze

Postautor: pawlo fiona n126e » środa, 10 lut 2016, 00:38

tir eoghain pisze:
mariusz724 pisze:Coś musiało być rozszczelnione bo przy zatkaniu wylotu spalin piec gaśnie a zawór odcina dopływ gazu .



Ja u siebie zrobiłem mały test.Odpaliłem piecyk na max i po ok.10 minutach założyłem na komin reklamówkę.Po ok 2 sekundach płomień zgasł i włączył się iskrownik/


A teraz zrób tak jeszcze raz tylko nagrzej pomieszczenie w którym znajduje się piec tak jak było to w przypadku Nala. Bardzo powoli (sukcesywnie tak jak zamarzała kratka) zamknij przewód kominowy i zobaczysz co się stanie. Palnik nie zgaśnie!
Gdyby tak było za każdym razem, skąd by się wziął problem z cofaniem spalin(niedrożny przewód kominowy) i zaczadzonymi ludźmi. Przecież według tego co piszesz powinien piec zgasnąć.
Piec nie będzie za Was myślał, czy macie komin drożny czy nie. A czad zaatakuje w nieoczekiwanym momencie.

Dlatego czad jest nazywany cichy "przebiegły" zabójca.

Teoria że sam zgaśnie piec przy nie drożnym przewodzie kominowym bardzo niebezpieczna, usypia naszą czujność.

Do spalania jakiegokolwiek paliwa jest potrzebne samo paliwo i tlen i to wystarczy. Czad znajdzie sobie sam drogę jak komin nie będzie drożny, podobne zjawisko przy spalaniu węgla w piecu zamykanie i podawanie tlenu. Jak podamy tlen i zamkniemy przewód kominowy cofa wszystko z powrotem i nie gaśnie.
I takie cofnięcie miało miejsce w tym przypadku(był tlen i gaz), ale to moje zdanie bardzo mało doświadczonego...Dziwię się tylko co niektórym kombinatorom że mogą spokojnie spać.

Co do ogrzewania z dolnym kominkiem już nie będę pisał i chyba dochodzę do wniosku że zaprojektowali je i dopuścili do użytku angielscy durni.. Pytanie do znawców tematu ile potrzeba tlenu do wymieszania z czadem aby był nieszkodliwy dla człowieka?
Chyba się wezmę za oglądanie z Fiona patologicznych seriali.

Marcin wracajcie do zdrowie i równowagi, sam najlepiej teraz wiesz co masz zrobić i nie 10 a 20. Pozdrawiamy.

niebieski-n2
Posty: 299
Rejestracja: czwartek, 1 sty 2015, 10:32
Lokalizacja: Łomianki/Warszawa

Re: Truma - ku przestrodze

Postautor: niebieski-n2 » środa, 10 lut 2016, 06:02

Jak jest paliwo i tlen to nie powstaje czad :wink: Tlenek węgla powstaje wtedy, kiedy jest spalanie przy niedostatecznej ilości tlenu.
Nie przeszkadza to zatruć się produktami spalania przy niedrożnym systemie kominowym.
Mylisz chyba trochę pojęcia.
Tlenek węgla należy po prostu usunąć z pomieszczenia czyli przewietrzyć, a nie mieszać z tlenem :?: :?:

Awatar użytkownika
pawlo fiona n126e
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 945
Rejestracja: czwartek, 15 sie 2013, 19:52
Lokalizacja: Mielec

Re: Truma - ku przestrodze

Postautor: pawlo fiona n126e » środa, 10 lut 2016, 08:24

niebieski-n2 pisze:Jak jest paliwo i tlen to nie powstaje czad :wink: Tlenek węgla powstaje wtedy, kiedy jest spalanie przy niedostatecznej ilości tlenu.
Nie przeszkadza to zatruć się produktami spalania przy niedrożnym systemie kominowym.
Mylisz chyba trochę pojęcia.
Tlenek węgla należy po prostu usunąć z pomieszczenia czyli przewietrzyć, a nie mieszać z tlenem :?: :?:

Masz racje trochę namieszałem z tym

Awatar użytkownika
pawlo fiona n126e
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 945
Rejestracja: czwartek, 15 sie 2013, 19:52
Lokalizacja: Mielec

Re: Truma - ku przestrodze

Postautor: pawlo fiona n126e » czwartek, 11 lut 2016, 11:42

Jonny1980 pisze:Jak już jesteśmy przy temacie to mam pytanie jak uszczelnialiscie otwór wycięty w podłodze żeby spaliny nie szły między warstwy podłogi? Ja mam podłogę o przekroju "trapezowym" oczywiście chodzi mi o piecyk z dolnym wylotem spalin.


Tutaj ma być zamontowana blacha montażowa, tak jak przewidział producent. I to się dotyczy wszystkich ogrzewań i z dolnym i górnym odprowadzeniem spalin. Instrukcja montażu

Obrazek

Jonny1980
Posty: 56
Rejestracja: niedziela, 27 wrz 2015, 23:30

Re: Truma - ku przestrodze

Postautor: Jonny1980 » czwartek, 11 lut 2016, 19:36

Hmm to takiej blachy u mnie brak. Ale można dorobić. Następna sprawa to skancerowana przez kogoś ta cienka rureczka miedziana. Wygląda że szczelnie ale nie jestem fanem przygód więc doradzcie czy to mozna naprawic w sensie skrócenia i zarobienia końcówki?
Załączniki
20160211_152308.jpg

Awatar użytkownika
fortis
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 500
Rejestracja: środa, 11 cze 2014, 21:22
Lokalizacja: Sosnowiec Śląsk

Re: Truma - ku przestrodze

Postautor: fortis » czwartek, 11 lut 2016, 20:04

To pewnie termopara, nie można tego skracać, ale możesz poszukać innej, chociaż ta może być inna pod względem gwintu, na tyle, że będzie tylko drogi oryginał.

Jonny1980
Posty: 56
Rejestracja: niedziela, 27 wrz 2015, 23:30

Re: Truma - ku przestrodze

Postautor: Jonny1980 » czwartek, 11 lut 2016, 21:07

Mam szpeca od pieców gazowych to dam mu do obadania zresztą on będzie podpisał cały gaz dla mojego spokojnego sumienia.

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2567
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Truma - ku przestrodze

Postautor: tantalos » niedziela, 14 lut 2016, 20:28

Wczoraj odpaliłem piecyk na max na kilka godzin i mojej roboty kapa na kominku sie stopiła :shock:
Więc teraz już bezdyskusyjnie kupuję oryginał daszek na kominek i oring do rury.
Mam zamiar skorzystać z pomocy uczynnego fanklubowicza w Częstochowie aby mi pomógł założyć oring na rurę do piecyka bo sam jakoś tego nie widzę :wink:

Będę jechał po części do Bierunia ( centercamp i inne) jak ktoś coś potrzebuje to niech zamawia a ja to mogę odebrać i spotkamy sie w Częstochowie,po co płacić za przesyłkę. Oczywiście jeśli nikt nie boi sie skorzystać z pomocy nieznajomego fanklubowicza :) Oferta ważna do końca lutego :D
Ostatnio zmieniony niedziela, 14 lut 2016, 20:39 przez tantalos, łącznie zmieniany 1 raz.


Wróć do „Instalacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości