Butla gazowa

czyli elektryka, hydraulika i gaz ...
Awatar użytkownika
Robcio
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 400
Rejestracja: czwartek, 21 sie 2014, 13:13
Lokalizacja: Lublin

Re: Butla gazowa

Postautor: Robcio » środa, 30 gru 2015, 22:10

Butla NANO sprawia naprawde swietne wrazenie... jest lekka, ma superlatwe beznarzedziowe podpinanie reduktora, ma ciekawy ksztalt i jest jakas taka estetyczna - akurat dla mnie zawsze ma to spore znaczenie ;-P

No i na mrozy dobra, bo sam propan :-)



Naskrobane Tapatalk'iem.
Obrazek
SQ8KMY via Icom D-Star

Awatar użytkownika
Wojciech N
Posty: 28
Rejestracja: piątek, 16 wrz 2016, 12:35
Lokalizacja: Łańcut

Re: Butla gazowa

Postautor: Wojciech N » wtorek, 28 mar 2017, 23:17

dołączę się do tematu z małą prośbą :)

Może ktoś umieścić tutaj foto 11 l butli w schowku 126n? rozumiem, że w takim przypadku oryginalny stelaż trzeba zdemontować.
Kolejne pytanko, jakie jest średnie zużycie gazu przy 2+2 na tygodniowym wypadzie?
Wiem, że to zależy od użytkowania, ale może jak wypowie się kilka osób, to da się jakoś to uśrednić i wyciągnąć jakieś sensowne wnioski:).
Ja jestem mega początkującym, a w tym roku planuje wypad nad morze i chce się w miarę dobrze przygotować.
Dodam, że nie mam lodówki na gaz (jeszcze nie mam i w tym sezonie już nie będę miał).
Pozdrawiam
Wojtek
-------------------------------------------------------------------
przyczepa - N126NT
holownik - VW Touran / Renault Scenic 1 ph2

cyran'o
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 470
Rejestracja: niedziela, 2 mar 2014, 17:22
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Butla gazowa

Postautor: cyran'o » wtorek, 28 mar 2017, 23:51

Na letni wypad bez Trumy i lodówki to myślę że 2kg wystarczy i nie widzę sensu targać 11kg. Co innego kiedy w grę wchodzi ogrzewanie przyczepy piecykiem wtedy to można się zastanowić.Ja wożę butle 2kg i wąż do przelewania gazu gdyby wystąpił problem z napełnieniem dwójki.

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Butla gazowa

Postautor: vvarrior » środa, 29 mar 2017, 01:30

Do Nkowego chyba 11kg nie wejdzie. W każdym razie nie z kołnierzem. Za to wchodzi lekka Amergas Nano. Dostępna w Obi, stacjach BP i jeszcze ponoć kilku. Z tego co się nieorientuję;). Pełna butla Nano waży tyle co pusta 11kg a to ma jakieś znaczenie. Wiem że pytanie o butle 11kg ale w połączeniu z odpowiedzią cyran'o ;) podbita średnia netto kosztem nieprzelewania gazu w terenie daje alternatywę. A na prawdę to powiedz coś więcej o wyposażeniu budki. Truma/lodówka kuchenka i sposób gotowanie/ogrzewaniem i łatwiej będzie oszacować. Powiem że w u nas w E w lekkiej zimie ok 5-7'C/wiosna/jesień przy lodówce i trumatic w dzień chłodniej i nocą na utrzymanie ciepełka butla 11kg propan butan wystarczala na ok. tydzień. Zimą sam propan mniej kaloryczny ale nie "zamarza".
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Butla gazowa

Postautor: reflexes » środa, 29 mar 2017, 07:08

11 do samego gotowania na 2 tygodnie to spokojnie wystarczy. Nie wiem czy starczy 2 kg jak pisze cyran'o ale wiem, że małżonka jego świetną kucharką jest więc z pewnością pulpetów ze słoika i chińszczyzny na wakacjach nie jedzą co wskazuje, że może mieć rację :D . My wozimy 11kg butlę i w zeszłym roku przez 3 tygodniowe wczasy jej nie zużyliśmy, a chodziła na niej przez 2 dni lodówka, kilka razy truma w chłodne wieczory. My wozimy też 2 kg ale tylko dlatego, że dużo gotujemy w szybkowarze, a z tego jak wiadomo para wali pod ciśnieniem więc robię to na zewnątrz na małej kuchence turystycznej. Podsumowując jeżeli tylko gotowanie to gazu z takiej 11 starczy nie tylko na 2 tygodnie wakacji ale prawdopodobnie na cały sezon.

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Butla gazowa

Postautor: stachu_gda » środa, 29 mar 2017, 07:26

My używamy w domu gazu butlowego do gotowania i butla 11kg starcza na jakieś 3 kwartały, więc na wyjazd wakacyjny nie ma co się przejmować.

Awatar użytkownika
popiolekpolska
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 464
Rejestracja: piątek, 1 lip 2016, 00:47
Lokalizacja: Czeladź

Re: Butla gazowa

Postautor: popiolekpolska » środa, 29 mar 2017, 07:42

stachu_gda pisze:My używamy w domu gazu butlowego do gotowania i butla 11kg starcza na jakieś 3 kwartały, więc na wyjazd wakacyjny nie ma co się przejmować.

To strasznie małe zużycie :lol: :D Chodziło pewnie o 3 miesiące.
N126e 1983
N126n 1988 -ex
N132L 1984

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Butla gazowa

Postautor: stachu_gda » środa, 29 mar 2017, 07:51

popiolekpolska pisze:
stachu_gda pisze:My używamy w domu gazu butlowego do gotowania i butla 11kg starcza na jakieś 3 kwartały, więc na wyjazd wakacyjny nie ma co się przejmować.

To strasznie małe zużycie :lol: :D Chodziło pewnie o 3 miesiące.


Nie, o 3 kwartały. Gotowanie dla 2 osób (nie mamy dzieci). W sezonie kiedy robimy przetwory starcza oczywiście na mniej, powiedzmy na około pól roku. Nie gotujemy na gazie wody, piekarnik elektryczny więc pieczenia to nie obejmuje.

Awatar użytkownika
popiolekpolska
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 464
Rejestracja: piątek, 1 lip 2016, 00:47
Lokalizacja: Czeladź

Re: Butla gazowa

Postautor: popiolekpolska » środa, 29 mar 2017, 08:15

:shock: To poważnie masz znikome zużycie. U nas 2+2 i max 3 miesiące starcza, a w sezonie przetworowym na jeszcze mniej. Czajnik i piekarnik też elektryczny.
N126e 1983
N126n 1988 -ex
N132L 1984

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Butla gazowa

Postautor: stachu_gda » środa, 29 mar 2017, 08:25

popiolekpolska pisze::shock: To poważnie masz znikome zużycie. U nas 2+2 i max 3 miesiące starcza, a w sezonie przetworowym na jeszcze mniej. Czajnik i piekarnik też elektryczny.


Może właśnie kwestia tego, dla ilu osób się gotuje. Poza tym przy braku dzieci łatwiej sobie pozwolić na to żeby od czasu do czasu kupić pizzę czy coś gotowego do odgrzania, co nie wymaga nie wiadomo jak długiej pracy kuchenki.

Awatar użytkownika
Wojciech N
Posty: 28
Rejestracja: piątek, 16 wrz 2016, 12:35
Lokalizacja: Łańcut

Re: Butla gazowa

Postautor: Wojciech N » środa, 29 mar 2017, 20:04

dzięki Wszystkim za odp. :)
Moja przyczepa na tę chwilę gazu potrzebuje tylko do kuchenki.
Na ten sezon zakupie używaną 5l, i będzie ok.

Motyw przelewania ma już opanowany, wiec nie będzie problemu z nabiciem :)
Pozdrawiam
Wojtek
-------------------------------------------------------------------
przyczepa - N126NT
holownik - VW Touran / Renault Scenic 1 ph2

Awatar użytkownika
ruciak76
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1655
Rejestracja: niedziela, 1 cze 2008, 09:08
Lokalizacja: EZG / Bratoszewice, gm. Stryków, woj. łódzkie

Re: Butla gazowa

Postautor: ruciak76 » środa, 29 mar 2017, 21:18

Wojciech N pisze:dzięki Wszystkim za odp. :)
Moja przyczepa na tę chwilę gazu potrzebuje tylko do kuchenki.
:)

A więc u mnie przy 2+2(w wieku ponad 10 lat) w minionym sezonie w "zapiekance" też używałem gazu tylko do kuchenki (woda na kawy, herbaty itp. gotowana była również na gazie) i wystarczyła mi na cały sezon butla 3kg (tzn 23 nocki wyjazdowe)
Teraz do enki gdzie jest truma, lodówka i kuchenka na gaz, planuję wozić to co mam a więc 3x3kg, na miesiące chłodniejsze jesienno-wiosenne i wyjazdy w nich powyżej 5 dni planuję wrzucać 11kg.
Skoda Octavia 3FL 1.6TDI 115KM 250Nm
Skoda Fabia 2, 1.4 MPI 86KM 132Nm
Kiedyś N132T, teraz N126e i N126N
Obrazek
Wątek remontowy N126e
Wątek remontowy N126N

2023 - 20 nocek 1861km
2022 - 30 nocek, 3748 km
2008-2021 - 244 nocki, 27983 km

kpw5
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek, 20 lut 2017, 14:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Butla gazowa

Postautor: kpw5 » piątek, 31 mar 2017, 19:40

Cześć,
Mam jeszcze pytanie o butlę Nano Amerigas. Czy średnica tej butli jest identyczna ze średnicą butli tradycyjnej 11kg?
Rozumiem, że można z niej spokojnie zasilać lodówkę? Jest napełniana propanem a w instrukcji lodówki Polar TA 71 jest informacja, że powinna być zasilana propanem-butanem. Ma to jakieś znaczenie? Czyli kupuję np. w Obi butlę + reduktor klik-on i spokojnie, bezpiecznie mogę korzystać z niej w przyczepie? Na stronie http://nano.amerigas.pl/#zastosowanie
jest informacja, że jest do stosowania w kamperach przy zastosowaniu adaptera typu 513. Pytanie co to za adapter do czego służy i czy temat dotyczy także przyczep kempingowych?
N126N - 2000r.

sMAJSTER

Re: Butla gazowa

Postautor: sMAJSTER » piątek, 31 mar 2017, 20:22

kpw5 pisze:Pytanie co to za adapter

http://www.igaz.pl/index.php?p4,adapter-quick-on-typ-513
Występuję także pod nazwą kamperfit.

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Butla gazowa

Postautor: stachu_gda » piątek, 31 mar 2017, 22:16

kpw5 pisze:Cześć,
Mam jeszcze pytanie o butlę Nano Amerigas. Czy średnica tej butli jest identyczna ze średnicą butli tradycyjnej 11kg?
Rozumiem, że można z niej spokojnie zasilać lodówkę? Jest napełniana propanem a w instrukcji lodówki Polar TA 71 jest informacja, że powinna być zasilana propanem-butanem. Ma to jakieś znaczenie? Czyli kupuję np. w Obi butlę + reduktor klik-on i spokojnie, bezpiecznie mogę korzystać z niej w przyczepie? Na stronie http://nano.amerigas.pl/#zastosowanie
jest informacja, że jest do stosowania w kamperach przy zastosowaniu adaptera typu 513. Pytanie co to za adapter do czego służy i czy temat dotyczy także przyczep kempingowych?


Średnica Nano 31cm. Można spokojnie zasilać lodówkę (ja jutro kończę montować lodówkę i właśnie z nano zasilę). W obi zapłacisz obecnie jak za zboże, upewnij się że dają papier z którym kiedyś tam możesz zwrócić butlę i dostać zwrot kaucji (na Łukoilu dają). Adapter - przejściówka - u Klaji https://turismus.pl/pl/p/Adapter-do-kom ... wej-BP/883 taniej niż w igaz, skalkuluj ile wyjdzie z przesyłką. Może na Allegro coś taniej nawet wyhaczysz.


Wróć do „Instalacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości