Jak się tego pozbyć?

czyli ściany, okna, wykładziny ...
KEKS
Posty: 22
Rejestracja: piątek, 16 kwie 2021, 13:28

Jak się tego pozbyć?

Postautor: KEKS » piątek, 16 kwie 2021, 21:08

Hej hej,

Zastanawiam się jak pozbyć się tych elementów?

1. Jeżeli chodzi o listwę pod kedrę, śrubki są zardzewiałe i nie da się ich wykręcić, nawet na wolnych obrotach. Pomyślałem, że może je po prostu rozwiercić? Co myślicie o tym pomyśle? Co natomiast wtedy zrobić z samymi śrubkami które zostaną i ich łebkami, które są zalaminowane?

2. Odnośnie drewnianej małej belki obok drzwi to czy ja po prostu wyciąć szlifierka kątową? Boje się ze w ten sposób uszkodzę budę. Macie jakieś patenty?

3. Zastanawiam się co zrobić z tą belką? Pod nią jest jakaś płyta, której ciężko się pozbyć. Widzę, że jest zalaminowana wielką matą z włókna. Jakieś pomysły? Wyciąć całość?

Za wszelka pomoc dziękuję!

717DF1C4-6F71-41D4-B65E-5086FBBC0D66.jpeg
1.

A7CD6B4F-5E5C-4C6A-AEC4-7D14865F4331.jpeg
2.

D58A773F-E070-4757-AD3E-61BA3AE3B201.jpeg
3.

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Jak się tego pozbyć?

Postautor: tantalos » piątek, 16 kwie 2021, 22:25

KEKS pisze:Jeżeli chodzi o listwę pod kedrę, śrubki są zardzewiałe i nie da się ich wykręcić, nawet na wolnych obrotach. Pomyślałem, że może je po prostu rozwiercić? Co myślicie o tym pomyśle? Co natomiast wtedy zrobić z samymi śrubkami które zostaną i ich łebkami, które są zalaminowane?

U siebie obcięte śrubki zostawiłem bo od wewnątrz były dobrze zalaminowane i musiałbym masakrować budę. Może u Ciebie jest podobnie.
KEKS pisze: Odnośnie drewnianej małej belki obok drzwi to czy ja po prostu wyciąć szlifierką kątową? Boje się ze w ten sposób uszkodzę budę. Macie jakieś patenty?

Jeśli to naprawdę próchno to niestety wycinać.
KEKS pisze:Zastanawiam się co zrobić z tą belka? Pod nią jest jakaś płyta, której ciężko się pozbyć. Widzę, że jest zalaminowana wielką matą z włókna. Jakieś pomysły? Wyciąć całość?

A co z nią nie tak?
Tylko zapytam - czytałeś dział ''Remonty''?

KEKS
Posty: 22
Rejestracja: piątek, 16 kwie 2021, 13:28

Re: Jak się tego pozbyć?

Postautor: KEKS » piątek, 16 kwie 2021, 23:11

Czytałem, natomiast te kwestie wydawało mi się, że dotyczą tylko i wyłącznie nadwozia :) jeżeli to problem to mogę założyć wątek zbiorczy :D

Awatar użytkownika
tomcat
Moderator
Moderator
Posty: 3887
Rejestracja: niedziela, 24 sie 2014, 22:39
Lokalizacja: Gostyń,Wielkopolska

Re: Jak się tego pozbyć?

Postautor: tomcat » sobota, 17 kwie 2021, 08:38

KEKS pisze:...1. Jeżeli chodzi o listwę pod kedrę, śrubki są zardzewiałe i nie da się ich wykręcić, nawet na wolnych obrotach. Pomyślałem, że może je po prostu rozwiercić? Co myślicie o tym pomyśle? Co natomiast wtedy zrobić z samymi śrubkami które zostaną i ich łebkami, które są zalaminowane?

Podobnie jak Damian ja u siebie też je zostawiłem obcinając z zewnątrz jak tylko się dało. Później i tak szczelinę uzupełniałem i wygładzałem pod ponowny montaż listew. Od wewnątrz też nie ruszałem pozostałości, które były solidnie zalaminowane.

KEKS pisze:...2. Odnośnie drewnianej małej belki obok drzwi to czy ja po prostu wyciąć szlifierką kątową? Boję się, że w ten sposób uszkodzę budę. Macie jakieś patenty?

3. Zastanawiam się co zrobić z tą belką? Pod nią jest jakaś płyta, której ciężko się pozbyć. Widzę, że jest zalaminowana wielką matą z włókna. Jakieś pomysły? Wyciąć całość? ...

Ta belka o której piszesz oprócz konstrukcji do mocowania szafy stanowi dodatkowo usztywnienie ściany skorupy. Funkcję wzmacniającą spełnia również ta płyta.
Jeśli są zgnite to trzeba je wymienić natomiast jeśli są całe nie tykał bym tego.

Awatar użytkownika
zoja
Posty: 325
Rejestracja: poniedziałek, 12 mar 2012, 12:19

Re: Jak się tego pozbyć?

Postautor: zoja » sobota, 17 kwie 2021, 09:53

"Ta belka o której piszesz oprócz konstrukcji do mocowania szafy stanowi dodatkowo usztywnienie ściany skorupy. Funkcję wzmacniającą spełnia również ta płyta.
Jeśli są zgnite to trzeba je wymienić natomiast jeśli są całe nie tykałbym tego."

Zdecydowanie tak. To jest wzmocnienie i dodatkowo służy do mocowania szafy. Płyta pilśniowa zapobiega powstawaniu pająków na laminacie (drewno i laminat pracują inaczej)


Wróć do „Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości