N126NT - rozmieszczenie tylnego okna oraz okna łazienkowego

czyli ściany, okna, wykładziny ...
mike
Posty: 72
Rejestracja: niedziela, 20 wrz 2020, 15:44

N126NT - rozmieszczenie tylnego okna oraz okna łazienkowego

Postautor: mike » środa, 23 wrz 2020, 22:22

Witam.

To mój pierwszy post na tym forum więc odczuwam lekki stres ...
Odczuwam go nawet bardziej, jeśli pomyślę o tym o co chcę zapytać, bo będę przerabiał :D

OK. Ale do celu.

Przymierzam się do remontu mojej N126N. Tegoroczne lato pokazało, że przy znaczącej przewadze płci żeńskiej w naszej rodzinie (3:1) muszę wystrugać jakaś a'la łazienkę.
Stąd też potrzeba zmniejszenia tylnego okna. Wzorem dla mnie jest oczywiście N126NT. Zdecydowałem się na nowy komplet okien z tej wersji.

Mam ogromną prośbę do posiadaczy N126NT - czy ktoś mógłby mi zmierzyć otwór okienny pod tylne okno tj. 800x500 - kuchenne oraz jego umiejscowienie od prawej listwy aluminowej (tej, w która wchodzi przedsionek) oraz okna łazienkowego - rozmiar otworu oraz rozmieszczenie np. od tyłu i od góry przyczepy.

Odnośnie metody zmniejszania otworów planuję wlaminować kawałki laminatu w otwór i wypełnić miejsca łączenia szpachlą lub żelkotem. Cała budka będzie finalnie malowana.

Dzisiaj przygotowałem drugi kawałek laminatu do uzupełnienia otworów. Oba, które przygotowałem (tył i okno kuchenne) zrobiłem według powszechnie znanego przepisu tj. biały żelkot + 2 x mata 450g/m2. Ta część robót wygląd obiecująco. Zobaczymy jak pójdzie dalej. Nieco obawiam sie wklejania tego w budę, ale mam nadzieję, że przy pomocy forum oraz wielu wątków tu zawartych uda się i to ogarnać.

Odnośnie adaptacji/remontu przyczepy - mam (mniej więcej) przygotowaną wizję co chcę osiągnąć.
Generalnie przede mną sporo pracy, ale celem jest i łazienka i ogrzewanie i ciepła woda i miejsce do spania dla 2+2 i ... wyjechanie tym w przyszłym sezonie ponownie na szlak :D
Przyczepa ma być wersją mobilną tj. taką z którą się dobrze nawija kilometry i zwiedza nowe miejsca.
Raczej nie planuje 2 tyg. postoju w jednym miejscu i 5-cio godzinnego rozkładania wszelakich szpargałów wokół. W takim przypadku pewnie kupiłbym coś większego i nie tracił czasu (i kasy) na remont.

Co z tego wszystkiego wyjdzie zobaczymy. Póki co jestem dobrej myśli.

Dzięki i pozdrawiam.

P.s. Jeśli ktoś będzie zainteresowany podobną przeróbką to będę sie chętnie dzielił postępami prac, wrzucając też konkretne informacje na temat użytych materiałów, kosztów, popełnionych błędów i mam nadzieję małych sukcesów w nierównej walce itp. ;)

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: N126NT - rozmieszczenie tylnego okna oraz okna łazienkowego

Postautor: Murano » czwartek, 24 wrz 2020, 04:55

Witaj na forum.
Napisz kilka słów o sobie w dziale powitalnym.
Pomysł nie nowy i z szansami na powodzenie. Wersja NT jest rzadka i poszukiwana ale ma jeden minus w stosunku do zwykłej N, który w Twoim przypadku może być nie do przejścia. Otóż spanie dla 2+2....
Masz pomysł jak to rozwiązać? Właśnie zwykła "Enka" jest idealna dla 2+2 natomiast NT to typowa budka dla dwójki ewentualnie z jednym maluszkiem.

Awatar użytkownika
dmb5
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 995
Rejestracja: niedziela, 18 sie 2013, 19:43
Lokalizacja: Kielce

Re: N126NT - rozmieszczenie tylnego okna oraz okna łazienkowego

Postautor: dmb5 » czwartek, 24 wrz 2020, 20:38

Może środek N126NTL ale to dalej 2+1, i jeszcze jedno. Przy łazience, zlewie, lodówce na tyle przyczepka ma bardzo mały nacisk na hak przez co może bardzo źle się prowadzić.

Powodzenia w remoncie.
Burstner Ventana 400 ts
N 126 NL
była - N 250
była NIEWIADÓW SKŁADANA ŁÓDŹ WĘDKARSKA TYP 10

mike
Posty: 72
Rejestracja: niedziela, 20 wrz 2020, 15:44

Re: N126NT - rozmieszczenie tylnego okna oraz okna łazienkowego

Postautor: mike » sobota, 26 wrz 2020, 09:58

Witam,

Panowie, wielkie dzięki za odzew. Ilość miejsca do spania to coś co mnie najbardziej zastanawia.
W ciemne, bezksiężycowe noce, jak nikt nie widzi, chodzę do przyczepy i kładę się w niej wszerz, wzdłuż pod kątem "symulująć" jak to najsensowniej zrobić :D
A tak na poważnie to faktycznie założę wątek w dziale remontowym i tam bedę się dzielił pomysłami, które mam nadzieje pomożecie mi zweryfikować, bo co dwie (dwieście) głów, to nie jedna.

A do właścicieli N126NT ponawiam prośbę o wrzucenie wymiarów :D

Dzięki i miłego weekendu!

Darekga
Posty: 102
Rejestracja: piątek, 27 lip 2018, 06:59
Lokalizacja: Gdynia

Re: N126NT - rozmieszczenie tylnego okna oraz okna łazienkowego

Postautor: Darekga » sobota, 26 wrz 2020, 18:57

mike pisze:Witam.
Mam ogromną prośbę do posiadaczy N126NT - czy ktoś mógłby mi zmierzyć otwór okienny pod tylne okno tj. 800x500 - kuchenne oraz jego umiejscowienie od prawej listwy aluminowej (tej, w która wchodzi przedsionek) oraz okna łazienkowego - rozmiar otworu oraz rozmieszczenie np. od tyłu i od góry przyczepy.

Okno tylne jest umiejscowione 20 cm od listwy aluminiowej w którą wchodzi przedsionek, natomiast okno boczne łazienki jest pod tym "gzymsem" który biegnie wzdłuż boku przyczepy. Patrząc na ten "gzyms" czyli wzmocnienie boku przyczepy prawa krawędź okna jest 40 cm od końca wzmocnienia.
Obrazek
N-250cb
N-126nt

mike
Posty: 72
Rejestracja: niedziela, 20 wrz 2020, 15:44

Re: N126NT - rozmieszczenie tylnego okna oraz okna łazienkowego

Postautor: mike » niedziela, 27 wrz 2020, 14:17

Witam.

Bardzo dziękuję za informację. Tego mi było trzeba.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
zoja
Posty: 325
Rejestracja: poniedziałek, 12 mar 2012, 12:19

Re: N126NT - rozmieszczenie tylnego okna oraz okna łazienkowego

Postautor: zoja » środa, 7 paź 2020, 09:11

Trochę inaczej rozmieszczenie otworów okien.
Załączniki
N126nt.png
tyl N126nt.png


Wróć do „Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości