szyby nowe

czyli ściany, okna, wykładziny ...
Awatar użytkownika
fortis
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 500
Rejestracja: środa, 11 cze 2014, 21:22
Lokalizacja: Sosnowiec Śląsk

szyby nowe

Postautor: fortis » niedziela, 31 lip 2016, 15:58

ktoś zna ich dokładny cennik ? muszę podjąć decyzję jakie kupię a na ich stronie nie można dowiedzieć się wszystkiego, ile kosztują szyby boczne do n126? bo takie mam w 132 pytanie o pojedyncze i podwójne bo kiedyś dzwoniłem i pytałem o podwójne ciemne koszt około 330zł, i ile kosztuję kuchenne podwójne nie barwione ?

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: szyby nowe

Postautor: stachu_gda » niedziela, 31 lip 2016, 16:17

fortis pisze:ktoś zna ich dokładny cennik ? muszę podjąć decyzję jakie kupię a na ich stronie nie można dowiedzieć się wszystkiego, ile kosztują szyby boczne do n126? bo takie mam w 132 pytanie o pojedyncze i podwójne bo kiedyś dzwoniłem i pytałem o podwójne ciemne koszt około 330zł, i ile kosztuję kuchenne podwójne nie barwione ?


Darius ma po tyle co oficjalny sklep w Niewiadowie (pojedyncze) więc podwójne pewnie też mniej więcej po tyle samo.

Jak pytałem o kuchenną do zapieksy podwójną to koszt 600, pojedyncza 400 - masz mniej więcej proporcje cenowe.

Dziś pluję sobie w brodę że kupiłem pojedynczą.

Awatar użytkownika
fortis
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 500
Rejestracja: środa, 11 cze 2014, 21:22
Lokalizacja: Sosnowiec Śląsk

Re: szyby nowe

Postautor: fortis » niedziela, 31 lip 2016, 16:30

na stronie pojedynczą kuchenną masz za 136zł, na pewno dobrze napisałeś?

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: szyby nowe

Postautor: stachu_gda » niedziela, 31 lip 2016, 16:53

fortis pisze:na stronie pojedynczą kuchenną masz za 136zł, na pewno dobrze napisałeś?


Ja piszę o kuchennej do zapiekanki, nie do enki.

Chodzi mi tylko o to, że podaję Ci jaka jest proporcja cenowa szyby pojedynczej do podwójnej (na przykładzie szyby zapiekankowej przedniej).

Awatar użytkownika
sterciu
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 345
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 00:05
Lokalizacja: DW

Re: szyby nowe

Postautor: sterciu » poniedziałek, 1 sie 2016, 15:26

Ja przy zakupie szyb dostalem upust w sklepie niewiadowa , w sumie wyszly mnie szyby barwione brązowe ciut taniej jak na stronie podane mają ceny przy szybach bezbarwnych. Kupowalem dwie duze i kuchenną do enki, oczywiście pojedyńcze.
n126n `89 - sprzedana
n126n `95 - sprzedana
n250c `92
Obrazek
upload pics

Awatar użytkownika
DIZZY
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2019
Rejestracja: sobota, 30 sie 2014, 10:40
Lokalizacja: PL

Re: szyby nowe

Postautor: DIZZY » wtorek, 2 sie 2016, 14:03

Jakie znaczenie mają podwójne szyby, chodzi tylko o utratę ciepła jak jest zimno na dworze?
Obrazek

N126 z 1988 r. "Budka Torci"
N126 z 1980 r.
N250 z 1990 r.


Kliknij proszę http://www.zbiorkanaburka.pl

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: szyby nowe

Postautor: reflexes » wtorek, 2 sie 2016, 14:11

Utrata ciepła to jedno, a drugie to brak albo mniejsza kondensacja pary wodnej na oknach w chłodne noce i dni.

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: szyby nowe

Postautor: stachu_gda » wtorek, 2 sie 2016, 23:01

Ja od siebie dodam, że Szepke w swojej książce "Sam buduję pojazd kempingowy" w przypadku pojedynczych szyb i zimowego karawaningu zaleca użyć izolacji (pianka / pianka z alu) na zewnątrz szyb, tak aby spadek temperatury nie odbywał się na styku szyba - powietrze.

Ja chcę poczekać na zimne noce i spróbować z taką izolacją ale od środka, bo zostało mi trochę pianki 5mm z folią srebrną. Od środka łatwiej bo można obrobić taki kawałek pianki rzepem i łatwo zamontować na okno. Nie wiem czy to da dobry wynik, spróbować nie zaszkodzi.

Może to pachnieć prowizorką, mnie na razie nie stać na zmianę szyb na podwójne.

Awatar użytkownika
DIZZY
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2019
Rejestracja: sobota, 30 sie 2014, 10:40
Lokalizacja: PL

Re: szyby nowe

Postautor: DIZZY » środa, 3 sie 2016, 13:21

No to i ja wypróbuję ten patent, postaram się zimową porą przymocować ekran zagrzejnikowy na szybę na zewnątrz przyczepy. Rozumiem, że piankowa strona ma dotykać do szyby?
Zastanawiam się,czy jak ktoś ma tak solidnie ocieplona przyczepę, podłoga, ściany (folia lub styropian) a korzysta z przyczepy tylko latem, nie ma w niej po prostu za duszno?
Obrazek

N126 z 1988 r. "Budka Torci"
N126 z 1980 r.
N250 z 1990 r.


Kliknij proszę http://www.zbiorkanaburka.pl

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: szyby nowe

Postautor: stachu_gda » środa, 3 sie 2016, 13:29

DIZZY pisze:No to i ja wypróbuję ten patent, postaram się zimową porą przymocować ekran zagrzejnikowy na szybę na zewnątrz przyczepy. Rozumiem, że piankowa strona ma dotykać do szyby?
Zastanawiam się,czy jak ktoś ma tak solidnie ocieplona przyczepę, podłoga, ściany (folia lub styropian) a korzysta z przyczepy tylko latem, nie ma w niej po prostu za duszno?


Zdecydowanie nie jest za duszno, izolacja działa w dwie strony. W lecie powoduje mniejsze nagrzewanie od słońca. Twoim psom też jest w lecie lepiej, bo mają futro które je chroni przed gorącem. :)


Wróć do „Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości