Naprawa starej tapicerki - awaryjna, doraźna

czyli ściany, okna, wykładziny ...
Bpbpbp
Posty: 19
Rejestracja: wtorek, 20 wrz 2016, 21:10

Re: Naprawa starej tapicerki - awaryjna, doraźna

Postautor: Bpbpbp » wtorek, 6 kwie 2021, 19:39

W lupce niewiele znalazłem, zatem żeby nie zaśmiecać forum podepnę się tutaj z pytaniem.
Czy ktoś próbował czyścić (prać) tapicerkę na ścianach. Tapicerka oryginalna dobrze się trzyma, ale miejscami zwłaszcza w rogach jest poplamiona. Boję się że użycie chemii czy pary może spowodować skutek uboczny i po czasie będzie się odklejać. Jakie macie zdanie?

Awatar użytkownika
tomcat
Moderator
Moderator
Posty: 3887
Rejestracja: niedziela, 24 sie 2014, 22:39
Lokalizacja: Gostyń,Wielkopolska

Re: Naprawa starej tapicerki - awaryjna, doraźna

Postautor: tomcat » wtorek, 6 kwie 2021, 21:10

Co prawda nie w przyczepie ale stosując kiedyś taki zabieg w aucie po jakimś czasie tapicerka miejscami się odkleiła :(
Dodam, że nie stosowałem rzadnej agresywnej chemii tylko wodę z niewielkim dodatkiem płynu do naczyń, głównie w celu spienienia.
Później gdzieś usłyszałem, że jedną z przyczyn mogło być zbyt mocne namoczenie tapicerki :?

Samoogon

Re: Naprawa starej tapicerki - awaryjna, doraźna

Postautor: Samoogon » wtorek, 6 kwie 2021, 21:19


Awatar użytkownika
tomcat
Moderator
Moderator
Posty: 3887
Rejestracja: niedziela, 24 sie 2014, 22:39
Lokalizacja: Gostyń,Wielkopolska

Re: Naprawa starej tapicerki - awaryjna, doraźna

Postautor: tomcat » środa, 7 kwie 2021, 11:51

Jest w miarę skuteczny ale myślę, że w tym konkretnym przypadku się nie sprawdzi :?
Może być kłopot z aplikacją tego proszku na ten typ wykładziny i na pionowych powierzchniach...

Awatar użytkownika
Mobil-Zasada
Posty: 339
Rejestracja: środa, 2 paź 2013, 21:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Naprawa starej tapicerki - awaryjna, doraźna

Postautor: Mobil-Zasada » środa, 2 cze 2021, 08:52

Odleci na 100procent po praniu ekstrakcyjnym. Po bonetowaniu (ręcznym praniu) też odpadnie. Tak jak podsufitki w 25 letnich samochodach, powodem jest przemoczenie. A w przypadku niewiadowek, które są jeszcze starsze, gąbka pod tapicerka jest tak ekstremalnie skruszała, że lekka wilgoc spowoduje, że odpadnie.
Ciągnik: VOLVO S60 II D3
Przyczepa: N126ES

jacek45
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 718
Rejestracja: wtorek, 12 lut 2008, 17:15
Lokalizacja: Opole

Re: Naprawa starej tapicerki - awaryjna, doraźna

Postautor: jacek45 » środa, 2 cze 2021, 18:01

Witam!
Tą dorażną metodę naprawy tapicerki a konkretnie podsufitki w n126e musiałem zastosować w swojej p-pie.Zastosowsłem dwie poprzeczne listwy
które wsparłem o górne szafki,które tam kiedyś zrobiłem.Narazie jakoś wykładzina dalej nie opada.Na pewien czas musi wystarczyć.Potem to
już tylko remont czyli wymiana a to już wszyscy znają.Pozdrawiam.


Wróć do „Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości