pytanie

czyli ściany, okna, wykładziny ...
czemat2
Posty: 93
Rejestracja: piątek, 14 wrz 2012, 13:59

pytanie

Postautor: czemat2 » wtorek, 14 kwie 2015, 21:45

witam wszystkich.wiem ,wiem temat wałkowany od iluś tam lat...proszę o wyrozumiałość.gdzie i jaki klej do ekranów zagrzejnikowych ,co wychodzi taniej ten ekran czy pianka?odnośnie kleju to w Castoramie nie za bardzo wiedziałem jaki?piszecie o jakimś tapicerskim?sam już niewiem... :) po prostu im więcej czytam tym mniej wiem :D ,dlatego proszę o waszą fachową radę,jako fachowców, wiem ze niejeden już to przechodził,a tak na marginesie gdzie kupujecie ten klej?za wszelkie rzetelne informacje z góry bardzo dziękuję

Shadow69
Posty: 208
Rejestracja: wtorek, 17 mar 2015, 11:49
Lokalizacja: Rzeszów

Re: pytanie

Postautor: Shadow69 » wtorek, 14 kwie 2015, 22:19

W castoramie nie kupisz żadnego kleju nadającego się do klejenia ocieplenia ani tapicerki.
Szukaj bonatermu (A+, AS), lub bonatapu lub butaprenu.
Wszystkie kleje są okej.
Ja używałem butaprenu i praca była całkiem przyjemna, choć do klejenia minimum te 16-18 stopni musi być.
Butapren do kupienia w większych ilościach niż tubki w każdym chemicznym, ja płaciłem coś 17pln za puszkę 0,75l.
Bonatermu szukaj w tapicerskich, ew wysyłkowo.

Dużo ludzi klei ekran zagrzejnikowy, powiedział bym nawet że większość, więc nie kombinował bym i zrobił tym samym.
Ja się wyłamałem z szeregu i ocieplałem folią refleksyjną, też nie wyszło źle.
Ale tak jak wyżej, masz sprawdzone rozwiązanie.

niebieski-n2
Posty: 299
Rejestracja: czwartek, 1 sty 2015, 10:32
Lokalizacja: Łomianki/Warszawa

Re: pytanie

Postautor: niebieski-n2 » środa, 15 kwie 2015, 06:10

Właśnie wczoraj kupowałem, płaciłem 70 zł za 5 litrów bonatermu, tego pod pistolet, nie pamiętam symbolu (są dwa jeden pod pistolet, drugi pod pędzel - różnią się gęstością). Kupowałem na allegro, ale dzwoniłem wcześniej do hurtowni tapicerskiej i ceny w W-wie nieznacznie wyższe, tak, że bardziej opłacało się zapłacić za przesyłkę i nie wychodzić z domu.
Gość miał wszystkie wyżej wymienione kleje, ale polecał ten co kupiłem do ekranów zagrzejnikowych i remontówki.

Awatar użytkownika
pawko
Posty: 297
Rejestracja: czwartek, 20 cze 2013, 16:38
Lokalizacja: Blachownia

Re: pytanie

Postautor: pawko » środa, 15 kwie 2015, 13:38

niebieski-n2 pisze:tak, że bardziej opłacało się zapłacić za przesyłkę i nie wychodzić z domu


Ja miałem dokładnie odwrotnie - z przesyłką 85zł, w hurtowni 70zł (Bonaterm AS, 5L/4kg)
"Co to jest droga to najlepiej dowiedzieć się nogami. A już obowiązkowo bosymi. Dobrze przy tym aby piach nie był ot taki sobie..."

n132d

czemat2
Posty: 93
Rejestracja: piątek, 14 wrz 2012, 13:59

Re: pytanie

Postautor: czemat2 » środa, 15 kwie 2015, 18:45

Witam ponownie.Czy taki klej będzie ok do ekranów i tapicerki http://allegro.pl/klej-bonatap-m38-5l-d ... 2.html?Czy ktoś kleił nim już?pędzlem,czy pistoletem i jaki pistolet będzie ok?choć wolałbym pędzlem nie ukrywam,gdyż nie jestem profesonalistą w tym. :) .pozdrawiam

Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: pytanie

Postautor: Karolus » środa, 15 kwie 2015, 19:52

Koledzy...

Ja ekran kleiłem styropianem do budki na klej polimerowy Dragon - do zakupienia w każdej Castoramie. Butelki litrowe bodajże.
A jeżeli chodzi o wykładzinę do tego sreberka na butapren - ten puszkę 5l kupiłem już na allegro.

Więc jednak Castorama ma jakiś klej, choć do kupienia wszędzie chyba...

Shadow69
Posty: 208
Rejestracja: wtorek, 17 mar 2015, 11:49
Lokalizacja: Rzeszów

Re: pytanie

Postautor: Shadow69 » środa, 15 kwie 2015, 20:02

Karolus pisze:Koledzy...

Ja ekran kleiłem styropianem do budki na klej polimerowy Dragon -


Ten w pomarańczowej butelce, z korkiem jak ludwik?
Dostałem flaszkę od znajomego, klei fajnie, chciałem dokupić i niestety w castoramie ostatnio nie dostałem tego kleju.
Mają za to masę jakiś pattexów czy coś.

Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: pytanie

Postautor: Karolus » środa, 15 kwie 2015, 20:16

Shadow69 pisze:
Karolus pisze:Koledzy...

Ja ekran kleiłem styropianem do budki na klej polimerowy Dragon -


Ten w pomarańczowej butelce, z korkiem jak ludwik?
Dostałem flaszkę od znajomego, klei fajnie, chciałem dokupić i niestety w castoramie ostatnio nie dostałem tego kleju.
Mają za to masę jakiś pattexów czy coś.



Dokładnie... Ja się w swojej zaopatrywałem i mi wystarczyło...

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: pytanie

Postautor: vvarrior » środa, 15 kwie 2015, 23:26

Dragon w Obi jest nawet w 5cio litrowych wiaderkach. Klej możesz rozcienczyc denaturatem wtedy łatwiej pędzelkiem mazać. Jak trafisz w mniejszych to bierz na zapas i pamiętaj że nadmiar nirozpakowany możesz zwrócić.
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

naal

Re: pytanie

Postautor: naal » środa, 15 kwie 2015, 23:36

Uważałbym na to rozcięczanie. Jak ostatnio rozcieńczyłem, to zbyt szybko odparował i w pewnych miejscach już nie łapał. Człowiek się uwali i nawąha, ale trzeba to zrobić solidnie.

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: pytanie

Postautor: vvarrior » czwartek, 16 kwie 2015, 02:13

naal pisze:Uważałbym na to rozcięczanie. Jak ostatnio rozcieńczyłem, to zbyt szybko odparował i w pewnych miejscach już nie łapał. Człowiek się uwali i nawąha, ale trzeba to zrobić solidnie.

No tak... ;) ale to trzeba robić a nie wąchać - nawet jak kusi;). A na poważnie to 1/10 max. U nas trzyma choć część nawet z braku innego środka rozcieńczałem nitro;). Zadziałało z nitro ale nie polecam.
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

Awatar użytkownika
Paweł(SP7GTU)
Posty: 111
Rejestracja: sobota, 24 sie 2013, 19:30
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Re: pytanie

Postautor: Paweł(SP7GTU) » czwartek, 16 kwie 2015, 11:13

Ja kleiłem styropian i ekrany na ten klej: http://www.sniezka.budoskop.pl/firmy/wi ... erowy.html. Cena za wiaderko 18.50zł.
Toyota Yaris II(1.33)+N126ES

Awatar użytkownika
tomcat
Moderator
Moderator
Posty: 3908
Rejestracja: niedziela, 24 sie 2014, 22:39
Lokalizacja: Gostyń,Wielkopolska

Re: pytanie

Postautor: tomcat » czwartek, 16 kwie 2015, 15:50

Przed zakupem kleju musisz zdecydować jaką izolację zastosujesz,bo np.Bonatermu czy też Butapremu nie można stosować do klejenia styropianu-w konsekwencji rozpuszczą go.
Ja jestem właśnie na etapie wyklejania wnętrza.Jako izolację zastosowałem ekrany zagrzejnikowe na styropianie.I w związku z tym szukałem najbardziej uniwersalnego kleju.Po konsultacji u producenta(bardzo rzetelna informacja-świetny kontakt) mój wybór padł właśnie na klej BONATAP M38(parametry i opis znajdziesz na stronie producenta).
Jest to klej dedykowany do nanoszenia pistoletem ale ja używałem pędzla i było OK.
Stosowałem pędzel płaski szerokości około 50mm i na wyklejenie ekranami zużyłem około 3 litrów kleju.Kupiłem dwa opakowania więc myślę,że spokojnie wystarczy :)
Klejów tego typu raczej nie kupisz w markecie;ja kupowałem w sklepie z artykułami tapicerskimi(taniej niż na allegro).
Efekty możesz zobaczyć w moim wątku remontowym na załączonych zdjęciach.

naal

Re: pytanie

Postautor: naal » czwartek, 16 kwie 2015, 23:22

Paweł(SP7GTU) pisze:Ja kleiłem styropian i ekrany na ten klej: http://www.sniezka.budoskop.pl/firmy/wi ... erowy.html. Cena za wiaderko 18.50zł.


Czy to takie bardzo gęste i białe?

czemat2
Posty: 93
Rejestracja: piątek, 14 wrz 2012, 13:59

Re: pytanie

Postautor: czemat2 » piątek, 17 kwie 2015, 10:14

witam wszystkich.wiem zadaje mnóstwo pytań może dla niektórych banalne ,ale dla mnie istotne.gdzie i ile płaciliście za ekran zagrzejnikowy,ile go kupić?pozdrawia za info z góry dzięki.pozdarwiam


Wróć do „Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości