Izolowanie wnętrza folią alu refleksyjną, czym to kleić?

czyli ściany, okna, wykładziny ...
Shadow69
Posty: 208
Rejestracja: wtorek, 17 mar 2015, 11:49
Lokalizacja: Rzeszów

Izolowanie wnętrza folią alu refleksyjną, czym to kleić?

Postautor: Shadow69 » poniedziałek, 23 mar 2015, 19:40

Witam wszystkich, aktualnie jestem w trakcie remontu swojej przyczepki, dzisiaj wyleciał cały środek, na dniach mam zamiar zacząć ocieplanie.
Dostałem do przyczepki rolkę takiej folii:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Czy jest sens ocieplać środek czymś takim (typowo dach i ściany)? Wg opisu odpowiada 5cm wełny mineralnej, czyli powinno być cieplej.
Czym to kleić, żeby była pewność że nie odpadnie?
I czy materiał/tapicerka jakoś przylepi się do tego?

Może ktoś z was podpowiedzieć jaki niedrogi materiał szukać na obicia do środka?

Na dno będę miał maty bitumiczne z ekranami i styropian, do tego wykładzina podłogowa laminowana, także tym się nie martwię. :wink:

Awatar użytkownika
fortis
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 500
Rejestracja: środa, 11 cze 2014, 21:22
Lokalizacja: Sosnowiec Śląsk

Re: Izolowanie wnętrza folią alu refleksyjną, czym to kleić?

Postautor: fortis » poniedziałek, 23 mar 2015, 21:45

maty bitumiczne trochę dodadzą wagi, jeśli ten materiał jest lekki to ma sens i możesz go kleić klejem do tapicerki bonaterm czy jakośtak, sprawdzisz sobie na google, jeśli się zdecydujesz na tanie ekrany to nie pomyl się i nie kup na styropianie tylko na piance bo inaczej się rozpuszczą :lol:

Shadow69
Posty: 208
Rejestracja: wtorek, 17 mar 2015, 11:49
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Izolowanie wnętrza folią alu refleksyjną, czym to kleić?

Postautor: Shadow69 » poniedziałek, 23 mar 2015, 22:46

Okk, dzięki, kleju poszukam jutro, może dostanę gdzieś w castoramie.
Orientujesz się może ile ilościowo będę potrzebował na klejenie?
Szła by warstwa folii i warstwa materiału, banieczka 5l wystarczy?

Nie chce pchać się w ekrany, ma być tanio, także chcę wykorzystać to co mam, i upchać tą folię.
Wiem że mata bitumiczna trochę waży, ale nie mam zbyt dużo wyposażenia, więcej nie przewiduję, więc mogę sobie na taki rarytas pozwolić :wink:

Awatar użytkownika
tomcat
Moderator
Moderator
Posty: 3911
Rejestracja: niedziela, 24 sie 2014, 22:39
Lokalizacja: Gostyń,Wielkopolska

Re: Izolowanie wnętrza folią alu refleksyjną, czym to kleić?

Postautor: tomcat » poniedziałek, 23 mar 2015, 22:56

Ekrany na styropianie są ok jeśli zastosujesz odpowiedni klej-Bonaterm na pewno rozpusci styropian,ale do tej folii powinien się sprawdzić. Ja też jestem na etapie wyklejania i chciałem kupić klej który zastosuje zarówno do ekranów na styropianie jak i do wykładziny. Po konsultacji u producenta wybór padł na Bonatap M38.
Jeśli chodzi o najtańszy towar na wyklejania to jest to chyba wykladzina remontowa.Poczytaj wątki z remontow a na większość pytań znajdziesz tam odpowiedź.

naal

Re: Izolowanie wnętrza folią alu refleksyjną, czym to kleić?

Postautor: naal » środa, 25 mar 2015, 00:48

Do folii to właścwiwie każdy klej będzie odpowiedzni (za wyjątkiem do płytek oczywiście :D ). Przy ekranach miałbyś zdecydowanie większą selekcję.

Kiedyś gdzieś widziałem dość ciekawe i tanie rozwiązanie na klej, który w tym przypadku zdecydowanie by się sprawdził. Bierzesz rozpuszczalnik (najzwyklejszy) i wrzucasz doń styropian. Będzie się rozpuszczał. Wrzucasz do uzyskania odpowiedniej konsystencji, a później smarujesz i kleisz. Dość ciekawe. Kiedyś przetestowałem w nieco innych okolicznościach i się sprawdziło.

A i tak mi przyszło do głowy: weź pod uwagę fakt, że przy nacisku na tapicerkę może "coś tam" w ścianach szeleścić :D

Shadow69
Posty: 208
Rejestracja: wtorek, 17 mar 2015, 11:49
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Izolowanie wnętrza folią alu refleksyjną, czym to kleić?

Postautor: Shadow69 » środa, 25 mar 2015, 22:02

Dzięki za odzew w temacie ;)
Wykładzinę remontową już mam, 20m^2, jak braknie to dokupię.
Co do kleju, jeszcze się zastanawiam, między bonatermem a jakimś tapicerskim,nie ukrywam, kasa nie rządzi :mrgreen:
Mam trochę czasu do namysłu, bo dzisiaj dopiero wkleiłem kantówki w podłogę i zalepiłem matą szklaną z żywicą, także później malowanie, może koło soboty wpadnie podłoga...

naal

Re: Izolowanie wnętrza folią alu refleksyjną, czym to kleić?

Postautor: naal » środa, 25 mar 2015, 23:21

Kupiłeś 40m2? Zostanie Ci na salon w domu ;] Według opinii wyklejających każdy zamykał się w 26m2 ;)

Shadow69
Posty: 208
Rejestracja: wtorek, 17 mar 2015, 11:49
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Izolowanie wnętrza folią alu refleksyjną, czym to kleić?

Postautor: Shadow69 » środa, 25 mar 2015, 23:29

Niee, 20m^2, na podłogę mam co innego :wink:

naal

Re: Izolowanie wnętrza folią alu refleksyjną, czym to kleić?

Postautor: naal » czwartek, 26 mar 2015, 00:25

mea culpa ;)

Awatar użytkownika
fortis
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 500
Rejestracja: środa, 11 cze 2014, 21:22
Lokalizacja: Sosnowiec Śląsk

Re: Izolowanie wnętrza folią alu refleksyjną, czym to kleić?

Postautor: fortis » sobota, 28 mar 2015, 08:14

mi kleju poszło z 8l


Wróć do „Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości