Wybór farby

czyli ściany, okna, wykładziny ...
Awatar użytkownika
pawko
Posty: 297
Rejestracja: czwartek, 20 cze 2013, 16:38
Lokalizacja: Blachownia

Re: Wybór farby

Postautor: pawko » poniedziałek, 2 lut 2015, 23:52

Drednot pisze:A jak myślisz - Polyfinish wałkiem pójdzie?


Podejrzewam, że tak. Tylko poszukaj na forum - ktoś pisał o malowaniu wałkiem - jak dobrać gęstość farby. W którymś wariancie zostawały "po wałku" na powierzchni pęcherzyki powietrza, tylko nie pamiętam czy przy zbyt gęstej, czy zbyt rzadkiej farbie. ...cholera, a może to zależało od rodzaju wałka, czy z gąbki, czy z futerka (?)
"Co to jest droga to najlepiej dowiedzieć się nogami. A już obowiązkowo bosymi. Dobrze przy tym aby piach nie był ot taki sobie..."

n132d

Awatar użytkownika
Drednot
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 658
Rejestracja: poniedziałek, 12 sty 2015, 02:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybór farby

Postautor: Drednot » niedziela, 31 maja 2015, 15:49

Czołem Wiaro,

Czy może ktoś mógłby mi poradzić. Czy jak pomaluję zaprawki autorenolakiem to w późniejszym czasie będę mógł to pokryć wszystko poliuretanem? W sensie czy poliuretan nie będzie się gryzł z autorenolakiem?
REMONT NIE DLA WRAŻLIWYCH: viewtopic.php?f=36&t=5157

Awatar użytkownika
tomcat
Moderator
Moderator
Posty: 3913
Rejestracja: niedziela, 24 sie 2014, 22:39
Lokalizacja: Gostyń,Wielkopolska

Re: Wybór farby

Postautor: tomcat » poniedziałek, 1 cze 2015, 16:43

Według mnie przed stosowaniem poliuretanu i tak musisz całą powierzchnię zmatować no i zastosować podkład więc myślę,że nie powinno być problemów :?:Poszukaj w necie kart katalogowych z opisem produktu,który chcesz zastosować;może coś piszą :?

wsuder
Posty: 14
Rejestracja: niedziela, 6 lip 2008, 00:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Wybór farby

Postautor: wsuder » sobota, 3 paź 2015, 05:40

Jakiś czas temu malowalem dach otwierany i dach do linii odcięcia okien POLRENEM. Po 5 latach jest to wymalowane bardzie żółte niż 25 letni laminat. Malowane by!o wałkiem wprost na przetargu zelkot papierem wodnym 220.
Nigdzie nic nie odpadlo anje nie złuszczylo do nią dzisiejszego.
Wytestuje teraz chemopura e. Piszą w opisie że barwniki ma akrylowe czyli nie powinno żólknac. Nie będę dawał podkładu na całej przyczepie tylko w tych miejscach gdzie były zaprawki po dziurach, całą przyczepą będzie zmatowana wodnym 220 i odtluszczona ksylenem. Malowane będzie wałkiem walutowym do nitro

Jonny1980
Posty: 56
Rejestracja: niedziela, 27 wrz 2015, 23:30

Re: Wybór farby

Postautor: Jonny1980 » sobota, 3 paź 2015, 10:38

Ponieważ jestem lakiernikiem wtrące swoje 3 grosze. Moja N-ka bedzie lakierowana lakierem akrylowym samochodowym po poprzednim przygotowaniu w/g sztuki tzn szlifowanie pod podkład papier wodny 240 ręcznie i 180 mechanicznie. Podkładowanie - podkład akrylowy, szlifowanie podkładu papier wodny 400 przy szlifowaniu ręcznym i 320 przy szlifowaniu mechanicznym (szlifierka rotacyjno-oscylacyjna) lakier wg. specyfikacji 2:1 z utwardzaczem i w rozcieńczeniu 10% 2 warstwy. Lakier T4W z palety fiata cena ok 200zł za komplet z utwardzaczem 3l+1,5l


Wróć do „Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości