Karolus i remont nr.3 - N126NT

czyli nasza walka z przyczepą...
Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Karolus i remont nr.3 - N126NT

Postautor: Murano » czwartek, 3 mar 2022, 19:29

reflexes pisze:Jeśli zamierzasz się tam prysznicować to okno. Dużo szybciej schnie, a po prysznicu ma co schnąć. Ja to się nawet zastanawiam nad wymianą, albo dorobieniem do swojego wentylatora żeby poprawić wentylację. O dwójce nie wspomnę.

Dobrze pamiętam, że ty nie masz okna w łazience?
Myślisz, że okno w ścianie i grzybek nie dadzą rady? Też muszę na sezon coś zamontować w dachu tylko nie wiem co...

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Karolus i remont nr.3 - N126NT

Postautor: reflexes » czwartek, 3 mar 2022, 20:18

Nie mam.

Awatar użytkownika
dmb5
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 995
Rejestracja: niedziela, 18 sie 2013, 19:43
Lokalizacja: Kielce

Re: Karolus i remont nr.3 - N126NT

Postautor: dmb5 » czwartek, 3 mar 2022, 20:28

U mnie coś takiego jest nad toaletą i sypialnią, ale jednak lepiej jak dało by się otworzyć, a jak jest zimno zamknąć.
Załączniki
Screenshot 2022-03-03 at 20-24-24 Grzybek wywietrznik dachowy wentylacja daszek.png
Burstner Ventana 400 ts
N 126 NL
była - N 250
była NIEWIADÓW SKŁADANA ŁÓDŹ WĘDKARSKA TYP 10

Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Karolus i remont nr.3 - N126NT

Postautor: Karolus » czwartek, 3 mar 2022, 21:35

Zgłębiłem temat.....
1. Jakie pomysły na "wręgi w dachu" i ich niwelacje do montażu okna?
2. Fiamma ze stałą moskitierą i pokrętłem do otwierania czy MPK z otwieranym oknem po otwarciu za każdym razem moskitiery? ( tutaj kwestia syfu, liści itp)...
Jakie opinie?

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Karolus i remont nr.3 - N126NT

Postautor: stachu_gda » czwartek, 3 mar 2022, 21:57

Słuchaj rozejrzyj się po grupach camperowych za dometiciem. Sporo tego jest z demontażu z nowych kamperów. To chodzi o to, że ktoś kupuje kampera i zamiast okna dachowego życzy sobie zamontować klimatyzator, wtedy okno jest już u dealera w Polsce demontowane i w rozliczeniu albo za darmo zostawiane serwisowi/pracownikowi serwisu, nie ma tu żadnej machlojki.
Ja kupiłem taki zdemontowany z nowego kampera za 2 stówki z przesyłką. Tylko że to są zazwyczaj 40-stki.

Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Karolus i remont nr.3 - N126NT

Postautor: Karolus » piątek, 4 mar 2022, 05:46

Ale mi 40x40 trzeba, bo "sufit" łazienkowy mam z otworem 40x40 na okno dachowe :)

Z demontażu jest THULE https://allegro.pl/oferta/okno-dachowe- ... 1738700024

co sądzicie?

Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Karolus i remont nr.3 - N126NT

Postautor: Karolus » piątek, 4 mar 2022, 12:54

I pytanie w szczególności pewnie do Marcina Murano ale myślę że nie tylko....
Folia grzewcza na podłogę... Jakie opinie po użytkowaniu? Dawać?

I regulator, wybrałeś najtańszy ze względu na modyfikacje... mógłbyś rozwinąć temat, co daje modyfikacja, jaka modyfikacja itp w porównaniu do elektronicznego?
I ostatnie - do n126nt - jaki wybrałbyś wymiar maty? Ty kupowałeś 50cmx200cm... są różne od 50x50 ze skokiem co 5o... 50x50, 50x100, 50x150, 50x200, 50x250..... Czy grzanie pod łóżko potzrebne?

Proszę o opinie :)

Awatar użytkownika
mannt
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1042
Rejestracja: środa, 12 maja 2010, 18:48
Lokalizacja: Kielce
Kontaktowanie:

Re: Karolus i remont nr.3 - N126NT

Postautor: mannt » piątek, 4 mar 2022, 13:32

Folia grzewcza jest super! Rewelacja. Teraz dał bym wszędzie gdzie się da. Ale pytanie głównie do Murano to już milknę [emoji6]

Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Karolus i remont nr.3 - N126NT

Postautor: Karolus » piątek, 4 mar 2022, 13:37

mannt pisze:Folia grzewcza jest super! Rewelacja. Teraz dał bym wszędzie gdzie się da. Ale pytanie głównie do Murano to już milknę


Zapomniałem że Ty też dawałeś.... pytanie do wszystkich było :)

Więc? Jaki wymiar byś wybrał? tylko jeden pasek 50cm na ile? czy dwa równolegle?

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Karolus i remont nr.3 - N126NT

Postautor: Murano » piątek, 4 mar 2022, 13:39

Matę daj jeśli planujesz używanie 220v.
Koszt znikomy a może się przydać.
Moje maty to chińczyk 200W/m2 kupione w rolce 4 mb (0,5m szerokie). W sumie mam 3,5 mb w przyczepie co daje 350W.
Regulator mam najprostszy z możliwych. Na aukcji jest możliwość doboru od takiego jak mój, przez takie z wyświetlaczem po całkowicie dotykowe. Wyszedłem z założenia że wystarczy mi już światełek a ustawienie raz temperatury na sterowniku nie wymaga dotykowego sterowania i wyświetlacza.
Poza tym w sterowniku trzeba przepiąć lub zmostkować styki od czujnika aby nie brał do odczytu temperatury z otoczenia a z samej maty. Te cyfrowe już tego nie pozwalają zrobić. Inaczej mata praktycznie cały czas grzeje na max bo próbuje nagrzać kubaturę pomieszczenia. W przyczepie raczej nie realne. I tu należy pamiętać, że nie jest to ogrzewanie a wspomaganie grzania podłogi. Mocno wspomaga wydajność grzałki elektrycznej, którą mam w piecu. Sumarycznie odczucia są bardzo pozytywne. Ciepła podłoga i ciepło z elektrycznej Trumy rozprowadzane Trumaventem robi robotę.
Mimo, że cały system ogrzewania elektrycznego był pomyślany na wyrost, "może się przyda" to przez 2 sezony korzystaliśmy z tego dobrodziejstwa już 3 razy, tam gdzie był prąd w cenie lub za free. Także jak widzisz warto bo koszt niewielki. Niemniej już podłączanie sieci tylko po to a grzanie piecem gazowym już nie jest zbyt logiczne.
Może pomyśl o grzałce Ultraheat do pieca lub zwykłej piekarnikowej i termostacie. Znowu koszt niewielki a w obudowie pieca i nawiewie będzie elegancko.

Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Karolus i remont nr.3 - N126NT

Postautor: Karolus » środa, 9 mar 2022, 19:08

Panowie, kupiłem okno dachowe
https://allegro.pl/oferta/okno-dachowe- ... 1738700024

Powiem tak, nówka jak pisał sprzedający - nowe kampery przyjeżdżają, demontują okno dachowe i zakładają klimatyzację.

Moje pytanie brzmi - okno wychodzi mi w łazience, niestety nie na środku gdzie powierzchnia płaska...
Wycięcie będzie jak "wręgi dachowe"... Jakie macie pomysły aby zniwelować "nierówność" dachu do montażu okna?

Myślałem coś "wydrukować" 3D, myślę może zrobić jakąś "podstawę" z listew drewnianych, potem zalać żywicą i włókno szklane do dachu, potem wyszpachlować i tak potem malowanie?

Macie inne pomysły? Drugi pomysł wydaje mi się najbardziej "profesjonalny", nic nie będzie ciekło ani nic...

Pozdrawiam i czekam na opinie :)

Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Karolus i remont nr.3 - N126NT

Postautor: Karolus » środa, 9 mar 2022, 20:18

i jeszcze jedno pytanie....
Mam okazję kupić okazyjnie w dobrej cenie "piekarnik"
Macie jakieś opinie o tym? Korzysta ktoś, plusy, minusy?
Oczywiście gazowy :)

20220309_180925.jpg

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Karolus i remont nr.3 - N126NT

Postautor: Murano » środa, 9 mar 2022, 20:52

Zadaj sobie pytania: jak często coś pichcisz w domu? Czy da się bez tego żyć? Czy pizza na kempingu w przyczepie to konieczność?
Wszystko inne da się zastąpić grillem lub ogniskiem.
Smakuje o niebo lepiej.
Wyleczyłem? ;-)

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Karolus i remont nr.3 - N126NT

Postautor: reflexes » środa, 9 mar 2022, 21:29

Dokładnie. Karol a jak już koniecznie chcesz upiec na zlocie drożdżówkę to rzuć okiem na Omnie. Ja tego nie mam ale ludzie bardzo do chwalą. Lekkie, wielofunkcyjne i działa na zwykłej kuchence.
https://www.google.com/search?q=piekarn ... 2&dpr=2.75

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Karolus i remont nr.3 - N126NT

Postautor: stachu_gda » środa, 9 mar 2022, 23:01

A ja Wam powiem, że dla mnie piekarnik w przyczepie czy kamperze to marzenie, bo można łatwo odgrzać coś gotowego, albo zrobić sobie tościki. Niestety w obecnym projekcie takowego nie będzie z braku miejsca. Oczywiście kwestia tego jakie kto ma potrzeby - ja bym na pewno używał!


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości