Dziurki w laminacie na suficie

czyli nasza walka z przyczepą...
Witold
Posty: 32
Rejestracja: niedziela, 1 wrz 2019, 10:42
Lokalizacja: Marki koło Warszawy

Dziurki w laminacie na suficie

Postautor: Witold » wtorek, 19 maja 2020, 19:58

Witam, potrzebuję porady. Zauważyłem z 10 małych dziurek w laminacie sufitu, dachu. Żeby było zabawnie buda jest świeżo po remoncie u fachowca. Fachowiec by ponaprawiał ale terminy...
I tu moje pytanie, jak mogę to połatać od środka nie niszcząc lakieru na dachu przed sezonem. Niestety nie są to jedynie dziurki ale na około nich jest pleśń lub bród jakby w środku laminatu. Pasowało by to zeszlifować i zalaminować, jest jakaś gęsta żywica? Żeby nasączyć matę a potem ją przykleić na sufit?

DB3EAF3C-9F42-4539-ACB6-A6913E82C484.jpeg
To sufit z problemem zakreślonym flamastrem

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7014
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Dziurki w laminacie na suficie

Postautor: Murano » wtorek, 19 maja 2020, 21:01

Problem jest na zewnątrz. Jeśli już naprawiona powłoką to od wewnątrz żywicą i mata. Ale jeśli nie to zaklejanie od środka nic nie daje.

naal

Re: Dziurki w laminacie na suficie

Postautor: naal » środa, 20 maja 2020, 08:34

Żywica jest dość płynna, ale można użyć zagęszczacza do powierzchni pionowych. Poszukaj na allegro sprzedawcy "dobre-żywice".

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7014
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Dziurki w laminacie na suficie

Postautor: Murano » środa, 20 maja 2020, 13:25

naal pisze:Żywica jest dość płynna, ale można użyć zagęszczacza do powierzchni pionowych. Poszukaj na allegro sprzedawcy "dobre-żywice".

Ja przy takich pracach robię w ten sposób, że "maluję" samą żywicą obszar dachu a po kilku minutach nasączane z boku na kawałku deski lub tektury paski maty szklanej. Potem już mokre przykładam do powierzchni i tylko dociskamy pędzlem. Pięknie siada i nic nie opada w dół.

Witold
Posty: 32
Rejestracja: niedziela, 1 wrz 2019, 10:42
Lokalizacja: Marki koło Warszawy

Re: Dziurki w laminacie na suficie

Postautor: Witold » środa, 20 maja 2020, 20:36

Dzięki za podpowiedzi, no to jeszcze dach mi doszedł do remontu przed urlopem. Myślałem, że na plaster i jakoś lato przetrzyma :) Ponoć klimat się ociepla i susza z roku na rok to może nie będzie padało.

Samoogon

Re: Dziurki w laminacie na suficie

Postautor: Samoogon » środa, 20 maja 2020, 20:41

Optymista :)


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości