N126A 1976 - Leoncjusz- Poznań

czyli nasza walka z przyczepą...
Leoncjusz
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 31 mar 2020, 20:29

N126A 1976 - Leoncjusz- Poznań

Postautor: Leoncjusz » piątek, 3 kwie 2020, 21:15

Nasza przygoda z przyczepą zaczęła się w zeszłym roku. Prezent od babci, która przez ostatnie 13 lat składowała w przyczepie pościel
Zacząłem od zrywania odklejonej tapicerki,
malowania mebli - w zamiarze był styl marynistyczny.

Plusem od samego początku był stan techniczny - garażowanie od nowości pomogło skorupie I ramie przeżyć bez większych uszczerbków.

W 1 roku plan był na szybkie zreaktywowanie przyczepy na 2-3 krótkie wyjazdy i udało się ;) nowe firany, pokrycia, odświeżenie wnętrza.

W tym roku zabieram się za dopracowanie szczegółów:
- na pierwszy ogień poszły lampy - zdobyłem jedną nową I klosze
- montaż gniazda 230V żeby było w pełni bezpiecznie
- wymiana opon, łożysk (ktoś potrzebuje d124?)

Pozostało:
- przygotowanie szyberdachu, bo obecny jest popękany na rantach
- kosmetyka budy - pęknięcia zaprawione przez dziadka szpachlą samochodową, co nie wygląda...
- przemyślenie tapicerki - remontowa wykładzina odpada, z Niewiadowa też. Najchętniej coś w kolorze blisko białego lub białe - macie doświadczenie z tapicerkami od Dariusa? Bo słyszałem opinie, że są super.
- macie pomysł na te drzwi? Będę próbował z pastą 3000 żeby odzyskały kolor, w ostateczności mam drugie drzwi w trochę lepszym kolorze - chciałbym uniknąć malowania całej skorupy ;)

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: N126A 1976 - Leoncjusz - Poznań

Postautor: RAFALSKI » sobota, 4 kwie 2020, 09:38

Rzeczywiście ładnie utrzymana przyczepa. Powodzenia w picowaniu budki :)

Co do tapicerki od Dariusa to jest to to samo co z Niewiadowa. Stosunkowo mocny i łatwy w utrzymaniu czystości materiał, laminowany płomieniowo do pianki grubości 1 cm. Jest łatwa w montażu i przyjemna w dotyku. Pianka zapewnia minimalną ale moim zdaniem wystarczającą izolację. Ja polecam.

Innego koloru drzwi też mnie kiedyś mocno zastanawiały i doszedłem do tego, że były wyrabiane oddzielnie niż skorupy i w różnym czasie. Stąd różnice w kolorze które są wynikiem tego, że po prostu są jakby z innej partii materiału, jeśli można to tak określić. Podobnie bywa z kuframi i pokrywami dachu. Dalej, te elementy mogły niewiele się różnić gdy przyczepa była nowa ale w skali wielu lat po prostu inaczej się zestarzały.
To jest potwierdzone, nie moje domysły.

arek70
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 192
Rejestracja: sobota, 12 maja 2012, 21:07
Lokalizacja: Radom

Re: N126A 1976 - Leoncjusz- Poznań

Postautor: arek70 » sobota, 4 kwie 2020, 21:48

Witam. Proponuję jeszcze dokładne oględziny ramy bo lubią pękać szczególnie z przodu przyczepy.
Pozdrawiam . Seat altea, Niewiadów N126n

Awatar użytkownika
KILLER
Posty: 87
Rejestracja: wtorek, 16 lip 2019, 08:39
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Re: N126A 1976 - Leoncjusz- Poznań

Postautor: KILLER » poniedziałek, 20 kwie 2020, 12:57

Leoncjusz pisze:


Czym pomalowałeś/okleiłeś ściany? (to białe z niebieskimi mazańcami i niebieska ściana koło wejścia).
KEBASA PERFORMANCE MOTORSPORT GARAGE

Leoncjusz
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 31 mar 2020, 20:29

Re: RE: Re: N126A 1976 - Leoncjusz- Poznań

Postautor: Leoncjusz » poniedziałek, 20 kwie 2020, 21:41

KILLER pisze:
Leoncjusz pisze:


Czym pomalowałeś/okleiłeś ściany? (to białe z niebieskimi mazańcami i niebieska ściana koło wejścia).
Najpierw zerwany klej prawie na maksa, podkład z białego baranka I biała emulsja Dekorala. A mazy emalią akrylową luxensa saphir 2.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
KILLER
Posty: 87
Rejestracja: wtorek, 16 lip 2019, 08:39
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Re: RE: Re: N126A 1976 - Leoncjusz- Poznań

Postautor: KILLER » wtorek, 21 kwie 2020, 07:17

Leoncjusz pisze:
KILLER pisze:
Leoncjusz pisze:


Czym pomalowałeś/okleiłeś ściany? (to białe z niebieskimi mazańcami i niebieska ściana koło wejścia).
Najpierw zerwany klej prawie na maksa, podkład z białego baranka I biała emulsja Dekorala. A mazy emalią akrylową luxensa saphir 2.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


To docelowe pokrycie ścian? Jak to się spisuje? Szukam alternatywy dla wykładziny czy innej tapicerki trzymającej kurz że względu na Żony alregie i psa który z nami podróżuje (jego sierść też) a takie rozwiązanie jakie zastosowałeś mnie robi. :roll:
KEBASA PERFORMANCE MOTORSPORT GARAGE

Leoncjusz
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 31 mar 2020, 20:29

Re: RE: Re: RE: Re: N126A 1976 - Leoncjusz- Poznań

Postautor: Leoncjusz » wtorek, 21 kwie 2020, 08:24

KILLER pisze:
Leoncjusz pisze:
KILLER pisze:
Leoncjusz pisze:


Czym pomalowałeś/okleiłeś ściany? (to białe z niebieskimi mazańcami i niebieska ściana koło wejścia).
Najpierw zerwany klej prawie na maksa, podkład z białego baranka I biała emulsja Dekorala. A mazy emalią akrylową luxensa saphir 2.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


To docelowe pokrycie ścian? Jak to się spisuje? Szukam alternatywy dla wykładziny czy innej tapicerki trzymającej kurz że względu na Żony alregie i psa który z nami podróżuje (jego sierść też) a takie rozwiązanie jakie zastosowałeś mnie robi. :roll:
My mamy 3 letnią córkę, stąd od razu wywaliłem starą tapicerkę. Od momentu przejęcia przyczepy do pierwszego potencjalnego wyjazdu były 2 tygodnie więc nie było czasu na wymyślne klejenie izolacji I tapicerki ;) farbę dobralem tak żeby była z tych bardziej eko I już tak drugi rok leci - nie narzekamy.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości