Umarł król, niech żyje królEnka :)

czyli nasza walka z przyczepą...
Samoogon

Re: Umarł król, niech żyje królEnka :)

Postautor: Samoogon » wtorek, 18 cze 2019, 22:22

Nie no ja też oczywiście mogę wrócić do oryginału, zajmie to ze trzy dni ale da się :mrgreen:

Dzisiaj ostatnie pracę przed wyjazdem, nie było klinów więc już są, podstawki do podpór też już są.
Pojawiło się też troszkę luksusu, bo co to za królEnka bez luksusu?
20190618_161644.jpg
20190618_161700.jpg

Budka umyta, zestaw spięty, światła sprawdzone.
Jeszcze trochę pakowania, szychtę odwalić i startujemy :)

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Umarł król, niech żyje królEnka :)

Postautor: reflexes » wtorek, 18 cze 2019, 22:29

O to już wiemy gdzie wszystkie zlotowe szkodniki będą bajki oglądać :mrgreen:

Samoogon

Re: Umarł król, niech żyje królEnka :)

Postautor: Samoogon » wtorek, 18 cze 2019, 22:35

reflexes pisze:O to już wiemy gdzie wszystkie zlotowe szkodniki będą bajki oglądać :mrgreen:

:lol:

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Umarł król, niech żyje królEnka :)

Postautor: Murano » wtorek, 18 cze 2019, 22:42

reflexes pisze:O to już wiemy gdzie wszystkie zlotowe szkodniki będą bajki oglądać :mrgreen:

Nie ma dzieci więc tekst typu "w życiu tv w przyczepie" nie dotyczy.

Samoogon

Re: Umarł król, niech żyje królEnka :)

Postautor: Samoogon » wtorek, 18 cze 2019, 22:51

A właśnie dotyczy, boi zawsze tak twierdziłem, żadnych patefonów, żadnych tv i co?
Nigdy nie mów nigdy ;)

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Umarł król, niech żyje królEnka :)

Postautor: reflexes » wtorek, 18 cze 2019, 23:01

Po zlocie zmieni zdanie. Prześpi nockę w piasku, chipsach z odgniecionym na tyłku ludzikiem lego, zmieni zdanie.
A tv nigdy :D

Samoogon

Re: Umarł król, niech żyje królEnka :)

Postautor: Samoogon » wtorek, 18 cze 2019, 23:33

Te czasy to już za mną, kto nie nadepnął nigdy klocka lego tego nie zna życia :)
Teraz w łóżku to piasek owszem, ale nie czipsy i klocki, raczej kości i psie zabawki :mrgreen:
Ostatnio zmieniony środa, 19 cze 2019, 00:43 przez Samoogon, łącznie zmieniany 1 raz.

Florida_blue
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 345
Rejestracja: poniedziałek, 9 kwie 2018, 23:53

Re: Umarł król, niech żyje królEnka :)

Postautor: Florida_blue » środa, 19 cze 2019, 00:37

:lol: Klocki zostaną przez Lolka zignorowane, piachu sama odniesie, ale chipsy wyzbiera co do okruszka :lol:

Samoogon

Re: Umarł król, niech żyje królEnka :)

Postautor: Samoogon » środa, 19 cze 2019, 00:49

Aaaaaa zapomniałem napisać, że brandowanie towaru zniknęło :)
Trochę widać ślady, trzeba będzie się tym zająć jeszcze, ale na razie musi wystarczyć.

Samoogon

Re: Umarł król, niech żyje królEnka :)

Postautor: Samoogon » sobota, 26 paź 2019, 19:47

Coś dawno tu nic nie pisałem, ale ponoć trzeba mówić tylko dobrze, albo wcale... :)

Daruję sobie gorzkie żale, będę opisywał tylko to, co udało mi się już naprawić, a że zamiast dłubać przy przyczepie to tylko jeżdżę, nie ma tego zbyt wiele :)

Do rzeczy, na urlopie siadła lodówka. Taczanie jej po łące, walenie młotem i takie tam przygody. Udało się uruchomić, ale i od tamtej pory cały czas sprawia problemy. A to nie chłodzi na gazie, a to na prądzie a czasem w ogóle i tak w koło testuje moją cierpliwość. Wyjmowanie, czyszczenie, sprawdzanie i wszystko od nowa :)
Taki dzień świstaka, niby sprawna, niby działa ale cały czas jakieś problemy są.
Już kiedyś pisałem, że z zapieksy najbardziej mi żal lodówki, jakbym wyczuł, że będą kłopoty.
Chyba sobie wykrakałem, dlatego zacząłem szukać lodówki w zasadzie zaraz po zakupie przyczepy. Nie wiem dlaczego, ale tak właśnie było.
Podobno nic dwa razy się nie zdarza, a jednak!
Pół roku poszukiwań i udało się ustrzelić kolejną perełkę :)
20191022_163913.jpg
20191022_133643.jpg
20191022_163918.jpg
20191022_163948.jpg
20191022_163954.jpg
20191022_164029.jpg


Dwuletni Dometic RF60 w rewelacyjnej jak dla mnie cenie sześciu stówek.
Trzeba będzie pokombinować, bo ma kominek po prawej stronie oraz adnotacje w instrukcji, że na zasilaniu gazowym nie można jej używać w przyczepach, kamperach, łodziach itp. Taki chamski zwód producenta, myślę że do obejścia choć są różnice w średnicy komina, działaniu i palnika itp.
Na razie siedzi w przyczepie na prądzie, zamontuję gaziutek to będę się chwalił :)
Ostatnio zmieniony sobota, 26 paź 2019, 20:13 przez Samoogon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Umarł król, niech żyje królEnka :)

Postautor: tantalos » sobota, 26 paź 2019, 19:54

Fajna sztuka tylko po co gaz w niej skoro nie można korzystać :?:

Awatar użytkownika
tomcat
Moderator
Moderator
Posty: 3887
Rejestracja: niedziela, 24 sie 2014, 22:39
Lokalizacja: Gostyń,Wielkopolska

Re: Umarł król, niech żyje królEnka :)

Postautor: tomcat » niedziela, 27 paź 2019, 09:07

Ładniutka, gratki ;)
A myślałem, że jeszcze zobaczę kiedyś na żywo jak taczasz starą lodówkę po glebie i traktujesz czujnikiem :lol:

Samoogon

Re: Umarł król, niech żyje królEnka :)

Postautor: Samoogon » niedziela, 27 paź 2019, 10:44

tantalos pisze:Fajna sztuka tylko po co gaz w niej skoro nie można korzystać :?:

Jak pisałem, chamski zwód producenta.
To dlatego kominek jest po drugiej stronie (nie da się zamontować oryginalnej kratki Dometica), lodówkę można oczywiście używać na gazie w pomieszczeniach dobrze wentylowanych i o kubaturze minimum 20m3. Tak traktuje instrukcja.
Screenshot_20191022-093413.jpg

Palnik nie ma osłony, a komin jest większej średnicy tak że nie da się założyć standardowego kominka. Wszystko po to, żeby najtańszy produkt wyłączyć z docelowo najbardziej krojonej na kasę grupy. Dla nas jest lodówka, ale jej cena zaczyna się od 2.5k.
tomcat pisze:Ładniutka, gratki ;)

A myślałem, że jeszcze zobaczę kiedyś na żywo jak taczasz starą lodówkę po glebie i traktujesz czujnikiem :lol:


:) powiem Ci, że miny kempingowiczów bezcenne
Ostatnio była okazja w Suchedniowie, ale dałem już spokój. Najlepsze jest to, że ona działa. Zawsze znajdę przyczynę tego, że przestała chłodzić.
Teraz ją wyjąłem, przeczyściłem dysze, poprawiłem styki i chodzi jak nowa. Nie wiem dlaczego, ale jakoś z tym egzemplarzem mi nie po drodze :)

Awatar użytkownika
tomcat
Moderator
Moderator
Posty: 3887
Rejestracja: niedziela, 24 sie 2014, 22:39
Lokalizacja: Gostyń,Wielkopolska

Re: Umarł król, niech żyje królEnka :)

Postautor: tomcat » niedziela, 27 paź 2019, 11:03

Osłonę palnika dorobisz bez problemu.
Gorzej będzie z kominkiem bo jak dobrze pamiętam to masz chyba kratkę Dometica :?
Może dało by radę ją przerobić :?:

Florida_blue
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 345
Rejestracja: poniedziałek, 9 kwie 2018, 23:53

Re: Umarł król, niech żyje królEnka :)

Postautor: Florida_blue » niedziela, 27 paź 2019, 12:59

Tak sobie tu zajrzałam i widzę, że my już od dawna nic nie pisaliśmy o zmianach w naszej królence.
Między innymi....
Sprzedałam materace, cały komplet :) na bakiste w której mamy toalete kupiłam gąbkę 5 cm i uszyłam na nią pokrowiec, teraz żeby skorzystać mamy do podniesienia jeden lżejszy kawałek, więc jest wygodniej. Druga bakista służy na razie jako półeczka (i tak nie była wykorzystywana jako siedzenie) a w planach jest delikatna modyfikacja, żeby było tam przedłużenie blatu.

Sprzedaliśmy też hamak , był nam całkowicie zbędny, jeśli jeżdżą z nami dzieci to i tak śpią w namiocie.

Unikaliśmy złożenia przedsionka, ale w Żędowicach Ruciak nas namówił i pomógł w rozkładaniu (za co serdecznie dziękujemy) i mogliśmy się przekonać jaka robotę robi producent z Łodzi :) przedsionek jest naprawdę fajny i jesteśmy bardzo zadowoleni.

Kupiliśmy trochę rzeczy, mamy podłogę i zewnętrzna szafkę, nasz mały domek się rozrasta :)

Nowa lodówka przeszła już chrzest, działa super i jestem bardzo zadowolona :) co prawda lodu sobie już nie zrobimy, bo zamrażarki nie ma, ale za to jest większa i bardziej pojemna (ma więcej możliwości regulacji półek), więc według mnie lepiej.


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości