Remont mojej zapieksy (n126e)

czyli nasza walka z przyczepą...
Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10871
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Remont mojej zapieksy (n126e)

Postautor: reflexes » poniedziałek, 8 sie 2016, 07:39

stachu_gda pisze:Też dochodzę do tego wniosku, zastanawiam się tylko jaki był zamysł konstruktorów tego kufra :D

Wentylacja Panie :-)
Ja też miałem w eNce kufer z tyłu zamknięty i było pięknie sucho.

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2602
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Remont mojej zapieksy (n126e)

Postautor: stachu_gda » poniedziałek, 8 sie 2016, 08:08

reflexes pisze:
stachu_gda pisze:Też dochodzę do tego wniosku, zastanawiam się tylko jaki był zamysł konstruktorów tego kufra :D

Wentylacja Panie :-)
Ja też miałem w eNce kufer z tyłu zamknięty i było pięknie sucho.


W moim "nowym" kufrze wywentylowało stelaż tak zardzewiał przez podciekanie ;)

No nic, zabuduję z tyłu kufer. Plexi polecane przez Kubę drogo wychodzi, myślę nad spienionym pcv, myślicie że nada się?

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10871
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Remont mojej zapieksy (n126e)

Postautor: reflexes » poniedziałek, 8 sie 2016, 08:26

Ja miałem zwykłą cienką sklejkę, pomalowaną kilka razy zwykłą białą farbą i było super. Docięta była z lekkim zapasem, przyklejona na zwykły klej montażowy i przykręcona na kilka śrubek.

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2602
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Remont mojej zapieksy (n126e)

Postautor: stachu_gda » poniedziałek, 8 sie 2016, 21:02

__ArroW__ pisze:Z wężem to według mnie wzmocniony nie przezroczysty do wody i będzie ok. Syfon to sam jestem ciekaw jak to powinno wyglądać.



No ja już wszystko obmyśliłem i zamówiłem części, w tym tygodniu może poskładam zależy kiedy przyjdą. Baniak w kufrze, wężyk wprowadzony do przyczepy pod podłogą (wchodzący pod podłogę kufra i do przyczepy pod podłogą przyczepy). Jako że powstaje jeden wielki syfon to na samym jego spodzie trójnik z zatyczką tak aby można było po przyjeździe zlać wodę z całej rurki. Sam wąż - dam taki jak mam teraz czyli silikonowy akwarystyczny tylko dam na niego koszulkę termokurczliwą czarną żeby nie rosły w środku glony. Dodatkowo zaraz za pompką dam zaworek zwrotny tak aby nie prychało w momencie jak za pompką ale przed szczytem syfonu zrobi się pusto w wężyku. Wygląda może na trochę przekombinowane, ale ja tę wodę piję na przykład w kawie więc chcę żeby nie była zielona ani nie śmierdziała gumą i najlepiej żeby od razu leciała bez czekania ładnie i płynnie :).

reflexes pisze:Ja miałem zwykłą cienką sklejkę, pomalowaną kilka razy zwykłą białą farbą i było super. Docięta była z lekkim zapasem, przyklejona na zwykły klej montażowy i przykręcona na kilka śrubek.


Słuchaj masz może jakieś fotki jak to wyglądało? Ja dziś na szybko rzuciłem okiem za kufer i klapa jest na tyle wysunięta do przodu że jak się da jakąś sklejkę z tyłu to i tak będzie woda wpadać. Chętnie bym zobaczył jak to wygląda w praktyce.

Awatar użytkownika
__ArroW__
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1494
Rejestracja: wtorek, 19 lip 2016, 19:48
Lokalizacja: Stary Toruń CTR

Re: Remont mojej zapieksy (n126e)

Postautor: __ArroW__ » poniedziałek, 8 sie 2016, 21:09

Tak więc czekam na fotorelację, z hydrauliki nie jestem jakoś specem także z chęcią podpatrzę jeśli to nie problem.

Pozdr ArroW!
N126E + Volvo V50 2.0 136PS 2007r.
Remont zapiekanki - MaNdArYnA
2019 - 1311 km - 8 nocy
2017 - 530 km - 4 noce w Taborach - 2 noce w Pałacach :lol:

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2602
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Remont mojej zapieksy (n126e)

Postautor: stachu_gda » poniedziałek, 8 sie 2016, 21:12

__ArroW__ pisze:Tak więc czekam na fotorelację, z hydrauliki nie jestem jakoś specem także z chęcią podpatrzę jeśli to nie problem.

Pozdr ArroW!


No jasne ja też nie jestem od tego specem ale spoko się podzielę fotkami na pewno :)

Awatar użytkownika
__ArroW__
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1494
Rejestracja: wtorek, 19 lip 2016, 19:48
Lokalizacja: Stary Toruń CTR

Re: Remont mojej zapieksy (n126e)

Postautor: __ArroW__ » poniedziałek, 8 sie 2016, 21:15

I takich właśnie ludzi potrzeba na forach z takim podejściem i życzliwością forum się rozwija i prosperuje. Powodzenia

Pozdr ArroW!
N126E + Volvo V50 2.0 136PS 2007r.
Remont zapiekanki - MaNdArYnA
2019 - 1311 km - 8 nocy
2017 - 530 km - 4 noce w Taborach - 2 noce w Pałacach :lol:

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10871
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Remont mojej zapieksy (n126e)

Postautor: reflexes » wtorek, 9 sie 2016, 07:01

stachu_gda pisze:Słuchaj masz może jakieś fotki jak to wyglądało? Ja dziś na szybko rzuciłem okiem za kufer i klapa jest na tyle wysunięta do przodu że jak się da jakąś sklejkę z tyłu to i tak będzie woda wpadać. Chętnie bym zobaczył jak to wygląda w praktyce.

Lipa, akurat tego nie obfotografowałem, a szkoda, bo miałem tam jeszcze fajny uchwyt na koło zapasowe.

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2602
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Remont mojej zapieksy (n126e)

Postautor: stachu_gda » środa, 10 sie 2016, 20:07

No, żeby na wyjeździe w Grudziądzu nie musieć biegać zbyt często po wodę - wywaliłem pompkę do kufra tak żeby czerpać ze zbiornika 20l :) Obyło się bez kombinacji. Jedyne co to na zewnątrz okleiłem taśmą izolacyjną rurkę wody żeby zaczernić. W środku wychodzi w szafce kuchennej, tam gdzie docelowo będzie lodówka - ale wystaje ze ścianki na tyle mało że z lodówką się dogada. Zasilanie pompki puściłem mocno na okrętkę, ale przynajmniej pod kabelki nic nie trzeba było wiercić :)
Przez ścianę przyczepy przepuściłem rurkę z wodą przez dławnicę kablową PG16,przy czym zamiast załączonej gumowej uszczelki użyłem butylu (tylko dlatego że przy robieniu otworu w laminacie uszkodziłem standardowo żelkot....).
Załączniki
woda.jpg

Awatar użytkownika
Axtiff
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 203
Rejestracja: poniedziałek, 14 mar 2016, 12:51
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Re: Remont mojej zapieksy (n126e)

Postautor: Axtiff » środa, 10 sie 2016, 20:21

Fajnie, sam szukam takiego rozwiązania. Na wiosnę zamierzam zrobić sobie wodę, czyli baniak w kufrze (bo mam pusty) pompka z alledrogo + kranik do tego w komplecie jest ;) zobaczymy jak mi wyjdzie :)

Awatar użytkownika
__ArroW__
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1494
Rejestracja: wtorek, 19 lip 2016, 19:48
Lokalizacja: Stary Toruń CTR

Re: Remont mojej zapieksy (n126e)

Postautor: __ArroW__ » czwartek, 11 sie 2016, 00:51

Dobra robota Panie, jak to jest w ogóle z tymi kranami na 12v? Mam w zlewie ori idą z niego dwa przewody i co dalej?

Pozdr ArroW!
N126E + Volvo V50 2.0 136PS 2007r.
Remont zapiekanki - MaNdArYnA
2019 - 1311 km - 8 nocy
2017 - 530 km - 4 noce w Taborach - 2 noce w Pałacach :lol:

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2602
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Remont mojej zapieksy (n126e)

Postautor: stachu_gda » czwartek, 11 sie 2016, 07:23

__ArroW__ pisze:Dobra robota Panie, jak to jest w ogóle z tymi kranami na 12v? Mam w zlewie ori idą z niego dwa przewody i co dalej?

Pozdr ArroW!


Czyli masz kran z wyłącznikiem przy kranie, a nie taki na pedał. Musisz kupić kolego pompkę jeśli nie masz, i podłączyć tak, aby włącznik w kranie (te dwa kabelki) zamykały obwód. Zresztą na zlocie obejrzysz dokładnie co i jak.

Awatar użytkownika
__ArroW__
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1494
Rejestracja: wtorek, 19 lip 2016, 19:48
Lokalizacja: Stary Toruń CTR

Re: RE: Re: Remont mojej zapieksy (n126e)

Postautor: __ArroW__ » czwartek, 11 sie 2016, 07:25

stachu_gda pisze:
__ArroW__ pisze:Dobra robota Panie, jak to jest w ogóle z tymi kranami na 12v? Mam w zlewie ori idą z niego dwa przewody i co dalej?

Pozdr ArroW!


Czyli masz kran z wyłącznikiem przy kranie, a nie taki na pedał. Musisz kupić kolego pompkę jeśli nie masz, i podłączyć tak, aby włącznik w kranie (te dwa kabelki) zamykały obwód. Zresztą na zlocie obejrzysz dokładnie co i jak.

Ok rozumiem, zdecydowanie druga część odpowiedzi mnie zainteresowała [emoji6]

Pozdr ArroW!
N126E + Volvo V50 2.0 136PS 2007r.
Remont zapiekanki - MaNdArYnA
2019 - 1311 km - 8 nocy
2017 - 530 km - 4 noce w Taborach - 2 noce w Pałacach :lol:

Awatar użytkownika
misha22
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 795
Rejestracja: niedziela, 6 mar 2016, 17:17
Lokalizacja: Srodkowe Mazowsze

Re: Remont mojej zapieksy (n126e)

Postautor: misha22 » piątek, 12 sie 2016, 19:19

Listwę przy kufrze widzę tak:
Pod laminat pasek gumy ok 5cm szeroki, potem dokrecenie sklejki /u mnie to była jakaś zdrowa decha z ławki/ wycięcie gumy na zawiasy i zwieszenie jej miedzy przyczepę a kufer... gdybym wiedział że tam leci woda to tak właśnie bym zrobił...:)) A tak, to tylko mocowania zmieniłem
De Reu 1968, prawie jak zapiekanka
601 Limuzyna
1.9 SDI caddyilac

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2602
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Remont mojej zapieksy (n126e)

Postautor: stachu_gda » piątek, 12 sie 2016, 20:50

misha22 pisze:Listwę przy kufrze widzę tak:
Pod laminat pasek gumy ok 5cm szeroki, potem dokrecenie sklejki /u mnie to była jakaś zdrowa decha z ławki/ wycięcie gumy na zawiasy i zwieszenie jej miedzy przyczepę a kufer... gdybym wiedział że tam leci woda to tak właśnie bym zrobił...:)) A tak, to tylko mocowania zmieniłem


Muszę to sobie jakoś na spokojnie zwizualizować, chyba że mi naszkicujesz swój pomysł...


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 149 gości