Wyciągnięta z działki

czyli nasza walka z przyczepą...
Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Wyciągnięta z działki

Postautor: RAFALSKI » poniedziałek, 13 kwie 2015, 14:47

Cześć! Kiedy ubiegłego lata kupiłem przyczepę nie myślałem, że w rodzinie w krótkim czasie pojawi się druga. Moja N-127 przywołała wspomnienia i u ojca pojawiła się chęć powrotu po prawie 20 latach do jeżdżenia z cepką. Tak się złożyło, że znajomy (z którym dawno temu ojciec jeździł w jednej ekipie) w dalszym ciągu trzymał na działce swoją przyczepę. Po namowie zadecydował oddać ją w nasze ręce a my obiecaliśmy wyremontować i przywrócić do dawnej sprawności. Na jesieni wyciągnęliśmy niewiadówkę z działki i.. zatargaliśmy na kolejną działkę, tym razem tymczasowo. W między czasie powstało zadaszenie które w ogóle umożliwiło jakiekolwiek dłubanie i przyczepa została przerejestrowana z wymianą starych, plastikowych tablic na obecne. Jak to bywa, pomocny okazał się dokument z Niewiadowa. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że jest to N-126es, cokolwiek to znaczy poza ładownością wynoszącą tylko 60kg... Przyczepę czeka kapitalny remont, długoletni postój jej nie posłużył. W środku wilgoć, oderwana tapicerka, część okien do wymiany. Poza tym brak materacy, materiału przedsionka (stelaż jest) i przeróbki któregoś z wcześniejszych właścicieli w postaci zamykanych górnych szafek i osi na resorach z amortyzatorami. W dobrym stanie zachowały się meble, które po odświeżeniu będą służyły dalej, zmienimy tylko zlew i kuchenkę na ten srebrny zestaw z półkolistym zlewem. Na tą chwilę skołowaliśmy potrzebne okna (podziękowania dla kolegów piotr05 i naal), wspomnianą kuchenkę i materace w dobrym stanie. W miniony weekend pogoda dopisała więc rozpoczęliśmy zmagania. Trwa ogołacanie przyczepy i weryfikacja co do kosza a co się przyda.

Główny powód zmartwień to resory. Nie wiem czy je zostawić i wymienić tylko amortyzatory czy założyć oryginalną oś. Może coś doradzicie? Jak takie resory mają się do homologacji?
Załączniki
P1050763.JPG
P1050765.JPG
Stan przyczepy po kilkunastu latach stania na działce
P1050767.JPG
Co z tym zrobić? Zostawić czy wymienić na oryginał?
P1060007.JPG
Razem z moją N-127. Dobre zdjęcie porównawcze.
P1060037.JPG
Stan zachowania wnętrza. Widać przerobione, zabudowane szafki.
P1060041.JPG
Rwiemy co się da. To naprawdę wstrętna robota, syfiasta gąbka klei się do wszystkiego.
P1060669.JPG
P1060672.JPG
Na tym zakończyliśmy pierwszy dzień remontu.

Shadow69
Posty: 208
Rejestracja: wtorek, 17 mar 2015, 11:49
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wyciągnięta z działki

Postautor: Shadow69 » poniedziałek, 13 kwie 2015, 15:22

Widzę że przyczepka z działeczki jak i moja :wink:
Ze wszystkim na spokojnie, a będzie za jakiś czas w niezłym stanie.
Zarazem mam jeszcze prośbę/pytanie, mógł byś zrobić jakieś zdjęcie szafek górnych zamykanych?
Chodziło mi po głowie żeby u siebie zabudować, ale nie wiem jak to ugryźć.

Powodzenia w pracach! :wink:

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5479
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Wyciągnięta z działki

Postautor: kooba » poniedziałek, 13 kwie 2015, 16:52

Nic tylko życzyć powodzenia w remoncie. Miło, że kolejna zapomniana niewiadka odzyska dawny blask.

Resory zostaw, tylko dorzuć amorki.

Awatar użytkownika
pawko
Posty: 297
Rejestracja: czwartek, 20 cze 2013, 16:38
Lokalizacja: Blachownia

Re: Wyciągnięta z działki

Postautor: pawko » poniedziałek, 13 kwie 2015, 17:11

Też myślę, że resory możesz zostawić. Amorki jakieś tam już są, sprawdź czy są sprawne. Resory po takim postoju warto rozkuć, oczyścić i przesmarować jakimś smarem grafitowym, ewentualnie dać nowe przekładki teflonowe.
"Co to jest droga to najlepiej dowiedzieć się nogami. A już obowiązkowo bosymi. Dobrze przy tym aby piach nie był ot taki sobie..."

n132d

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Wyciągnięta z działki

Postautor: RAFALSKI » wtorek, 14 kwie 2015, 11:16

Shadow69 pisze:Zarazem mam jeszcze prośbę/pytanie, mógł byś zrobić jakieś zdjęcie szafek górnych zamykanych?
Chodziło mi po głowie żeby u siebie zabudować, ale nie wiem jak to ugryźć.


Pewnie, w wolnej chwili cyknę zdjęcia tych przerobionych i fabrycznych w mojej przyczepce. Na szybko powiem Ci, że te dorobione elementy zrobione są z dość grubej sklejki i sporo ważą. Dobrze byłoby wykonać je z cieńszego materiału i zrobić po dwie sztuki drzwiczek bo przy jednych umieszczonych na środku jest niewygodny dostęp do wnętrza.

Dzięki za uwagi odnośnie resorów, jak już oddzielę ramę od budy to będę z nimi działał, postaram się to wszystko odświeżyć. Tak jak piszecie, resory zostaną tylko amortyzatory wymienię. ciekawe czy dostanę gdzieś identyczne.

Na tę chwilę w głowie mi się lasuje od przeglądania remontów na forum :) Na większość pytań znalazłem odpowiedzi i sporo się już rozjaśniło. Wiem już, że nie powinienem lekceważyć ocieplenia podłogi i że ściany dobrze jest ocieplić ekranem zagrzejnikowym i na to wykładzina remontowa. Podpatrzyłem trochę różnych rozwiązań i niektóre na pewno zastosuję. Tak kombinuję, że najpierw doprowadzę do porządku ramę a następnie zajmę się skorupą. Tak więc byle do weekendu i oby pogoda umożliwiła dłubanie.

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Wyciągnięta z działki

Postautor: RAFALSKI » czwartek, 16 kwie 2015, 12:25

Shadow69 pisze:Zarazem mam jeszcze prośbę/pytanie, mógł byś zrobić jakieś zdjęcie szafek górnych zamykanych?
Chodziło mi po głowie żeby u siebie zabudować, ale nie wiem jak to ugryźć.


Proszę bardzo, tak wyglądają te szafki. Koncepcja fajna ale są strasznie ciężkie. Ta, która idzie po długości przyczepy zrobiona jest w postaci dokładki do oryginalnej półki i złączona z nią za pomocą drewnianych kołków. Do półek przedniej i tylnej są chyba tylko dołożone fronty.
Na dole masz jeszcze fotki szafek z mojej przyczepy i myślę, że na nich spokojnie można się wzorować.
Załączniki
P1060682.JPG
P1060683.JPG
P1060684.JPG
P1060681.JPG
P1060679.JPG
P1060678.JPG
P1060680.JPG

Shadow69
Posty: 208
Rejestracja: wtorek, 17 mar 2015, 11:49
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wyciągnięta z działki

Postautor: Shadow69 » czwartek, 16 kwie 2015, 22:46

Nieźle, chyba sam się pokuszę o zabudowę, chociaż by przedniej i tylnej półki. :thumbup:

naal

Re: Wyciągnięta z działki

Postautor: naal » czwartek, 16 kwie 2015, 23:28

Zdecydowanie polecam.


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości