Jakie popełniliście błędy przy remoncie?

czyli nasza walka z przyczepą...
GrzegorzBruta

Re: Jakie popełniliście błędy przy remoncie?

Postautor: GrzegorzBruta » piątek, 8 wrz 2017, 12:25

Plyta osb nie wymaga zabezpieczenia! Po drugie jak kladlem dachy, to nikt nigdy takiej plyty niczym nie zabezpieczal! Domy szkieletowe rowniez! Glupot nie pisze bo takie domy stawialem i dachy robilem na domach, stodolach itp! Glupot to sie chyba ktos naczytal !

GrzegorzBruta

Re: Jakie popełniliście błędy przy remoncie?

Postautor: GrzegorzBruta » piątek, 8 wrz 2017, 12:36

Dla mnie każdy może zrobić podłogę nawet z desek. Ja po tym chodził nie będę. Kładłem kafelki na plyte osb ale na sklejkę bym sie nie odważył ;) po drugie dobra sklejka to podloga z tysiak wyjdzie.

Awatar użytkownika
RAFALSKI
Moderator
Moderator
Posty: 5544
Rejestracja: czwartek, 15 lip 2010, 16:27

Re: Jakie popełniliście błędy przy remoncie?

Postautor: RAFALSKI » piątek, 8 wrz 2017, 13:03

smerfik.99 pisze:Wiec na 99% lepiej dać sklejke i chyba 99% forumowiczów się ze mną zgodzi.

Pewnie, że tak. Nie wymieniałem podłogi w żadnej z Niewiadówek ale jeśli miałbym to robić, w grę wchodzi tylko sklejka ;)
GrzegorzBruta pisze:Pamiętać należy, że temperatura, wilgotność i ciemno, to idealne warunki na grzyba ;) Wentylacja jest tu podstawą.

Dlatego moim zdaniem nie powinno się pod podłogę pchać
GrzegorzBruta pisze:tam jeszcze styropianu

i jakichś dodatków ocieplających bo może się zrobić "pieczarkarnia" pod płytą. W swojej przyczepie chcę zrobić w sklejce podłogi otwory wentylacyjne wypadające w bakistach, żeby przestrzeń pod podłogą miała przewiew.
Sporo osób ocieplających przestrzenie pod podłogą pewnie się z tym nie zgodzi ;)

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Jakie popełniliście błędy przy remoncie?

Postautor: stachu_gda » piątek, 8 wrz 2017, 13:26

RAFALSKI pisze: i jakichś dodatków ocieplających bo może się zrobić "pieczarkarnia" pod płytą. W swojej przyczepie chcę zrobić w sklejce podłogi otwory wentylacyjne wypadające w bakistach, żeby przestrzeń pod podłogą miała przewiew.
Sporo osób ocieplających przestrzenie pod podłogą pewnie się z tym nie zgodzi ;)


Ja tam dawałem styro, ale na dystansach od podłogi (masa roboty w związku z tym) z dociskiem do sklejki i pozostawieniem odpływu oraz wentylacji POD styropianem, i wg mnie to jest optimum :)

Ale każdy robi jak chce.

Samoogon

Re: Jakie popełniliście błędy przy remoncie?

Postautor: Samoogon » piątek, 8 wrz 2017, 13:36

Jak patrzę na swoją podłogę to jest ona sporo mniejsza niż laminat, wszędzie ze dwa cm brakuje do brzegu. Myślałem, że to celowe, bo raz kwestia wentylacji, dwa to ewentualne przecieki(woda)dostaną się pod podłogę i tam jest możliwość odpłynięcia jej otworami przy nadkolach.

Tylko, że później podłoga była już laminowana do ścian....
Zastanawiam się jak połączyć dwa problemy czyli ocieplenie i wentylację podłogi tak żeby było dobrze.
Docieplenie na pewno by się przydało w zmniejsze dni, ale wentylacja to również zawsze tylko dobra rzecz. Ideałem było byłoby połączyć te dwie rzeczy.

GrzegorzBruta coś mi tu nie gra, przez i wentylacji i właściwym położeniu podłogi, o deklaracji itp a w swoim remoncie robiłeś coś innego.
Płyty pasowałeś tnąc je pod skosem(czyli raczej na ścisk) tak aby jedna trzymała drugą. Laminowałeś podłogę i uszczelniałeś pianką czynny również inaczej niż przez tutaj. No chyba że źle zrozumiałem/przeczytałem/zapamiętałem.

Edi:
Teraz widzę, że kolega wyżej zrobił coś co jest połączeniem tych dwu rzeczy. Również do tego będę dążył.

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Jakie popełniliście błędy przy remoncie?

Postautor: stachu_gda » piątek, 8 wrz 2017, 13:42

Samoogon pisze:Tylko że później podłoga była już laminowana do ścian....
Zastanawiam się jak połączyć dwa problemy czyli ocieplenie i wentylację podłogi tak żeby było dobrze.
Docieplenie na pewno by się przydało w zmniejsze dni, ale wentylacja to również zawsze tylko dobra rzecz. Ideałem było byłoby połączyć te dwie rzeczy.


To laminowanie to nie miało na celu szczelności, nie było na szczelnie ani po całości :)

viewtopic.php?f=36&t=6120&hilit=zapieksy&start=45#p89693 - ja zrobiłem tak (nie mój patent a Pawła, żeby było jasne). W momencie przylegania na ścisk sklejki do styro nie ma ryzyka wykraplania pod sklejką, pod styropianem jest dużo mniejsze (nie ma spadku temperatury na cienkiej nieizolowanej przegrodzie), natomiast to co się wykropli z wydychanego powietrza np - spłynie otworami w podłodze.

Dzisiaj robiąc remont zrobiłbym prawie tak samo, tylko dałbym grubszy styropian (tylko dlatego że dając "jedynkę" zostawiłem sobie i tak pół opakowania, i leży i zalega, a grubszy tak samo spokojnie by wszedł.

GrzegorzBruta

Re: Jakie popełniliście błędy przy remoncie?

Postautor: GrzegorzBruta » piątek, 8 wrz 2017, 13:53

Samoogon pisze:Jak patrzę na swoją podłogę to jest ona sporo mniejsza niż laminat, wszędzie ze dwa cm brakuje do brzegu. Myślałem, że to celowe, bo raz kwestia wentylacji, dwa to ewentualne przecieki(woda)dostaną się pod podłogę i tam jest możliwość odpłynięcia jej otworami przy nadkolach.

Tylko, że później podłoga była już laminowana do ścian....
Zastanawiam się jak połączyć dwa problemy czyli ocieplenie i wentylację podłogi tak żeby było dobrze.
Docieplenie na pewno by się przydało w zmniejsze dni, ale wentylacja to również zawsze tylko dobra rzecz. Ideałem było byłoby połączyć te dwie rzeczy.

GrzegorzBruta coś mi tu nie gra, przez i wentylacji i właściwym położeniu podłogi, o deklaracji itp a w swoim remoncie robiłeś coś innego.
Płyty pasowałeś tnąc je pod skosem(czyli raczej na ścisk) tak aby jedna trzymała drugą. Laminowałeś podłogę i uszczelniałeś pianką czynny również inaczej niż przez tutaj. No chyba że źle zrozumiałem/przeczytałem/zapamiętałem.

Edi:
Teraz widzę, że kolega wyżej zrobił coś co jest połączeniem tych dwu rzeczy. Również do tego będę dążył.

Dokladnie tak jak mowisz. Zostawilem delatacje na jednej duzej plycie podlogi! Styropian miedzy legary i od scian okolo 1 cm luzu. Laminowalem do scian ale nie na calosci. Przy nadkolach wycialem wieksze otwory i wypelnilem pianka ale nie do konca szczelnie. Powietrze ma gdzie uchodzic i zapewniam, ze uchodzi ;)

Samoogon

Re: Jakie popełniliście błędy przy remoncie?

Postautor: Samoogon » piątek, 8 wrz 2017, 16:40

No i roi są panowie dobre rozwiązania, już wiem jak to będę robił choć jeszcze daleko do tego etapu.
Staram się jednak myśleć dwa kroki naprzód, na myślenie łatwiej znaleźć czas :)
Podłoga to w planach ostatni etap prac na ten rok, mam nadzieję że uda się zrealizować bo naprawa budy doprowadza mnie do rozpaczy...

Awatar użytkownika
CornBlumenBlau
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4375
Rejestracja: niedziela, 9 gru 2012, 16:44
Lokalizacja: Siradiensis

Re: Jakie popełniliście błędy przy remoncie?

Postautor: CornBlumenBlau » sobota, 9 wrz 2017, 00:29

"No i roi są panowie"
No i jak to zrozumieć, nie mówiąc o edycji...
Niewiadówkodystansonoce
2016: 75 / 6892 km
2017: 85 / 6820 km
2018: 81 / 4651 km
2019: 67 / 4888 km
2020: 74 / 3670 km
2021: 75 / 3953 km
2022: 64 / 2978 km
2023: 54 / 6976 km
2024: 2 / 0280 km

Samoogon

Re: Jakie popełniliście błędy przy remoncie?

Postautor: Samoogon » sobota, 9 wrz 2017, 01:25

:oops:
Zawsze piszę z telefonu i czasem słownik płata mi figle. W zasadzie zawsze płata, ale większość staram się poprawić. Coś się stało z klawiaturą Swype którą używam, przestała współpracować z forami(w sensie odpowiedzi, sugestie itp). Tyle moich tłumaczeń. Postaram się nie pisać na forum, jeśli nie mam wystarczająco dużo czasu aby wszystko sprawdzić kilka razy.
"No i to są Panowie dobre rozwiązania"
Tak żeby zaspokoić ciekawość powinno brzmieć to zdanie.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Jakie popełniliście błędy przy remoncie?

Postautor: reflexes » sobota, 9 wrz 2017, 08:34

Wyłącz słownik.

GrzegorzBruta

Re: Jakie popełniliście błędy przy remoncie?

Postautor: GrzegorzBruta » sobota, 9 wrz 2017, 10:29

Robicie akwarium ? czy remontujemy przyczepy ? Może rynny dookoła podłogi i studzienka z pompą zenzową ?
Ja piernicze ale problemy se ktoś robi. Jeden mi zarzuca, że płyte osb trzeba zabezpieczyć , to zabezpieczaj. Nawal tam farby, żywicy i pomaluj jeszcze raz minią, na to walnij asfalt i posyp posypką z drobnego kamienia, tylko nie grubego, bo się linoleum pomarszczy.
Budowałem drewniane domy, sam 30 lat temu zrobiłem sobie dach i żadnej farby nie poszły na krokwie i deski ! Żadne ! Przyjedź, zobacz i sam oceń.
Podłogi ? Jakie chcesz ? Deski, parkiet, mozaika ? Tu masz 30 lat temu podłogę co zrobiłem sobie w suszarni i popatrz zwykła płyta wiórowa, przekładana pilśnią i lakierowana dwa razy i co? zniszczona ? zapleśniała ? Zwykła wiórowa płyta pamiętająca jeszcze PRL ! Od nowości nigdy nie była cyklinowana i za mego życia już nie będzie.
20170909_102036.jpg

Płyty osb mam w warsztacie już 15 lat ! Cała ściana obłożona taką płytą a reszta płyt składowana w warsztacie, bo najnormalniej w świecie robię z niej różne rzeczy ! Kilka bud dla psów też z takich płyt robiłem ale co ja się tam będę produkował jak przecież każdy wie, że sklejka lepsza. Pewnie, tylko jaka sklejka ? Powiem też, że najlepsze są opony Pirelli GT do przyczepy ale po co ? dlaczego mam wywalać pieniądze i robić sobie niepotrzebne wydatki. Jak nie zaleje mi budy, to ta podłoga przezyje mnie sto razy ! Pięć razy poprawisz tapicerkę nim zmienisz podłogę w budzie !
Przyszłości z tą przyczepą też nie wróżę, oddam dzieciom jak będą chciały albo sprzedam i ktoś sobie zrobi nową wdg innej receptury.
Te wszystkie "igły" jak oglądałem chodziły po cenach ponad 3 tysi i nawet po 4 ;) do całkowitego remontu ;)

Awatar użytkownika
misha22
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 794
Rejestracja: niedziela, 6 mar 2016, 17:17
Lokalizacja: Srodkowe Mazowsze

Re: Jakie popełniliście błędy przy remoncie?

Postautor: misha22 » czwartek, 14 wrz 2017, 16:40

Fajne te plyty OSB, ale jednak sklejka moze byc ciensza a bedzie tak samo wytrzymala. To co innego niz dach albo podloga w domu.

Caly czas z tymi kilogramami walczymy a plyte oSB sobie polecamy....
De Reu 1968, prawie jak zapiekanka
601 Limuzyna
1.9 SDI caddyilac

Awatar użytkownika
tantalos
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2566
Rejestracja: poniedziałek, 16 mar 2015, 17:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Jakie popełniliście błędy przy remoncie?

Postautor: tantalos » czwartek, 14 wrz 2017, 20:48

Grzegorz ,nie denerwuj się,po co te wykrzykniki....

chris_666
Posty: 1281
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:22

Re: RE: Re: Jakie popełniliście błędy przy remoncie?

Postautor: chris_666 » niedziela, 22 paź 2017, 13:28

reflexes pisze:
DIZZY pisze:
stachu_gda pisze:
chris_666 pisze:Po paru latach mogę powiedzieć że największym błędem było sprzedanie kurnika, kasa w zasadzie żadna a kupić teraz ładną sztukę to wyczyn nie lada.


O to niech będzie przestrogą dla innych, którzy by chcieli zrezygnować z niewiadówki ;)


Święte słowa

Z niewiadówki zrezygnowałem i nie żałuję ale z karawaningu nie zrezygnuję nigdy [emoji38]


Dobrze, że człowiek może zmieniać zdanie. Posiedzialem sobie znów w plastikowym kurniku [emoji2]. Jakoś nie widzę szansy na powrót do niewiadòwki, nawet dla dwóch osób to jakoś ubogo, braki wyposażenia i braki miejsca na doposażenie. Sentyment pozostaje ale chyba bez szans na powrót. [emoji56]

Wysłane z mojego Tapatalka


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości