remont fortisa

czyli nasza walka z przyczepą...
Awatar użytkownika
fortis
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 501
Rejestracja: środa, 11 cze 2014, 21:22
Lokalizacja: Sosnowiec Śląsk

remont fortisa

Postautor: fortis » wtorek, 15 lip 2014, 14:35

W końcu przytargałem przyczepę do siebie i zabrałem się za odświeżanie lakieru bo strasznie zapuszczona była, cześć fotek jest w temacie przywitania ale to zanim ją kupiłem, koszt 2000 tyś także cena ok, :D przedsionek był gratis a prezentuje się tak jak na fotkach, lubię sobie podłubać więc będzie się trochę działo, mam nadzieję, że poznamy się bliżej na jakieś okazji bo nie ma to jak na żywo podpatrzyć ciekawych pomysłów.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

naal

Re: remont fortisa

Postautor: naal » wtorek, 15 lip 2014, 15:16

No cenowo bardzo dobrze! Powodzenia w remoncie. Z czym możemy, pomożemy :)

Awatar użytkownika
fortis
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 501
Rejestracja: środa, 11 cze 2014, 21:22
Lokalizacja: Sosnowiec Śląsk

Re: remont fortisa

Postautor: fortis » sobota, 11 paź 2014, 23:50

Tak się złożyło, że w niedługim czasie pojechałem na wakacje nowym nabytkiem, 6 sierpnia był wyjazd powrót 23, byłem w Bieszczadach nad Soliną, na Mazurach Pod Giżyckiem i nad morzem na wyspie Sobieszewo :)
Obrazek Obrazek
Po przyjeździe niestety brak kasy nie pozwalał na remont, szybko popychałem robotę, ale znów czas nie pozwalał na .... remont.Obecnie jeszcze studia nie pozwalają na nic ale cóż trzeba się zmobilizować, dlatego w zeszłym tygodniu zabrałem się za robotę.

Stan prawie aktualny :
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
sufit + przód tył mam wyklejony ekranami zostały boczne ściany, lodówkę już kupiłem http://allegro.pl/show_item.php?item=4689305637 chociaż mam na ogniwo ale jest mało wydajna, jutro może uda mi się kupić piecyk.Mam nadzieję, że czas pozwoli na aktualizowanie stanu pracy. Jakieś sugestie jak ocieplić podłogę?

Awatar użytkownika
dworek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1457
Rejestracja: sobota, 30 cze 2012, 18:18
Lokalizacja: Opole

Re: remont fortisa

Postautor: dworek » niedziela, 12 paź 2014, 09:30

Ocieplaj podłogę KONIECZNIE
przewinęło się troszkę pomysłów na forum, a może Ty coś nowego wymyślisz :wink:
jak byś tego nie zrobił na pewno warto...
To napisałem ja, dworek 8-)

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10879
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: remont fortisa

Postautor: reflexes » poniedziałek, 13 paź 2014, 07:22

Ja może nie o podłodze, a o lodówce, żeby ustrzec Cię przed dodatkową robotą.

Fajna ta lodóweczka (mam bardzo podobną tylko białą) ale jak będziesz ją montował w jakiejś szafce to od razu daj kratki i wentylatory, bo tył tej lodówki grzeje się cholernie i skutecznie obniża jej efektywność. Ja w sumie dałem od razu kratki ale niestety było one albo za małe albo za mało tam przestrzeni było. W szafie miałem gorące rzeczy, a lodówka w ogóle prawie nie chłodziła. Później dołożyłem dwa wiatraczki z kompa. Jeden na dolną kratkę, drugi miał iść na górną. Jeden miał tłoczyć, drugi wyrzucać powietrze. Niestety nie było tyle miejsca więc jeden dałem na dolną kratkę, drugi na opaski przytwierdziłem od dołu do radiatora na lodówce. Dolny kratka zasysa powietrze z zewnątrz, dodatkowo napędza je drugi wiatrak i górną kratką pięknie wywiewa gorące powietrze. Lodówka od razu zaczęła chłodzić jak należy.

P.S. Tak jeszcze patrzę na fotki i widzę, że półka chyba nie jest oryginalna. Ja u siebie też dorabiałem, bo brakowało ale koledzy mi tu podpowiadali, że półka musi być ażurowa, bo wtedy zimno lepiej się rozchodzi.

Awatar użytkownika
fortis
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 501
Rejestracja: środa, 11 cze 2014, 21:22
Lokalizacja: Sosnowiec Śląsk

Re: remont fortisa

Postautor: fortis » czwartek, 16 paź 2014, 22:09

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
postęp, lodówka przyszła wszystko ok, tylko górną uszczelkę muszę poprawić.Zawór do napełniania butli jest prawie gotowy, z powodu braku pustej butli sprawdziłem w inny sposób odpaliłem auto na gazie z butli zielonej (2kg) i działa, więc powinno być ok.

Awatar użytkownika
fortis
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 501
Rejestracja: środa, 11 cze 2014, 21:22
Lokalizacja: Sosnowiec Śląsk

Re: remont fortisa

Postautor: fortis » wtorek, 4 lis 2014, 16:37

W końcu udało mi się kupić piecyk http://allegro.pl/piecyk-gazowy-do-przy ... 55948.html , wyczaiłem na tablicy zadzwoniłem dogadałem :D piecyk ma być sprawny, pytałem czy jest rura i kominek, usłyszałem tak, czy jest z nadmuchem, za drugim telefonem dowiedziałem się, że jest, poprosiłem o wystawienie aukcji i kupiłem, ale po opisie nie ufam, że będzie tak pięknie, zakładam, że w paczce będzie chociaż sprawny piecyk to nie będę mocno stratny, ale i tak bym tego nie zostawił jeśli by mnie oszukali

BobBudowniczy
Posty: 727
Rejestracja: czwartek, 6 mar 2014, 07:41

Re: remont fortisa

Postautor: BobBudowniczy » wtorek, 4 lis 2014, 17:26

Na allegro była lub jeszcze jest trumą 3002? Biała z całym osprzętem nawiewem rurami kominkiem itd, za 510zł w ładnym stanie wizualnym do wymontowania także można na miejscu sprawdzić. I to jest dobra cena, bo 900 jak ktoś dał wcześniej za piecyk bo ładnie wygląda bez nawiewu to trochę sporawo,a nie trzeba daleko szukać.

Awatar użytkownika
fortis
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 501
Rejestracja: środa, 11 cze 2014, 21:22
Lokalizacja: Sosnowiec Śląsk

Re: remont fortisa

Postautor: fortis » wtorek, 4 lis 2014, 18:11

Dla mnie ważne aby piec był sprawny, obudowę sobie polakieruję.

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10879
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: remont fortisa

Postautor: reflexes » środa, 5 lis 2014, 08:10

W końcu udało mi się kupić piecyk http://allegro.pl/piecyk-gazowy-do-przy ... 55948.html , wyczaiłem na tablicy zadzwoniłem dogadałem :D piecyk ma być sprawny, pytałem czy jest rura i kominek, usłyszałem tak, czy jest z nadmuchem, za drugim telefonem dowiedziałem się, że jest, poprosiłem o wystawienie aukcji i kupiłem, ale po opisie nie ufam, że będzie tak pięknie, zakładam, że w paczce będzie chociaż sprawny piecyk to nie będę mocno stratny, ale i tak bym tego nie zostawił jeśli by mnie oszukali

Czasem się okazje trafiają i nie ma co się stresować. Sam ostatnio kupiłem angielski przedsionek w naprawdę świetnej formie za cenę (250zł) ciut wyższą niż parę miesięcy wcześniej zapłaciłem za sam stelaż do oryginalnego przedsionka (200zł). Sprzedawała go jakaś pani, a ja sobie pomyślałem, że skoro to kobieta, to pewnie nie bardzo wie co sprzedaje i ile to powinno kosztować i się potarguję. Niestety pani od strzała mnie załatwiła, bo powiedziała mi ile takie potrafią kosztować na allegro itp itd więc nie cwaniakowałem tylko zapłaciłem i cieszyłem się, że się nie rozmyśliła. Przedsionek faktycznie po założeniu do przyczepy okazał się perfekt.

Sorrki za OT.

Awatar użytkownika
fortis
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 501
Rejestracja: środa, 11 cze 2014, 21:22
Lokalizacja: Sosnowiec Śląsk

Re: remont fortisa

Postautor: fortis » sobota, 8 lis 2014, 22:15

Dodaję fotki z aktualnego stanu chociaż od ponad tygodnia nic się nie zmienia, bo czekam na odp z niewiadowa i zamawiam części.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ktoś może wie (z aukcji którą podałem wcześniej ) gdzie może być regulacja trumy ? wiem, że jakoś zdjęcia jest kiepska ale przyglądam się i nigdzie nie widze, może to taki model, że ma gdzieś w innym miejscu bo jak paczę na inne to wszystkie mają na górze po lewej albo po prawej a ta ma kratki.

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: remont fortisa

Postautor: vvarrior » niedziela, 9 lis 2014, 11:56

Ta ma regulacje chyba od frontu przy podłodze.
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

Awatar użytkownika
fortis
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 501
Rejestracja: środa, 11 cze 2014, 21:22
Lokalizacja: Sosnowiec Śląsk

Re: remont fortisa

Postautor: fortis » niedziela, 9 lis 2014, 12:39

Dzięki.

Awatar użytkownika
fortis
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 501
Rejestracja: środa, 11 cze 2014, 21:22
Lokalizacja: Sosnowiec Śląsk

Re: remont fortisa

Postautor: fortis » czwartek, 13 lis 2014, 13:16

Piecyk przyszedł
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Ktoś mi powie gdzie ma być zamontowana termopara z dwóch ostatnich zdjęć? chyba nie dostałem do niej obudowy, czy ten komin to oryginał? zastanawiam się nad rozprowadzeniem nadmuchu, niestety do tego rur nie dostałem.

Awatar użytkownika
fortis
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 501
Rejestracja: środa, 11 cze 2014, 21:22
Lokalizacja: Sosnowiec Śląsk

Re: remont fortisa

Postautor: fortis » piątek, 6 mar 2015, 18:17

Mógłby mi ktoś z was wrzucić kilka zdjęć jak są szafki zamontowane? W tym miejscu :
Obrazek Obrazek
Moja nie chce dojść do ściany, może tam ma iść druga cześć szafki ?


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości