Uwaga - prace na głębokości, czyli remonotowo n126N

czyli nasza walka z przyczepą...
Dzakart
Posty: 38
Rejestracja: piątek, 2 maja 2014, 22:42

Re: Uwaga - prace na głębokości, czyli remonotowo n126N

Postautor: Dzakart » czwartek, 22 maja 2014, 21:25

cuubbee pisze:
Dzakart pisze:Cześć cuubbee

Witaj Dzakart, odpowiedz masz juz w swoim watku viewtopic.php?f=36&t=4444&p=64936#p64936, dwie sruby pod lodowka i jedna z prawej strony widoczna po otwarciu szafki z prawej


:oops: Wybacz, nie zauważyłem Twojego postu. U mnie chyba to jest inaczej, bo śrub z boku brak, a jak zauważyłeś pewnie na wcześniej załączonych zdjęciach, prawdopodobnie moja przykręcona jest również na tylnych stopkach. Co oznacza, że będę musiał chyba "rwać" meble by się do niej dobrać :(

Awatar użytkownika
kooba
Administrator
Administrator
Posty: 5518
Rejestracja: środa, 13 cze 2012, 10:00
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Uwaga - prace na głębokości, czyli remonotowo n126N

Postautor: kooba » czwartek, 22 maja 2014, 21:50

Dzakart pisze:Co oznacza, że będę musiał chyba "rwać" meble by się do niej dobrać :(

Kiepski pomysł z tym rwaniem. Poza tym jakoś ktoś to wmontował. Próbowałeś odkręcać te dwie śrubki pod szarymi zaślepkami z przodu na dole?

Awatar użytkownika
cuubbee
Posty: 77
Rejestracja: wtorek, 20 sie 2013, 13:27
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Uwaga - prace na głębokości, czyli remonotowo n126N

Postautor: cuubbee » poniedziałek, 26 maja 2014, 18:22

kolejny etap prac za mną - meblowanie niby nic, ale to było wydarzenie, rozebrać łatwo ale złożyć... nic ze sobą nie pasowało, niemniej jednak udało się wszystkie mebelki spasować i skręcić na nowo, a także wstawić nieco odnowioną lodówkę.
Zastanawiam się tylko jak wygląda upychanie górnych szafek w przypadku kiedy ktoś przykleił sobie ponad 5 mm pianki pod wykładzinę :lol:

w każdym razie środek eNki jest prawie skończony, brakuje "czegoś" do zawieszenia w oknach - w planie roletki i firanki, okleić drzwi, założyć nowe kliny ozdobne i.. naprawdę konkretnie umyć skorupę :roll:

Kilka fotek z weekendowej pracy:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
N126n

Awatar użytkownika
cuubbee
Posty: 77
Rejestracja: wtorek, 20 sie 2013, 13:27
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Uwaga - prace na głębokości, czyli remonotowo n126N

Postautor: cuubbee » poniedziałek, 2 cze 2014, 21:43

prace wykończeniowe zajmują chyba więcej czasu niż przyklejanie wykładziny :) przykręcanie drobiazgów, poprawianie szczegółów...
weekend zaowocował tym, że Enka dostała nowe roletki w oknach i udało się tym czasem z powrotem zaadoptować oryginalne firanki umocowane w innych miejscach.
Ponadto udało mi się wyszorować z brudu prawie cały dach Cifkiem - efekt rewelacyjny no i nie rysuje powierzchni, ale stanie na drabinie może całkiem skutecznie zmęczyć :)
Nowy klin ozdobny siedzi już wokół drzwi i nad jednym oknem.. i tak dobiegł koniec kolejnego weekendu :roll:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
N126n

naal

Re: Uwaga - prace na głębokości, czyli remonotowo n126N

Postautor: naal » poniedziałek, 2 cze 2014, 23:57

Nie masz pojęcia jak bardzo chciałbym być już na tym etapie... Mnie dopiero czeka wyklejanie.

Swoją drogą kolejna piękna eNka, która dostała nowe życie.

Awatar użytkownika
CornBlumenBlau
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4377
Rejestracja: niedziela, 9 gru 2012, 16:44
Lokalizacja: Siradiensis

Re: Uwaga - prace na głębokości, czyli remonotowo n126N

Postautor: CornBlumenBlau » wtorek, 3 cze 2014, 07:21

Na przednim i tylnym oknie zastosowałeś prowadnice żyłkowe? Bo słabo widać, a wygląda super.
Niewiadówkodystansonoce
2016: 75 / 6892 km
2017: 85 / 6820 km
2018: 81 / 4651 km
2019: 67 / 4888 km
2020: 74 / 3670 km
2021: 75 / 3953 km
2022: 64 / 2978 km
2023: 54 / 6976 km
2024: 2 / 0280 km

Awatar użytkownika
cuubbee
Posty: 77
Rejestracja: wtorek, 20 sie 2013, 13:27
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Uwaga - prace na głębokości, czyli remonotowo n126N

Postautor: cuubbee » wtorek, 3 cze 2014, 14:09

CornBlumenBlau pisze:Na przednim i tylnym oknie zastosowałeś prowadnice żyłkowe? Bo słabo widać, a wygląda super.

tak, od razu przy zamówieniu u jeanette-mm :) zażyczyłem sobie żyłki ale tylko do okien skośnych. U góry jest takie oczko przez które się przewleka żyłkę, potem oczko jest na końcach obciążnika, a dolne mocowanie to już moja rzeźba, ale zrobię fotkę w weekend jak to wygląda.
N126n

Awatar użytkownika
cuubbee
Posty: 77
Rejestracja: wtorek, 20 sie 2013, 13:27
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Uwaga - prace na głębokości, czyli remonotowo n126N

Postautor: cuubbee » poniedziałek, 9 cze 2014, 23:30

remont właściwie dobiegł już do końca, ale kropką nad "i" będzie na dniach montaż amortyzatorów, a wisienką na eNce nowa naklejka z logiem fabryki :)
Kilka fotek z ostatnich prac: montaż klina ozdobnego, wyklejanie drzwi wykładziną, no i zasłużone mycie kapsuły z zewnątrz. Przy myciu okazało się, że drzwi kolejny raz płatają figla i... przeciekają mimo nowej uszczelki. Nieszczelność między aluminiową obramówką, a poszyciem drzwi została uszczelniona silikonem sanitarnymi myślę że problem zniknie już bezpowrotnie :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
N126n

Awatar użytkownika
byry007
Posty: 125
Rejestracja: środa, 2 cze 2010, 11:41

Re: Uwaga - prace na głębokości, czyli remonotowo n126N

Postautor: byry007 » niedziela, 10 sie 2014, 08:01

Witam da radę wykleić czepe :) bez rozkrecania mebli ??mam 126 N robił to ktoś ??

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10871
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Uwaga - prace na głębokości, czyli remonotowo n126N

Postautor: reflexes » niedziela, 10 sie 2014, 09:30

byry007 pisze:Witam da radę wykleić czepe :) bez rozkrecania mebli ??mam 126 N robił to ktoś ??

Wszystko się da, jak to mówią nie ma rzeczy niemożliwych, tylko parasol w du..ie ciężko rozłożyć. Ja jednak myślę, że będzie to wyglądać jak gówno w lesie. Wymontowanie mebli to nie jest jakaś trudna sprawa i jeżeli nic w nich nie będziesz przerabiał to ich montaż i demontaż to kilka godzin roboty.

Awatar użytkownika
cuubbee
Posty: 77
Rejestracja: wtorek, 20 sie 2013, 13:27
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Uwaga - prace na głębokości, czyli remonotowo n126N

Postautor: cuubbee » niedziela, 10 sie 2014, 11:40

reflexes pisze:montaż i demontaż to kilka godzin roboty.

nic dodać, nic ująć
przecież takie wycinanie "puzli" wykładziny wokół mebli to jakaś koszmarna robota, podwójna i całosć będzie wyglądać właśnie tak jak określił to reflexes;)
N126n

BobBudowniczy
Posty: 727
Rejestracja: czwartek, 6 mar 2014, 07:41

Re: Uwaga - prace na głębokości, czyli remonotowo n126N

Postautor: BobBudowniczy » niedziela, 10 sie 2014, 12:22

Wyglądać nie będzie aż tak źle, bo miejsca łączen tapicerki z meblami można ładnie wykleić, kwestia tego czy chcesz to zrobić ładnie-jeśli tak to wtedy wymaga to dużo cierpliwości, dokładności i .... czasu, także skoro zajmuje to tyle samo czasu co z wyciąganiem mebli, to już lepiej zrobić to raz a porządnie i meble na chwilę wywalić. Można też zrobić bez wyciągania mebli na odwal się i wtedy mamy szybki remont ale efekt będzie nieciekawy.

Awatar użytkownika
byry007
Posty: 125
Rejestracja: środa, 2 cze 2010, 11:41

Re: Uwaga - prace na głębokości, czyli remonotowo n126N

Postautor: byry007 » niedziela, 10 sie 2014, 20:34

Dziś patrzyłem jak bym to robił bez wyciągania mebli tylko w kilku miejscach trzeba rozkręcić zobaczymy jak to będzie

Kod: Zaznacz cały

Miałeś wypadek ?
Sądzisz że dostałeś za mało na naprawę uszkodzonego auta ?
Straciłeś w wypadku osobę bliską ?
Miałeś wypadek w pracy ?
Wypadki w rolnictwie
Pisz i zostaw numer kontaktowy na pewno oddzwonię.



Nie spamujemy forum!

Ostrzeżenie!
Robert


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości