REMONT N126

czyli nasza walka z przyczepą...
naal

Re: REMONT N126

Postautor: naal » czwartek, 14 maja 2015, 22:51

Widzę Paweł, że już nie masz co robić przy przyczepce, więc kombinujesz jak możesz, żeby znaleźć sobie zajęcie ;)

A tak podpytam - czym wyciąłeś taki ładny, równy kawał laminatu?

Awatar użytkownika
pawlo fiona n126e
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 945
Rejestracja: czwartek, 15 sie 2013, 19:52
Lokalizacja: Mielec

Re: REMONT N126

Postautor: pawlo fiona n126e » piątek, 15 maja 2015, 21:44

Benior pisze:czadowe te drzwiczki :clap:


rycho_cc pisze:Łoooo matko, ale czad z tymi drzwiczkami. Może nie doczytałem, ale to z rozpędu. Napisz jak możesz jak połączyć te drzwiczki z listwą alu, bo jako amator mógłbym naprawdę wykroić niezły kórnik............ :oops: pozdrawiam.
A tak poza tematem polecam takie cóś, co sprawdziło się świetnie w wiadomym miejscu :roll:
https://www.jula.pl/catalog/prysznic-turystyczny-campingowy-604019/


Fajnie że się podoba.
Co do drzwiczek to one są w całości,roznitowujesz tylko same drzwiczki i wycięty laminat wpasowujesz w drzwiczki.Ramka (ościeżnica)drzwiczek zostaje nie naruszona.przykładowa aukcja takich drzwiczek. http://www.ebay.co.uk/itm/BATTERY-BOX-L ... 4aea0cf93e

Prysznic już mamy, tylko taką samoróbkę.Pozdrawiam i dzięki za porady dla...

naal pisze:Widzę Paweł, że już nie masz co robić przy przyczepce, więc kombinujesz jak możesz, żeby znaleźć sobie zajęcie ;)

A tak podpytam - czym wyciąłeś taki ładny, równy kawał laminatu?


Widzisz Marcinku w moim wieku tak to już jest, trzeba sobie szukać jakiś zajęć bo inaczej...

Co do cięcia laminatu zawsze używam małej szlifierki kontowej(łatwo się prowadzi po lini prostej) i najcieńszej tarczy do metalu.A łuki itp wycinam wyrzynarką i ostrze do metalu. Wszystko wychodzi jak bym nożem odciął żadnych wyszarpnięć.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
rycho_cc
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 68
Rejestracja: sobota, 12 paź 2013, 20:04

Re: REMONT N126

Postautor: rycho_cc » piątek, 15 maja 2015, 21:57

Dzięki za odp. Już zaczynam kombinować nad drzwiczkami
:wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
pawlo fiona n126e
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 945
Rejestracja: czwartek, 15 sie 2013, 19:52
Lokalizacja: Mielec

Re: REMONT N126

Postautor: pawlo fiona n126e » piątek, 15 maja 2015, 22:02

rycho_cc pisze:Dzięki za odp. Już zaczynam kombinować nad drzwiczkami
:wink:

Z tego co wiem,więcej osób będzie wstawiało te drzwiczki.
Powodzenia w zakupie i późniejszym montażu.

Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2068
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: REMONT N126

Postautor: Karolus » sobota, 16 maja 2015, 11:05

Ja już mam kupione :P

Awatar użytkownika
babula
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 268
Rejestracja: poniedziałek, 21 lip 2008, 15:02
Lokalizacja: Zabrze

Re: REMONT N126

Postautor: babula » poniedziałek, 15 cze 2015, 20:32

Robi wrażenie - kawał dobrej roboty.
Bardzo mi się podoba ,Dla mnie to rewelacja :D

Awatar użytkownika
pawlo fiona n126e
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 945
Rejestracja: czwartek, 15 sie 2013, 19:52
Lokalizacja: Mielec

Re: REMONT N126

Postautor: pawlo fiona n126e » sobota, 20 cze 2015, 21:59

babula pisze:Robi wrażenie - kawał dobrej roboty.
Bardzo mi się podoba ,Dla mnie to rewelacja :D



Dziękujemy za uznanie.Pozdrawiamy

Awatar użytkownika
pawlo fiona n126e
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 945
Rejestracja: czwartek, 15 sie 2013, 19:52
Lokalizacja: Mielec

Re: REMONT N126

Postautor: pawlo fiona n126e » niedziela, 20 gru 2015, 17:19

No pięknie, ale zaległości!

Wszyscy przykrywają do zimowania a u mnie wręcz na odwrót, w sezonie nie ma czasu więc...
Ale po kolei na początek zaległości.

Ogrzewanie zostało zamontowane i sprawdzało się świetnie tylko do pełni szczęścia brakowało trumaventa. Staramy się jak najwięcej jeździć więc i nas nie omijają niskie temperatury i w tedy jest problem z różnicą temperatur w kufrach, materace są wilgotne.
Udało mi się kupić cały zestaw trumaventa (wentylator,rury,złączki i końcówki) w dobrej cenie więc zamontowałem to w naszej przyczepie.

Rury rozprowadzające przykryłem kawałkiem pe-szla aby ich nie uszkadzać podczas pakowania bagaży. Dodatkowo poszły specjalne złączki które wypuszczają ciepłe powietrze w kufrach.
Obrazek

Reszta standardowo.
Obrazek

Obrazek


No ale jeszcze zapragnąłem mieć Airmixa, no ale ceny i dostępność tego ...więc zrobiłem go sobie.
Wykorzystałem starą obudowę ze spalonej dmuchawy do pieca. Coś takiego, zdjęcia gdzieś wcięło przy zmianie komputera.

Obrazek

Po między wentylator trumaventa a obudowę ogrzewania został wmontowany mój "Airmix" , za pomocą cięgna zamykamy lub otwieramy pobór żądanego powietrza.

Obrazek

Obrazek

Czy się sprawdza?, no cóż chłodniejsze powietrze jest rozprowadzane po przyczepie i to czuć. Ale żeby to obniżało temperaturę w przyczepie to...

Kolejną kwestią jest moja instalacja wodna, ciągle nie zrobiona. Ale cały czas się zastanawiałem co z podgrzewaniem wody.
Dedykowane podgrzewacze wody do przyczep są ciężkie, nie mając łazienki montować to na stałe i wozić?
Nie zawsze potrzebujemy w przyczepie ciepłej wody(jeżeli chodzi o nas), a gdy potrzebujemy(bo raczej korzystamy z publicznych łazienek) są to sporadyczne sytuacje.
Więc zakupiłem przenośny podgrzewacz, i będzie zabierany w razie potrzeby. Jest bardzo lekki i wydajny, będzie wpinany w naszą instalację wodną w razie potrzeby.

Obrazek

Również zaczep do przyszłego sezonu mam zamiar wymienić, ale jeszcze postanowiłem przeglądać mój najazd.
I tutaj niespodzianka tulejka do wymiany, zastanawiam się z czego taką dobrać.
Suwadło było lekko zaśniedziałe więc je ponownie za-polerowałem.

Obrazek

Obrazek

Zaczep zakupiony przeglądnięty i gotowy do montażu.

Obrazek

Kolejna kwestia do rozwiązania to jeżdżenie z włączoną lodówką na gazie. Wiem że to...
Obecna lodówka idzie na sprzedaż a kolejną przygotowuję do sezonu zgodnie z moimi potrzebami.

Obrazek

Obrazek

Ciągle nad tym pracuje aby polar nie gasł podczas jazdy, dlatego został wymieniony palnik (już kolejny) na zabudowany. Zamontowany regulator posiada trzy stopniową regulację, a palnik jest zupełnie innej konstrukcji. W standardowych palnikach płomień jest w kształcie świeczki na tym jest jak w piecykach gazowych i o wiele trudniej go zgasić.
Skropliny które zbierały się w komorze chłodniczej (w skraplaczu) zostaną wyrzucone na zewnątrz lodówki. Tak jak jest to w zachodnich lodówkach.

Obrazek

Dalsze prace w miarę możliwości czasowych i oczywiście finansowych.

Awatar użytkownika
pawlo fiona n126e
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 945
Rejestracja: czwartek, 15 sie 2013, 19:52
Lokalizacja: Mielec

Re: REMONT N126

Postautor: pawlo fiona n126e » sobota, 12 mar 2016, 17:59

To i u nas powoli prace posuwają się do przodu.
Lodówka została zamontowana i będzie testowana, puki co działa idealnie.
Najazd został zregenerowany tulejka wymieniona, działa idealnie.

Obrazek

Ale nie obyło się bez problemów, AKS i blokada najazdu miały konflikt i niestety blokada została zdemontowana. Blokowanie w miarę potrzeby będzie odbywać się za pomocą sworznia, wkładanego w wywierconą dziurę w odpowiednim miejscu obudowy najazdu.

Obrazek

W tym roku nasza przyczepa dostała nowe ogumienie 165/70 R13C ,również nowy proszkowy lakier na felgach.

Obrazek

Tak że został zamontowany bagażnik na rowery, zamontowany na ramie przyczepy tak aby nie wieszać nic na laminacie naszej przyczepy bo laminat naszej przyczepy to nie konstrukcja nośna. Górne zaczepy zostały zamontowane na taśmie butylowej i SikaFlexie, tak jak wszystko co montuje.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
fortis
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 500
Rejestracja: środa, 11 cze 2014, 21:22
Lokalizacja: Sosnowiec Śląsk

Re: REMONT N126

Postautor: fortis » sobota, 12 mar 2016, 18:59

Wygląda mega fajnie, wyjątkowo wyjątkowa :lol: bagaznik pewnie sporo kosztował ? > 500zł ?

Awatar użytkownika
pawlo fiona n126e
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 945
Rejestracja: czwartek, 15 sie 2013, 19:52
Lokalizacja: Mielec

Re: REMONT N126

Postautor: pawlo fiona n126e » sobota, 12 mar 2016, 19:21

fortis pisze: bagaznik pewnie sporo kosztował ? > 500zł ?

Prawie dokładnie tyle kosztował, tylko w tej cenie jeszcze AKS i zabezpieczenie.

Awatar użytkownika
fortis
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 500
Rejestracja: środa, 11 cze 2014, 21:22
Lokalizacja: Sosnowiec Śląsk

Re: REMONT N126

Postautor: fortis » sobota, 12 mar 2016, 19:30

Dobra cena.

Awatar użytkownika
Robcio
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 400
Rejestracja: czwartek, 21 sie 2014, 13:13
Lokalizacja: Lublin

Re: REMONT N126

Postautor: Robcio » sobota, 12 mar 2016, 19:41

Ale fantastyczna... czarne felgi, ramka solara oraz ten 'zderzak' wspaniale kontrastuja sie z jasna przyczepka.

Pawel po prostu pieknie! :-)

Naskrobane Tapatalk'iem.
Obrazek
SQ8KMY via Icom D-Star

globens
Posty: 43
Rejestracja: sobota, 3 maja 2014, 23:27
Lokalizacja: Kraków Nowa Huta

Re: REMONT N126

Postautor: globens » sobota, 12 mar 2016, 20:52

no no Paweł nieżle, to właśnie to odswieżenie miałeś na myśli , jest jeszcze piękniejsza ;)

Awatar użytkownika
Drednot
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 658
Rejestracja: poniedziałek, 12 sty 2015, 02:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: REMONT N126

Postautor: Drednot » sobota, 12 mar 2016, 23:22

bagażnik na rowery, zamontowany na ramie przyczepy tak aby nie wieszać nic na laminacie naszej przyczepy bo laminat naszej przyczepy to nie konstrukcja nośna. Górne zaczepy zostały zamontowane na taśmie butylowej i SikaFlexie


Paweł, czy dobrze rozumiem że górne zaczepy nie są przykręcone do skorupy tylko przyklejone ???
REMONT NIE DLA WRAŻLIWYCH: viewtopic.php?f=36&t=5157


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości