REMONT N126

czyli nasza walka z przyczepą...
Awatar użytkownika
pawlo fiona n126e
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 945
Rejestracja: czwartek, 15 sie 2013, 19:52
Lokalizacja: Mielec

REMONT N126

Postautor: pawlo fiona n126e » piątek, 1 lis 2013, 14:23

Witam remont mojej niewiadówki rozpoczął się zaraz po zakupie jednak brak czasu nie pozwalał mi na relacjonowanie go, teraz chciałbym to nadrobić.Przyczepa była w stanie ogólnym dobrym było kilka pajączków,pęknieć i dziur,środek fatalny jednak wszystko i tak planowałem wymieniać więc tym śię nie przejmowałem.Dużo infomacji zanalazłem na forum,dzięki temu remont posuwał się dość sprawnie najtrudniej było z czasem.Oczywiście zacząłem od demontażu wszystkiego co posiadała moja przyczepkaObrazekNastępnie mycie ,czyszczenie, naprawianiem wszystkich dziur i ubytków matowieniem papierem 180 i 240,szpachlowanie szpachlą najpierw z włókniną potem wykańczającą uniwersalną .Odpylenie i wjazd do garażu gdzie malowałem.W między czasie wziołem się za formalności czyli przerejstrowanie,i tu pojawił się pierwszy problem waga inna na tabliczce a inna w dowodzie.Po wizycie w miejscowej stacji kontroli okazało się że potrzebne będzie coś w rodzaju homologacji.Napisałem do Niewiadowa i otrzymałem pismo potwierdzające wagi przyczepki,teraz myśle że nie powinno być problemów z wyprostowaniem tego błedu.ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek Mlowałem Farbą poliuretanową OLIVA zakupioną w sklepie Farbyjachtowe,zakupiłem trzy litry .Pojawił się następny problem ,pierwsza puszka którą zacząłem malować miała inny odcień mimo tego ze wszystkie miały być takie same,i oznakowania na puszcze na to wskazywały że są jednakowe.Jednak pani sprzedająca okazała się na tyle wyrozumiała i dosłała mi jeszcze dwie litry farby żeby przykryć prześwity, tydzień postoju z malowaniem.Malowałem wałkiem ze względu na to że w garażu mam zbyt mało miejsca,na malowanie pistoletem. Wyszło średnio najważniejsze ze zabezpieczona jest przed warunkami atmosferycznymi.W między czasie demontaż ramy , osi i zaczepu .ObrazekObrazekObrazek Wymiana łożysk ,czyszczenie i smarmowanie zaczepu i montaż amortyzatorów.Rama została pomalowana farbą na ocynk i zakonserwowana konserwacją do podwozi samochodowych.Oczywiście przyczepa była za wysoka do mojego garażu wic dorobiłem jej nowe koła.ObrazekObrazekObrazekObrazekPrzyszedł czas na listwy ozdobne,czyszczenie włókniną polerowanie.Pomalowałem je lakierem do felg aluminiowych.Montowałem śrubkami nierdzewnymi uszczelniając sikafleksemObrazekNastępnie równanie i wygłuszanie ścian użyłem PE 5mm i 10mm kleiłem klejem tapicerskimObrazekObrazek Teraz klejenie wykładziny remontowej puki temperatura na to pozwala

Awatar użytkownika
woj205
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 428
Rejestracja: poniedziałek, 8 cze 2009, 14:44
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: REMONT N126

Postautor: woj205 » piątek, 1 lis 2013, 14:51

Gratulacje
solidna robota
jedno pytanie
Czy Twoja rama jest ocynkowana bo tak mi sie wydaje?
pozdrawiam i zycze dalszych sukcesów
Octavia II kombi + n 126 n + BIOD 400 TD LUXE

Niewiadówkodystansonocy w 2016: 31 / 2689 km
Niewiadówkodystansonocy w 2017: 12 / 650 km
Niewiadówkodystansonocy w 2018: 27 / 4200 km
Niewiadówkodystansonocy w 2019: 22 / 1580 km
dystansonocy w 2020: 17 / 2920 km
dystansonocy w 2022: 4 /126

Awatar użytkownika
pawlo fiona n126e
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 945
Rejestracja: czwartek, 15 sie 2013, 19:52
Lokalizacja: Mielec

Re: REMONT N126

Postautor: pawlo fiona n126e » piątek, 1 lis 2013, 15:05

woj205 pisze:Gratulacje
solidna robota
jedno pytanie
Czy Twoja rama jest ocynkowana bo tak mi sie wydaje?
pozdrawiam i zycze dalszych sukcesów

Tak rama jest ocynkowana ,jednak pojawiły się odpryski ocynku i zacznała się korozja.Dletego ją pomalowałem ,poza tym pomalowana bardziej mi się podoba.

Awatar użytkownika
pawlo fiona n126e
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 945
Rejestracja: czwartek, 15 sie 2013, 19:52
Lokalizacja: Mielec

Re: REMONT N126

Postautor: pawlo fiona n126e » sobota, 2 lis 2013, 19:43

Witam efektm wolnej soboty było położenie wykładziny na ścianach mojej przyczepki. Przyklejałem ją również klejem tapicerskim bardzo dobrze trzyma , po posmarowaniu i odczekaniu 5 min.chwyta że ciężko oderwać.Kleiłem najpierw ściany boczne docinając już przyklejoną tapicerke.Natepnie dach ,wcześniej przygotowałem pasek o odpowiedniej szerokości brzegi podwinołem,wykładzina na końcach się usztywniła i zapobiegnie to szczępieniu się wykładziny.To samo zrobiłem na ścianach z oknami otwieranymi.Efakt mnie zadowala jest teraz czysto i schludnieObrazekObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: REMONT N126

Postautor: vvarrior » sobota, 2 lis 2013, 22:27

Gratulacje!
Kolejny Niewiadek powraca do stanu świetności.
Układ mebelków pozostaje oryginalne czy jakieś modyfikacje w planie?
Z drugiej beczki przeglądamy z Anią fotki i zdziwiliśmy się płaską podłogą w 126e!
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

mariusz724

Re: REMONT N126

Postautor: mariusz724 » niedziela, 3 lis 2013, 08:22

A ja mam pytanie czy do farby Oliwa można dodawać barwniki ,czeka mnie malowanie ale nie koniecznie chciałbym na biało a wybór kolorków mizerny.. :)

Awatar użytkownika
Wodnik Szuwarek
Posty: 485
Rejestracja: wtorek, 26 maja 2009, 23:15
Lokalizacja: Cracow

Re: REMONT N126

Postautor: Wodnik Szuwarek » niedziela, 3 lis 2013, 10:49

Pawlo napisz coś więcej o tym lakierze do felg i listwach ozdobnych

Awatar użytkownika
pawlo fiona n126e
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 945
Rejestracja: czwartek, 15 sie 2013, 19:52
Lokalizacja: Mielec

Re: REMONT N126

Postautor: pawlo fiona n126e » niedziela, 3 lis 2013, 12:11

vvarrior pisze:Gratulacje!
Kolejny Niewiadek powraca do stanu świetności.
Układ mebelków pozostaje oryginalne czy jakieś modyfikacje w planie?
Z drugiej beczki przeglądamy z Anią fotki i zdziwiliśmy się płaską podłogą w 126e!

Witam Dziękuje za uznanie również podziwiam Twój remont i wiele rzeczy chciałbym zrobić tak jak w Twojej przyczepce.Układ mebli najprawdopodobniej zmienimy na układ z przyczepki D bardziej nam taki układ pasuje,co do podłogi no to taka była.

Awatar użytkownika
pawlo fiona n126e
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 945
Rejestracja: czwartek, 15 sie 2013, 19:52
Lokalizacja: Mielec

Re: REMONT N126

Postautor: pawlo fiona n126e » niedziela, 3 lis 2013, 12:26

mariusz724 pisze:A ja mam pytanie czy do farby Oliwa można dodawać barwniki ,czeka mnie malowanie ale nie koniecznie chciałbym na biało a wybór kolorków mizerny.. :)

Nie zabardzo znam się na takich sprawach ale osobiście nie kombinował bym z barwnikami przy farbach dwuskładnikowych. Może nie udać Ci się uzyskać jednakowy odcień koloru przy przygotowaniu farby one mają określony czas użycia po wymieszaniu .Co do farby jest naprawdę dobra cała skorupa po wymalowaniu się usztywniła ,wałkiem się nią bardzo łatwo maluje. POLECAM ale to jest tylko moje zdanie.

Awatar użytkownika
pawlo fiona n126e
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 945
Rejestracja: czwartek, 15 sie 2013, 19:52
Lokalizacja: Mielec

Re: REMONT N126

Postautor: pawlo fiona n126e » niedziela, 3 lis 2013, 12:59

Wodnik Szuwarek pisze:Pawlo napisz coś więcej o tym lakierze do felg i listwach ozdobnych

Witam co do listew najpierw porządnie je umyłem ,następnie czyściłem je włókniną do momentu aż uzyskałm połysk.Potem odtłuściłem je i pomalowałem je tym lakierem ,zajeło mi to jedno popołudnie.ObrazekObrazekA to efekt mnie zadowala.Obrazek

czemat2
Posty: 93
Rejestracja: piątek, 14 wrz 2012, 13:59

Re: REMONT N126

Postautor: czemat2 » niedziela, 3 lis 2013, 13:00

witam.no jestem pod wrazeniem efektu!tylko tak dalej.pozdrawiam.

Awatar użytkownika
krajan070
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 67
Rejestracja: poniedziałek, 25 sty 2010, 15:21
Lokalizacja: Myślenice

Re: REMONT N126

Postautor: krajan070 » niedziela, 3 lis 2013, 15:07

Gratulacje wiem przez co przechodzisz ja jestem już po.Jeżeli można coś doradzić to właz dachowy proponuje obciąć od krawędzi po obwodzie około 1 cm ja tego na początku nie zrobiłem i po deszczu wykładzina podmakała a teraz jest git uzyłem do tego kątownika alu.10x10 1 m ze względu na jego elastyczność coby dopasować go do krzywizn

Awatar użytkownika
pawlo fiona n126e
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 945
Rejestracja: czwartek, 15 sie 2013, 19:52
Lokalizacja: Mielec

Re: REMONT N126

Postautor: pawlo fiona n126e » niedziela, 3 lis 2013, 15:30

krajan070 pisze:Gratulacje wiem przez co przechodzisz ja jestem już po.Jeżeli można coś doradzić to właz dachowy proponuje obciąć od krawędzi po obwodzie około 1 cm ja tego na początku nie zrobiłem i po deszczu wykładzina podmakała a teraz jest git uzyłem do tego kątownika alu.10x10 1 m ze względu na jego elastyczność coby dopasować go do krzywizn

Witam Dziękuje za poradę jutro poprawię,co do remontu nie jest on dla mnie męczący ja bardzo lubię takie prace i znajduje w tym wiele przyjemności,żona twierdzi że jest to moja kolejna zabawka.Tylko ten brak czasu. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
pawlo fiona n126e
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 945
Rejestracja: czwartek, 15 sie 2013, 19:52
Lokalizacja: Mielec

Re: REMONT N126

Postautor: pawlo fiona n126e » sobota, 9 lis 2013, 00:41

Po wizycie w WK musiałem poprawić sobie jakoś humor więć przytargałem takie coś,już nie moge się doczekać jak będą wyglądały.Oczywiście zostały wczesniej sprawdzone teraz czyszczenie papierek,lakier Obrazek

Awatar użytkownika
pawlo fiona n126e
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 945
Rejestracja: czwartek, 15 sie 2013, 19:52
Lokalizacja: Mielec

Re: REMONT N126

Postautor: pawlo fiona n126e » niedziela, 10 lis 2013, 15:29

Witam Teraz przyszedł czas na podłogę,jednak przed montażem chciałem zamontować jakieś uchwyty do farucha.Zemówiłem taki fartuch w firmie Active life,jakość wykonania tego fartucha mnie poraziła zaczep na gumkach ObrazekObrazekPo zamontowaniu wygląda to takObrazekNie powinien ten faruch przykrywac całego koła jak jest u was? Następnie trzeba było zrobić coś z moją sklejką która nie wyglądała zbyt estetycznie i co najgorsze śmierdziała Obrazek Szliierką z szczotką obrotową wyczyściłem potem papierem sciernym następnie polakierowałem lakieram bezbarwnym ,zapach znikną i wygląd sie poprawił.Pod skleje między legary dawałem 1 cm steropianu a pod niego podkładałem kawałki styropianu przyklejane na sylikonie aby styropian utrzymał się na odpowiedniej wysokości ObrazekObrazekObrazek


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości