Mój remont czyli 100 pytań do i relacja z prac

czyli nasza walka z przyczepą...
Awatar użytkownika
robert
Administrator
Administrator
Posty: 2970
Rejestracja: poniedziałek, 24 maja 2010, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój remont czyli z serii 100 pytań do ...

Postautor: robert » piątek, 21 gru 2012, 17:28

Wiem, że miałem w najbliższym czasie nic nie kupować....
Ale kolejny raz uległem :]

Kupiłem nowe okienko dachowe - wymiar pasuje idealnie 39x39
Obrazek
Robert
Brak pasji jest pewnym rodzajem kalectwa
502 43 46 44
Wątek remontowy

Konto usuniete

Re: Mój remont czyli z serii 100 pytań do ...

Postautor: Konto usuniete » piątek, 21 gru 2012, 17:33

Post usuniety
Ostatnio zmieniony niedziela, 3 mar 2013, 15:13 przez Konto usuniete, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
robert
Administrator
Administrator
Posty: 2970
Rejestracja: poniedziałek, 24 maja 2010, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój remont czyli z serii 100 pytań do ...

Postautor: robert » piątek, 21 gru 2012, 17:36

zundapp600 pisze:Robert , moje obawy co do tego rozwiązania mogą być tylko jedne .
a nie powstanie w ten sposób mostek cieplny ??
czy w zimne dni i grzaniu przyczepy , w tej przestrzeni nie powstanie wilgoć , rosa ??
Chyba że pomyślisz coś o tej piance natryskowej !!


Jeśli nic nie wyjdzie z tą pianką o której rozmawialiśmy, to przestrzeń między skorupą a sklejką musi być czymś wypełniona. Może pianka taka jak pod panele podłogowe? Ew. ta pinka którą się daje za kaloryfery?
Robert
Brak pasji jest pewnym rodzajem kalectwa
502 43 46 44
Wątek remontowy

Awatar użytkownika
stico80
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 985
Rejestracja: poniedziałek, 1 sie 2011, 18:18
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Mój remont czyli 100 pytań do i relacja z prac

Postautor: stico80 » piątek, 21 gru 2012, 18:08

Robert a gdzie masz zamiar montować te kanistry na wodę? gdzieś w przyczepie czy z przodu w schowku. Teraz tak, gdzieś czytałem jeśli robimy instalacje na pompkę to te same krany nie będą pasować do instalacji ciśnieniowej. Pytam bo też o tym ciągle myślę. Masz może wymiary oryginalnej łazienki z n132t? bo nigdzie nie mogę tego znaleźć ?
"dzyń, dzyń, dzyń"

Awatar użytkownika
robert
Administrator
Administrator
Posty: 2970
Rejestracja: poniedziałek, 24 maja 2010, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój remont czyli 100 pytań do i relacja z prac

Postautor: robert » piątek, 21 gru 2012, 18:30

stico80 pisze:Robert a gdzie masz zamiar montować te kanistry na wodę? gdzieś w przyczepie czy z przodu w schowku. Teraz tak, gdzieś czytałem jeśli robimy instalacje na pompkę to te same krany nie będą pasować do instalacji ciśnieniowej. Pytam bo też o tym ciągle myślę. Masz może wymiary oryginalnej łazienki z n132t? bo nigdzie nie mogę tego znaleźć ?


No i tu jest problem. Wczoraj rozmawiałem z Heniem (zundapp) i się zastanawialiśmy gdzie one powinny się znaleźć - chodzi o zrównoważenie przyczepy. Sądzę, że muszą być mniej więcej nad osią kół. Przesunięcie w przód lub tył będzie powodowało ruch dyszla w górę lub zwiększało nacisk na hak. Obie sytuacje są niemile widziane.

Wodę z sieci miejskiej chcę podłączyć specjalnym przyłączem redukującym ciśnienie. Muszę dopytać jak na to się będą zapatrywać krany z instalacji "pompkowej". Nie wiem. Dzięki za zwrócenie uwagi! To bardzo ważne.

Wymiarów łazienki nie pamiętam a niestety po ostatniej demolce nie mam jak pomierzyć :(
Robert
Brak pasji jest pewnym rodzajem kalectwa
502 43 46 44
Wątek remontowy

Awatar użytkownika
stico80
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 985
Rejestracja: poniedziałek, 1 sie 2011, 18:18
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Mój remont czyli 100 pytań do i relacja z prac

Postautor: stico80 » piątek, 21 gru 2012, 18:37

Mam nadzieję, że jutro dobiję targu z Heniem i sam już pomierzę tą łazienkę. Też tak cały czas modzę z tą wodą, wcześniej myślałem podobnie tak jak Ty tzn zbiornik z złączka kiedy jest możliwość podpiąć się do sieci ale właśnie mnie przystopowali z tymi kranami.
"dzyń, dzyń, dzyń"

Awatar użytkownika
robert
Administrator
Administrator
Posty: 2970
Rejestracja: poniedziałek, 24 maja 2010, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój remont czyli 100 pytań do i relacja z prac

Postautor: robert » piątek, 21 gru 2012, 18:47

stico80 pisze:Mam nadzieję, że jutro dobiję targu z Heniem ...


hmm prezent pod choinkę? ;)
Robert
Brak pasji jest pewnym rodzajem kalectwa
502 43 46 44
Wątek remontowy

Awatar użytkownika
stico80
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 985
Rejestracja: poniedziałek, 1 sie 2011, 18:18
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Mój remont czyli 100 pytań do i relacja z prac

Postautor: stico80 » piątek, 21 gru 2012, 18:57

No taki biały prezencik. Miałem mały dylemacik czy 132t czy może wrócić do angielki ale zostanie 132t a za jakiś czas do tego zestawu dołączy kamper anglik i chyba wcale go nie będę przerabiał ani rejestrował w Polsce. Cały czas mam dodatkowy meldunek w Trowbridge więc kamper na adres angielski.
"dzyń, dzyń, dzyń"

Awatar użytkownika
Depeche
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 400
Rejestracja: niedziela, 2 sty 2011, 14:39

Re: Mój remont czyli 100 pytań do i relacja z prac

Postautor: Depeche » piątek, 21 gru 2012, 19:21

stico a w 132 łazieneczkę masz zamiar robić w oryginalnym obrysie? Tzn. ścianki zostają tam, gdzie są?

Konto usuniete

Re: Mój remont czyli 100 pytań do i relacja z prac

Postautor: Konto usuniete » piątek, 21 gru 2012, 19:27

Post usuniety
Ostatnio zmieniony środa, 27 lut 2013, 23:20 przez Konto usuniete, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
stico80
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 985
Rejestracja: poniedziałek, 1 sie 2011, 18:18
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Mój remont czyli 100 pytań do i relacja z prac

Postautor: stico80 » piątek, 21 gru 2012, 19:43

zobaczę jak wszystko uda się wpasować na razie to kartka bez wymiarów więc ciężko powiedzieć. Najprawdopodobniej będzie tak jak Henio pisze tzn ściany będą trochę wyprostowane ( naciągnięte)
"dzyń, dzyń, dzyń"

Awatar użytkownika
Depeche
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 400
Rejestracja: niedziela, 2 sty 2011, 14:39

Re: Mój remont czyli 100 pytań do i relacja z prac

Postautor: Depeche » sobota, 22 gru 2012, 10:02

Ale umywalka oryginalna ma skos właśnie pod skośną ścianę. A ta umywalka to charakterystyczny i podstawowy element n132 :mrgreen:

Awatar użytkownika
robert
Administrator
Administrator
Posty: 2970
Rejestracja: poniedziałek, 24 maja 2010, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój remont czyli 100 pytań do i relacja z prac

Postautor: robert » sobota, 22 gru 2012, 10:27

stico80 pisze:zobaczę jak wszystko uda się wpasować na razie to kartka bez wymiarów więc ciężko powiedzieć. Najprawdopodobniej będzie tak jak Henio pisze tzn ściany będą trochę wyprostowane ( naciągnięte)


Ja planuje zupełnie zmienić zabudowę. Tyle, że z uwagi na 100% demolkę mam łatwiej.
Zaczynam montaż od łazienki. Ta którą kupiłem ma 105x70, zatem szafki kuchenne planuję zwęzić na max, pozostawiając wygodne przejścię pomiędzy łazienką a blatem i szafką kuchenną. Reasumując, w zasadzie limitować mnie będzie wymiar zestawu umywalko-kuchenka (wstępnie 60x45). Planuje taką jak http://allegro.pl/kuchenka-ze-zlewem-zamykana-szyba-cramer-dometic-i2861440673.html
Robert
Brak pasji jest pewnym rodzajem kalectwa
502 43 46 44
Wątek remontowy

Awatar użytkownika
stico80
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 985
Rejestracja: poniedziałek, 1 sie 2011, 18:18
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Mój remont czyli 100 pytań do i relacja z prac

Postautor: stico80 » sobota, 22 gru 2012, 18:05

Ja już wiem, że jedyną ścianą którą ruszę tzn naprostuję to ta od strony małego łóżka i drzwi. Ta z umywalką zostaje bo na szerokość jest ok. umywalka wchodzi bardzo ładnie i jak dla mnie idąc w tył niepotrzebnie aż do przesady się zwęża.
"dzyń, dzyń, dzyń"

Awatar użytkownika
stico80
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 985
Rejestracja: poniedziałek, 1 sie 2011, 18:18
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Mój remont czyli 100 pytań do i relacja z prac

Postautor: stico80 » niedziela, 23 gru 2012, 13:45

132t zostanie w miarę w oryginale, po za udogodnieniem łazienki nic nie będę cudował. Jeśli nawet to odświeżenie wszystkiego i wpasowanie tak jak było. Tapicerki na razie nie ruszam, spróbuję podkleić tą co jest. W 126e tej co wcześniej robiłem była a w tej co teraz jest do roboty jest taka wykładzina.http://allegro.pl/wykladzina-dywanowa-d ... 92090.html
Cena może trochę większa bo 25 zł/m2 ale jest na filcu i pod nią nic nie dawałem a w środku jest ładnie i daje uczucie ciepła. Do tego jest bardzo miła w dotyku. Robert może zastanów się jeszcze nad tymi Twoimi ścianami.
Obrazek
tak wygląda tylko ja brałem wcześniej szarą
"dzyń, dzyń, dzyń"


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości