Remont 126e u vvarriora

czyli nasza walka z przyczepą...
Awatar użytkownika
jedrek101
Posty: 1941
Rejestracja: niedziela, 27 sty 2008, 10:33
Kontaktowanie:

Re: Remont 126e u vvarriora

Postautor: jedrek101 » piątek, 2 lis 2012, 20:31

viewtopic.php?f=5&t=1273&hilit=topgear
wątek z 8grudnia 2009 ,u nas jest już wszystko :lol: :lol:
http://www.fanklub-niewiadowek.com/kara ... odele.html zakładka sterowiec

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Remont 126e u vvarriora

Postautor: vvarrior » sobota, 3 lis 2012, 01:33

Nie wątpię że na forum jest wszystko :)... ale na razie balona ani silników rakietowych nie będę podczepiał - skupiam się na drugim etapie remontu czyli elektryce.
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

Awatar użytkownika
zenuak
Posty: 212
Rejestracja: poniedziałek, 7 maja 2012, 18:05
Lokalizacja: ŁOMżA (podlaskie)

Re: Remont 126e u vvarriora

Postautor: zenuak » czwartek, 8 lis 2012, 00:06

Kolego klasa!! chylę czoła :D
N126n '91 + Renault Megane Kombi 1.9d '99

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Remont 126e u vvarriora

Postautor: vvarrior » piątek, 23 lis 2012, 01:39

Mały update na temat naszego remontu.

Doszedł zamówiony zasilacz 12V 30A.
Udało się trafić na Allegro firmę która sprzedaje takie i mocniejsze zasilacze w konkurencyjnej cenie do innych.
Większość ofert na zasilacz o tych parametrach to koszt ok 250PLN natomiast u sprzedawcy o loginie Sklep "PoltechCNC - Technika Liniowa, Łożyska"'
kupiliśmy po 95PLN a więc warto. Jak widać na fotce niżej wygląda identycznie jak drogie odpowiedniki i po testach na razie wygląda że niczym
od nich nie odbiega no może poza jednym parametrem że regulacja napięcie sięga więcej niż 10% a więc można z niego wyciągnąć 14.5V i spokojnie doładowywać akumulator pokładowy bez żadnych przeróbek.
Obrazek
Przyszła więc pora na spinanie, krosowanie i plątanie wszystkiego razem.
Obrazek
Zacząłem od ciężej dostępnych zakątków w skrzynce i tego co dało się krosować na panelu.
Obrazek
Potem było już "weselej" i sterownik zaczął przypominać coraz bardziej centralę telefoniczną ale w dalszym ciągu w zamiarze ma być
rozdzielnią elektryki w niewiadce.
Moja dzielna ukochana z zapałem cynowała końcówki przewodów a ja w amoku plątałem to wszystko do kupy
żeby czwartego dnia ukazał się widok taki:
Obrazek
Część niskonapięciowa- GOTOWA!
Potem szybkie krosowanie wysokiego napięcia i testujemy:
Obrazek
Ruszyło...
Obrazek
Pozostała jeszcze drobna kosmetyka, czyszczenie i jeżeli pogoda i czas pozwoli to możemy jechać montować szafeczkę do przyczepki.
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

Awatar użytkownika
robert
Administrator
Administrator
Posty: 2968
Rejestracja: poniedziałek, 24 maja 2010, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Remont 126e u vvarriora

Postautor: robert » środa, 16 sty 2013, 16:44

vvarrior pisze:Przeglądając to co w ofercie mają sklepy to zauważyliśmy że im mniejszy i bardziej okrągły zlewozmywak tym droższy... więc po szybkiej kalkulacji
zadecydowaliśmy o zakupie dużego, okrągłego i błyszczącego.... GARNKA!.


genialne....
Robert
Brak pasji jest pewnym rodzajem kalectwa
502 43 46 44
Wątek remontowy

Smutny
Posty: 32
Rejestracja: środa, 2 sty 2013, 19:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: Remont 126e u vvarriora

Postautor: Smutny » środa, 16 sty 2013, 19:50

po oglądnięciu filmiku o latającej niewiadówce wiem skąd wziąłeś inspiracje na wygląd panelu sterowania w elektryce :D:D

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Remont 126e u vvarriora

Postautor: vvarrior » środa, 16 sty 2013, 22:43

Poczekajcie jak skończymy;) ... ale tak na poważnie to latanie jest sercom naszym bliskie.
A całość wzięła się z tego że po budowie domku na działce została nam skrzynka. 3 razy była wystawiana na allegro i nikt jej nie chciał więc trzeba
było ją zagospodarować. A z zawodowego doświadczenia nie mam zaufania do urządzeń schowanych pod łóżkami, poduchami i innymi palnymi schowkami więc skrzynka zamieszka w niewiadce.
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

Smutny
Posty: 32
Rejestracja: środa, 2 sty 2013, 19:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: Remont 126e u vvarriora

Postautor: Smutny » wtorek, 22 sty 2013, 19:02

a ja takie zapytnie z innej beczki te ekrany zagrzejnikowe którymi okleiłeś wnętrze jak sie w lecie spisują (wolniej sie ciepło robi w środku ??

Awatar użytkownika
jedrek101
Posty: 1941
Rejestracja: niedziela, 27 sty 2008, 10:33
Kontaktowanie:

Re: Remont 126e u vvarriora

Postautor: jedrek101 » wtorek, 22 sty 2013, 20:47

Smutny pisze:a ja takie zapytnie z innej beczki te ekrany zagrzejnikowe którymi okleiłeś wnętrze jak sie w lecie spisują (wolniej sie ciepło robi w środku ??

heheheh jeszcze latanie było :lol: :lol: :lol:
ja w mojej drugiej Ence ściany miałem oklejone jedno centymetrowym styropianem ..
i chyba nie nagrzewała się mocno bo wywietrznik duży , teraz mam eNkę i wydaje mi się bardziej gorąco bo trzeba okna otwierać - w tamtej nie było takiej potrzeby
ale to moje odczucia ...

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Remont 126e u vvarriora

Postautor: vvarrior » wtorek, 22 sty 2013, 23:42

Hmmm Izolacja podklejona głównie z powody przepuszczalności świetlnej wykładziny i budki bo przy ostrym słońcu światło mocno przebija się przez laminat a remontówka to już wogóle. Dodatkowo obawialiśmy się skraplania pary na wykładzinie na styku budka/wykładzina(jeśli nie było by izolacji) przy chłodzie na zewnątrz i grzaniu w środku. Choć muszę powiedzieć że na działce na grzejniczkiem mamy kawałek ekranu i jeśli włoży się rękę między ekran a ścianę to ściana jest zimna więc jakoś to działa. Ostatnio byliśmy przy temp. zewnętrznej -6'C w przyczepce. Włączony termowentylatorek i po kilkunastu minutach mieliśmy 23'C. Jednak powierzchnia pojedynczych okien, szczelinki, podłoga i tak będą chłodzić/grzać ale ze względu na to co wymieniłem wcześniej WARTO cepke "Zagrzejnikować"
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Remont 126e u vvarriora

Postautor: vvarrior » środa, 23 sty 2013, 02:39

Temat elektryki na czasie w wątki m.in u Stico80 u nas rozdzielnia już gotowa i bierzemy się za składanie całości instalacji. Na razie w formie korekt planów i
zakupów złączek, wtyczek, gniazdek itp. Poniżej wrzucam plan przyczepki (mam nadzieję że do rozczytania) i jesteśmy jak zwykle otwarci na wszelkie sugestie. Osobiście mnie martwi że nawet starając się umieścić wszystko blisko środka osi wzdłużnej to większość balastu skupia się na przodzie... ale chyba nie ma innego rozwiązania.

Obrazek
Poniżej obrazek w pełnej rozdzielczości:
http://www.thprojekty.pl/n126e/PlanCepki.jpg
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Remont 126e u vvarriora

Postautor: vvarrior » sobota, 2 lut 2013, 03:05

Dzień coraz dłuższy...sezon coraz bliżej..pora wracać do remontu na poważnie.
Część sprzętu czekała już od jakiegoś czasu ... reszta z bólem dotarła dziś.
Jak pisałem wcześniej światełko w środku to paski LED (biała ciepła 60xled/m).
Obrazek
;) A może by to wsadzić zamiast klinów ozdobnych? Wymiar się zgadza.;)
Reszta wyposażenia zgodnie z planem powyżej. Instalacja oświetlenia będzie ciągnięta przewodem 1.5mm
a do gniazd 2.5mm.
Jeśli chodzi o oświetlenie będzie rozdzielone na 5 punktów.
1-Pasek led nad kuchnią
2-Pasek led nad "salonem"
3.Pasek led w sali tronowej
4.Oryginalna lampa przód
5.Oryginalna lampa tył.
Oryginalne raczej zostaną na razie bo mają swój klimat. Dodatkowo będzie lampeczka z projektorem halogenowym "ruchoma" do ew. poczytania
itp.
Obrazek
8 Gniazd 12V (zapalniczka):4 w szafeczce gdzie u nas jest lodówka i tam też będą wpinane ew. multimedia, ładowarki itp.+ 2 na dole pod kanapą
jedną i jedno pod drugą + jedno w kuchni. (jeszcze jedno awaryjne jest w centralce elektryki).
3 gniazda 230V: 1 w szafeczce przy lodówce, jedno w kuchni i jedno w szafie - docelowo pod piecyk.

Do kompletu widoczny na fotce wyżej wymieniony olejaczek. Malutki i 800W mocy. Docelowo szukaliśmy płaskiego/pionowego - brak.
Miał i może zawiśnie przy wejściu na szafie i wyciągiem pod kanapą będzie ciepło rozprowadzane po przyczepce. Ale nad tym musimy podumać czy to konieczne.
Planując ogrzewanie wymyśliliśmy jeszcze właśnie wąziutki piecyk drabinkowy na szafie, w niego wkręcona grzałka 600W (są takie wkręcane w zawór) i zalanie tego wodą lub olejem czyli taki olejaczek self made... ale jakoś nie byłem pewien jak zachowa się ew. para pod ciśnieniem w takim grzejniku i w oko wpadł nam ten kurdupelek. Ale grzeje ostro więc na powierzchnie cepki powinien wystarczyć.

Tak więc jutro jedziemy zrobić pomiary w przyczepce i powoli zaczynamy składać wszystko w całość... szkoda tylko że do przyczepki mamy trochę daleko...
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

Awatar użytkownika
jedrek101
Posty: 1941
Rejestracja: niedziela, 27 sty 2008, 10:33
Kontaktowanie:

Re: Remont 126e u vvarriora

Postautor: jedrek101 » sobota, 2 lut 2013, 06:02

Tak, no wszystko super ....
Widzę że o ogrzewanie zadbałeś, ale czasem latem w Polsce jest gorąco - myślałeś o klimatyzacji ?

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Remont 126e u vvarriora

Postautor: vvarrior » sobota, 2 lut 2013, 22:09

Hehe dobrze by było... Niewiadka z klimą na pokładzie:D...do tego automatyczną a w aneksie kuchennym polewak do piwa:D...
A tak na poważnie to zastanawiam się nad wymuszoną cyrkulacją. Czyli odbiór powietrza zza olejaka umieszczonego na szafie przy wejściu.
Tak jak Wilku miałem za trumną wymuszoną cyrkulacje i rurą papierową przez skrzynie pod łóżkiem z rozgałęzieniami i wyloty pod łózkiem i w kibelku.
Ale nad tym muszę pomyśleć czy warto się bawić.
Tymczasem awaryjnie na gorące dni muszą wystarczyć marketowe wiatraczki samochodowe na 12v i zimne piwo z lodówki;) choć tak naprawdę gorące dni nam nie straszne... a zimna nie lubimy.
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

Awatar użytkownika
NIL2
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 541
Rejestracja: wtorek, 15 lut 2011, 15:50

Re: Remont 126e u vvarriora

Postautor: NIL2 » sobota, 2 lut 2013, 23:19

Nooo j..a..aa.a :shock: jestem pod wrażeniem wykonanej elektryki gratulacje :thumbup: :clap: Ja z racji zawodu zawsze na prowizorkach w myśl zasady ,, szewc bez butów '' :oops: Widzę , że kolega też ciąga Asterixem 1,4


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości