Remont 126e u vvarriora

czyli nasza walka z przyczepą...
Awatar użytkownika
jedrek101
Posty: 1941
Rejestracja: niedziela, 27 sty 2008, 10:33
Kontaktowanie:

Re: Remont 126e u vvarriora

Postautor: jedrek101 » czwartek, 23 sie 2012, 20:17

Zoja, temat kleju polimerowego wałkowany jest u nas przynajmniej od kilku lat u mnie był to 1 cm styropian i nic przez 2 lata nie odpadło ...

Awatar użytkownika
dworek
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1457
Rejestracja: sobota, 30 cze 2012, 18:18
Lokalizacja: Opole

Re: Remont 126e u vvarriora

Postautor: dworek » czwartek, 23 sie 2012, 21:54

a w tej "sali tronowej" planujesz coś więcej? umywaleczka? wodotrysk? ... czy tylko "miejsce siedzące" :?:
To napisałem ja, dworek 8-)

Awatar użytkownika
zenuak
Posty: 212
Rejestracja: poniedziałek, 7 maja 2012, 18:05
Lokalizacja: ŁOMżA (podlaskie)

Re: Remont 126e u vvarriora

Postautor: zenuak » czwartek, 23 sie 2012, 22:50

ja rozcieńczałem denaturatem... nitrem można zmyć powierzchnię przed klejeniem :D
N126n '91 + Renault Megane Kombi 1.9d '99

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Remont 126e u vvarriora

Postautor: vvarrior » czwartek, 23 sie 2012, 22:57

Witam.
Jedrek101 - zgadza się . Na butelce Dragona jest napisane "w razie potrzeby klej można rozcieńczyć na przykład denaturatem DRAGON.
Tak naprawdę sytuacja wynikła z braku tego drugiego i dlatego eksperymentowaliśmy z NITRO i kleił całkiem dobrze. Masz też racje że nitro jest
agresywne dla styropianu. Te nasze rozcieńczanie to było 1:20 max. Ale dzisiaj dobra wiadomość. Kupiliśmy denaturat przy okazji zwrotu rolki
ekranu do LEROYa bo wystarczyło 15m^2 z minimalnym zapasem.

Paczek - Będzie nam bardzo miło zagościć w galerii remontów Niewiadówek. Jak tylko zakończymy pierwszy etap poskładam materiały do kupy i wyślę na adres. Wskazówką może być dla innych także to że prowadzimy dość dokładną analizę cen i źródeł materiałów i to na koniec także podamy.

Zoja - Test klejów wyszedł nie do końca jednoznacznie.
Obrazek
Próbka dotyczyła klejenia wykładziny do ekranu grzewczego.
1) Klej tapicerski. Spryskana wykładzina i ekran. Odczekanie 2...3 minut i połączenie powierzchni i dociśnięcie na chwile.
2) Klej tapicerski. Spryskana wykładzina i ekran i dodatkowo zmatowiona papierem ściernym powierzchnia ekranu.Odczekanie 2...3 minut i połączenie powierzchni i dociśnięcie na chwile.
3) Klej polimerowy Dragon. Posmarowany ekran. Odczekujemy ok minutę i kleimy i dociskamy.

Wyniki dało nam to że najlepiej trzymał klej tapicerski niezależnie czy powierzchnia była zmatowiona czy nie. Trzyma naprawdę mocno i nie można
oderwać klejonych powierzchni od siebie. Ciężko jednak oszacować wydajność tego kleju a szlifowanie zupełnie niszczy srebrną powłokę co mija się
w tym wypadku z celem.
Klej polimerowy dragon trzymał ale da radę oderwać wykładzinę od ekranu. Klej zostaje na wykładzinie i nic nie "rusza" ekranu.

Resztę zweryfikuje czas. Na razie postanowiliśmy sufity i zakręty kleić klejem tapicerskim. Płaskie powierzchnie pod oknami otwieranymi, szafa, ściany z oknem nieotwieranym będziemy kleić dragonem. Wszystko powyżej półek i sufit oraz łączenia wykładzin na "zakrętach" będziemy kleić tapicerskim.

Dworek - co do sali tronowej to na razie tylko tron choć kusi mnie eksperyment z modułową kabiną z laminatu żeby jakiś prysznic wziąć. Ale tu wchodzi w grę ilość wody czystej i szarej. Jednak w przyszłości nie wykluczam takiej opcji.
Ostatnio zmieniony czwartek, 23 sie 2012, 23:32 przez vvarrior, łącznie zmieniany 1 raz.
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Remont 126e u vvarriora

Postautor: vvarrior » czwartek, 23 sie 2012, 23:25

Teraz podsumowanie piątego dnia prac.
Kiedy ukochana podklejała łatkami ciągłość izolacji ja zająłem się dachem otwieranym.
Tu sporo zrobił już poprzedni właściciel i pozbył się gąbki i kleju zygzakami nakładając własny, na szczęście dla mnie nie trzymający
się zbyt mocno. Więc zostało rozbrojenie, mycie i lekkie szlifowanie i przyklejenie izolacji.
Obrazek
Potem nadeszły "upragnione chwile obawy" - czyli jedziemy z wykładziną.
Tu podział ról był jasny...ja mierze, ukochana wycina.... :wink: w razie czego jedno może zwalić na drugie jeśli coś nie pasuje
Obrazek
Ekrany były klejone do skorupy dragonem (sam nie wiem jak to się stało skoro miał być tapicerski) - chyba chodziło mi o to że daszek będzie do góry nogami podczas klejenia. Potem na ekrany przykleiliśmy wykładzinę. Wykładzina była o 1.5 cm większa od ekranów na kazdym boku żeby mogła złapać także kontakt ze skorupą.
Obrazek
Potem przyszedł czas na wykładzinę pod oknem kuchennym. Tu kleiliśmy na dragona nanoszonego pędzlem, lekko rozcieńczonego nitro.
Na tym skończyliśmy klejenie czekając na efekty dnia jutrzejszego - spadnie czy nie??.
Na koniec uzbroiłem i założyłem daszek. Niestety nie ma u mnie tych "kapsułek" kryjących nakrętki i śruby od góry więc zanim przyjdzie czas na ich zakup musiałem zabezpieczyć wszystkie śruby i nakrętki silikonem.
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

Awatar użytkownika
Yogurt
Posty: 9
Rejestracja: piątek, 13 maja 2011, 05:57

Re: Remont 126e u vvarriora

Postautor: Yogurt » piątek, 24 sie 2012, 19:56

Pełen szacun. Naprawdę przemyślane rozwiązania. Planuje coś podobnego,dlatego pozwolę sobie dodać moje przemyślenia. Aby postawić ścianki do "wucecika" chcę wlaminować coś w ścianki ,aby było do czego przykręcić.

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Remont 126e u vvarriora

Postautor: vvarrior » piątek, 24 sie 2012, 21:49

Na początku też w planach mieliśmy laminować całą beleczkę do ściany przyczepki jednak ta jest dosyć pękata i baliśmy się naciągania podłogi rzez ściany i odwrotnie. Jednak po przemyśleniach postanowiliśmy że ścianka będzie przymocowana do półki. Czyli zostawiamy oryginalny układ półek a ściana będzie miała wycięcie nachodzące na półkę.
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Remont 126e u vvarriora

Postautor: vvarrior » piątek, 24 sie 2012, 23:32

Dzień Szósty. WYKŁADZINA W RUCH!

Zostały nam 3 opakowania kleju tapicerskiego więc oszacowaliśmy że powinno nam wystarczyć to na przyklejenie wykładziny na "widocznych" ścianach
i na suficie. Resztę wykładzin czyli w szafie lub pod oknem otwieranym w razie czego możemy przykleić polimerowym.
Klejenie trwałe klejem tapicerskim w sprayu wymaga pokrycia obydwu klejonych powierzchni. Należy pamiętać zabezpieczeniu okien nieotwieranych przed klejem.
Obrazek
Przygotowane arkusze wykładziny mierzone z zapasem przyłożyliśmy do ściany najpierw bez kleju docinając wycięcia na nadkola.
Potem wspomniane wcześniej nanoszenie kleju. Tu dzięki pomocy ukochanej nanoszenie przebiegało szybko i sprawnie.
No i przyszedł czas na przyklejanie. My zaczęliśmy od góry pod listwą mocowanie półki i szliśmy w dół "wyrabiając" okolice okna.
Tu warto zaopatrzyć się w szczotki do czyszczenia rąk dzięki którym łatwiej jest "prasować" wykładzinę na ścianie.
Obrazek
My przykleiliśmy zaklejając wcześniej zabezpieczone okno. Bez większych problemów ułożyła się na wypukłościach.
Potem wycięliśmy otwór na okno nożyczkami. Cięliśmy po obrębie mniej więcej na wysokości 1/3 uszczelki tak że zostawało ok 4mm wykładziny
którą łatwo dało się ułożyć pod uszczelką.
Analogiczna sytuacja przy drugim oknie.
Obrazek
Potem dokleiliśmy "półksiężyc" nad długą ścianą. Elementy na półksiężyce wyszły nam z wykrojenia z 2metrowej belki dwóch ścian o wysokości 140cm na ściany boczne. Pozostałość po przecięciu na pół dała nam powierzchnie do wykrojenia półksiężyców.
Obrazek
Obrazek

Sufit postanowiliśmy jednak wykonać z 4 kawałków. Gdybyśmy przykleili cały arkusz wtedy mogło by nam zabraknąć materiału na resztę.
Wykroiliśmy 3 elementy. Dach nad szybą tylną z zakładką na "komin" otwieranego dachu.
Obrazek
Dach nad tylnym oknem także z zakładką na "komin" i poszycie pod tylnym oknem otwieranym.
Obrazek
Materiał na uzupełnienie sufitu po bokach otworu pozostał z reszty poprzednich wykrojek.
Obrazek
Dobrą metodą na wyznaczenie miejsc cięć po przyłożeniu wykładziny do ściany lub takich ciężkich miejsc jak półokrągły komin
jest zwykłe, pachnące mydełko którym oznaczamy część materiału do usunięcia.

Każdy z arkuszy jak widać na zdjęciu ma zakładki niepodklejone do izolacji. Jutro podetniemy je razem żeby uzyskać równe łączenia
poszczególnych elementów... o ile nie odpadną :shock: !
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

Awatar użytkownika
Prezes
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 433
Rejestracja: wtorek, 8 maja 2012, 12:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Remont 126e u vvarriora

Postautor: Prezes » sobota, 25 sie 2012, 00:57

Zapowiada się najdokładniej opisany i udokumentowany remoncik... śledzę bez przerwy, pozdrawiam w dążeniu do celu i mam nadzieję, że niebawem ujrzymy Wasz trud na własne oczy :D Macie POWER tak 3mać
Pozdrawiam
Enka 90
N 250 89
Baleron 2.0E 89
VW Golf Cabrio Mk1 1.8 92

wojtas
Posty: 119
Rejestracja: poniedziałek, 6 sie 2012, 21:03

Re: Remont 126e u vvarriora

Postautor: wojtas » sobota, 25 sie 2012, 20:46

Super Wam to idzie....gdzie mam swoją podstawić? bo tapicerka do wymiany :mrgreen:

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Remont 126e u vvarriora

Postautor: vvarrior » sobota, 25 sie 2012, 23:04

hehe jakoś idzie ale zanim wzięliśmy się za robotkę to robiłem rozeznanie między innymi u tapicera jakie by były koszty robocizny. Jeden chciał nawet 1300PLN - teraz wiem dlaczego:)...Z tego co wiem można zrobić i za 450 i poza satysfakcją z własnej roboty to chyba warto. Dzisiaj robiliśmy podcinki materiałów "na styk" i stwierdzamy że w kilku miejscach będzie wykładzina nachodziła na siebie bo niestety remontówka po rozprasowaniu jej na kleju i odcięciu po porostu się kurczy i zostają szczeliny...niewielkie bo ok 1mm ale przebija z pod spodu srebrna izolacja. A że to remontówka to zaczesać się tego nie da. Więc dla bezpieczeństwa zostawiamy niewielkie zakładki.
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Remont 126e u vvarriora

Postautor: vvarrior » czwartek, 30 sie 2012, 02:33

Po kilku dniach przerwy w publikacji wracamy z naszym remoncikiem. Praca trwała cały czas jednak obsługa klienta pewnej sieci komórkowej z symbolem arytmetycznym w nazwie powinna zmienić na nazwę minus GSM... ale to no comment...
Więc:
Obrazek
Zdecydowaliśmy na lekkie zakładki na arkuszach materiałów ponieważ jak pisałem wcześniej szczelina między arkuszami po odcięciu zapasu kurczyła się i pozostawały szpary. Być może zostawiliśmy te zakładki za duże i to było powodem takiego zachowania materiału.
Efekt końcowy dla nas zadowalający. Zawodowiec powiedział by pewnie co innego...
Obrazek
Obrazek
Dnia ósmego przyszedł czas wreszcie na montaż półek.
Obrazek
Obrazek
Tu trzeba wziąć poprawkę na to że izolacja ma 4mm.Do tego wykładzina 2...3mm. To daje nam ok.1.4cm mniej miejsca na każdej ścianie.
Więc przy montażu półek bez pilniczka się nie obyło.
Obrazek
Potem przymiarka mebli. Jeszcze przed montażem pólek przeżyliśmy chwile grozy. Meble i półki po demontażu zostały ustawione w przewiewnym miejscu, drewno wyglądało i było zdrowe. Przy zakupie przyczepka miała swój zapaszek jednak wydawało się nam że jest to zapaszek pochodzący z tapicerki.
Nadeszła chwila załamania. Wymiana całych mebli to już sporo ponad nasz budżet i czas jaki mamy na przygotowanie przyczepki do użytku.
Jednak chwila namysłu i odważny ruch. Jedziemy z nitro. Każdy element dobrze wyszorowany rozpuszczalnikiem. Potem po wietrzeniu przyszła pora na
uniwersalny płyn do czyszczenia. Okazało się że problem zniknął. Mamy też zamiar pokryć element konstrukcji drewnochronem (do stosowania wewnątrz) ale to będzie raczej etap II.
Obrazek
Nie mogło się odbyć bez małej uroczystości. Da się usiąść! Jednak zdjęcie ze względów na to że forum nie ma ograniczeń wiekowych :wink: przedstawia stan na poranny powrót do pracy. Szybki demontaż mebleków i jedziemy z "pokojem zwierzeń".
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Rama ściany została przykręcona kątownikiem do podłogi natomiast górną część przymocowaliśmy do półki uprzednio odcinając ozdobną sklejkę na szerokości belki i dwóch płyt.
Na górze widać "zonka" w wykładzinie sufitowej. Musieliśmy nanieść za mało kleju w tym miejscu i bez operacji się nie obejdzie. Jeśli nie da się oderwać samej wykładziny od izolacji to pozostanie nam naciąć wykładzinę i dokleić potem na styk.
Swoją drogą klejenie na klej tapicerski daje dużo możliwości bo od razu dość szybko wiąże.
Obrazek
Tu został wklejony element wykładziny w kształcie klepsydry co wymusił kształt narożnika.

Obrazek
Wieczorem przyszedł czas na tworzenie drzwi do wucecika. Rama drzwi to listwa 2x1cm cięta po kątem 45' połączona kątownikiem płaskim "L".
Mam nadzieję że całość usztywni płyta HDF przyklejona obustronnie.
Z podziału całego arkusza płyty HDF 5.1m^2 zrobiliśmy dwie ścianki wucecika, został materiał na nowy blat stołu, pasek który może
wystarczyć na podmianę frontów półek i trochę w zapasie.

Dziesiąty dzień pracy a w sadzie połowa - nagłe wezwanie do "roboty" - zostały tylko 2 godzinki. Ruszyliśmy z drugą zewnętrzną płytą wucecika.
Obrazek

Przymierzone drzwi. Tak to będzie wyglądać... Na dole widać "okienko" którego w tym momencie już nie ma.
Miejsce łączenia płyt zostanie zamaskowane potem listwą ozdobą.
Obrazek

I widok zestawionych płyt do siebie. Tyle miejsca zajmie nam ta konstrukcja...,.
Obrazek

Wyścig z czasem trwa. W sobotę ciągniemy naszą przyczepkę na parking a potem kiedy znajdzie się czas to kto wie...
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

Koń
Posty: 47
Rejestracja: czwartek, 5 lip 2012, 20:38
Lokalizacja: Wrocław

Re: Remont 126e u vvarriora

Postautor: Koń » czwartek, 30 sie 2012, 10:59

Szalejesz chłopie :) wykonanie eleganckie tylko czy nie przyjemniej przejść się do lasu z saperką ? ;)
A będziesz montował jacuzzi ? ;)

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Remont 126e u vvarriora

Postautor: vvarrior » czwartek, 30 sie 2012, 22:04

hehe z saperką tez jest ciekawie :wink: ale jakiś czas temu kupiłem super wyglądającą saperkę... niestety po pierwszych ruchach się połamała więc i tu jest ryzyko... ale na poważnie. W środku będzie tylko turystyczno-biologiczny reaktorek. Jeśli wyjazd będzie w cywilizowane miejsce to zawsze może zakątek służyć za szafę.
Dzisiaj nasz zakątek stanął już o własnych siłach i pozostała tylko kosmetyka typu listwy ozdobne, zameczek i taśma na krawędzie drzwiczek.

Obrazek
Obrazek
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

Awatar użytkownika
Depeche
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 400
Rejestracja: niedziela, 2 sty 2011, 14:39

Re: Remont 126e u vvarriora

Postautor: Depeche » piątek, 31 sie 2012, 10:53

Super pomysł, jeszcze jakby taką umywaleczkę jak w 132 tam wpasować, to już w ogóle byznes klassa.


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości