Remont generalny Niewiadówki

czyli nasza walka z przyczepą...
Awatar użytkownika
zyga49
Posty: 358
Rejestracja: czwartek, 30 cze 2011, 07:31
Lokalizacja: Kalno /dolnośląskie/

Re: Remont generalny Niewiadówki

Postautor: zyga49 » wtorek, 4 lut 2014, 19:30

ikarus pisze:W tym sezonie na pewno zasobność nie pozwoli, ale i tak myślałem, że taka instalacja jest droższa i bardziej skomplikowana, więc na przyszłość na pewno wezmę to pod uwagę. Na ten sezon będą musiały wystarczyć dwa akumulatory i zasilacz. A co do przełączania tego, chyba klemy będę przepinał po prostu z akumulatora na zasilacz, żeby nie robić dodatkowych przełączników.
Ja kupiłem panel solarny/z szyberdachu solarnego/ z Audi A8 koszt uzywki max.200zł moc 30W z tym,że on nie doładuje akumulatora/ za mało volt/ - u mnie wpiete bezposrednio/bez akumulatora/obsługuje ' radio samochodowe,ładowarki tel i latarki, dwa wentylatorki przy lodówce,pompka do napełniania prysznica solarnego i jak jeżdżę na rybki zawsze na tydzień lub dłużej to zabieram aku 45Ah który obsługuje głównie ledy zew. i wew.-czasem radio wieczorem i mi to w zupełności wystarcza .Ja za swói szyberdach solarny zapłaciłem 140zł.
Honda CRV + N126e + Hobby 420 Clasicc

ikarus
Posty: 32
Rejestracja: czwartek, 22 sie 2013, 10:14
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Remont generalny Niewiadówki

Postautor: ikarus » wtorek, 11 lut 2014, 14:56

Kolejny dylemat... Przykleiłem wygłuszenie (piankę 5mm) do nie wyszlifowanej ściany. Czy takie coś ma prawo się trzymać? teraz jeszcze się nie odkleja, ale jak mocniej pociągne do odchodzi... Nie chcę zmarnować nowej tapicerki przez to. Kleję na Tapicerze.
Polonez Caro mr`91 + N126e `82
Obrazek

Awatar użytkownika
CornBlumenBlau
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4381
Rejestracja: niedziela, 9 gru 2012, 16:44
Lokalizacja: Siradiensis

Re: Remont generalny Niewiadówki

Postautor: CornBlumenBlau » wtorek, 11 lut 2014, 15:07

Zależy co rozumiesz w sensie niewyszlifowana ściana. Zostały na niej resztki startej gąbki, czy po prostu zapomniałeś ją przetrzeć papierem w celu zmatowienia powierzchni?
Niewiadówkodystansonoce
2016: 75 / 6892 km
2017: 85 / 6820 km
2018: 81 / 4651 km
2019: 67 / 4888 km
2020: 74 / 3670 km
2021: 75 / 3953 km
2022: 64 / 2978 km
2023: 54 / 6976 km
2024: 17 / 1582 km

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10879
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Remont generalny Niewiadówki

Postautor: reflexes » czwartek, 13 lut 2014, 07:19

Ale w oryginale też nikt tego nie szlifował tylko kleił tak jak jest i gdyby nie gąbka, która się rozpadła to wisiałoby do dzisiaj. Ja u siebie tylko szczotą drucianą na wiertarce usunąłem resztki gąbki, a tarczą pościnałem większe frędzle. Na razie nie zanotowałem żadnych problemów.

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Remont generalny Niewiadówki

Postautor: vvarrior » piątek, 14 lut 2014, 03:23

Fakt faktem że jak ręką odchodzi to ja bym zacisnął zęby i zaczął jeszcze raz. Inna sprawa w zachodnich... drewno... ;) można zawsze zapikować gwoździami a jak wyjdzie gwózdek na wylot to ręczniki wieszać ;) ... sorki za żart na temat ale jak odchodzi znaczy że szkoda roboty i na to kłaść tapicerkę. Niezależnie czy odpada od gąbki czy po prostu klej nie złapał.
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2068
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Remont generalny Niewiadówki

Postautor: Karolus » piątek, 14 lut 2014, 07:52

reflexes pisze:Ale w oryginale też nikt tego nie szlifował tylko kleił tak jak jest i gdyby nie gąbka, która się rozpadła to wisiałoby do dzisiaj. Ja u siebie tylko szczotą drucianą na wiertarce usunąłem resztki gąbki, a tarczą pościnałem większe frędzle. Na razie nie zanotowałem żadnych problemów.


Ja akurat u siebie nie szlifowałem itp pozostałości gąbki... To co zostało na ścianie oczywiście usunąłem ręcznikiem i szmatą. Przemyłem denaturatem i nitro później ściany. Nierówności z tamtego kleju pozostały jakieś... Na to poszedł ekran zagrzejnikowy i potem wykładzina. Wszystko trzyma do dziś...

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10879
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Remont generalny Niewiadówki

Postautor: reflexes » piątek, 14 lut 2014, 09:09

Ja akurat u siebie nie szlifowałem itp pozostałości gąbki... To co zostało na ścianie oczywiście usunąłem ręcznikiem i szmatą. Przemyłem denaturatem i nitro później ściany. Nierówności z tamtego kleju pozostały jakieś... Na to poszedł ekran zagrzejnikowy i potem wykładzina. Wszystko trzyma do dziś...

Czyli zrobiłeś dokładnie to samo tyle że szmatą. Ja nie szlifowałem tą szczotką do gołego laminatu tylko ten pył z gąbki wyszczotkowałem, a że w kilku miejscach miałem stalaktyty z maty i żywicy to je pościnałem tarczą. Robotą podła na maxa więc za wszelką cenę bym się wystrzegał szlifowania całej skorupy to czystego laminatu. Szkoda zdrowia.

ikarus
Posty: 32
Rejestracja: czwartek, 22 sie 2013, 10:14
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Remont generalny Niewiadówki

Postautor: ikarus » piątek, 28 mar 2014, 09:57

Remont idzie pełną parą do przodu, na majówkę planuję pierwszy wyjazd. Drewniana część mebelków już gotowa, na resztę czekam, aż kolega stolaż będzie miał wolny weekend. A co do mebli drewnianych, zabezpiecaliście czymś drewno? Bo jak pamiętam z rozbiórki oryginalne skrzynie nie były niczym napuszaczane. I jaki rozpuszczalnik polecacie do kleju tapicerskiego? bo oryginalnego tapicera nie umiem nigdzie u mnie w okolicy znaleźć, a takim całkiem gęstym strasznie źle się klei.
Polonez Caro mr`91 + N126e `82
Obrazek

Awatar użytkownika
Tarapukuara
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 541
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2009, 18:57
Lokalizacja: Radom
Kontaktowanie:

Re: Remont generalny Niewiadówki

Postautor: Tarapukuara » piątek, 28 mar 2014, 13:02

Wracając to elektryki to wszystko co do samochodu na 12V (napięcie znamionowe) pracuje poprawnie od 10,5V (napięcie głębokiego rozładowanie akumulatora) do nawet 15,5V ( końcowe napięcie ładowania akumulatora) podłączaj więc prostownik do akumulatora i ładuj, tylko słuchaj czy się nie gotuje;)
Panel jak byś chciał to 60W z ledon.pl ~240 zł brutto. A tu masz do poczytania o panelach: http://www.bartek.eu.org/n126/Panele_sl ... czepie.pdf" target="_blank
Bartek bartekatsp5brhkreukrorg 609-220-575 frotka a sport+126e
https://pomagam.pl/fundacjadlamartyny
http://www.ledats.pl żarówki led i panele słoneczne- załatwię spory rabat ;)
http://sp5brh.eu.org

ikarus
Posty: 32
Rejestracja: czwartek, 22 sie 2013, 10:14
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Remont generalny Niewiadówki

Postautor: ikarus » środa, 9 kwie 2014, 08:45

Środek już prawie wykończony. Jakie łożyska są na hamowanej osi w Niewiadówkach?
Polonez Caro mr`91 + N126e `82
Obrazek

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10879
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Remont generalny Niewiadówki

Postautor: reflexes » środa, 9 kwie 2014, 08:55

Kolega szukaj w instrukcjach http://www.fanklub-niewiadowek.com/niewiadowki/dokumentacje_i_instrukcje.html
W N126N są 6204 C3 i 6206 C3 ale czy u Ciebie jest oś od eNki to nie wiem. Ostatnio zamawiałem na allegro za jakieś niewielkie pieniądze.

ikarus
Posty: 32
Rejestracja: czwartek, 22 sie 2013, 10:14
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Remont generalny Niewiadówki

Postautor: ikarus » czwartek, 10 kwie 2014, 11:32

To są takie jak przednie do malucha?
Polonez Caro mr`91 + N126e `82
Obrazek

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10879
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Remont generalny Niewiadówki

Postautor: reflexes » czwartek, 10 kwie 2014, 12:16

Wydaje mi się że nie, bo w maluchu to były łożyska stożkowe (o ile dobrze pamiętam).

ikarus
Posty: 32
Rejestracja: czwartek, 22 sie 2013, 10:14
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Remont generalny Niewiadówki

Postautor: ikarus » środa, 21 maja 2014, 10:30

Pozostała do zrobienia ostatnia rzecz - malowanie. Jakiej farby używaliście i jakiego podkładu? Maluję natryskowo.

I czy na pajączki i nieszczelności wystarczy szpachlówka?
Polonez Caro mr`91 + N126e `82
Obrazek

ikarus
Posty: 32
Rejestracja: czwartek, 22 sie 2013, 10:14
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Remont generalny Niewiadówki

Postautor: ikarus » wtorek, 24 cze 2014, 11:15

Oj dawno mnie tu nie było, czas nadrobić. Niewiadówka już prawie pomalowana (został tył i dach), niestety jak mam wolne w pracy, to pada... W końcu kiedyś musi się udać! :) reszta wyszła całkiem nieźle, nie licząc paru pajączków których nie udało mi się zaszpachlować i wyszły. Do wymiany mam jeszcze przednią szybę. Macie jakieś sposoby na tańsze szyby niż oryginał? Już na tylnej się spłukałem... Nie powiem ładnie wygląda, ale cena dobija. Boczne myślę że uda się wypolerować z popękanej folii. Myślę jeszcze nad wymianą tylnych świateł, bo moje są już w miernym stanie. Więc z pobieżnego remontu wyszło to co wyszło, a końca nie widać! ;) Aktualnie przyczepka wygląda tak, jakieś sugestie?

Mam nadzieję, że wreszcie teraz to ja będę się mógł dzielić swoim doświadczeniem, a nie tylko czerpać z Waszego.
Załączniki
IMG_561a7.jpg
IMG_5618.JPG
Polonez Caro mr`91 + N126e `82
Obrazek


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości