Współzawodnictwo pracy czyli remont w 14 dni

czyli nasza walka z przyczepą...
Awatar użytkownika
butelsonic
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 81
Rejestracja: środa, 3 lip 2013, 21:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Współzawodnictwo pracy czyli remont w 14 dni

Postautor: butelsonic » wtorek, 29 lip 2014, 21:45

Najwięcej pracy przysporzyły mi pęknięcia o grubości włosa - moim zdaniem nie warto ich zostawiać bo : będą nadal widoczne i będą z czasem się powiększać...


Potwierdzam, niektóre zniknęły a niektórych nie dało się zamalować.

W sobotę pomalowałem budę, po minucie lakierowania byłem załamany i miałem dosyć :( Ogólnie przyczepa jest biała i lakier jest jakby satynowy co jest ok ale jakość krycia po moim malowaniu jest fatalna. Za gęsta farba była i zanim doszliśmy jak dobrze ją rozrobić trzeba było malować tym co jest :(

Moja rada na przyszłość:
Jeśli nigdy nie malowaliście to najpierw poćwiczcie i zastanówcie się nad używaniem reduktora/odwadniacza gdzieś wyczytałem że lepiej w wąż dać filterek od Poldka gaźnikowego.

Wczoraj zamontowałem listwy aluminiowe na taśmę butylową ( 15 mm szer, 1mm gr) i nity śr. 4mm dł 16 lub 20, od wewnątrz nity zalaminowałem dając po 2 lub 3 kawałki maty. Mocowanie na nity poszło szybko i nawet taśma po wierceniu otworów ładnie owijała się z nitem i podkładką. Dla pewności dam jeszcze silikonu szklarskiego na boki listwy.

Dziś wykleiłem środek matami zagrzejnikowymi, oczywiście pół dnia straciłem na szukanie w Garwolinie kleju polimerowego i butaprenu w ilości po 5 litrów. Nigdzie nie mieli więc musiałem jechać 30 km do Castoramy gdzie mieli tylko butapren w większych puszkach a polimerowego raptem 2 buteleczki. Kupiłem więc 6 szt. kleju montażowego w tubie po 10 zł i na to pokleiłem ekrany.

Teraz żałuję że nie kupiłem wszystkich materiałów wcześniej przez internet lub w Warszawie :(
A jutro klejenie wykładziny :)

Awatar użytkownika
Adik
Posty: 123
Rejestracja: niedziela, 23 mar 2014, 15:42
Lokalizacja: Pyrlandia

Re: Współzawodnictwo pracy czyli remont w 14 dni

Postautor: Adik » wtorek, 29 lip 2014, 22:02

Najlepszy jest bonaterm+ butapren to kaszana . Zabrakło mi i kończyłem butaprenem Dzień do nocy szczególnie na suficie

Awatar użytkownika
butelsonic
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 81
Rejestracja: środa, 3 lip 2013, 21:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Współzawodnictwo pracy czyli remont w 14 dni

Postautor: butelsonic » wtorek, 29 lip 2014, 22:24

O Bonaterm nawet się nie pytałem bo wiem że i tak by nie mieli :)

Spróbuję trochę rozcieńczyć ten butapren dragona "nalewką na kościach" również dragona :)
Będę starał się odczekać chwilę żeby klej odparował delikatnie i dopiero docisnę.

No ale wie pan, ja mam tutaj taki klej proszę pana szwedzki, zagraniczny, rozumie pan?

Obrazek

Awatar użytkownika
Wiktor.
Posty: 8
Rejestracja: wtorek, 4 cze 2013, 17:43
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Współzawodnictwo pracy czyli remont w 14 dni

Postautor: Wiktor. » środa, 30 lip 2014, 14:12

Witaj, życzymy powodzenia i szybkiego zakończenia prac:-)
Nam się udało też wyremontować przyczepkę w 14 dni, ale bez malowania jej z zewnątrz. Ale nadmienię, że było to tylko wieczorami i nocami, bo w dzień - praca zawodowa.
viewtopic.php?f=1&t=3454
Pozdrawiamy
Wiktor. & Małgosia
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Patrol Y61
N126e

Awatar użytkownika
butelsonic
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 81
Rejestracja: środa, 3 lip 2013, 21:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Współzawodnictwo pracy czyli remont w 14 dni

Postautor: butelsonic » niedziela, 3 sie 2014, 22:22

No i remont skończony. Poza podłączeniem elektryki ale to kosmetyka na godzinkę roboty :)

Moje spostrzeżenia po remoncie:
-w dwa tygodnie da się wszystko zrobić pod warunkiem, że macie dostęp do perfekcyjnie zaopatrzonego sklepu budowlanego lub uzbieracie wszystkie materiały wcześniej
- wchodząc na drabinę miej pod ręką wszystkie narzędzia jakich potrzebujesz na górze
- listwy aluminiowe po demontażu trzeba zamocować na nowe nity i dziury sfazować wiertłem. Inaczej klin ozdobny nie będzie chciał wejść (wystające łby). Inna opcja to dostanie się szlifierką do starych wkrętów :) Jeśli decydujecie się na nity to polecam podkładki 4mm z nitami 16 lub 20 mm
- lampy które zastosowałem z tyłu to nie są obrysówki. Na forum poza informacją że są "niskie" i "wysokie" nie ma nic więcej. Te które mam są firmy WAŚ model WE-93 przystosowane do żarówek kierunku, postoju i hamowania.
- do zakładania okien bocznych przydają się łyżki do opon rowerowych
- uszczelki dachu, drzwi itp. najlepiej kleić na butapren
- Wykładzinę najlepiej kroić z dużym zapasem
- z rolki wykładziny o szerokości 4 metrów na 6 (24mb) wykleicie cały środek z nadkolami dachem i szafami. Widziałem na forum posty typu "jak wyklejać" po prostu dzielisz wykładzinę na odcinki 2 na 3 metry i masz ścianę jedną, drugą lub dach a reszta idzie na ściany przód/tył i kominek.

Gdyby nie moja narzeczona i jej wsparcie nie dałbym rady.

Plany na przyszłość:
-oś hamowana
-resory

Tak żeby podnieść prędkość przelotową do 90 km/h :) No chyba że kupno kolejnej przyczepy tym razem N132 :) A w międzyczasie do remontu czai się GK-100 :P

Chciałbym pozdrowić jeśli jest użytkownikiem forum kierowcę srebrnej Laguny jadącej na DK 50 w kierunku Kołbieli koło godziny 17. Prędkość trzymał przepisowo i chyba nie miał CB. Swoją drogą może zrobimy wątek typu "Widziałem/Widziałam"
Załączniki
DSC_0877.JPG
DSC_0876.JPG

Awatar użytkownika
Luca
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 193
Rejestracja: sobota, 7 sie 2010, 20:11
Lokalizacja: KIELCE prawie

Re: Współzawodnictwo pracy czyli remont w 14 dni

Postautor: Luca » poniedziałek, 4 sie 2014, 09:13

Gratuluję szybkości w remontowaniu :clap:
Jeszcze fotki wnętrza poproszę.

neversoft
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 85
Rejestracja: środa, 14 maja 2014, 12:42
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Współzawodnictwo pracy czyli remont w 14 dni

Postautor: neversoft » poniedziałek, 4 sie 2014, 09:46

Wow, jestem pod wrażeniem. Nie wiem dlaczego jak tak długo to robię... :) koniecznie fotki z wewnątrz pokaż :)
N132T :)
Idealnie do kuchni i łazienek - Panele szklane

Awatar użytkownika
kogut
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 205
Rejestracja: sobota, 27 lip 2013, 23:20
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Współzawodnictwo pracy czyli remont w 14 dni

Postautor: kogut » poniedziałek, 4 sie 2014, 18:58

butelsonic pisze:... Swoją drogą może zrobimy wątek typu "Widziałem/Widziałam"

viewtopic.php?f=32&t=4679

Ładnie podgoniłeś, gratki :D
Było N126N - :)
Jest Hobby 420 -;D

Awatar użytkownika
butelsonic
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 81
Rejestracja: środa, 3 lip 2013, 21:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Współzawodnictwo pracy czyli remont w 14 dni

Postautor: butelsonic » piątek, 8 sie 2014, 00:34

koniecznie fotki z wewnątrz pokaż


Fotki będą po niedzieli bo w środku zabrakło materacy :)

Ładnie podgoniłeś, gratki


Podgoniłem z tematem czy na drodze ?

Awatar użytkownika
kogut
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 205
Rejestracja: sobota, 27 lip 2013, 23:20
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Współzawodnictwo pracy czyli remont w 14 dni

Postautor: kogut » poniedziałek, 11 sie 2014, 21:29

Oczywiście w temacie, mi remont zajął (gdyby to zebrać do kupy) też coś koło tego :0 w tym, że ja miałem przerwy :wink:
Było N126N - :)
Jest Hobby 420 -;D


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości