Remontu nadszedł czas

czyli nasza walka z przyczepą...
Awatar użytkownika
fortis
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 501
Rejestracja: środa, 11 cze 2014, 21:22
Lokalizacja: Sosnowiec Śląsk

Re: Remontu nadszedł czas

Postautor: fortis » piątek, 18 lip 2014, 19:42

Powiedz jak pozbyłeś się budy z ramy? ciężka jest ?

GREGOR_Z
Posty: 61
Rejestracja: wtorek, 19 lip 2011, 17:47

Re: Remontu nadszedł czas

Postautor: GREGOR_Z » piątek, 18 lip 2014, 20:35

Z tego co inni mówią to waży ponoć około 120 kilo. A pytasz jak się pozbyłem? Otóż niestety bez pomocy. Ułożyłem cztery palety na ziemi, w budzie oczywiście najpierw obciąłem śruby bo nie mogłem odkręcić, podjechałem na odległosć 1 metra bokiem od palet i ściągnąłem koło te od strony palet i w skrócie podłożyłem dwa drewniane kanciaki i zsunąłem budę na palete.
Teraz bym pewnie zrobił jak jeden klubowicz który opisał sposób wymiany ramy. napewno znajdziesz na stronie.
Powodzenia.

GREGOR_Z
Posty: 61
Rejestracja: wtorek, 19 lip 2011, 17:47

Re: Remontu nadszedł czas

Postautor: GREGOR_Z » czwartek, 7 sie 2014, 19:26

Witam.
Nareszcie ukończyłem zabawę z podłogą. Dziury zaklejone żywicą, łączenia o których pisałem wcześniej wyszpachlowane i na koniec pomalowane. Może źle zrobiłem ale doszedłem do wniosku że nie ma potrzeby gładzenia podłogi i równania szpachlą uniwersalną i dlatego użyłem samej szpachli z włóknem. Mam nadzieję że dół wytrzyma kolejne 33 lata.
Załączniki
IMAG0605.jpg
IMAG0606.jpg

GREGOR_Z
Posty: 61
Rejestracja: wtorek, 19 lip 2011, 17:47

Re: Remontu nadszedł czas

Postautor: GREGOR_Z » środa, 13 sie 2014, 16:26

Mam pytanie co do tej maty ze "składu budowlanego" i żywicy? Jaką żywicę kupujecie do np. wzmocnienia podłogi?
Jak ją nakładacie? W sklepie w którym kupuje farby itp. niestety mają tylko te zestawy naprawcze o których wcześniej wspomniałem. Czy możecie mi coś polecić? Może jakiegoś inka?

Awatar użytkownika
DIZZY
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2019
Rejestracja: sobota, 30 sie 2014, 10:40
Lokalizacja: PL

Re: Remontu nadszedł czas

Postautor: DIZZY » sobota, 30 sie 2014, 23:09

Jak posuwają się prace, z zainteresowaniem przeczytałam o tym co robisz. Jestem pełna podziwu.
Obrazek

N126 z 1988 r. "Budka Torci"
N126 z 1980 r.
N250 z 1990 r.


Kliknij proszę http://www.zbiorkanaburka.pl

GREGOR_Z
Posty: 61
Rejestracja: wtorek, 19 lip 2011, 17:47

Re: Remontu nadszedł czas

Postautor: GREGOR_Z » niedziela, 31 sie 2014, 11:11

Z racji tego że sam w jedną osobę buduję od trzech lat dom to niestety prace remontowe musiałem narazie zawiesić. Na chwilę obecną skorupa wstawiona na ramę i okryta folią żeby nie lało wody. Chce teraz wzmocnić podłogę żywicą i włóknem i pomalować chlorokauczukiem. Ogólnie na remont dałem sobie czas do maja ale zobaczymy jak będzie.Poza tym jeśli tylko na to pozwalają finanse to kompletuje wyposażenie i materiały.

GREGOR_Z
Posty: 61
Rejestracja: wtorek, 19 lip 2011, 17:47

Re: Remontu nadszedł czas

Postautor: GREGOR_Z » sobota, 17 sty 2015, 16:41

Witam
Jestem na etapie dorabiania drewnianych ramek do okien otwieranych ponieważ stare zgniły. Dorabiam je ze sklejki 18mm bo tak mi z pomiarów wyszło. I pytanie na co je przykleić do skorupy? Stare chyba były klejone na żywicę i nie wiem czy robić tak samo czy np. jakiś klej montażowy wytrzyma?

naal

Re: Remontu nadszedł czas

Postautor: naal » sobota, 17 sty 2015, 19:52

Mi się wydaje, że lepiej na żywicę i jakąś taśmę do tego. Fakt, że taśma dłoży Ci pewnie 1mm, ale możesz dla pewności wszystkie kantówki tak przesmarować.

Ja u siebie dam pewnie na żywicę, a w niedługim czasie też mnie to czeka.

GREGOR_Z
Posty: 61
Rejestracja: wtorek, 19 lip 2011, 17:47

Re: Remontu nadszedł czas

Postautor: GREGOR_Z » niedziela, 18 sty 2015, 10:48

A jeszcze pytanie odnośnie kantówek pod podłogę. Miałem w każdej szczelinie i nie wiem czy jest taka konieczność czy dać np. w co drugą szczelinę kantówkę 5x5cm a w co drugą włożyć paski 5x5 styroduru (pozostałosć przy budowie) i na to OSB 10mm i linoleum? Czy jeszcze jakiś podkład piankowy pod OSB? Nie jestem jeszcze na takim etapie ale zbieram na razie wszystko co będzie mi potrzebne i stąd już te pytania/

naal

Re: Remontu nadszedł czas

Postautor: naal » niedziela, 18 sty 2015, 12:16

Pod OSB daj jeszcze folię NRC. Zawsze będzie trochę odbijało.

Awatar użytkownika
vvarrior
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1611
Rejestracja: środa, 8 sie 2012, 00:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Remontu nadszedł czas

Postautor: vvarrior » niedziela, 18 sty 2015, 15:25

Ja nawet poza folią dał bym piankę obustronnie pokrytą folią alu. Ale to zależnie w jakich warunkach będziesz budkę użytkował. Jak zimowe klimaty to i pianka nie wystarczy. Ale zawsze coś... My podczas remontu nic nie położyliśmy i w zeszłym sezonie zimowym mieliśmy przy suficie 35'C, na podłodze 5'C na linoleum plus grubszy dywanik a pod podłogą mróz...Teraz mamy pod linoleum ekran zagrzejnikowy na piance i dywaniki grzejące z mat elektrycznych na fotel samochodowy. Ale jak bym miał rozbebraną skorupę to bym to jeszcze raz przemyślał. Czy nie dać styropianu albo jakiejś waty w każdym zakamarku podłogi pod płytą i na to dwustronny ekran lub nrc. Wiadomo że dobra izolacja to ciągła izolacja.
Choć wata ponoć jak dostanie wilgoci to lubi gnić. Pimyśl też o otworach odpływowych przy nadkolach w najniższych punktach przyczepki.
LandRover II Td5 + N132
RemontN132t
RemontN126e

Awatar użytkownika
mar34
Posty: 18
Rejestracja: poniedziałek, 22 wrz 2014, 18:12
Lokalizacja: ETM

Re: Remontu nadszedł czas

Postautor: mar34 » niedziela, 18 sty 2015, 19:59

Pomyśl o styrodurze. Materiał tani, łatwy w obróbce, twardy i nie ciągnie wilgoci.Na ocieplenie podłogi idealny.

GREGOR_Z
Posty: 61
Rejestracja: wtorek, 19 lip 2011, 17:47

Re: Remontu nadszedł czas

Postautor: GREGOR_Z » niedziela, 25 sty 2015, 13:17

Witam
Mam jeszcze pytanko odnośnie szpachlowania skorupy szpachlą z włóknem. Wiem że na pewno jest to w opisie każdej szpachlówki ale w jakiej realnej temperaturze można szpachlować? Chodzi o to że skorupka stoi na placu a ostatnimi czasami temperatura początkiem stycznia wynosiła +5 i kusiło mnie z racji odrobiny wolnego czasu żeby coś poszpachlować ale czy to dobry pomysł?

GREGOR_Z
Posty: 61
Rejestracja: wtorek, 19 lip 2011, 17:47

Re: Remontu nadszedł czas

Postautor: GREGOR_Z » wtorek, 17 lut 2015, 18:19

Witam
Chodzi mi po głowie pomysł nad układem wnętrza w mojej skorupie identycznym jak N126d z tą różnicą że zamiast stolika po prawej zrobić stałe łóżko i nad tym identyczne pięterko wówczas byłoby spanie dla czterech dorosłych osób. Dodatkowo gdyby usunąć przednią szybę uzyskałoby się "sypialnię"i pewność że śpiący jej nie wyłamie. Czy ma ktoś podobny układ wnętrza?

Awatar użytkownika
robert
Administrator
Administrator
Posty: 2976
Rejestracja: poniedziałek, 24 maja 2010, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Remontu nadszedł czas

Postautor: robert » wtorek, 17 lut 2015, 18:28

Hmmmm tak chyba jest zrobione w N132T
Po prawej od wejścia, po położeniu stolika jest dolne spanie, a powyżej, w dedykowane uchwyty, mocuje się drugie spanie (hamak?)
Robert
Brak pasji jest pewnym rodzajem kalectwa
502 43 46 44
Wątek remontowy


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości