remont fortisa

czyli nasza walka z przyczepą...
Awatar użytkownika
fortis
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 501
Rejestracja: środa, 11 cze 2014, 21:22
Lokalizacja: Sosnowiec Śląsk

Re: remont fortisa

Postautor: fortis » czwartek, 19 mar 2015, 09:26

Obecnie postępy wyglądają tak :
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Piecyk już zamontowany porządnie tylko trzeba montować osłony i nadmuch, przymierzam lodóweczkę, szafkę kuchenki i małe spanie podwyższyłem na listewkach, brakuje jakiejś ozdoby dorobić i będzie fajnie, teraz mocno zwiększyła się powierzchnia szafek.

Awatar użytkownika
fortis
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 501
Rejestracja: środa, 11 cze 2014, 21:22
Lokalizacja: Sosnowiec Śląsk

Re: remont fortisa

Postautor: fortis » niedziela, 12 kwie 2015, 13:50

już trochę podziałałem, za niedługo wrzucę fotki wnętrza, taka propozycja zapobiegawczo dałem u siebie filtr gazu fazy lotnej ( 15zł) wiadomo każde urządzenie na gaz ma albo powinno mieć filtr ale taki dodatkowy nie zaszkodzi.
Obrazek

Awatar użytkownika
fortis
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 501
Rejestracja: środa, 11 cze 2014, 21:22
Lokalizacja: Sosnowiec Śląsk

Re: remont fortisa

Postautor: fortis » środa, 3 lut 2016, 18:02

Dziś kupiłem kompletną belkę, posłuży jako oś Obrazek
Zaczynam kombinować z nową szafką, żeby upchnąć lodówkę , którą niedawno przerobiłem na gaz :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

BobBudowniczy
Posty: 727
Rejestracja: czwartek, 6 mar 2014, 07:41

Re: remont fortisa

Postautor: BobBudowniczy » środa, 3 lut 2016, 18:08

Można prosić większe fotki :)

Awatar użytkownika
pawlo fiona n126e
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 945
Rejestracja: czwartek, 15 sie 2013, 19:52
Lokalizacja: Mielec

Re: remont fortisa

Postautor: pawlo fiona n126e » środa, 3 lut 2016, 18:22

Co do lodówki, Tarapukuara pisał mi o takim patencie, mam niemal nowy układ chyba również spróbuję.
W oryginalnych układach gazowych rura kominka przylega idealnie do układu chłodzenia, tutaj nie bardzo da się to zrobić bo wykorzystujesz miejsce grzałki i już tak ładnie nie przylegają do siebie. Czy nie ma to wpływu na chłodzenie? Jakie temperatury minusowe osiągasz?

Awatar użytkownika
fortis
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 501
Rejestracja: środa, 11 cze 2014, 21:22
Lokalizacja: Sosnowiec Śląsk

Re: remont fortisa

Postautor: fortis » środa, 3 lut 2016, 22:33

BobBudowniczy pisze:Można prosić większe fotki :)

belki ?

Awatar użytkownika
fortis
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 501
Rejestracja: środa, 11 cze 2014, 21:22
Lokalizacja: Sosnowiec Śląsk

Re: remont fortisa

Postautor: fortis » środa, 3 lut 2016, 22:37

pawlo fiona n126e pisze:Co do lodówki, Tarapukuara pisał mi o takim patencie, mam niemal nowy układ chyba również spróbuję.
W oryginalnych układach gazowych rura kominka przylega idealnie do układu chłodzenia, tutaj nie bardzo da się to zrobić bo wykorzystujesz miejsce grzałki i już tak ładnie nie przylegają do siebie. Czy nie ma to wpływu na chłodzenie? Jakie temperatury minusowe osiągasz?


Brałem pod uwagę fakt, że u mnie rurki nie będą idealnie przylegały, spawając nie chciałbym zrobić dziury w układzie.... ale ryzykując można by to obspawać na różne sposoby aby komin i uchwyt grzałki był mocno wkomponowany w układ, nie sprawdzałem jeszcze na gazie ale na prądzie schładza 20 stopni więc jest ok, dla mnie testy będą później.

Jonny1980
Posty: 56
Rejestracja: niedziela, 27 wrz 2015, 23:30

Re: remont fortisa

Postautor: Jonny1980 » środa, 3 lut 2016, 23:24

Co to za belka? Nie lepiej było poszukać czegoś na drazkach skretnych z renault czy peugeota? Chyba że to ma iść na sztywno.

Awatar użytkownika
fortis
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 501
Rejestracja: środa, 11 cze 2014, 21:22
Lokalizacja: Sosnowiec Śląsk

Re: remont fortisa

Postautor: fortis » środa, 3 lut 2016, 23:34

Jonny1980 pisze:Co to za belka? Nie lepiej było poszukać czegoś na drazkach skretnych z renault czy peugeota? Chyba że to ma iść na sztywno.

można kombinować jest tego dużo na rynku, ja tę belkę kupiłem za 50zł, głównie chodziło mi o bębny i blachę mocującą , mocowania sprężyn, które może zastąpię poduszkami ( wszystkie otwory i wymiary to duże ułatwienie niż ciąć mierzyć spawać...) nic konkretnego nie mogę teraz powiedzieć, bo nad finalną wersją będę się zastanawiał :)


Wróć do „Remonty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości