Typowe rolety nietypowo montowane

Tylko sprawdzone porady, które warto zaprezentować Fanklubowiczom
seik
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 3 sty 2019, 22:14
Lokalizacja: Białystok

Typowe rolety nietypowo montowane

Postautor: seik » środa, 10 lip 2019, 15:47

Postanowiłem zamontować rolety w oknach (tył, przód). Cena rolet w zakładzie produkcji rolet (okno 120cm x 60cm) szybko przekierowała mnie do marketu. Kupiłem rolety 140cm x 75 cm z myślą ich modernizacji dostosowującej je do okna w cepce. Sprawa prosta – zmienić sposób mocowania tkaniny (długość w układzie poziomym). Wymaga wykonanie dodatkowych zmian oryginału. Potrzebna dłuższa rurka do nawijania tkaniny. Zastosowałem metalowy kij do mopa. Do mocowania mechanizmów przewijania i mocowania zastosowałem kawałki oryginalnej rurki. I tu uwaga – potrzebna są… cztery piwa a dokładnie blacha z puszek. Sposób uzyskania takowej – sprawa wymagająca indywidualnego podejścia. Wykorzystałem blachę z puszek do powiększenia średnicy oryginalnej rurki celem dopasowania do wciśnięcia jej do końców kija od mopa. Może to brzmi skomplikowanie ale na fotkach przedstawiam jak to rozwiązałem. Dodatkowo taśma malarska do zlikwidowania luzów. Takie moje wariacje na temat roletowo piwny. Aha - ja uzyskałem puszki siedząc i zastanawiając się nad rozwiązaniem przysłaniania okna. Przed montażem trzeba dociąć tkaninę na odpowiednią szerokość i dostosować do niej rurkę do jej nawiajnia.

kij rurka puszka.jpg

prowadnice.jpg

zmontowane.jpg

Awatar użytkownika
Miron EZD
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2056
Rejestracja: poniedziałek, 18 wrz 2017, 21:41
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Typowe rolety nietypowo montowane

Postautor: Miron EZD » środa, 10 lip 2019, 18:06

Nie lepiej zamontować rolety typu dzień-noc?
Wszystko tam jest gotowe.
Poczytaj mój wątek remontowy N126N.
Może coś się przyda. :)

Awatar użytkownika
Jarek n126n
Posty: 18
Rejestracja: sobota, 24 mar 2018, 21:10
Lokalizacja: Śląsk Cieszyński :)

Re: Typowe rolety nietypowo montowane

Postautor: Jarek n126n » niedziela, 14 lip 2019, 22:09

Przerabiałem rolety atermiczne z Biedry :). Idealne są do tego rurki z karniszy metalowych z hipermarketu. Puszki po piwie oddaję w skupie, taśmę malarską stosuje przy malowaniu ;)

Oczywiście hipcio Castorama, Leluj jako części zapasowe do karniszy, rurki o ile pamiętam 16 długość do wyboru. ;)
W124+n126n taki komplecik :D

Awatar użytkownika
Victus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 331
Rejestracja: czwartek, 5 lip 2018, 20:21
Lokalizacja: Ursus

Re: Typowe rolety nietypowo montowane

Postautor: Victus » piątek, 19 lip 2019, 11:37

Ciekawy patent a jaki efekt końcowy.
Niewiadów N 126n
Holownik T4 2,4 D
Veni Vidi Vici
III Jesienny Spot FKN - Ciechocinek - 9 - 12 listopad 2018

seik
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 3 sty 2019, 22:14
Lokalizacja: Białystok

Re: Typowe rolety nietypowo montowane

Postautor: seik » środa, 24 lip 2019, 01:29

Jarek n126n - Za puszki sprzedane w punkcie skupu złomu nabyłem drogą kupna skorupkę N126 :) i dlatego postanowiłem w inny sposób wykorzystać "złom użytkowy" a taśmę malarską również wykorzystuję przy malowaniu. Wspomniałem o nietypowym zastosowaniu typowych rozwiązań z myślą iż mogą być inspiracją wykorzystaną w pracach remontowych.


Wróć do „Sprawdzone Porady”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości