Patent na łóżko

Tylko sprawdzone porady, które warto zaprezentować Fanklubowiczom
BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Patent na łóżko

Postautor: BIGL » niedziela, 29 mar 2009, 21:29

Jako że nie mam zamiaru w najbliższym czasie zmieniać przyczepki ( tak naprawde to się dopiero rozkręcam w tej dziedzinie :wink: ) postanowiłem dostosowac moją enke do swojej rodzinki (2+2) montując drugie małe spanie. Swego czasu wpadłem na pomysł wykożystania do tego celu leżanki kierowcy ciągnika siodłowego :twisted: , jako że cena leżanek na allegro była strasznie zaporowa 600-1000zł :shock: , postanowiłem poszukać lokalnie. Traf chciał że akurat u ojca w firmie uchowała się dolna leżanka od Renault Major (dla znawców Majorka :wink: ), gdy ją odebrałam byłem troszke załamany jej stanem (leżała w jakimś cemencie przez pare lat) lecz po przymiarkach w przyczepce :shock: -idealna. Początkowo myślałem o wykożystaniu górnego łóżka np z Volvo FH12, Man TGA (akutat tymi autami najwięcej jeżdziłem), w odrużnieniu od prostych górnych łóżek tych aut moja leżanka ma wycięcia na fotele (jak to Renia) i akurat one idealnie pasują do szafki i drzwi :D- dodam że sama leżanka jest idealnie dopasowana do szerokości przyczepy. Po dwukrotnym praniu w wannie łóżeczko nabrało wyglądu i ubyło z niego jakieś 15 latek :wink: , sprawdziłem też wytrzymałość -130kg spokojnie :wink: Z racji tego że łóżko idealnie wchodzi między niewiadowskie wzmocnienia (te wlaminowane deski), zastosowałem takie zamocowanie jak w drewnianym łóżku i mogę je teraz spokojnie zdejmować na czas transportu itp. Przepraszam za jakość zdjęć lecz jestem skazany na telefon :cry:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Kożystając z opisu na forum zamontowałem zasilacz ATX i dodatkowe gniazdko 12v - zasilacz włączam "świecącymm" przyciskiem obok gniazda:
Obrazek
Jeszcze raz przepraszam za marną jakość fot :oops:
Obrazek

Awatar użytkownika
kotek
Moderator
Moderator
Posty: 3501
Rejestracja: środa, 26 wrz 2007, 19:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Patent na łóżko

Postautor: kotek » niedziela, 29 mar 2009, 21:39

Czy jest to składane, i czy można korzystać ze stoliczka.
KOTEK N132 L + AUDI 100 + VW SHARAN

Awatar użytkownika
marek
Administrator
Administrator
Posty: 1032
Rejestracja: piątek, 22 wrz 2006, 14:37
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Patent na łóżko

Postautor: marek » niedziela, 29 mar 2009, 21:47

Musisz zrobić fotki aparatem wiem że to problem na razie ale poczekam :wink: .Robota i pomysł godny fanklubowicza :D

BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Re: Patent na łóżko

Postautor: BIGL » niedziela, 29 mar 2009, 21:48

Wystarczy podnieść całość do góry - to jest nasadzone na takich mocowaniach http://www.daro.com.pl/oferta/wieszaki, ... y,328.html. W każdej chwili można łóżko usunąć i np wynieść do przedsionka w ciągu dnia. Początkowo chciałem zrobić na zawiasach, ale uznałem że tak jest "pewniej" zakotwiczone do ścian.
Obrazek

Awatar użytkownika
konrad
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1453
Rejestracja: wtorek, 22 kwie 2008, 13:18
Lokalizacja: Krk/Lbl

Re: Patent na łóżko

Postautor: konrad » poniedziałek, 30 mar 2009, 08:09

super pomysł !
planujesz jakieś zabezpieczenie na krawędzi ?
zrób koniecznie foty ;)
była N126e, jest Hobby 430T+ Ford Focus C-max 1.8 + Suzuki Vitara 4x4

BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Re: Patent na łóżko

Postautor: BIGL » poniedziałek, 30 mar 2009, 09:49

Jako zabezpieczenie planuje wykorzystać siatke z od jakiegoś kombi np. Obrazek
Od spodu zaczepie opaskami a z góry będzie jakiś sznurek czy ekspandor do ściany - zawsze to można łatwo zwinąć :wink: . Od razu po zakupie aparatu porobie lepsze foto.
Obrazek

Awatar użytkownika
gogi123
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 279
Rejestracja: środa, 23 kwie 2008, 13:40
Lokalizacja: Szubin 89-200

Re: Patent na łóżko

Postautor: gogi123 » poniedziałek, 30 mar 2009, 16:12

ja bym tego wszystkiego nie mocowal do sciany niech sobie pracuje swobodnie. Mysle ze lepiej zrobic nogi itp jak to jest w typowych pietrowych lozkach
N-126N 88' + Citroen Berlingo 1.9d

BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Re: Patent na łóżko

Postautor: BIGL » poniedziałek, 30 mar 2009, 20:41

Oryginalnie w to miejsce przewidywany jest hamak więc nic złego się nie będzie działo, a na czas przejazdów oczywiście łóżko będzie leżało sobie na podłodze - nie stanowi to żadnego problemu gdyz waży zaledwie pare kilo. Dlatego właśnie między innymi zrezygnowałem z zawiasów na stałe. Wczoraj żona (50kg) testowała mebelek to nic się nie działo więc myśle że wszystko będzie ok.
Obrazek

Awatar użytkownika
gogi123
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 279
Rejestracja: środa, 23 kwie 2008, 13:40
Lokalizacja: Szubin 89-200

Re: Patent na łóżko

Postautor: gogi123 » wtorek, 31 mar 2009, 09:22

Sam nie wszedl tylko zone wsadzil - zawsze mniej boli w razie upadku :D

Ja mam wyciete te mocowanie zeby sciana byla rowna wiec musialbym robic stelarz. Ale sama kanapa pasuje idealnie - pomysl super
N-126N 88' + Citroen Berlingo 1.9d

Awatar użytkownika
b.b tulipan
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1086
Rejestracja: piątek, 29 lut 2008, 15:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Patent na łóżko

Postautor: b.b tulipan » wtorek, 31 mar 2009, 16:02

BIGL pisze:Oryginalnie w to miejsce przewidywany jest hamak więc nic złego się nie będzie działo, a na czas przejazdów oczywiście łóżko będzie leżało sobie na podłodze - nie stanowi to żadnego problemu gdyz waży zaledwie pare kilo. Dlatego właśnie między innymi zrezygnowałem z zawiasów na stałe. Wczoraj żona (50kg) testowała mebelek to nic się nie działo więc myśle że wszystko będzie ok.


To jest po prostu profanacja łóżka, aby kobieta sama wchodziła i testowała łoże.
Tak jakby nie miała pomocnika. :lol: :lol: :lol:
Najlepiej to nic nie robić a potem odpocząć.
Nie A4, nie L4 tylko T4

BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Re: Patent na łóżko

Postautor: BIGL » wtorek, 31 mar 2009, 16:14

bogus bednarski pisze:
BIGL pisze:Oryginalnie w to miejsce przewidywany jest hamak więc nic złego się nie będzie działo, a na czas przejazdów oczywiście łóżko będzie leżało sobie na podłodze - nie stanowi to żadnego problemu gdyz waży zaledwie pare kilo. Dlatego właśnie między innymi zrezygnowałem z zawiasów na stałe. Wczoraj żona (50kg) testowała mebelek to nic się nie działo więc myśle że wszystko będzie ok.


To jest po prostu profanacja łóżka, aby kobieta sama wchodziła i testowała łoże.
Tak jakby nie miała pomocnika. :lol: :lol: :lol:

:D Obaiwam się że takiego balastu ściany by nie wytrzymały (120+50), ufam konstruktorom z Niewiadowa ale w tym przypadku byłbym naiwny... :wink:
Obrazek

BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Re: Patent na łóżko

Postautor: BIGL » niedziela, 5 kwie 2009, 12:47

Kupiłem aparat :D to wklejam nowe foto
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Demontaż/montaż łóżka jest bardzo łatwy i bezproblemowy.
a tu Niewiadka z aktualnym holownikiem :wink:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

piotr05
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: wtorek, 2 cze 2009, 06:52
Lokalizacja: Ziemia Obiecana

Re: Patent na łóżko

Postautor: piotr05 » czwartek, 4 cze 2009, 09:17

BIGL ponieważ też musze wystrugac podobne łoze bo hamak nie daje juz rady
podpowiedz czy robic jakies wzmocniemia dla tej laminowanej deski i leżanki czy wytrzyma ciezar ?
Pisałeś że 50kg. wytrzymało ale tylko na chwile a jak sie zachowa na dłuzszy czas (np cała noc)
Wyjazdy 2019 3096 km 27 nocek
Wyjazdy 2020 2250 km 21 nocek
Wyjazdy 2021 1000 km 7 nocek
Wyjazdy 2022 2138 km 17 nocek
Wyjazdy 2023 4175 km 33 nocki
Wyjazdy 2024 250km 2nocki

BIGL
Posty: 1266
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Białystok

Re: Patent na łóżko

Postautor: BIGL » czwartek, 4 cze 2009, 13:21

Sama leżanka z łatwością wytrzyma i 200 kg, (jeździłem tirem to spałem setki razy na takich sprzętach :wink: ), oczywiście wszystko zależy czy są one podwieszane, czy też kładzione na kufrach. W moim przypadku zastosowałem leżankę dolną od Renault Major (na 99% gdyż to ojciec mi ją przywiózł od siebie z firmy). Oczywiście wypróbowałem ją w domowych warunkach podstawiając pod boki 2 taborety i spokojnie wytrzymała mój ciężar (ok 130 kg :oops: :cry: ), także o jej wytrzymałość się nie martwię. Dla świętego spokoju wzmocniłem włóknem i żywicą deskę tą naprzeciwko drzwi (obok małego okienka), gdyż ściana w tym miejscu była strasznie delikatna (przypuszczam że jakieś niedociągnięcie fabryczne - z zewnątrz ten kawałek ściany jest taki pofałdowany), po tym zabiegu ścianka się nie ugina już pod dotykiem i zamocowanie łóżka jest pewniejsze. Jako że łóżko wchodzi idealnie i po zastosowaniu wieszaków meblowych nie ma żadnego luzu to raczej nie działają tam jakieś specjalnie wielkie siły i cała konstrukcja jest wytrzymała. Wagowo też nie jest strasznie bo sama leżanka waży ok 10 kg. Do głównych zalet takiego rozwiązania jest łatwość demontażu całej konstrukcji (ok 10 sek.) np na czas przejazdów czy niepogody.
Obrazek

piotr05
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: wtorek, 2 cze 2009, 06:52
Lokalizacja: Ziemia Obiecana

Re: Patent na łóżko

Postautor: piotr05 » czwartek, 4 cze 2009, 17:18

dzieki za odpowiedz
w takim razie jak zrobię i zmontuję leżanke zobaczymy jak bedą sie zachowywać ścianki to w razie czego zrobię wzmocnienia
Wyjazdy 2019 3096 km 27 nocek
Wyjazdy 2020 2250 km 21 nocek
Wyjazdy 2021 1000 km 7 nocek
Wyjazdy 2022 2138 km 17 nocek
Wyjazdy 2023 4175 km 33 nocki
Wyjazdy 2024 250km 2nocki


Wróć do „Sprawdzone Porady”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości