Poradnik mały dla dużych

Tylko sprawdzone porady, które warto zaprezentować Fanklubowiczom
GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » wtorek, 12 wrz 2017, 17:42

Wracając do tematu lampy przedsionka, należy przed jej montażem uwzględnić kilka rzeczy.
Pierwsza z nich, to montujemy ją w takim miejscu, by drzwi nie przysłaniały światła ( otwarte drzwi )
Wysokość zamocowania również ma tutaj znaczenie.
Jak się przypatrzymy na wyprowadzone przewody ( kolor biały oraz czarny )
Jak to podłączyć. Dla prądu stałego kolor czarny to przysłowiowy minus (-) kolor czerwony (+) tu niestety kolor czerwony zastąpiony jest kolorem białym (+) proste ;) Dla prądu przemiennego kolor czarny oznacza prąd. Oczywiście prąd to prąd i nie należy tego lekceważyć. Wszystkie prace zlećmy elektrykowi i będziemy cieszyć się życiem i zdrowiem.
Teraz ile to pożera prądu, no z prawa Ohma wynika, że powinno to pożerać jakieś 166 mAh inaczej mówiąc i tu trzeba zaokrąglić jakieś 0,2 A
Czyli świecąc przez dziesięc godzin "non top" zje nam 2 A z akumulatora.
Możemy być spokojni i taka lampa nie rozładuje nam nawet małego aku ;)
Napięcie akumulatora w przypadku aku "żelowego" nie powinno przekroczyć dolnej granicy 10,5 V
To w skrócie i nie ma się co zagłębiać w temat, bo to wystarczy, by poogarniać to, co mamy w budce.
Dla ludzi chcących, trochę o stosowaniu przekaźników w instalacji
http://www.info-samochody.pl/artykul,id ... odowe.html
Myślę, że temat lampy przedsionka można uznać za zakończony :)

Awatar użytkownika
TassMan
Posty: 65
Rejestracja: piątek, 14 sie 2015, 00:33

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: TassMan » wtorek, 12 wrz 2017, 21:47

Murano pisze:
TassMan pisze:Jesteś, mimo to na wszelki wypadek zadzwoń:
http://niezalezna.pl/31116-lista-wszyst ... gzorcystow.

Kolego TassMan... Proszę bez takich sugestii.

Kolego Murano, nie czynię niczego obraźliwego.
Tak jak osobie, której nieprzyjemnie pachnie z ust, bez skrupułów mówisz : weź Halitomin” tak ogarniętemu pychą możesz podsunąć podobny link.
Ale oczywiście zastosuję się do sugestii kolegi i odpuszczam...
...choć naprawdę polscy biskupi alarmują o narastającej liczbie ludzi opęt... ogórek :roll:
Holownik: Volvo XC90
Na haku: n126n 1987r

Awatar użytkownika
TassMan
Posty: 65
Rejestracja: piątek, 14 sie 2015, 00:33

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: TassMan » wtorek, 12 wrz 2017, 21:52

Kończąc wątek, który podjąłem w ramach poradnika kolegi Boruty:

- Gdy wchodzisz do kościoła i mówisz poprawnym katolikom, że tylko Ty potrafisz się dobrze spowiadać bo nie odwalasz tandety i lipy – obrażasz czy nie?

- Gdy w gronie stolarzy, oglądając wykonane ich własnymi rękoma meble, wypalisz że pokażesz jak to się robi lepiej, bo nienawidzisz tandety i druciarstwa – obrażasz czy nie?
I nie potrzeba zwracać się do kogoś bezpośrednio. Wystarczy ogólna sugestia i insynuacja. :evil:

Takie przykłady można mnożyć ale nie chcę zabierać czasu ani zabijać szarych komórek u tych, którym musi ich jeszcze wystarczyć na wymyślanie obelg pod moim adresem. ;)

Szanuję pracę kolegi Boruty, jego pomysły i zaangażowanie. Można go poklepywać i chwalić za to, że jest najlepszy. Taka dziecinada jeszcze nikomu nie zaszkodziła.

Natomiast bufonada którą tu kolega urządza i którą staram się koledze wytknąć, w moim przekonaniu wyrządzi temu forum więcej szkody niż pożytku,. Odnoszę to w szczególności do nowych i przyszłych użytkowników. A może i wśród starych wyjadaczy znajduje to zrozumienie.

Piszę o forum, z którym utożsamiam się od kilku już lat, forum przy którym kawa smakuje mi najlepiej. :)

Podaję to pod rozwagę właścicielom i moderatorom, ale tylko czas pokaże, czy się myliłem.
Podpisano – Pan TassMan, czy jak się tam zwie… :mrgreen:
Holownik: Volvo XC90
Na haku: n126n 1987r

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » wtorek, 12 wrz 2017, 22:11

Serio porażka. Wiecie co ? Ja stąd spadam serio i zostawiam to bez komentarza :)
Ten gościu dzień w dzień będzie tak wchodził i pisał ?
Włączyłem program antywirusowy, moczyłem nawet kable z komputera w roztworze soli i nie da się tego pozbyć ;)
Mówię Wam, tu coś jest nie tak ;)

Awatar użytkownika
TassMan
Posty: 65
Rejestracja: piątek, 14 sie 2015, 00:33

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: TassMan » wtorek, 12 wrz 2017, 22:48

GrzegorzBruta pisze:Serio porażka. Wiecie co ? Ja stąd spadam serio i zostawiam to bez komentarza :)
Ten gościu dzień w dzień będzie tak wchodził i pisał ?
Włączyłem program antywirusowy, moczyłem nawet kable z komputera w roztworze soli i nie da się tego pozbyć ;)
Mówię Wam, tu coś jest nie tak ;)

Nie stękaj tak, zobacz jak Ci odsłony skoczyły w górę. :P
Jeszcze mnie ze dwa razy wku...wisz i 100000 masz w miesiąc ;)
Holownik: Volvo XC90
Na haku: n126n 1987r

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » wtorek, 12 wrz 2017, 23:03

Ja jako osoba podziwiana, wielokrotnie naśladowana,nagradzana (minimum 50 serduszek w miesiącu na fb ), celebryta , idol oraz wszystkie tam inne tym podobne (the like ) jak mówię, że jestem najlepszy, to jestem i nie ma to tamto.
Jednym się to podoba ( znaczna większość ) a drugim nie ( mniej niż trzem ) ;) Jednak ja sam wiem najlepiej ;)
https://www.youtube.com/watch?v=tckidD-lKJQ

sookinsyn

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: sookinsyn » wtorek, 12 wrz 2017, 23:37

Czy nie lepiej przenieść kilka odpowiedzi z tego wątku i utworzyć nowy? Np '' kabarety ''?

Awatar użytkownika
TassMan
Posty: 65
Rejestracja: piątek, 14 sie 2015, 00:33

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: TassMan » wtorek, 12 wrz 2017, 23:38

GrzegorzBruta pisze:Ja jako osoba podziwiana, wielokrotnie naśladowana,nagradzana (minimum 50 serduszek w miesiącu na fb ), celebryta , idol oraz wszystkie tam inne tym podobne (the like ) jak mówię, że jestem najlepszy, to jestem i nie ma to tamto.
Jednym się to podoba ( znaczna większość ) a drugim nie ( mniej niż trzem ) ;) Jednak ja sam wiem najlepiej ;)
https://www.youtube.com/watch?v=tckidD-lKJQ

Mój trzynastoletni synek też tak ma.
Na razie go obserwuję. :geek:
Holownik: Volvo XC90
Na haku: n126n 1987r

Awatar użytkownika
CornBlumenBlau
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4375
Rejestracja: niedziela, 9 gru 2012, 16:44
Lokalizacja: Siradiensis

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: CornBlumenBlau » wtorek, 12 wrz 2017, 23:53

Dobrze Panowie, widzę że ta pogadanka nie ma końca. Od teraz każda wycieczka osobista skończy się banem.
Niewiadówkodystansonoce
2016: 75 / 6892 km
2017: 85 / 6820 km
2018: 81 / 4651 km
2019: 67 / 4888 km
2020: 74 / 3670 km
2021: 75 / 3953 km
2022: 64 / 2978 km
2023: 54 / 6976 km
2024: 2 / 0280 km

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » środa, 13 wrz 2017, 00:44

Banuj !
Nie tu, to będą ludzie wchodzili na fb lub yt i tyle w temacie. Zostaną z Panem Tass i dowiedzą się wielu wartościowych rozwiązań.
Jak dotąd, wszystko co opisuję i robię to robię społecznie. Ja nic w tym momencie nie tracę ;)
Tracę jedynie swój czas i poświęcam go ludziom chcącym się czegoś dowiedzieć.
Ktoś wchodzi i czyta lub omija z daleka. Proste.
Na brak odsłon nie będę się martwił i nie będę o nie zabiegał. Jak ktoś ma coś do pokazania, to każdy z chęcią wejdzie, poogląda i przeczyta.
Czy zobaczy moją gotową już przyczepę tu, czy w innym miejscu lub wcale, dla mnie bez różnicy.
Jego strata ;)
Mam teraz takie pytanie ? Jeżeli dostanę bana, to nie będę mógł niczego wstawiać ( tym sposobem to nie wiem, kto zostanie ukarany ? ja ? )
Pozbawi to jedynie ludzi oglądania mych zdjęć i pracy jaką wykonuję. Czy to będzie jakaś kara dla mnie ?
Teraz idę spac, bo telefon mam ustawiony z muzyką "despacito" na 6 rano i teraz zawsze budzę się o 5,30 żeby tego nie słuchać ;)
To teraz ja powiem, jak ktoś napisze nie na temat prac pod postem, to kończymy z tym poradnikiem.
Jasne ?

Awatar użytkownika
reflexes
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 10860
Rejestracja: czwartek, 10 sty 2013, 09:16

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: reflexes » środa, 13 wrz 2017, 07:00

GrzegorzBruta pisze:To teraz ja powiem, jak ktoś napisze nie na temat prac pod postem, to kończymy z tym poradnikiem.
Jasne ?

Nie prowokuj, bo jest tu wiele osób które zrobią to z premedytacją :lol:

Awatar użytkownika
Murano
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 7010
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 20:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: Murano » środa, 13 wrz 2017, 07:12

GrzegorzBruta pisze:Banuj !
Nie tu, to będą ludzie wchodzili na fb lub yt i tyle w temacie. Zostaną z Panem Tass i dowiedzą się wielu wartościowych rozwiązań
[...]
Mam teraz takie pytanie ? Jeżeli dostanę bana, to nie będę mógł niczego wstawiać ( tym sposobem to nie wiem, kto zostanie ukarany ? ja ? )
Pozbawi to jedynie ludzi oglądania mych zdjęć i pracy jaką wykonuję. Czy to będzie jakaś kara dla mnie?

Grzegorz wydaje mi się, że CBB miał inne zamiary niż banowanie Ciebie...

grzesiek0

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: grzesiek0 » środa, 13 wrz 2017, 07:23

Grzegorz jak chcesz żeby moderatorzy zamkneli Twój wątek, to nie zapomnij podać tych linków na YT i FB, abyśmy mogli wszyscy obserwować te strony.

Najlepiej zrób to od razu bo jak tu się dostaje bana to nie ma możliwości pisania (A o to nie trudno, jeśli któryś z nich ma gorszy dzień lub wieczór ;) ), więc nie będziesz miał możliwości podzielenia się z nami swymi nowymi wspaniałymi projektami .

Muszę przyznać, że od czasu do czasu odwiedzam to forum żeby zobaczyć co nowego, kreatywnego, jedynego w swoim rodzaju wymyśliłeś.

Mam nadzieję, że nasi zacni moderatorzy nie uznają tego za przejaw pisania nie na temat, a Ty podasz nam linki do FB, żebyśmy nie musieli czytać żenujących komentarzy zaśmiecających forum.

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: stachu_gda » środa, 13 wrz 2017, 07:36

grzesiek0 pisze:Grzegorz jak chcesz żeby moderatorzy zamkneli Twój wątek, to nie zapomnij podać tych linków na YT i FB, abyśmy mogli wszyscy obserwować te strony.

Najlepiej zrób to od razu bo jak tu się dostaje bana to nie ma możliwości pisania (A o to nie trudno, jeśli któryś z nich ma gorszy dzień lub wieczór ;) ), więc nie będziesz miał możliwości podzielenia się z nami swymi nowymi wspaniałymi projektami .

Muszę przyznać, że od czasu do czasu odwiedzam to forum żeby zobaczyć co nowego, kreatywnego, jedynego w swoim rodzaju wymyśliłeś.

Mam nadzieję, że nasi zacni moderatorzy nie uznają tego za przejaw pisania nie na temat, a Ty podasz nam linki do FB, żebyśmy nie musieli czytać żenujących komentarzy zaśmiecających forum.


Popieram, chcemy zobaczyć te wszystkie obiecane relacje video i najlepiej zdjęcia przyczepy po remoncie, bo dotychczas widzieliśmy małe fragmenty mebli, narzędzia, chyba jedną fotkę z zewnątrz, natomiast mimo 34 stron postów nie widzieliśmy całościowego rezultatu remontu, chociaż cepka zdążyła pójść w świat.

GrzegorzBruta pisze:Tracę jedynie swój czas i poświęcam go ludziom chcącym się czegoś dowiedzieć.


Miło nam wszystkim, że cenisz sobie nasze towarzystwo.

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » środa, 13 wrz 2017, 10:54

stachu_gda pisze:Popieram, chcemy zobaczyć te wszystkie obiecane relacje video i najlepiej zdjęcia przyczepy po remoncie, bo dotychczas widzieliśmy małe fragmenty mebli, narzędzia, chyba jedną fotkę z zewnątrz, natomiast mimo 34 stron postów nie widzieliśmy całościowego rezultatu remontu, chociaż cepka zdążyła pójść w świat.

GrzegorzBruta pisze:Tracę jedynie swój czas i poświęcam go ludziom chcącym się czegoś dowiedzieć.


Miło nam wszystkim, że cenisz sobie nasze towarzystwo.

Odnośnie mej poprzedniej przyczepy, to nie poszła w świat, bo dalej jest na forum : )
Jej posiadaczem jest Jacekz1986 ( dwukrotny, tegoroczny medalista mistrzostw polski i zeszłoroczny wicemistrz mistrzostw Europy ) dumnie reprezentujący nasz kraj, człowiek o wielkim sercu i serdeczny mój przyjaciel, zresztą i Wasz również.
Dzisiaj zabrałem się za wymianę listwy kedrowej, jak wcześniej już zapowiedziałem i dzisiaj będzie o tym relacja z foto.
Mam zamiar ściągnąć listwę, wydostać "pozostałości" śrub, "zabić" otwory sztyftami i zalać żywicą, pokryć szpachlą nierówności, dać lekki podkład szpachlą natryskową i nalożyć warstwę farby pod listwę. To samo strona druga i potem pierwsza próba szczelności ( deszcze pokażą swoje )
Karcher też pójdzie w ruch i aktywna piana. Samo założenie listew nie będzie tak bolesne, jak demontaż i łatanie tego wszystkiego. Zostało mi jeszcze kilka godzin pracy. Jutro głoszą znowu deszcze i muszę zdążyć na czas.


Wróć do „Sprawdzone Porady”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości