Poradnik mały dla dużych

Tylko sprawdzone porady, które warto zaprezentować Fanklubowiczom
dzin1975

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: dzin1975 » poniedziałek, 11 wrz 2017, 18:20

Romlas pisze:Bo to, 30 letni strucel. To tak jak te czarne plamy na dachu, skąd? Tak poprostu, trzeba wcisnąć w to gwoździa i może przejdzie na wylot.
Idę na działkę zastanowić się czy demontować listwy na dachu. Może je wzmocnie pod przedsionek?


Romlas,nie zastanawiaj się, tylko demontuj. Obyś nie musiał poprawiać, ale lepiej sprawdzić

dworek pisze:
andslu58 pisze:Mistrzu! Troszkę pokory! Można radzić i trzeba ( jak się ma na to ochotę) - ale po co ta bufonada i zrozumialstwo? Jak ktoś chce skorzysta lub nie. Pokazujesz co robisz i jak robisz i super, ale daruj sobie tego "samochwałę" bo to troszkę jakby infantylne jak na dorosłego chłopa... Tu nic do rzeczy nie ma kwestia uczuć ( czytaj: lubić nie lubić kogoś) kolego Romlas


...masz prawo do własnego zdania ale chyba już raz wyraziłeś swoją opinię, powtarzanie tego z uporem maniaka nikomu nie jest tu potrzebne...

Warto się skupić na wartości merytorycznej tego wątku a nie zaśmiecać go takimi przygadywankami.

Grzegorz pokazuje wiele nowego, dużo ciekawych rozwiązań. Do tego zawsze jest gotów do rzeczowej dyskusji.

Sposób pisania - ogromny potok słów - jest wyjątkowy, nie musi się każdemu podobać ale nie o to tu chodzi. Jeśli ten styl komuś nie leży to czytać nie musi a komentować to już na pewno nie powinien...

...zresztą każdy ma w sobie coś paskudnego, no chyba że Ty nie, to przepraszam...


Brawo Dworek, a Ty Grzegorz nie odpuszczaj, tylko rób jak robisz i opisuj w swoim ( niebanalnym zresztą ) stylu ;)

Awatar użytkownika
dankm
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 685
Rejestracja: czwartek, 23 cze 2016, 19:56
Lokalizacja: świętokrzyskie (Boksycka)

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: dankm » poniedziałek, 11 wrz 2017, 19:06

Wchodzę czytam i bardzo podoba mi sie ta robota tak powinno sie robic.Ale takie zachwalanie siebie przypomina bardzo mojego szefa nikt nie robi lepiej od niego,niestety często trzeba po nim poprawiac.Chłop jak dąb a stwierdzono u niego chorobe jakiś tam rodzaj narcyzmu a to kawałek definicij którą dostałem od jego żony ,
W podejściu poznawczym osoba narcystyczna opisywana jest jako ktoś, kto przenosi się w wyidealizowaną przyszłość, zastępując rzeczywistość fantazjami o wielkim sukcesie i uwielbieniu. Osoba taka tworzy własne legendy, rewiduje fakty tak, aby wyolbrzymić swoje sukcesy, a pomniejszyć czy usprawiedliwić niepowodzenia po to, aby ochronić swoją wrażliwą samoocenę. Denise Davis uważa, że pragnienie takiej osoby, by być kimś jedynym w swoim rodzaju, sprzyja powstaniu licznych zniekształceń poznawczych. Po pierwsze obraz siebie i innych często postrzegany jest w kategoriach biało-czarnych: można być albo wszechmocnym (idealizacja) albo zupełnie bezwartościowym (dewaluacja). Po drugie często dostrzegane są drobne różnice między sobą a innymi, przede wszystkim po to, aby wesprzeć własne poczucie wyższości. Przykładowe przekonania takiej osoby to: „Ponieważ jestem wyjątkowy, zasługuję na specjalne ulgi i przywileje”, „Jestem, lepszy od innych i oni powinni to uznać” lub „Jeśli nie jestem doskonały, jestem niczym” itp.


Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Francuskie 120KM w ropie
Niemiecko-amerykańskie 115KM w ropie
Polsko-chińskie 3,5KM w benzynie :D
n126E
"E" tylko w dowodzie układ "D"
2018
1500km 38 nocy
2019
1800km 20 nocy

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » poniedziałek, 11 wrz 2017, 19:52

dankm69 pisze:Wchodzę czytam i bardzo podoba mi sie ta robota tak powinno sie robic.Ale takie zachwalanie siebie przypomina bardzo mojego szefa nikt nie robi lepiej od niego,niestety często trzeba po nim poprawiac.Chłop jak dąb a stwierdzono u niego chorobe jakiś tam rodzaj narcyzmu a to kawałek definicij którą dostałem od jego żony ,
W podejściu poznawczym osoba narcystyczna opisywana jest jako ktoś, kto przenosi się w wyidealizowaną przyszłość, zastępując rzeczywistość fantazjami o wielkim sukcesie i uwielbieniu. Osoba taka tworzy własne legendy, rewiduje fakty tak, aby wyolbrzymić swoje sukcesy, a pomniejszyć czy usprawiedliwić niepowodzenia po to, aby ochronić swoją wrażliwą samoocenę. Denise Davis uważa, że pragnienie takiej osoby, by być kimś jedynym w swoim rodzaju, sprzyja powstaniu licznych zniekształceń poznawczych. Po pierwsze obraz siebie i innych często postrzegany jest w kategoriach biało-czarnych: można być albo wszechmocnym (idealizacja) albo zupełnie bezwartościowym (dewaluacja). Po drugie często dostrzegane są drobne różnice między sobą a innymi, przede wszystkim po to, aby wesprzeć własne poczucie wyższości. Przykładowe przekonania takiej osoby to: „Ponieważ jestem wyjątkowy, zasługuję na specjalne ulgi i przywileje”, „Jestem, lepszy od innych i oni powinni to uznać” lub „Jeśli nie jestem doskonały, jestem niczym” itp.


Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Brawa dla kolegi i teraz mamy wszystko jasne :)
Jak widać nie wyolbrzymiam swoich sukcesów i nie usprawiedliwiam niepowodzeń.
Sukcesy widać ( patrz zdjęcia ) a niepowodzeń unikam podchodząc do rzeczy jak w książce pisze ;)
Wszystko poparte zdjęciem i opisem.
Druga sprawa, to pamiętaj, szef ma zawsze racje ! Inaczej nie myśl, bo będziesz musiał zmienić pracę. Kolegom też o tym w pracy nie mów, bo doniosą na Ciebie ;)
Czy ja zawsze muszę mówić wszystkim, że jestem najlepszy ? Samemu juz mi się to nudzi.
Mówisz i mówisz i jak grochem o ścianę. Ktoś za wszelką cenę, chce mi wmawiać, że jednak nie jestem.
Wracając do tematu remontu.
Ta górna zalaminowana sklejka graniczy z listwą aluminiową ( od kedry )
Jutro zrywam ją z dachu.
Jakieś 10 minut i będzie po krzyku ;) Mój "piękny umysł" poradzi sobie z tym "problemem" (czytaj zabawa z kedrą )
Lampa w przyczepie musi być
20170911_175410.jpg

Tak wygląda sklejka i jest ona zalaminowana obok listwy aluminiowej, która biegnie przez dach. Niestety, była tam niedbale zalaminowana i efekt ;)
20170911_180449.jpg

następny odcinek po tytułem...tak wygląda budka pod listwą ;)
Jakie wkręty do listwy kedrowej ? 5mm 6mm 4mm ? srednica gwintu ?
Już nie trzeba odpowiadać na śruby ;) Dałem radę i już jutro DHL będzie wiózł kolejną przesyłkę.
Kartka na płocie wisi z napisem, jeśli nie ma reakcji na dzwonek to wszystkie przesyłki wrzucać na podwórko ( nie rzucać na psa )
Robota rodzi się z dnia na dzień. Powinni 500 plus dawać do każdej niewiadówki i to miesięcznie przez 4 lata ;)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 11 wrz 2017, 20:49 przez GrzegorzBruta, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
CornBlumenBlau
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4375
Rejestracja: niedziela, 9 gru 2012, 16:44
Lokalizacja: Siradiensis

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: CornBlumenBlau » poniedziałek, 11 wrz 2017, 20:48

Nie wkręty tylko śrubki, nierdzewne 4mm, plus podkładka i zalaminowana żywicą nakrętka od spodu, a między laminat i listwę tasma butylowa. Zazwyczaj koledzy robili nowe otwory obok starych. No chyba, że masz patent na wydłubanie starych nakrętek nie orając zbytnio laminatu...
Niewiadówkodystansonoce
2016: 75 / 6892 km
2017: 85 / 6820 km
2018: 81 / 4651 km
2019: 67 / 4888 km
2020: 74 / 3670 km
2021: 75 / 3953 km
2022: 64 / 2978 km
2023: 54 / 6976 km
2024: 2 / 0280 km

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » poniedziałek, 11 wrz 2017, 20:51

CornBlumenBlau pisze:Nie wkręty tylko śrubki, nierdzewne 4mm, plus podkładka i nakrętka od spodu, a między laminat i listwę tasma butylowa. Zazwyczaj koledzy robili nowe otwory obok starych. No chyba, że masz patent na wydłubanie starych nakrętek...

Jest konkretnie i na temat, szybko i solidnie. Dzięki wielkie i szacunek.
Też jesteś wielki, nie tak wielki jak ja ale jesteś ;)
Zamówione 4 mm ;)
Konkretna odpowiedź i już masz 30% zniżki na nowy kufer ( jak będą zapisy to będziesz pierwszy w kolejce )

Romlas
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 1454
Rejestracja: środa, 26 paź 2016, 18:41
Lokalizacja: Gniezno

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: Romlas » poniedziałek, 11 wrz 2017, 21:17

W Castoramie czy innym bałaganie takie wkręty niedostępne? Widzę że jednak trzeba wymienić wszystkie. Teraz żałuję że latem nie poszpachlowałem ubytków. Grzegorz czy czymś takim jak otwornice regulowana zrobię otwory pod lampy w laminacie? Mają to być otwory ok 130 mm. Czy pozostaje ręczne dłubanie?
Paweł i Kinga. N250 i Jamet Arizona

Awatar użytkownika
CornBlumenBlau
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 4375
Rejestracja: niedziela, 9 gru 2012, 16:44
Lokalizacja: Siradiensis

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: CornBlumenBlau » poniedziałek, 11 wrz 2017, 21:34

GrzegorzBruta pisze:
CornBlumenBlau pisze:Nie wkręty tylko śrubki, nierdzewne 4mm, plus podkładka i nakrętka od spodu, a między laminat i listwę tasma butylowa. Zazwyczaj koledzy robili nowe otwory obok starych. No chyba, że masz patent na wydłubanie starych nakrętek...

Jest konkretnie i na temat, szybko i solidnie. Dzięki wielkie i szacunek.
Też jesteś wielki, nie tak wielki jak ja ale jesteś ;)
Zamówione 4 mm ;)
Konkretna odpowiedź i już masz 30% zniżki na nowy kufer ( jak będą zapisy to będziesz pierwszy w kolejce )

Grzegorz, miło z Twojej strony, ale wystarczy mi jak wrzucisz profesjonalną fotorelację z demontażu i powtórnym montażu listwy kedrowej dla potomnych. Trochę o tym na forum się pisało, ale porządną fotorelacje znaleźć to problem, a wiem że zrobisz to dobrze ;)
Pozdrawiam.
Niewiadówkodystansonoce
2016: 75 / 6892 km
2017: 85 / 6820 km
2018: 81 / 4651 km
2019: 67 / 4888 km
2020: 74 / 3670 km
2021: 75 / 3953 km
2022: 64 / 2978 km
2023: 54 / 6976 km
2024: 2 / 0280 km

Awatar użytkownika
Karolus
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: środa, 24 paź 2012, 20:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: Karolus » poniedziałek, 11 wrz 2017, 21:53

Też jestem za fotorelacją, może od razu u siebie zrobię?

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » poniedziałek, 11 wrz 2017, 21:59

Mogę nawet film nakręcić i wrzucić na YT albo przesłać zainteresowanym. Fotorelacja będzie konkretna. Jeśli chcecie film, to pisać, bo jutro zaczyanam robotę.

Awatar użytkownika
stachu_gda
Fanklubowicz
Fanklubowicz
Posty: 2590
Rejestracja: wtorek, 24 mar 2015, 08:12
Lokalizacja: Przywidz (Pomorskie)

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: stachu_gda » poniedziałek, 11 wrz 2017, 22:07

CornBlumenBlau pisze:Grzegorz, miło z Twojej strony, ale wystarczy mi jak wrzucisz profesjonalną fotorelację z demontażu i powtórnym montażu listwy kedrowej dla potomnych. Trochę o tym na forum się pisało, ale porządną fotorelacje znaleźć to problem, a wiem że zrobisz to dobrze ;)
Pozdrawiam.


Nie wrzuci drogi Maćku Grzegorz fotorelacji.
viewtopic.php?f=38&t=7707&p=123082&hilit=wewn%C4%85trz#p123064

Tu napisał wyraźnie, że uszczelek się nie douszczelnia, i nie daje się nic pod listwy kedrowe, a przyczepę uszczelnia się od wewnątrz. To jedno z wielu miejsc, gdzie forumowicz ten pisze jedno, a zaraz robi drugie. (dalej pisze o Sikalastomerze i Sikaflexie). Generalnie Grzegorz daje naprawdę dobre rady w pewnym zakresie prac (widać że się zna), ale ogólnie jego konto jest jedną podpuchą i ktoś robi sobie z Was czytających jaja ;) .

Naprawdę tego nie widzicie?

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » poniedziałek, 11 wrz 2017, 22:41

stachu_gda pisze:
CornBlumenBlau pisze:Grzegorz, miło z Twojej strony, ale wystarczy mi jak wrzucisz profesjonalną fotorelację z demontażu i powtórnym montażu listwy kedrowej dla potomnych. Trochę o tym na forum się pisało, ale porządną fotorelacje znaleźć to problem, a wiem że zrobisz to dobrze ;)
Pozdrawiam.


Nie wrzuci drogi Maćku Grzegorz fotorelacji.
http://fanklub-niewiadowek.com/forum/vi ... rz#p123064

Tu napisał wyraźnie, że uszczelek się nie douszczelnia, i nie daje się nic pod listwy kedrowe, a przyczepę uszczelnia się od wewnątrz. To jedno z wielu miejsc, gdzie forumowicz ten pisze jedno, a zaraz robi drugie. (dalej pisze o Sikalastomerze i Sikaflexie). Generalnie Grzegorz daje naprawdę dobre rady w pewnym zakresie prac (widać że się zna), ale ogólnie jego konto jest jedną podpuchą i ktoś robi sobie z Was czytających jaja ;) .

Naprawdę tego nie widzicie?

Zobaczysz grzegorza przyczepę i sam ocenisz te jaja :)
Zobaczysz jak wygląda prawdziwa robota :)
Zobaczysz jak wygląda buda i patrz uważnie, bo możesz już drugiej takiej nie zobaczyć ;)
Trzeba się do jutra przygotować.
Nie ma zlituj. Jak coś robić, to się trzeba przygotować.
Nie lubię niespodzianek i latania za wszystkim na ostatnią chwilę.
Jak już wiadomo, wszystko co robię, to robię bardzo dobrze ;)
Cięcie listew przyokiennych.
20170911_230650.jpg

20170911_230721.jpg

Frezowanie
20170911_231220.jpg

Kontrola pneumatyki ( ściski i docisk )
20170911_232343.jpg

Można frezować dalej
20170911_231450.jpg

Potrzebne będą też kliny drewniane i są ;)
20170911_230955.jpg

Kolejny klin
20170911_231047.jpg

Trzeba zrobić sztyfty, lubię widzieć gdzie wiercę ;)
20170911_231854.jpg

Obcięte i gotowe
20170911_231951.jpg

Teraz można spać spokojnie ;)
Jakieś pytania ? Zastrzeżenia ? Coś źle ?
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 11 wrz 2017, 23:45 przez GrzegorzBruta, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
TassMan
Posty: 65
Rejestracja: piątek, 14 sie 2015, 00:33

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: TassMan » poniedziałek, 11 wrz 2017, 23:31

GrzegorzBruta pisze:Jak Midas, wszystko co dotknę zamienia się w złoto ;)
Najlepiej, to wmówić sobie, że nie potrafię, jestem nieukiem, nie dam rady, nie wygram, nie podołam. Wiesz co się wtedy stanie ?
Stanie się tak jak sam siebie zaszufladkujesz, będziesz nieukiem, zawsze przegrasz, nic Ci w życiu nie wyjdzie ;)
Wszystko co robię, to podchodzę do tego tak, jakbym miał pobić rekord świata ;)
Jak mi się coś podoba, to popatrzę, pochwalę i spoko. Jak mi się coś nie podoba, to nic nie mówię i odchodzę ;)
Nie okłamuję w te sposób kogoś a już na pewno siebie. Kogoś można oszukać ale siebie nigdy nie oszukasz ;)
Nie uszczęśliwię w jednym momencie wszystkich ale w jednym momencie można wszystkich wk....ić ;)
Dlatego olewam, opinie innych, czy się komuś podoba, czy nie, to ja wiem sam, co robię i jak robię.
Ja jestem najlepszy ;) Popatrz na zdjęcia i sam sobie odpowiesz ;)
Zobaczysz potem całą przyczepę. Ty sam napiszesz posta i ściągniesz na forum nowych ludzi ze 100 tysięcznymi odsłonami.
Gdyby nie odsłony, to nie ma tej strony już dawno ! Dzięki reklamie tu jesteś ! Zapamiętaj to sobie i niech inni też to zapamiętają !
Chyba, że utrzymasz tą stronę z własnych środków i będziesz dopłacał ;) Jak znikną reklamy, to nie będziesz bezpłatnie surfował po internecie, bo nikt nie będzie dokładał do interesu. Mówisz o reklamie warsztatu stolarskiego ? Nic nikomu nie robię i nie będę robił. Warsztat mam dla siebie i dla zabicia czasu. Mam z czego żyć ;) Zapamiętaj, ponad 23 tysiące odsłon postów, przyczynia się dla istnienia tej strony i sprawia, że ktoś wpada i czyta.
Oglądać też jest co, prawda ? Powstydziłbyś się moich prac ?
Dopowiem jeszcze, że tak już mnie przyzwyczajano. Jak byłem na praktykach, chodząc jeszcze do szkoły musiałem swojemu przełożonemu mówić mistrzu ;) Tak się to mi spodobało, że po kilku latach ja też byłem mistrzem hehehehe


Matko Przenajświętsza !!!!! Czy na sali jest egzorcysta ???
Holownik: Volvo XC90
Na haku: n126n 1987r

Awatar użytkownika
TassMan
Posty: 65
Rejestracja: piątek, 14 sie 2015, 00:33

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: TassMan » poniedziałek, 11 wrz 2017, 23:33

dworek pisze:
andslu58 pisze:Mistrzu! Troszkę pokory! Można radzić i trzeba ( jak się ma na to ochotę) - ale po co ta bufonada i zrozumialstwo? Jak ktoś chce skorzysta lub nie. Pokazujesz co robisz i jak robisz i super, ale daruj sobie tego "samochwałę" bo to troszkę jakby infantylne jak na dorosłego chłopa... Tu nic do rzeczy nie ma kwestia uczuć ( czytaj: lubić nie lubić kogoś) kolego Romlas


...masz prawo do własnego zdania ale chyba już raz wyraziłeś swoją opinię, powtarzanie tego z uporem maniaka nikomu nie jest tu potrzebne...

Warto się skupić na wartości merytorycznej tego wątku a nie zaśmiecać go takimi przygadywankami.

Grzegorz pokazuje wiele nowego, dużo ciekawych rozwiązań. Do tego zawsze jest gotów do rzeczowej dyskusji.

Sposób pisania - ogromny potok słów - jest wyjątkowy, nie musi się każdemu podobać ale nie o to tu chodzi. Jeśli ten styl komuś nie leży to czytać nie musi a komentować to już na pewno nie powinien...

...zresztą każdy ma w sobie coś paskudnego, no chyba że Ty nie, to przepraszam...


Kolega Dworek zawsze zamyka usta forumowiczom pieprzącym trzy po trzy, czy robi to jedynie wybiórczo?
Holownik: Volvo XC90
Na haku: n126n 1987r

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » poniedziałek, 11 wrz 2017, 23:42

TassMan pisze:
dworek pisze:
andslu58 pisze:Mistrzu! Troszkę pokory! Można radzić i trzeba ( jak się ma na to ochotę) - ale po co ta bufonada i zrozumialstwo? Jak ktoś chce skorzysta lub nie. Pokazujesz co robisz i jak robisz i super, ale daruj sobie tego "samochwałę" bo to troszkę jakby infantylne jak na dorosłego chłopa... Tu nic do rzeczy nie ma kwestia uczuć ( czytaj: lubić nie lubić kogoś) kolego Romlas


...masz prawo do własnego zdania ale chyba już raz wyraziłeś swoją opinię, powtarzanie tego z uporem maniaka nikomu nie jest tu potrzebne...

Warto się skupić na wartości merytorycznej tego wątku a nie zaśmiecać go takimi przygadywankami.

Grzegorz pokazuje wiele nowego, dużo ciekawych rozwiązań. Do tego zawsze jest gotów do rzeczowej dyskusji.

Sposób pisania - ogromny potok słów - jest wyjątkowy, nie musi się każdemu podobać ale nie o to tu chodzi. Jeśli ten styl komuś nie leży to czytać nie musi a komentować to już na pewno nie powinien...

...zresztą każdy ma w sobie coś paskudnego, no chyba że Ty nie, to przepraszam...


Kolega Dworek zawsze zamyka usta forumowiczom pieprzącym trzy po trzy, czy robi to jedynie wybiórczo?

Kolega Dworek, wie co robi a Ty zasmiecasz posta ;)
Niestety jestem najlepszy i musisz się już z tym pogodzić ;)

GrzegorzBruta

Re: Poradnik mały dla dużych

Postautor: GrzegorzBruta » wtorek, 12 wrz 2017, 00:16

Zresztą, widzę, że się tu niepotrzebnie produkuję i tracę swój cenny czas. Jak wcześniej powiedziałem i napisałem. Mam wywalone na wszystko.
Wchodzi jakiś gościu z "leszczem" na rękach i nie da normalnie pracować ;)
Jednym słowem przeszkadza i zaśmieca mi posty. Jak ktoś z tym czegoś nie zrobi to ten "ktoś" pęknie z zazdrości i złości ;)
Jak może tak wejść i pisać, że ma wątpliwości do tego, że jestem najlepszy ;) Jeszcze wyrażający się, że ktoś piep...y trzy po trzy :)
Nerwowy jakiś ;) Oj brzydko bardzo, brzydko. Jak tak dalej będzie to nie będzie współpracy z mej strony.
Panie moderatorze zrobi Pan coś z tym ? Czy będziemy mieli tu po 4 wpisy dziennie tego Pana, stale podważającego to, że jestem najlepszy ;)


Wróć do „Sprawdzone Porady”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości